43-kavlen   Nordisk Budkavle '43   Loket
 
Huvudmeny
LOK
Startsida
Resultat
Bilder
Historia
 
Suomeksi
 
English
 
 
Resultat 43-Kavlen
Utskriftsvänlig version Utskriftsvänlig sida

43-kavlen, Öppna banor

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2011-08-07 11:20:49



ÖM1      Bana 2190   
PlacLöpareSluttid Starttid 1-77 2-34 3-63 4-83 5-87 6-95 7-104 8-100 M-2
 
1 Brigitte Alsén 45.05 08:58:32 11.33 15.00 26.15 29.12 32.10 35.48 40.43 43.14 45.05
OK Roxen 11.33 3.27 11.15 2.57 2.58 3.38 4.55 2.31 1.51
 

ÖM3      Bana 3690   
PlacLöpareSluttid Starttid 1-95 2-87 3-37 4-63 5-34 6-62 7-113 8-71 9-112 10-104 11-100 M-2
 
1 Lisbeth Celander 47.05 08:42:10 4.53 6.34 8.28 10.44 15.38 17.02 25.31 34.36 41.36 45.05 46.07 47.05
Kristinehamns OK 4.53 1.41 1.54 2.16 4.54 1.24 8.29 9.05 7.00 3.29 1.02 0.58
 
2 Manfred Rittwage 87.00 09:05:35 7.28 10.06 13.04 16.51 23.43 27.09 37.33 58.41 77.33 82.58 85.17 87.00
OK Kolmården 7.28 2.38 2.58 3.47 6.52 3.26 10.24 21.08 18.52 5.25 2.19 1.43
 

ÖM5      Bana 3570   
PlacLöpareSluttid Starttid 1-97 2-37 3-78 4-62 5-46 6-72 7-71 8-70 9-92 10-100 M-2
 
1 Kjell Josefsson 40.17 07:24:46 3.04 6.36 9.45 15.31 17.35 23.42 29.05 35.55 38.10 39.22 40.17
OK Kolmården 3.04 3.32 3.09 5.46 2.04 6.07 5.23 6.50 2.15 1.12 0.55
 
2 Louise Morlon 55.08 09:04:21 3.25 8.51 12.06 19.06 21.27 28.57 44.55 49.31 52.55 54.27 55.08
OK Eken 3.25 5.26 3.15 7.00 2.21 7.30 15.58 4.36 3.24 1.32 0.41
 
3 Emilie Morlon 63.04 09:08:48 4.14 9.20 27.41 34.23 36.56 45.39 52.55 58.14 60.41 62.17 63.04
OK Eken 4.14 5.06 18.21 6.42 2.33 8.43 7.16 5.19 2.27 1.36 0.47
 

ÖM6      Bana 5600   
PlacLöpareSluttid Starttid 1-62 2-78 3-54 4-46 5-105 6-106 7-71 8-70 9-92 10-110 11-31 12-97 13-76 14-100 M-2
 
1 Mattias Brauns 58.31 09:24:35 4.16 9.15 14.10 21.39 27.10 34.55 37.47 42.41 44.48 47.51 53.17 55.13 57.01 57.49 58.31
NBIF 4.16 4.59 4.55 7.29 5.31 7.45 2.52 4.54 2.07 3.03 5.26 1.56 1.48 0.48 0.42
 
2 Fredrik Rylander 61.04 09:18:41 6.30 11.42 15.47 23.58 29.22 36.41 39.26 44.31 46.40 49.58 54.58 57.16 59.34 60.22 61.04
Regna IF 6.30 5.12 4.05 8.11 5.24 7.19 2.45 5.05 2.09 3.18 5.00 2.18 2.18 0.48 0.42
 
3 Peter Fagerström 71.19 09:11:44 5.18 12.45 16.25 26.42 31.15 47.40 50.43 54.49 57.00 60.04 66.11 68.09 69.56 70.40 71.19
Matteus SI 5.18 7.27 3.40 10.17 4.33 16.25 3.03 4.06 2.11 3.04 6.07 1.58 1.47 0.44 0.39
 
