Ungdom - Träning/Tävling - Ungdomarnas halvårskalender

Halvårskalender våren 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående halvår  
  Nästa halvår >>

JANUARI 2020
Datum  Aktivitet   
On 1 Nyårsdagen   
To 2    
Fr 3    
4    
5 Trettodagsafton   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 02 LOK-gårdsvärdar
Torgny Faxén, Carina Faxén, Erik Martinsson, Magnus Djerfsten
 
6 Trettondedag jul   
Stationsgympa + innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 7 Gul/Orange/Violett: Stafetter  Mer information
Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Mer information
On 8    
To 9 Gul/Orange/Violett: Skogslöpning med karta  Mer information
Fr 10    
11 LOK Sprint Cup deltävling 3  Mer information
12 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
Idéträff  Mer informationAnmälan
v 03 LOK-gårdsvärdar
Robert Högberg, Henrik Elnegård, Markus Åkerblom, Karin Olofsson
 
13 Stationsgympa + Innebanydy, Bäckskolan  Mer information
Ti 14 Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid, Ta med SI-pinne. OL-skor lämpligt.  Mer information
On 15 Uthyrt till Vidingsjö 2, möte 17.00-21.00  Mer information
Midvinterduell etapp 3, Vidingsö  Mer information
To 16 Gul/Orange/Violett: Kompass i mörker  Mer information
Fr 17    
18    
19 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 04 LOK-gårdsvärdar
Magnus Nilsson, Mats Adolfsson, Björn Knuthammar, Björn Beckius
 
20 NY TID! Rockgympa + innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 21 Gul/Orange/Violett: Poängjakt  Mer information
Ledare gul/orange/violett planerar våren  Mer informationAnmälan
On 22 Tiomilaträning  Mer informationAnmälan
To 23 Gul/Orange/Violett: Intervaller & styrka  Mer information
Fr 24    
25    
26 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 05 LOK-gårdsvärdar
Martin Strömgren, Niklas Olsson, Henrik Tosteberg, Stina Anderjon
 
27 NY TID! Stationsgympa + Innebanydy, Bäckskolan  Mer information
Ti 28 Gul/Orange/Violett: Distans-Ol  Mer information
On 29 Midvinterduell etapp 4, Boxholm  Mer information
To 30 Gul/Orange/Violett: Rävjakt, Vallaskogen  Mer information
Fr 31    
FEBRUARI 2020
Datum  Aktivitet   
1 LOK Sprint Cup deltävling 4  Mer information
2 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 06 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Carolina Magnusson, Per O Magnusson
 
3 Rockgympa + Innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 4 Gul/Orange/Violett: Löpträning - tid att prata  Mer information
On 5    
To 6 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Fr 7    
8 Ungdomsledarträff kl 9-14, Sectra  Mer informationAnmälan
9 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 07 LOK-gårdsvärdar
Maxime Bonneau, Stina Nero, Martin Šmelík, Kristyna Hlubuckova
 
10 Stationsgympa + Innebanydy, Bäckskolan  Mer information
Ti 11 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 12 Midvinterduell etapp 5, Stjärnvallen  Mer information
To 13 Gul/Orange/Violett: Distans skog/stig  Mer information
Fr 14 Alla hjärtans dag   
15    
16 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 08 LOK-gårdsvärdar
Jörgen Svensson, Ann-Sofie Svensson, Roland Frid, Gunvor Frid
 
17 Rockgympa + innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 18 Gul/Orange/Violett: Tinnerbäcken  Mer information
On 19    
To 20 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Fr 21    
22    
23 Sunes bana - FINAL, LOK-gården  Mer information
v 09 LOK-gårdsvärdar
Sven Engström, Frida Jönsson Hellstadius, Anna Wehlin, Johanna Gustås
 
24 Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 25 Gul/Orange/Violett: Linjeorientering  Mer information
On 26 Midvinterduell etapp 6, Ryd  Mer information
To 27 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Ungdomskommittémöte   Mer information
Fr 28 Sverigepremiären, natt, OK Pan-Kristianstad  Mer informationAnmälan
29 Sverigepremiären, medel, OK Pan-Kristianstad  Mer information
MARS 2020
Datum  Aktivitet   
1 Sverigepremiären, lång, OK Pan-Kristianstad  Mer information
v 10 LOK-gårdsvärdar
Pelle Skullman, Karin Skullman, Maud Göthe Lundgren, Jan Lundgren
 
