Ungdom - Träning/Tävling

Testrunda

Tider testrunda 2,5km spåret
Tider testrunda handikappspåret

Månadskalender februari 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
1 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 4     Asfalt   15  Mer information
2 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 06 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Carolina Magnusson, Per O Magnusson
 
3 17:50  Rockgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 4 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning - tid att prata  Annika Rantzer      75  Mer information
On 5            
To 6 17:45  Gul/Orange/Violett: Teknik  Johan Åtting      75  Mer information
Fr 7            
8 09:00  Ungdomsledarträff kl 9-14, Sectra  Johan Otterström      300  Mer information Anmälan
9   Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 07 LOK-gårdsvärdar
Maxime Bonneau, Stina Nero, Martin Šmelík, Kristyna Hlubuckova
 
10 17:50  Stationsgympa + Innebanydy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 11 17:45  Gul/Orange/Violett: Teknik  Maria Sarberg      75  Mer information
On 12 17:10  Midvinterduell etapp 5, Stjärnvallen  Niklas Olsson   Skog   45  Mer information
To 13 17:45  Gul/Orange/Violett: Distans skog/stig  Emma Berggren      75  Mer information
Fr 14 Alla hjärtans dag   
15            
16 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 08 LOK-gårdsvärdar
Jörgen Svensson, Ann-Sofie Svensson, Roland Frid, Gunvor Frid
 
17 17:50  Rockgympa + innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 18 17:45  Gul/Orange/Violett: Tinnerbäcken  Maria Olofsson      75  Mer information
On 19            
To 20 17:45  Gul/Orange/Violett: Teknik  Bertil Eronn      60  Mer information
Fr 21            
22            
23 09:30  Sunes bana - FINAL, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 09 LOK-gårdsvärdar
Sven Engström, Frida Jönsson Hellstadius, Anna Wehlin, Johanna Gustås
 
24 17:50  Stationsgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 25 17:45  Gul/Orange/Violett: Linjeorientering  Martin Jareland      75  Mer information
On 26 18:00  Midvinterduell etapp 6, Ryd  Johan Persson   Skog   45  Mer information
To 27 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Oscar Rydberg        Mer information
19:15  Ungdomskommittémöte   Martin Jareland   Styrelserummet   90  Mer information
Fr 28   Sverigepremiären, natt, OK Pan-Kristianstad          Mer information Anmälan
29   Sverigepremiären, medel, OK Pan-Kristianstad          Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 141230, 17:52:42