4 Sini Pekkala 89.32 09:43:30 4.55 12.00 21.08 32.09 35.00 43.29 59.40 62.56 65.57 74.14 82.11 84.51 87.07 88.16 89.32
Espoon Suunta 4.55 7.05 9.08 11.01 2.51 8.29 16.11 3.16 3.01 8.17 7.57 2.40 2.16 1.09 1.16
 
Madelene Axelsson EjStart 0.00
Härlövs IF 0.00
 

ÖM7      Bana 2930   
PlacLöpareSluttid Starttid 1-46 2-59 3-50 4-57 5-31 6-36 7-33 8-82 9-32 10-101 11-91 12-76 13-100 M-2
 
1 Agneta Eriksson 30.44 08:30:46 4.48 5.57 6.57 10.38 15.34 20.56 21.44 22.30 24.14 26.28 28.01 29.10 30.00 30.44
OK Kolmården 4.48 1.09 1.00 3.41 4.56 5.22 0.48 0.46 1.44 2.14 1.33 1.09 0.50 0.44
 
2 Albin Lillieström 30.49 09:28:19 3.36 4.26 6.35 9.00 12.44 19.05 20.14 21.01 22.44 26.33 27.57 29.24 30.21 30.49
OK Roxen 3.36 0.50 2.09 2.25 3.44 6.21 1.09 0.47 1.43 3.49 1.24 1.27 0.57 0.28
 
3 Hugo Lillieström 33.20 09:25:58 4.04 5.01 6.01 9.20 15.54 21.38 22.47 23.32 25.25 28.58 30.47 31.53 32.41 33.20
OK Roxen 4.04 0.57 1.00 3.19 6.34 5.44 1.09 0.45 1.53 3.33 1.49 1.06 0.48 0.39
 
4 Olle Arman 42.52 08:17:51 5.15 6.29 7.48 13.24 19.20 25.21 27.28 28.58 32.41 36.18 38.50 40.49 42.00 42.52
Nyköpings OK 5.15 1.14 1.19 5.36 5.56 6.01 2.07 1.30 3.43 3.37 2.32 1.59 1.11 0.52
 
5 Ulla Lindell 44.57 09:19:38 5.33 6.58 8.30 12.38 18.28 26.46 29.03 30.49 33.25 37.20 39.58 42.33 43.59 44.57
OK Hällen 5.33 1.25 1.32 4.08 5.50 8.18 2.17 1.46 2.36 3.55 2.38 2.35 1.26 0.58
 
6 Kennet Axelsson 50.26 08:39:45 5.40 7.01 8.13 13.44 19.39 28.39 31.20 32.49 35.08 42.45 45.36 48.55 49.50 50.26
Härlövs IF 5.40 1.21 1.12 5.31 5.55 9.00 2.41 1.29 2.19 7.37 2.51 3.19 0.55 0.36
 
7 Maria Lillieström 62.41 09:22:57 10.00 12.24 14.16 22.34 29.43 42.29 44.17 46.49 50.20 55.16 57.44 60.13 61.52 62.41
OK Roxen 10.00 2.24 1.52 8.18 7.09 12.46 1.48 2.32 3.31 4.56 2.28 2.29 1.39 0.49
 
8 Bo Elmgren 75.36 09:26:46 10.50 13.01 15.32 22.09 30.28 46.23 50.39 52.58 57.15 63.05 68.04 72.41 74.19 75.36
Sundbybergs IK 10.50 2.11 2.31 6.37 8.19 15.55 4.16 2.19 4.17 5.50 4.59 4.37 1.38 1.17
 

ÖM8      Bana 4580   
PlacLöpareSluttid Starttid 1-76 2-101 3-32 4-82 5-37 6-39 7-57 8-58 9-59 10-105 11-103 12-52 13-53 14-64 15-67 16-70 17-112 18-75 19-100 M-2
 
1 Jan-Ove Wiking 39.23 09:45:08 1.21 2.59 5.08 6.33 8.39 13.21 16.02 18.25 19.38 20.46 21.49 23.44 27.45 29.05 31.34 33.48 36.03 37.26 38.36 39.23
Istrums SK 1.21 1.38 2.09 1.25 2.06 4.42 2.41 2.23 1.13 1.08 1.03 1.55 4.01 1.20 2.29 2.14 2.15 1.23 1.10 0.47
 
