Samarbetspartners
Forumstatus

Öppet forum
Christer 2019-10-17

Sök på lok.se
Inloggning
Namn:
Lösen:
Väder i Linköping
9.0 °C
Temperatur:
Startsida - LOKs halvårskalender

Halvårskalender hösten 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående halvår  
  Nästa halvår >>

JULI 2019
Datum  Aktivitet   
v 27    
1    
Ti 2 Tjust 2-dagars, dag 1, Gamleby OK  Mer information
On 3 Tjust 2-dagars, dag 2, Gamleby OK  Mer information
To 4    
Fr 5    
6 Anmälan Oringen kartpackning 4-6/7, LOK gården  Mer informationAnmälan
Tjoget, Emmaboda Verda OK, Lessebo OK  Mer informationAnmälan
7 Tjoget  Mer information
v 28    
8    
Ti 9 NOK-träning, OK Denseln  Mer information
On 10    
To 11    
Fr 12    
13    
14    
v 29    
15 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Ti 16 LOK-gården uthyrd till O-Ringen   Mer information
On 17 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
To 18 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Funktionärscamping O-Ringen 2019  Mer informationAnmälan
Fr 19 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
20 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
21 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Bagheerastafetten, O-ringen  Mer informationAnmälan
v 30    
22 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
O-ringen hjälpa ungdomar  Mer informationAnmälan
Ti 23 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
On 24 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
To 25 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Fr 26 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
27 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
28 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
v 31    
29    
Ti 30    
On 31    
AUGUSTI 2019
Datum  Aktivitet   
To 1    
Fr 2 Ungdomens 10mila, Västergötland, Horred, Mark, Räven, Skene  Mer informationAnmälan
3 Ungdomens 10mila, Horred, Mark, Räven, Skene  Mer information
4    
v 32    
5 SOL-skola i LOK-gården  Mer information
Ti 6 SOL-skola i LOK-gården  Mer information
NOK-träning, Tjalve  Mer information
Gul/Orange/Violett: Veckans bana, Ta med kompass  Mer information
On 7 SOL-skola i LOK-gården  Mer information
To 8 SOL-skola i LOK-gården  Mer information
Stjärnorps SK  Mer information
Fr 9    
10 Askersundsmedeln, Askersunds OK  Mer information
11    
v 33 LOK-gårdsvärdar
Thomas Stenström, Anne-Li Stenström, Markus Henriksson, Jonas Roth
 
12 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Medel-KM, OL-arrangemangskommitten  Mer information
Gul/Orange/Violett: Medel-KM  Mer information
Ti 13 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Mer information
Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Mer information
On 14    
To 15 Gul/Orange/Violett: Egen träning  Mer information
LOK-gården stängd  Mer information
Fr 16    
17    
18 Tjällmoträffen, TGOK  Mer information
v 34 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Susanna Lindell, Christer Lindell
 
19 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Lidingöloppet On Tour, arrangörer, LOK-gården  Mer informationAnmälan
Ti 20 Vit: Uppstart  Mer information
Skogslek - uppstart  Mer information
Grön - Uppstart, Stjärn-OL  Mer information
Violett: Uppstart  Mer information
Gul: Uppstart med kartpromenad  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Orange: Uppstart  Mer information
On 21    
To 22 Veteranorientering Olstorp, Ok Skogsströvarna  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpskolning + sprintintervaller + core  Mer information
Fr 23    
24 Ramunderdubbeln, medel, Skogspojkarnas OK  Mer information
25 Ramunderdubbeln, lång, Skogspojkarnas OK  Mer information
v 35 LOK-gårdsvärdar
Mattias Berglund, Ann Larsson, Anna Kullberg, Björn Kullberg, Axel Kullberg
 
