Ungdom - Träning/Tävling

Testrunda

Tider testrunda 2,5km spåret
Tider testrunda handikappspåret
Aktivitet
Datum 2019-11-19
Tid 17:45
Aktivitet Ungdomarnas Sprint-Träning 2
Ansvarig Johan Åtting
Detaljerad beskrivning Ungdomarnas sprintträning #2. Även icke ungdomar är välkomna.

Samling på T1 hos fam. Åtting på Trumslagaregatan 89 (nära Garnisionsrondellen) kl 17:45.

OBS: Det finns endast 2-3 betalplatser på Trumslagaregatan så bilburna rekommenderas att parkera utanför Apoteket på Westmansgatan 25 (Ebbepark).

Tag med pannlampa, plastficka, SI-pinne, kompass och reflexväst (obligatoriskt). Vanliga löparskor eller OL-skor gummidobbar är lämpligast.

Det finns tre banor att välja på 1.9 km, 2.4 km och 3.0 km

Anmälan på plats (ingen föranmälan)
Resultat

 

Resultat – GulOrangeViolett-Sprintcup2

  2019-11-19
  Långa (22 / 22) Tid Efter Bomtid
  1. Bertil Eronn Linköpings OK 18:36 00:00
  2. Edvin Åtting Linköpings OK 20:07 +1:31 00:55
  3. Vilgot Elnegård Linköpings OK 21:52 +3:16 02:13
  4. Ludvig Eronn Linköpings OK 21:55 +3:19 00:23
  5. Thomas Stenström Linköpings OK 23:22 +4:46 00:52
  6. Olle Malmström Linköpings OK 23:37 +5:01 00:36
  7. Joakim Tosteberg Linköpings OK 23:54 +5:18 02:15
  8. Sigrid Forsman Linköpings OK 24:12 +5:36 01:07
  9. Ebba Skullman Linköpings OK 24:58 +6:22 00:23
  10. Theodor Thomassen Linköpings OK 25:27 +6:51 02:43
  11. Lucas Berggren Linköpings OK 25:43 +7:07 00:19
  12. Otto Åkerblom Linköpings OK 26:41 +8:05 02:54
  13. Patrik Gustavsson Linköpings OK 27:15 +8:39 00:55
  14. Alva Forsman Linköpings OK 28:39 +10:03 01:37
  15. Ludvig Eriksson Linköpings OK 28:41 +10:05 05:57
  16. Stina Söderqvist Linköpings OK 28:43 +10:07 00:17
  17. Gitte Engström Linköpings OK 29:41 +11:05 00:29
  18. Lotta Borg Linköpings OK 30:33 +11:57 02:36
  19. Edwin Otterborg Linköpings OK 31:53 +13:17 02:53
  20. Greta Berglund Linköpings OK 40:42 +22:06 03:15
  21. Mats Adolfsson Linköpings OK 43:15 +24:39 00:00
  Arvid Roth Linköpings OK Felst.
  Korta (13 / 13) Tid Efter Bomtid
  1. Emma Berggren Linköpings OK 17:08 00:46
  2. Frida Söderqvist Linköpings OK 17:36 +0:28 00:46
  3. Stina Berggren Linköpings OK 18:11 +1:03 00:21
  4. Love Otterström Linköpings OK 21:17 +4:09 01:51
  5. Alvin Wänström Linköpings OK 23:44 +6:36 04:21
  6. Tilde Söderberg Linköpings OK 23:55 +6:47 02:45
  7. Linus Söderberg Linköpings OK 25:15 +8:07 02:54
  8. Josefine Cederholm Linköpings OK 31:56 +14:48 04:04
  9. Oscar Rydberg Linköpings OK 31:59 +14:51 03:03
  10. Ludvig Rantzer Linköpings OK 36:42 +19:34 08:24
  Amanda Blomwall Linköpings OK Felst.
  Elin Rydberg Linköpings OK Felst.
  Hugo Rantzer Linköpings OK Felst.
  Mellan (9 / 9) Tid Efter Bomtid
  1. Oscar Kjellman Linköpings OK 21:44 01:22
  2. Hannah Åkerblom Linköpings OK 22:24 +0:40 02:45
  3. Vilgot Lidvik Linköpings OK 24:11 +2:27 01:10
  4. Gabriel Blomvall Linköpings OK 25:31 +3:47 01:49
  5. Tina Lindgren Linköpings OK 26:41 +4:57 03:33
  6. Maximilian Nath Linköpings OK 35:46 +14:02 03:43
  7. Åsa Forsman Linköpings OK 42:38 +20:54 10:42
  8. Alve Adolfsson Linköpings OK 43:13 +21:29 03:40
  Maria Olofsson Linköpings OK Felst.

Skapad av MeOS 3.6.1109 (Update 3): 2019-11-19 20:54:58





<- Till programmet

Senast uppdaterad: 141230, 17:52:42