2 Marie Andersson 47.36 08:41:17 1.27 3.12 5.37 7.05 9.28 14.09 17.14 19.31 20.47 25.29 26.12 28.09 33.33 35.26 37.57 41.32 44.00 45.36 46.54 47.36
Jönköpings OK 1.27 1.45 2.25 1.28 2.23 4.41 3.05 2.17 1.16 4.42 0.43 1.57 5.24 1.53 2.31 3.35 2.28 1.36 1.18 0.42
 
3 Marie Morlon 48.01 09:04:19 1.31 3.39 6.59 8.31 11.21 16.24 19.15 22.12 23.36 25.05 27.35 29.28 33.54 35.32 38.08 41.40 44.10 45.48 47.16 48.01
OK Eken 1.31 2.08 3.20 1.32 2.50 5.03 2.51 2.57 1.24 1.29 2.30 1.53 4.26 1.38 2.36 3.32 2.30 1.38 1.28 0.45
 
4 Mats Zackrisson 53.27 09:16:02 1.54 4.15 7.44 9.29 14.45 21.09 24.52 28.00 29.44 31.44 32.35 34.44 39.37 41.20 44.03 46.41 49.33 51.11 52.34 53.27
OK Älvsjö Örby 1.54 2.21 3.29 1.45 5.16 6.24 3.43 3.08 1.44 2.00 0.51 2.09 4.53 1.43 2.43 2.38 2.52 1.38 1.23 0.53
 
5 Åge Liljeström 53.54 09:17:23 2.25 5.38 9.10 11.05 14.02 20.07 23.41 26.34 28.16 30.10 31.06 33.15 38.02 40.12 42.57 46.43 49.31 51.11 52.48 53.54
Helsingin Suunnistajat 2.25 3.13 3.32 1.55 2.57 6.05 3.34 2.53 1.42 1.54 0.56 2.09 4.47 2.10 2.45 3.46 2.48 1.40 1.37 1.06
 
6 Roland Alsén 54.14 08:58:34 1.48 4.43 9.23 11.08 14.25 20.01 23.25 26.18 27.51 29.10 30.10 32.47 37.58 39.43 42.21 46.01 50.17 52.06 53.26 54.14
OK Roxen 1.48 2.55 4.40 1.45 3.17 5.36 3.24 2.53 1.33 1.19 1.00 2.37 5.11 1.45 2.38 3.40 4.16 1.49 1.20 0.48
 
7 Klas Johansson 58.18 09:10:32 1.48 3.48 7.06 12.20 15.26 21.00 25.08 28.32 29.52 32.11 34.41 37.27 42.29 44.37 47.21 51.35 53.52 56.17 57.36 58.18
Växjö OK 1.48 2.00 3.18 5.14 3.06 5.34 4.08 3.24 1.20 2.19 2.30 2.46 5.02 2.08 2.44 4.14 2.17 2.25 1.19 0.42
 
8 Jean-Francois Morlon 59.52 09:08:33 1.52 4.37 8.39 10.10 12.51 29.50 33.12 36.08 37.42 39.09 40.01 42.02 46.30 48.56 51.39 54.00 56.24 57.58 59.10 59.52
OK Eken 1.52 2.45 4.02 1.31 2.41 16.59 3.22 2.56 1.34 1.27 0.52 2.01 4.28 2.26 2.43 2.21 2.24 1.34 1.12 0.42
 
9 Gunnar Carlson 68.13 09:48:07 1.42 4.27 7.30 9.28 12.48 20.11 24.28 28.00 34.40 39.18 39.57 42.27 48.08 50.36 54.32 59.14 62.31 65.40 67.19 68.13
OK Roxen 1.42 2.45 3.03 1.58 3.20 7.23 4.17 3.32 6.40 4.38 0.39 2.30 5.41 2.28 3.56 4.42 3.17 3.09 1.39 0.54
 
10 Ove Ericsson 71.26 09:16:44 2.02 5.59 9.30 11.50 14.48 21.42 25.50 29.11 30.54 37.57 39.03 41.17 47.30 55.07 58.40 63.11 66.21 68.42 70.24 71.26
Nyköpings OK 2.02 3.57 3.31 2.20 2.58 6.54 4.08 3.21 1.43 7.03 1.06 2.14 6.13 7.37 3.33 4.31 3.10 2.21 1.42 1.02
 