26 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Styrelsemöte, LOK-gården  Mer information
Ti 27 Skogslek - gul färg  Mer information
Grön, Ledstångsbana  Mer information
Vit: Träning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Hitta vilse  Mer information
Senjun-kommittén , Styrelserummet  Mer information
On 28 Rivning av kök, LOK-gården stängd  Mer information
To 29 Gul/Orange/Violett: Linjeorientering  Mer information
Kartpackning till lång-DM  Mer informationAnmälan
Fr 30 Natt-DM, OK Eken  Mer information
31 Provlöpning DM lång, Lilla Vilebo  Mer informationAnmälan
SEPTEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
1 DM, lång, Linköpings OK  Mer information
DM lång, Anmälan funktionärer  Mer informationAnmälan
v 36 LOK-gårdsvärdar
Maria Olofsson, Jesper Johansson, Marita Ericson, Liselott Ericson
 
2 Måndagsgänget. Efterarbete DM. Renovering köket  Mer information
MTBO Östgötaserien #4, Sandviks Camping  Mer information
Ti 3 Skogslek - svart  Mer information
Grön, Banor från Sälen  Mer information
Vit: Träning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Gul/Orange/Violett: Momentbana  Mer information
Motionskommittémöte  Mer information
On 4 Veteranträff 1114, Säsongsupptakt  Mer information
Ungdomsserien etapp 4, Linköpings OK  Mer information
To 5 Veteranorientering, Finspångs SOK  Mer information
Gul/Orange/Violett: Pratdistans skog  Mer information
Fr 6    
7 DM, medel, OK Motala  Mer information
8 DM, stafett, OK Motala  Mer informationAnmälan
v 37 LOK-gårdsvärdar
Jan Johansson, Per Zeijlon, Henrik Tosteberg, Stina Anderjon
 
9    
Ti 10 Vit: Träning  Mer information
Skogslek - brun. OBS: Annan samlingsplats  Mer information
Grön, Ekorren-Cup-träning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Hållpunkts-OL  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teori gruppvis  Mer information
On 11    
To 12 Veteranorientering , OK Motala  Mer information
Gul/Orange/Violett: Intervaller i skog  Mer information
Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Mer information
Fr 13 Resa och boende SM lång  Mer informationAnmälan
Ungdoms-SM, sprint, SOK Viljan  Mer information
14 SM, lång, kval, Söderhamns OK  Mer information
Ungdoms-SM, lång, SOK Viljan  Mer information
Ungdoms-SM, lång, öppna klasser  Mer information
Ungdomsserien etapp 5, OK Skogsströvarna  Mer information
15 SM, lång, final, Söderhamns OK  Mer information
Ungdoms-SM, distriktsstafett, SOK Viljan  Mer information
Prova på radiopejlorientering, LOK-gården  Mer informationAnmälan
v 38 LOK-gårdsvärdar
Emma Berggren, Fredrik Berggren, Henrik Söderqvist, Sara Söderqvist
 
16 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
Styrelsemöte, LOK-gården  Mer information
Ti 17 Skogslek  Mer information
Grön, Keps-OL  Mer information
Vit: Träning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Gul/Orange/Violett: Vägval och stafetter  Mer information
Orange/Violett Kostföreläsning, Styrelserummet  Mer information
On 18    
To 19 Resa och boende SM medel och stafett  Mer informationAnmälan
Veteranorientering , OK Kolmården  Mer information
Gul/Orange/Violett: 2.5 km på tid  Mer information
Fr 20 SM, medel, kval, Söderhamns OK  Mer information
21 Polkaluffen, Gränna-Bygdens OK  Mer information
SM, medel, final, Söderhamns OK  Mer information
Mälarmårdsdubbeln, medel, Katrineholms OK, OK Tjärnen  Mer information
22 Hultsfreds OK, lång  Mer information
SM, stafett, Söderhamns OK  Mer information
Mälarmårdsdubbeln, lång, Katrineholms OK, OK Tjärnen  Mer information
v 39 LOK-gårdsvärdar
Johan Åtting, Madeleine Ölfvingsson, Tina Lindgren, Leif Lindgren
 
