Ungdom - Träning/Tävling

Testrunda

Tider testrunda 2,5km spåret
Tider testrunda handikappspåret

Månadskalender oktober 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Ti 1 17:30  Grön, Kavle vid motions-C  Mattias Berglund      90  Mer information
17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek  Jonas Schedin      60  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Kartminne.  Roger Kihlberg        Mer information
19:15  Planering vinterträning  Henrik Elnegård   Styrelserummet     Mer information
On 2            
To 3 17:45  Gul grupp - Löpträning  Oscar Rydberg   Stig     Mer information
18:30  Natt-cup, Linköpings OK  Motionskommitten   Skog     Mer information
18:50  Orange/Violett: Natt-cup  Henrik Elnegård        Mer information
Fr 4            
5 15:30  Lördagsmys med kul träning , kl 15.30 - 21, Hela LOK-gården  Oscar Rydberg        Mer information Anmälan
6            
v 41 LOK-gårdsvärdar
Stephan Svensson, Lena Svensson, Mimmi Klingberg, Pelle Johansson
 
7 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60  Mer information
Ti 8 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek - avslutning  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön, Stafetter och andra lekar  Madeleine Ölfvingsson      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Stafett träning  Patrik Nilsson   Skog   60  Mer information
On 9            
To 10   Natt-cup, IFK Linköping     Skog     Mer information
18:30  Gul/Orange/Violett: Natt-cup  Henrik Elnegård        Mer information
Fr 11            
12   25manna, Haninge SOK, OK Ravinen  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
06:00  Resa till 25-manna, A-huset - Västerhaninge  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
13            
v 42 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Therese Lindström, Jocke Lindström
 
14 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60  Mer information
Ti 15 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Grön, Bygga landskap  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Reflex par-OL  Martin Jareland        Mer information
On 16            
To 17 17:45  Gul/Orange/Violett: Långdistans  Tina Lindgren        Mer information
18:45  Natt-cup, TGOK  Johan Persson   Skog     Mer information
Fr 18   Daladubbeln, Anmälan till tävling, logi och resa   Martin Jareland   Avresa från Vidingsjö motionscentrum   Par-stafett  Mer information Anmälan
19   Daladubbeln, stafett, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs          Mer information
  Helg utan älg, dag 1, lång, Gotlands Bro OK          Mer information
  XC-race, Vidingsjö motionscentrum  Sven Engström      90  Mer information Anmälan
20   Daladubbeln, patrull, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs          Mer information
  Helg utan älg, dag 2, medel, Gotlands Bro OK          Mer information
  Oktobertävlingen, Motala AIF          Mer information
v 43 LOK-gårdsvärdar
Johan Källsand, Per Magnusson, Mia Eronn, Bertil Eronn
 
21 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60  Mer information
Ti 22 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Grön - Avslutning  Görel, Madde, Henrik      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Jan Johansson        Mer information
On 23   LKP polisens seniorklubb 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
To 24 17:45  Gul/Orange/Violett: Backintervaller, Duvkullen  Patrik Nilsson        Mer information
Fr 25            
26   Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung          Mer information Anmälan
  LOK-gården uthyrd hela dagen. Mattias Eriksson  Roger Danielsson        Mer information
27 Sommartid slutar   
  Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung          Mer information
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Thomas Larsson, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
28 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 29 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Emma Berggren        Mer information
On 30            
To 31 17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning  Marie Rubér        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 141230, 17:52:42