Ungdom - Träning/Tävling - Ungdomarnas halvårskalender

Halvårskalender hösten 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående halvår  
  Nästa halvår >>

JULI 2019
Datum  Aktivitet   
v 27    
1    
Ti 2 Tjust 2-dagars, dag 1, Gamleby OK  Mer information
On 3 Tjust 2-dagars, dag 2, Gamleby OK  Mer information
To 4    
Fr 5    
6 Tjoget, Emmaboda Verda OK, Lessebo OK  Mer informationAnmälan
7 Tjoget  Mer information
v 28    
8    
Ti 9    
On 10    
To 11    
Fr 12    
13    
14    
v 29    
15 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Ti 16 LOK-gården uthyrd till O-Ringen   Mer information
On 17 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
To 18 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Fr 19 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
20 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
21 Bagheerastafetten, O-ringen  Mer informationAnmälan
LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
v 30    
22 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
O-ringen hjälpa ungdomar  Mer informationAnmälan
Ti 23 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
On 24 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
To 25 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Fr 26 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
27 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
28 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
v 31    
29    
Ti 30    
On 31    
AUGUSTI 2019
Datum  Aktivitet   
To 1    
Fr 2 Ungdomens 10mila, Västergötland, Horred, Mark, Räven, Skene  Mer informationAnmälan
3 Ungdomens 10mila, Horred, Mark, Räven, Skene  Mer information
4    
v 32    
5 SOL-skola i LOK-gården  Mer information
Ti 6 SOL-skola i LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Veckans bana, Ta med kompass  Mer information
On 7 SOL-skola i LOK-gården  Mer information
To 8 SOL-skola i LOK-gården  Mer information
Fr 9    
10 Askersundsmedeln, Askersunds OK  Mer information
11    
v 33 LOK-gårdsvärdar
Thomas Stenström, Anne-Li Stenström, Markus Henriksson, Jonas Roth
 
12 Medel-KM, OL-arrangemangskommitten  Mer information
Gul/Orange/Violett: Medel-KM  Mer information
Ti 13 Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Mer information
Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Mer information
On 14    
To 15 Gul/Orange/Violett: Egen träning  Mer information
Fr 16    
17    
18 Tjällmoträffen, TGOK  Mer information
v 34 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Susanna Lindell, Christer Lindell
 
19    
Ti 20 Vit: Uppstart  Mer information
Skogslek - uppstart  Mer information
Grön - Uppstart, Stjärn-OL  Mer information
Orange: Uppstart  Mer information
Violett: Uppstart  Mer information
Gul: Uppstart med kartpromenad  Mer information
On 21    
To 22 Gul/Orange/Violett: Löpskolning + sprintintervaller + core  Mer information
Fr 23    
24 Ramunderdubbeln, medel, Skogspojkarnas OK  Mer information
25 Ramunderdubbeln, lång, Skogspojkarnas OK  Mer information
v 35 LOK-gårdsvärdar
Mattias Berglund, Ann Larsson, Anna Kullberg, Björn Kullberg, Axel Kullberg
 
26    
Ti 27 Vit: Träning  Mer information
Skogslek - gul färg  Mer information
Grön, Ledstångsbana  Mer information
Gul/Orange/Violett: Hitta vilse  Mer information
On 28    
To 29 Gul/Orange/Violett: Linjeorientering  Mer information
Fr 30 Natt-DM, OK Eken  Mer information
31 Provlöpning DM lång, Lilla Vilebo  Mer informationAnmälan
SEPTEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
1 DM lång, Anmälan funktionärer  Mer informationAnmälan
DM, lång, Linköpings OK  Mer information
v 36 LOK-gårdsvärdar
Maria Olofsson, Jesper Johansson, Marita Ericson, Liselott Ericson
 
2 MTBO Östgötaserien #4, Sandviks Camping  Mer information
Ti 3 Vit: Träning  Mer information
Skogslek - svart  Mer information
Grön, Banor från Sälen  Mer information
Gul/Orange/Violett: Momentbana  Mer information
On 4 Ungdomsserien etapp 4, Linköpings OK  Mer information
To 5 Gul/Orange/Violett: Pratdistans skog  Mer information
Fr 6    
7 DM, medel, OK Motala  Mer information
8 DM, stafett, OK Motala  Mer informationAnmälan
v 37 LOK-gårdsvärdar
Jan Johansson, Per Zeijlon, Henrik Tosteberg, Stina Anderjon
 