23 Höstdagjämningen   
Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 24 Skogslek  Mer information
Grön, Stads-OL  Mer information
Vit: Träning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Gul/Orange/Violett: Z-stafett  Mer information
On 25 LKP Polisens Seniorklubb 13-16  Mer information
To 26 Veteran OL, Motala AIF  Mer information
Natt-cup, OKS  Mer information
Gul/Orange/Violett: FöljaJohn-OL  Mer information
Fr 27    
28 Ekorren cup, Linköpings OK  Mer informationAnmälan
29    
v 40 LOK-gårdsvärdar
Eva Lindgren, Lars-Åke Holm, Kerry Kempe, Kerstin Kempe
 
30 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
OKTOBER 2019
Datum  Aktivitet   
Ti 1 Vit: Träning  Mer information
Skogslek  Mer information
Grön, Kavle vid motions-C  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Gul/Orange/Violett: Kartminne.  Mer information
Planering vinterträning  Mer information
Motionskommittémöte  Mer information
On 2    
To 3 Veteranorientering , IFK Linköping  Mer information
Gul grupp - Löpträning  Mer information
Natt-cup, Linköpings OK  Mer information
Orange/Violett: Natt-cup  Mer information
Fr 4    
5 Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Mer informationAnmälan
Lördagsmys med kul träning , kl 15.30 - 21, Hela LOK-gården  Mer informationAnmälan
6    
v 41 LOK-gårdsvärdar
Stephan Svensson, Lena Svensson, Mimmi Klingberg, Pelle Johansson
 
7 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 8 Skogslek - avslutning  Mer information
Grön, Stafetter och andra lekar  Mer information
Vit: Träning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Gul/Orange/Violett: Stafett träning  Mer information
On 9    
To 10 Natt-cup, IFK Linköping  Mer information
Veteranorientering , Boxholms OK  Mer information
Gul/Orange/Violett: Natt-cup  Mer information
Fr 11    
12 25manna, Haninge SOK, OK Ravinen  Mer informationAnmälan
Resa till 25-manna, A-huset - Västerhaninge  Mer informationAnmälan
13    
v 42 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Therese Lindström, Jocke Lindström
 
14 Måndagsgänget, arbete LOK-gården, Utb på diskmaskin, städa mm  Mer information
Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 15 Grön, Bygga landskap  Mer information
Vit: Träning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp , Linjeorientering  Mer information
Gul/Orange/Violett: Reflex par-OL  Mer information
Senjun-kommittén, Styrelserummet  Mer information
On 16    
To 17 Veteranorientering , Linköpings OK  Mer information
Gul/Orange/Violett: Långdistans  Mer information
Natt-cup, TGOK  Mer information
Fr 18 XC-race, Vidingsjö motionscentrum  Mer informationAnmälan
Daladubbeln, Anmälan till tävling, logi och resa   Mer informationAnmälan
19 Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Mer informationAnmälan
Daladubbeln, stafett, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs  Mer information
Helg utan älg, dag 1, lång, Gotlands Bro OK  Mer information
20 Oktobertävlingen, Motala AIF  Mer information
Daladubbeln, patrull, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs  Mer information
Helg utan älg, dag 2, medel, Gotlands Bro OK  Mer information
v 43 LOK-gårdsvärdar
Johan Källsand, Per Magnusson, Mia Eronn, Bertil Eronn
 
21 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Styrelsemöte, LOK-gården  Mer information
Ti 22 Grön - Avslutning  Mer information
Vit: Träning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Mer information
On 23 LKP polisens seniorklubb 13-16  Mer information
To 24 Gul/Orange/Violett: Backintervaller, Duvkullen  Mer information
Fr 25    
26 Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung  Mer informationAnmälan
LOK-gården uthyrd hela dagen. Mattias Eriksson  Mer information
27 Sommartid slutar   
Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung  Mer information
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Thomas Larsson, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
28 Måndagsgänget, arbete i LOK-gården  Mer information
Ti 29 Motionsgrupp  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 30    
To 31 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
NOVEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
Fr 1 Allhelgonadagen   
2 Alla helgons dag   
3 Lok-gården uthyrd.Henrik Sävenberg  Mer information
v 45 LOK-gårdsvärdar
Per Gustås, Inger Gustås, Alva Olsson, Fredrik Johansson
 
