Klubbinformation - Kommittémedlemmar, valberedning, revisorer

Kommittéer mm 2020

Datakommittén

E-post: datakom@lok.se
Per Magnusson sammankallande
Joakim Tosteberg
Erik Sköld
Sven Engström

Hemsidesansvariga
E-post: webmaster@lok.se
Per Magnusson sammankallande
Erik Sköld
Sven Engström

Senior- och juniorkommittén

E-post: senjunkom@lok.se
Jan Lundgren sammankallande
Christian Enberg
Jörgen Sköld
Gitte Engström
Peter Olin
Annika Ivarsson

UK seniorer/juniorer (dock ej U10)
Christian Enberg

Teknikträningsgrupp
Niklas Olsson
Hanna Modig Tjärnström

Informationskommittén

E-post: infokom@lok.se
Hanna Modig Tjärnström sammankallande
Julia Modig Tjärnström

På Spåret
Hanna Modig Tjärnström

Klippbok
Elisabet Wiklund

Medlemsregister
Peter Jakobsson

LOK-gårdskommittén

Stephan Svensson sammankallande
Roger Danielsson
Lennart Svernestam
Ulla Kjell
Roland Frid
Anders Kjell
Yngve Pettersson

Uthyrning
Per Johansson

Värdlista
Lotta Borg

LOK-milen
Magnus Sahlman

Motionskommittén

E-post: motion@lok.se
Åke Ljunggren Sammankallande
Anders Knutsson
Maud Göthe Lundgren
Anna Ljusberg
Torgny Faxén
Peter Jakobsson

OL-arrangemangskommittén

Vakant
sammankallande
Henrik Tosteberg
Frida Jönsson Hellstadius
Martin Strömgren
Johan Persson Kartor
Anders Berg Mark- och vilt

Kartförsäljning
Carolina Magnusson

OL-artiklar

Erik Sköld sammankallande
Ann-Sofie Svensson Ullmax
Anna Kullberg Newbody

Klädförsäljning
Kajsa Hammarström
Johanna Gustås
Gunnar Engström
Tove Ekström
Jonathan Jylltorp

Sponsorkommittén

Vakant sammankallande

Tävlingskommittén

E-post: tk@lok.se
Magnus Herberthson sammankallande
Christer Lindell resor och resultatbörsen
Pedro Lundquist anmälare, medlemsregistret i IdrottOnline

UK HD35-
Christian Enberg
Pia Vångell

Ungdomskommittén

E-post: ungdomskommitte@lok.se
Martin Jareland sammankallande
Maria Sarberg
Johan Otterström
Marie Rubér
Björn Knuthammar
Tomas Boman

Mentor Ekorren Cup och Ungdomsserien
Thomas Stenström

UK ungdom
Bertil Eronn
Johan Åtting

Projektgrupper


Blodomloppet
Karin Olofsson
Lena Strömbäck

Lidingöloppet on tour
Peter Olin

XC-race
Sven Engström

Östgötaleden
Ulla Kjell

Veteranverksamheten

Bertil Eriksson sammankallande
Göte Törnå
Jan Hernborg

Tävlingsverksamhet
Stephan Svensson

Valberedning

Karin Olofsson sammankallande
Leif Lindgren
Johan Jylltorp
Maria Kjellman

Revisorer

Lars-Erik Henriksson
Urban Petersson
Kerry Kempe Revisorsuppleant
Thomas Rimhagen Revisorsuppleant


Senast uppdaterad: 191128, 23:00:43