9    
Ti 10 Vit: Träning  Mer information
Skogslek - brun. OBS: Annan samlingsplats  Mer information
Grön, Ekorren-Cup-träning  Mer information
Gul/Orange/Violett: Hållpunkts-OL  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teori gruppvis  Mer information
On 11    
To 12 Gul/Orange/Violett: Intervaller i skog  Mer information
Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Mer information
Fr 13 Ungdoms-SM, sprint, SOK Viljan  Mer information
14 Ungdoms-SM, lång, öppna klasser  Mer information
SM, lång, kval, Söderhamns OK  Mer information
Ungdoms-SM, lång, SOK Viljan  Mer information
Ungdomsserien etapp 5, OK Skogsströvarna  Mer information
15 Ungdoms-SM, distriktsstafett, SOK Viljan  Mer information
SM, lång, final, Söderhamns OK  Mer information
Prova på radiopejlorientering, LOK-gården  Mer informationAnmälan
v 38 LOK-gårdsvärdar
Emma Berggren, Fredrik Berggren, Henrik Söderqvist, Sara Söderqvist
 
16 Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 17 Vit: Träning  Mer information
Skogslek  Mer information
Grön, Keps-OL  Mer information
Gul/Orange/Violett: Vägval och stafetter  Mer information
Orange/Violett Kostföreläsning, Styrelserummet  Mer information
On 18    
To 19 Gul/Orange/Violett: 2.5 km på tid  Mer information
Fr 20 SM, medel, kval, Söderhamns OK  Mer information
21 Mälarmårdsdubbeln, medel, Katrineholms OK, OK Tjärnen  Mer information
Polkaluffen, Gränna-Bygdens OK  Mer information
SM, medel, final, Söderhamns OK  Mer information
22 Mälarmårdsdubbeln, lång, Katrineholms OK, OK Tjärnen  Mer information
Hultsfreds OK, lång  Mer information
SM, stafett, Söderhamns OK  Mer information
v 39 LOK-gårdsvärdar
Johan Åtting, Madeleine Ölfvingsson, Tina Lindgren, Leif Lindgren
 
23 Höstdagjämningen   
Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 24 Vit: Träning  Mer information
Skogslek  Mer information
Grön, Stads-OL  Mer information
Gul/Orange/Violett: Z-stafett  Mer information
On 25 LKP Polisens Seniorklubb 13-16  Mer information
To 26 Natt-cup, OKS  Mer information
Gul/Orange/Violett: FöljaJohn-OL  Mer information
Fr 27    
28 Ekorren cup, Linköpings OK  Mer informationAnmälan
29    
v 40 LOK-gårdsvärdar
Eva Lindgren, Lars-Åke Holm, Kerry Kempe, Kerstin Kempe
 
30 Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
OKTOBER 2019
Datum  Aktivitet   
Ti 1 Vit: Träning  Mer information
Skogslek  Mer information
Grön, Kavle vid motions-C  Mer information
Gul/Orange/Violett: Kartminne.  Mer information
Planering vinterträning  Mer information
On 2    
To 3 Gul grupp - Löpträning  Mer information
Natt-cup, Linköpings OK  Mer information
Orange/Violett: Natt-cup  Mer information
Fr 4    
5 Lördagsmys med kul träning , kl 15.30 - 21, Hela LOK-gården  Mer informationAnmälan
6    
v 41 LOK-gårdsvärdar
Stephan Svensson, Lena Svensson, Mimmi Klingberg, Pelle Johansson
 
7 Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 8 Vit: Träning  Mer information
Skogslek - avslutning  Mer information
Grön, Stafetter och andra lekar  Mer information
Gul/Orange/Violett: Stafett träning  Mer information
On 9    
To 10 Natt-cup, IFK Linköping  Mer information
Gul/Orange/Violett: Natt-cup  Mer information
Fr 11    
12 25manna, Haninge SOK, OK Ravinen  Mer informationAnmälan
Resa till 25-manna, A-huset - Västerhaninge  Mer informationAnmälan
13    
v 42 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Therese Lindström, Jocke Lindström
 
14 Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 15 Vit: Träning  Mer information
Grön, Bygga landskap  Mer information
Gul/Orange/Violett: Reflex par-OL  Mer information
On 16    
To 17 Gul/Orange/Violett: Långdistans  Mer information
Natt-cup, TGOK  Mer information
Fr 18 Daladubbeln, Anmälan till tävling, logi och resa   Mer informationAnmälan
19 Helg utan älg, dag 1, lång, Gotlands Bro OK  Mer information
XC-race, Vidingsjö motionscentrum  Mer informationAnmälan
Daladubbeln, stafett, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs  Mer information
20 Helg utan älg, dag 2, medel, Gotlands Bro OK  Mer information
Oktobertävlingen, Motala AIF  Mer information
Daladubbeln, patrull, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs  Mer information
v 43 LOK-gårdsvärdar
Johan Källsand, Per Magnusson, Mia Eronn, Bertil Eronn
 