2    
Ti 3 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 4    
To 5 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 6    
7 LOK Sprint Cup deltävling 5  Mer information
8 Internationella kvinnodagen   
Marscup, OK Skogströvarna  Mer information
v 11 LOK-gårdsvärdar
Johan Otterström, Susanna Lindell, Christer Lindell, Jonas Lundgren
 
9    
Ti 10 Gul/Orange/Violett: Teknik i Slaka, OL-intervaller i exotisk terräng  Mer information
Gul/Orange/Violett: Pepp inför stafetter (kavle)  Mer information
On 11 Midvinterduell etapp 7, Trädgårdstorp  Mer information
To 12 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 13    
14    
15 Marscup, IFK Linköping  Mer information
v 12 LOK-gårdsvärdar
Görel Johansson, Adam Lidvik, Martin Rantzer, Annika Rantzer
 
16    
Ti 17 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 18    
To 19 Gul/Orange/Violett: Löpträning m teori, ev även Kahoot  Mer information
Fr 20 Vårdagjämningen   
Svartnatta, Hälleforsnäs  Mer informationAnmälan
21    
22 Marscup, LOK  Mer information
v 13 LOK-gårdsvärdar
Pia Vångell, Fredrika Vångell, Tomas Vångell, Jörgen Sköld
 
23    
Ti 24 Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid + kartsnack  Mer information
On 25    
To 26 Gul/Orange/Violett: Inför stafetter  Mer information
Prova på SI-enheter  Mer informationAnmälan
Fr 27 Nyköpingsnatten, Nyköpings OK  Mer information
28 Nyköpingsorienteringen, lång, Nyköpings OK  Mer information
29 Sommartid börjar   
Måsenstafetten, OK Måsen  Mer informationAnmälan
v 14 LOK-gårdsvärdar
Gustaf Olsson, Peter Svenmarck, Ulf Jonare, Kajsa Malmström
 
30    
Ti 31 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
APRIL 2020
Datum  Aktivitet   
On 1 Natt-KM  Mer information
To 2 Gul/Orange/Violett: Skogsintervaller  Mer information
Fr 3    
4 SM ultralång, SL#1, Västervik  Mer information
Kolmårdsdubbeln, medel, OK Kolmården  Mer information
5 Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, OK Kolmården  Mer informationAnmälan
v 15 LOK-gårdsvärdar
Åke Ljunggren, Klara Ljunggren, Kristina Ljunggren, Jonas Schedin
 
6    
Ti 7 Gul/Orange/Violett: Egen träning (veckans bana?)  Mer information
On 8    
To 9 Skärtorsdagen   
Gul/Orange/Violett: Egen träning  Mer information
Fr 10 Långfredagen   
Anebyorienteringen, SOK Aneby  Mer information
Stigtomtakavlen, OK Hällen  Mer informationAnmälan
11 Påskafton   
Stigtomtakavlen, OK Hällen  Mer information
Motalaträffen, lång, Motala AIF OL  Mer information
12 Påskdagen   
Tranåsträffen, medel, SOL Tranås  Mer information
v 16 LOK-gårdsvärdar
Gitte Engström, Stefan Engström, Thomas Rimhagen, Therese Klintberg
 
13 Annandag påsk   
Tranåsträffen, lång, SOL Tranås  Mer information
Ti 14 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 15    
To 16 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 17 SM natt, SL#2, OK Österåker, Waxholms OK  Mer information
18 Ulrikamedeln, medel, IFK Linköpings OS  Mer information
19 Urban Hjärne-kampen, lång, OK Motala  Mer information
v 17 LOK-gårdsvärdar
Ulrika Rasmussen, Linda Ahl, Liselott Roth, Elisabet Wiklund, Elin Wiklund
 
