Ungdom - Träning/Tävling

Testrunda

Tider testrunda 2,5km spåret
Tider testrunda handikappspåret

Månadskalender januari 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
On 1 Nyårsdagen   
To 2            
Fr 3            
4            
5 Trettodagsafton   
09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 02 LOK-gårdsvärdar
Torgny Faxén, Carina Faxén, Erik Martinsson, Magnus Djerfsten
 
6 Trettondedag jul   
18:00  Stationsgympa + innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 7 17:45  Gul/Orange/Violett: Stafetter  Roger Kihlberg        Mer information
19:15  Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Johan Otterström        Mer information
On 8            
To 9 17:45  Gul/Orange/Violett: Skogslöpning med karta  Sara Söderqvist   Stig och skog   60  Mer information
Fr 10            
11 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 3     Asfalt   15  Mer information
12 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
12:00  Idéträff  Tina Lindgren        Mer information Anmälan
v 03 LOK-gårdsvärdar
Robert Högberg, Henrik Elnegård, Markus Åkerblom, Karin Olofsson
 
13 18:00  Stationsgympa + Innebanydy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 14 17:45  Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid, Ta med SI-pinne. OL-skor lämpligt.  Kristina Ljunggren        Mer information
On 15 17:00  Uthyrt till Vidingsjö 2, möte 17.00-21.00  Roger Danielsson        Mer information
18:00  Midvinterduell etapp 3, Vidingsö  Peter Olin   Skog   45  Mer information
To 16 17:45  Gul/Orange/Violett: Kompass i mörker  Martin Jareland        Mer information
Fr 17            
18            
19 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 04 LOK-gårdsvärdar
Magnus Nilsson, Mats Adolfsson, Björn Knuthammar, Björn Beckius
 
20 17:50  NY TID! Rockgympa + innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 21 17:45  Gul/Orange/Violett: Poängjakt  Patrik Nilsson   Skog   60  Mer information
19:15  Ledare gul/orange/violett planerar våren  Henrik Elnegård   Styrelserummet     Mer information Anmälan
On 22 17:30  Tiomilaträning  Johan Persson   Skog   60  Mer information Anmälan
To 23 17:45  Gul/Orange/Violett: Intervaller & styrka  Emma Berggren        Mer information
Fr 24            
25            
26 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 05 LOK-gårdsvärdar
Martin Strömgren, Niklas Olsson, Henrik Tosteberg, Stina Anderjon
 
27 17:50  NY TID! Stationsgympa + Innebanydy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 28 17:45  Gul/Orange/Violett: Distans-Ol  Bertil Eronn      60  Mer information
On 29 17:00  Midvinterduell etapp 4, Boxholm  Niklas Olsson   Skog   45  Mer information
To 30 17:45  Gul/Orange/Violett: Rävjakt, Vallaskogen  Marie Rubér        Mer information
Fr 31            


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 141230, 17:52:42