21 Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 22 Vit: Träning  Mer information
Grön - Avslutning  Mer information
Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Mer information
On 23 LKP polisens seniorklubb 13-16  Mer information
To 24 Gul/Orange/Violett: Backintervaller, Duvkullen  Mer information
Fr 25    
26 LOK-gården uthyrd hela dagen. Mattias Eriksson  Mer information
Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung  Mer informationAnmälan
27 Sommartid slutar   
Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung  Mer information
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Thomas Larsson, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
28 Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 29 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
On 30    
To 31 Gul/Orange/Violett: Egen träning  Mer information
NOVEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
Fr 1 Allhelgonadagen   
2 Alla helgons dag   
3 Lok-gården uthyrd.Henrik Sävenberg  Mer information
v 45 LOK-gårdsvärdar
Per Gustås, Inger Gustås, Alva Olsson, Fredrik Johansson
 
4 Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 5 Gul/Orange/Violett/svart: Annikas backträning, LOK-gården  Mer information
Gul grupp träff  Mer information
On 6    
To 7 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 8 O-event, dag 1, Sprint by Night, Borås GIF  Mer information
Säsongsavslutning i Borås, Borås  Mer informationAnmälan
9 O-event, dag 2, Downhill Sprint, Hestra IF  Mer information
10 Fars dag   
O-Event, dag 3, Zoorientering, IK Ymer  Mer information
v 46 LOK-gårdsvärdar
Elisabet Wiklund, Marie Svernestam, Lennart Svernestam, Liselott Roth
 
11 Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 12 Gul/Orange/Violett: Sprint-cup 1, Trädgårdsföreningen  Mer information
On 13    
To 14 Gul/Orange/Violett: Intervaller  Mer information
Fr 15    
16 Eftersäsongsläger, Rimforsa  Mer information
17 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
Eftersäsongsläger, Rimforsa  Mer information
v 47 LOK-gårdsvärdar
Tomas Boman, Maria Sarberg, Robert Söderberg, Pedro Lundquist
 
18 Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 19 Ungdomarnas Sprint-Träning 2  Mer information
On 20 LKP polisens Seniorklubb kl 13-16  Mer information
To 21 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 22    
23 Ungdomarnas höstfest  Mer informationAnmälan
24 LOK 85 år, firande i LOK-gården  Mer informationAnmälan
v 48 LOK-gårdsvärdar
Erik Sköld, Maxime Bonneau, Johan Sköld, Fredrik Gustafsson
 
25 Rockgympa + Innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 26 Gul/Orange/Violett: Sprint-träning 3  Mer information
On 27 Midvinterduell etapp 1, Olstorp  Mer information
To 28 Gul/Orange/Violett: Intervaller  Mer information
Svart: Stigdistans , från LOK-gården  Mer information
Fr 29 Uthyrt till Västervik SS, övernattning  Mer information
30 Uthyrt till Västervik SS  Mer information
LOK Sprint Cup deltävling 1, Lambohov  Mer information
DECEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
1 1:a advent   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 49 LOK-gårdsvärdar
Gaute Thomassen, Elisabeth Thomassen, Jörgen Blomvall, Urban Petersson
 
2 Stationsgympa + innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 3 Gul/Orange/Violett: Sprint-cup 4 (skogssprint)  Mer information
Luciaövning, LOK-gården  Mer information
Tiomilatisdag, senjun, Styrelserummet  Mer information
On 4    
To 5 Gul/Orange/Violett: Vidingsjö high five  Mer information
Fr 6    
7    
8 2:a advent   
Skinkloppet  Mer information
v 50 LOK-gårdsvärdar
Victor Jiglund, Björn Knuthammar, Marcus Hansson, Erik Malmberg
 
9 Rockgympa + Innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 10 Gul/Orange/Violett: Microsprint och linjelöpning  Mer information
On 11 LKP Polisens Seniorklubb kl 13-16  Mer information
To 12 Gul/Orange/Violett: Styrka och löpning  Mer information
Fr 13 Luciadagen   
14 LOK Sprint Cup deltävling 2, Blästad  Mer information
LOK-gården uthyrd David Forslund, hela kvällen  Mer information
15 3:e advent   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 51 LOK-gårdsvärdar
Göran Hektor, Lotta Granholm, Roger Danielsson, Monica Lindgren
 
16 Julgympa + Innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 17 Gul/Orange/Violett: Adventskalender  Mer information
On 18    
To 19 Gul/Orange/Violett: Snö-puls och pulka  Mer information
Fr 20    
21    
22 Vintersolståndet   
4:e advent   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 52    
23    
Ti 24 Julafton   
On 25 Juldagen   
To 26 Annandag jul   
Fr 27    
28    
29    
v 01 LOK-gårdsvärdar
Lotta Borg, Rikard Borg, Linnéa Borg
 
30    
Ti 31 Nyårsafton   


[P] Förenklad sida för utskrift.

Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02