20    
Ti 21 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Planering ledare Gul/Orange/Violett  Mer information
On 22    
To 23 Gul/Orange/Violett: Stafetter  Mer information
Fr 24    
25 Vårspringet  Mer informationAnmälan
26    
v 18 LOK-gårdsvärdar
Mats Forsman, Åsa Forsman, Patrik Nilsson, Jörgen Blomvall
 
27    
Ti 28 Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 29    
To 30 Valborgsmässoafton   
Gul/Orange/Violett: ingen träning  Mer information
MAJ 2020
Datum  Aktivitet   
Fr 1 Första maj   
Svartåfejden, medel, Mjölby OK  Mer information
2 Ungdomskavlen 10mila, Upplands Bro  Mer informationAnmälan
3    
v 19 LOK-gårdsvärdar
Maria Olofsson, Jesper Johansson, Anne Bössfall, Inga-Lill Pettersson, Yngve Pettersson
 
4    
Ti 5    
On 6 Ljungsbrokampen, sprint, OK Skogsströvarna  Mer information
To 7    
Fr 8 SL#3, Seniorsprint, Norrtälje  Mer information
9 SL#3, Juniormedel, Norrtälje  Mer information
Närkekvartetten#1, medel, KFUM Örebro  Mer information
Ungdomsläger Närke, Genensam resa och övernattning i Närke  Mer information
10 SL#3, lång, Norrtälje  Mer information
Närkekvartetten#2, lång, KFUM Örebro  Mer information
v 20 LOK-gårdsvärdar
Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson, Roger Kihlberg, Ulrika Kihlberg
 
11    
Ti 12    
On 13    
To 14 DM sprint, OK Denseln  Mer information
Fr 15    
16 Närkekvartetten#3, medel, Garphyttans IF, Hagaby GOIF  Mer information
17 Närkekvartetten#4, lång, Garphyttans IF, Hagaby GOIF  Mer information
v 21 LOK-gårdsvärdar
Julia Modig Tjärnström, Hanna Modig Tjärnström, Kajsa Hammarström, Roushan Rezvani Arany
 
18    
Ti 19 Staffans minne, sprint  Mer information
On 20    
To 21 Kristi himmelfärdsdag   
Klubbresa, Orsa-Grönklitt  Mer information
Anmälan Klubbresa 2020  Mer informationAnmälan
Fr 22 Klubbresa, Orsa-Grönklitt  Mer information
23 Klubbresa, Orsa-Grönklitt  Mer information
24 Klubbresa, Orsa-Grönklitt  Mer information
v 22 LOK-gårdsvärdar
Annika Ivarsson, Magnus Herberthson, Börje Andersson, Johan Allard
 
25    
Ti 26    
On 27    
To 28    
Fr 29    
30 Pingstafton   
SM sprintstafett, Växjö OK  Mer information
SM sprint, kval SL#5, Växjö OK  Mer information
31 Mors dag   
Pingstdagen   
SM sprint, final SL#5, Växjö OK  Mer information
JUNI 2020
Datum  Aktivitet   
v 23 LOK-gårdsvärdar
Inger Berg, Anders Berg, Andreas Berg, Fredrik Gustafsson
 
1    
Ti 2    
On 3    
To 4 Tjalvesprinten, sprint, Tjalve IF  Mer information
Fr 5    
6 Sveriges nationaldag   
Lång-KM  Mer information
7    
v 24 LOK-gårdsvärdar
Mats Backteman, Karin Backteman, Erik Backteman, Emma Backteman
 
8    
Ti 9    
On 10    
To 11    
Fr 12    
13    
14    
v 25 LOK-gårdsvärdar
Magnus Sahlman, Maria Jareland, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
15    
Ti 16    
On 17    
To 18    
Fr 19 Midsommarafton   
20 Sommarsolståndet   
Midsommardagen   
21    
v 26    
22    
Ti 23    
On 24    
To 25    
Fr 26    
27 SM knockoutsprint, Halmstad OK  Mer information
28 SM knockoutsprint, Halmstad OK  Mer information
v 27    
29    
Ti 30 Tjust 2-dagars, lång, Västerviks OK  Mer information


[P] Förenklad sida för utskrift.

Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02