EjG Sara Helander 52.39 1.55 3.48 6.25 7.54 10.31 18.17 21.49 24.32 25.48 27.14 32.29 37.44 39.40 42.46 46.01 48.30 50.12 51.51 52.39
Domnarvets GOIF 1.55 1.53 2.37 1.29 2.37 7.46 3.32 2.43 1.16 1.26 5.15 5.15 1.56 3.06 3.15 2.29 1.42 1.39 0.48
 
EjG Harris Brande 67.04 2.13 5.27 10.23 12.24 15.46 23.13 27.17 32.32 42.38 53.01 67.04
GOIF Tjalve 2.13 3.14 4.56 2.01 3.22 7.27 4.04 5.15 10.06 10.23 14.03
 
EjG Sune Lindell 68.52 2.22 5.17 14.08 16.11 29.14 45.17 51.25 54.03 68.52
OK Hällen 2.22 2.55 8.51 2.03 13.03 16.03 6.08 2.38 14.49
 

ÖM9      Bana 7060   
PlacLöpareSluttid Starttid 1-59 2-103 3-90 4-44 5-84 6-49 7-47 8-93 9-94 10-55 11-41 12-81 13-35 14-33 15-82 16-101 17-76 18-100 M-2
 
1 Andrew Quin 62.19 10:00:34 3.37 5.03 8.11 13.09 21.56 23.16 26.38 28.46 30.40 35.51 42.11 48.24 54.19 55.46 56.24 59.39 61.01 61.42 62.19
IFK Lidingös Skid o OK 3.37 1.26 3.08 4.58 8.47 1.20 3.22 2.08 1.54 5.11 6.20 6.13 5.55 1.27 0.38 3.15 1.22 0.41 0.37
 
2 Rebecka Lindberg 72.42 09:59:07 4.20 5.55 9.15 16.56 24.50 26.31 31.17 33.50 37.40 43.52 51.32 57.05 63.39 65.37 66.25 69.39 71.08 71.56 72.42
OK Linné 4.20 1.35 3.20 7.41 7.54 1.41 4.46 2.33 3.50 6.12 7.40 5.33 6.34 1.58 0.48 3.14 1.29 0.48 0.46
 
3 Jouni Savelainen 84.11 09:15:13 6.46 8.12 11.59 19.40 31.22 33.25 40.07 43.44 46.01 52.10 60.39 66.03 73.26 75.25 76.16 80.53 82.27 83.17 84.11
Helsingin Suunnistajat 6.46 1.26 3.47 7.41 11.42 2.03 6.42 3.37 2.17 6.09 8.29 5.24 7.23 1.59 0.51 4.37 1.34 0.50 0.54
 
4 Linnea Lidström 85.57 09:50:59 6.14 7.46 11.49 18.31 31.34 33.03 39.37 42.14 48.55 56.14 63.46 69.08 76.10 77.59 78.56 82.53 84.27 85.13 85.57
OK Kolmården 6.14 1.32 4.03 6.42 13.03 1.29 6.34 2.37 6.41 7.19 7.32 5.22 7.02 1.49 0.57 3.57 1.34 0.46 0.44
 
5 Annelie Alenius 126.08 08:48:31 6.46 8.40 13.57 27.32 44.51 47.27 53.52 58.47 63.39 72.17 83.01 95.42 110.17 114.30 115.40 121.51 123.59 125.03 126.08
Boxholm Mjölby OL 6.46 1.54 5.17 13.35 17.19 2.36 6.25 4.55 4.52 8.38 10.44 12.41 14.35 4.13 1.10 6.11 2.08 1.04 1.05
 
EjG Tommy Eriksson 85.12 4.44 6.25 10.01 17.31 35.09 36.41 60.05 68.52 75.27 77.43 78.35 84.20 85.12
GOIF Tjalve 4.44 1.41 3.36 7.30 17.38 1.32 23.24 8.47 6.35 2.16 0.52 5.45 0.52
 
 
 
Senast uppdaterad: 2011-08-07, 11:50:52
  Utskriftsvänlig version   Sida för utskrift