4 Måndagsgänget, arbete i LOK-gården  Mer information
Ti 5 Gul/Orange/Violett/svart: Annikas backträning, LOK-gården  Mer information
On 6    
To 7 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Upptakt seniorer och juniorer, LOK-gården  Mer informationAnmälan
Fr 8 O-event, dag 1, Sprint by Night, Borås GIF  Mer information
Säsongsavslutning i Borås, Borås  Mer informationAnmälan
9 O-event, dag 2, Downhill Sprint, Hestra IF  Mer information
10 Fars dag   
O-Event, dag 3, Zoorientering, IK Ymer  Mer information
v 46 LOK-gårdsvärdar
Elisabet Wiklund, Marie Svernestam, Lennart Svernestam, Liselott Roth
 
11 Måndagsgänget, arbete i LOK-gården  Mer information
Ti 12 Gul/Orange/Violett: Sprint-cup 1  Mer information
On 13    
To 14 Gul/Orange/Violett: Intervaller  Mer information
Fr 15    
16 Eftersäsongsläger, Rimforsa  Mer information
Viltdrev, En senhöstdag i Åtvidaberg  Mer informationAnmälan
17 Eftersäsongsläger, Rimforsa  Mer information
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 47 LOK-gårdsvärdar
Tomas Boman, Maria Sarberg, Robert Söderberg, Pedro Lundquist
 
18 Måndagsgänget, arbete i LOK-gården  Mer information
Styrelsemöte, LOK-gården  Mer information
Ti 19 Gul/Orange/Violett: Sprint-cup 2  Mer information
On 20 LKP polisens Seniorklubb kl 13-16  Mer information
To 21 Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 22    
23 Ungdomarnas höstfest  Mer informationAnmälan
24 LOK 85 år, firande i LOK-gården  Mer information
v 48 LOK-gårdsvärdar
Gustav Lidén, Maxime Bonneau, Johan Sköld, Erik Sköld
 
25 Måndagsgänget, arbete i LOK-gården  Mer information
Möte, ÖOF:s arrangemangskommitté, LOK-gården  Mer information
Ti 26 Gul/Orange/Violett: Sprint-cup 3  Mer information
Höstmöte, LOK-gården  Mer information
On 27    
To 28 Gul/Orange/Violett: Intervaller  Mer information
Ordförandeträff, ÖOF, LOK-gården  Mer information
Fr 29    
30    
DECEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
1 1:a advent   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 49 LOK-gårdsvärdar
Gaute Thomassen, Elisabeth Thomassen, Jörgen Blomvall, Urban Petersson
 
2 Måndagsgänget, arbete i LOK-gården  Mer information
Ti 3 Gul/Orange/Violett: Sprint-cup 4  Mer information
On 4    
To 5 Gul/Orange/Violett: Vidingsjö high five  Mer information
Fr 6 LOK-gården bokad  Mer information
7    
8 2:a advent   
Skinkloppet  Mer information
v 50 LOK-gårdsvärdar
Victor Bergstrand, Björn Knuthammar, Marcus Hansson, Erik Malmberg
 
9 Måndagsgänget, arbete i LOK-gården  Mer information
Ti 10 Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Mer information
On 11 LKP Polisens Seniorklubb kl 13-16  Mer information
ÖOF styrelsemöte, LOK-gården  Mer information
To 12 Gul/Orange/Violett: Styrka och löpning  Mer information
Fr 13 Luciadagen   
14    
15 3:e advent   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 51 LOK-gårdsvärdar
Göran Hektor, Lotta Granholm, Roger Danielsson, Monica Lindgren
 
16 Måndagsgänget, julavslutning  Mer information
Styrelsemöte, LOK-gården  Mer information
Ti 17 Gul/Orange/Violett: Adventskalender  Mer information
On 18    
To 19 Gul/Orange/Violett: Snö-puls och pulka  Mer information
Fr 20    
21    
22 Vintersolståndet   
4:e advent   
v 52    
23    
Ti 24 Julafton   
On 25 Juldagen   
To 26 Annandag jul   
Fr 27    
28    
29    
v 01    
30    
Ti 31 Nyårsafton   


[P] Förenklad sida för utskrift.

Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02