Samarbetspartners
Forumstatus

Öppet forum
Lingfors 2020-01-19

Sök på lok.se
Inloggning
Namn:
Lösen:
Väder i Linköping
5.9 °C
Temperatur:
Startsida - LOKs halvårskalender

Halvårskalender våren 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående halvår  
  Nästa halvår >>

JANUARI 2020
Datum  Aktivitet   
On 1 Nyårsdagen   
To 2    
Fr 3    
4    
5 Trettodagsafton   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 02 LOK-gårdsvärdar
Torgny Faxén, Carina Faxén, Erik Martinsson, Magnus Djerfsten
 
6 Trettondedag jul   
Stationsgympa + innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 7 Gul/Orange/Violett: Stafetter  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Mer information
On 8    
To 9 Gul/Orange/Violett: Skogslöpning med karta  Mer information
Fr 10    
11 LOK Sprint Cup deltävling 3  Mer information
12 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
Idéträff  Mer informationAnmälan
v 03 LOK-gårdsvärdar
Robert Högberg, Henrik Elnegård, Markus Åkerblom, Karin Olofsson
 
13 Måndagsgänget, uppstart och planering  Mer information
Stationsgympa + Innebanydy, Bäckskolan  Mer information
Ti 14 Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid, Ta med SI-pinne. OL-skor lämpligt.  Mer information
Svart: Tiomilatisdag  Mer information
Motionskommittémöte  Mer information
On 15 Uthyrt till Vidingsjö 2, möte 17.00-21.00  Mer information
Midvinterduell etapp 3, Vidingsö  Mer information
To 16 Gul/Orange/Violett: Kompass i mörker  Mer information
Svart: Distans skog/stig  Mer information
Fr 17    
18 Träningsdag  Mer informationAnmälan
19 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 04 LOK-gårdsvärdar
Magnus Nilsson, Mats Adolfsson, Björn Knuthammar, Björn Beckius
 
20 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
NY TID! Rockgympa + innebandy, Bäckskolan  Mer information
Styrelsemöte  Mer information
Ti 21 Gul/Orange/Violett: Poängjakt  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Ledare gul/orange/violett planerar våren  Mer informationAnmälan
On 22 Tiomilaträning  Mer informationAnmälan
Hittaut - checkpoint koordinering  Mer information
ÖOF styrelsemöte, LOK-gården  Mer information
To 23 Gul/Orange/Violett: Intervaller & styrka  Mer information
Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Fr 24    
25    
26 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 05 LOK-gårdsvärdar
Martin Strömgren, Niklas Olsson, Henrik Tosteberg, Stina Anderjon
 
27 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
NY TID! Stationsgympa + Innebanydy, Bäckskolan  Mer information
Ti 28 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Distans-Ol  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 29 , Veteranträff 0900-1130  Mer information
Midvinterduell etapp 4, Boxholm  Mer information
To 30 Gul/Orange/Violett: Rävjakt  Mer information
Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Fr 31    
FEBRUARI 2020
Datum  Aktivitet   
1 LOK Sprint Cup deltävling 4  Mer information
2 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 06 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Carolina Magnusson, Per Magnusson
 
3 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Styrelsemöte  Mer information
Ti 4 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning, gärna distans  Mer information
Möte OL-arrangemangskommittén  Mer information
On 5 Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 6 Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Fr 7    
8 Ungdomsledarträff kl 9-14, Sectra  Mer informationAnmälan
9 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 07 LOK-gårdsvärdar
Maxime Bonneau, Stina Nero, Martin Šmelík, Kristyna Hlubuckova
 
10 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 11 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 12 Veteranträff 0900-1130  Mer information
ÖOF styrelsemöte, LOK-gården  Mer information
Midvinterduell etapp 5, LOK-gården  Mer information
To 13 Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 14 Alla hjärtans dag   
Tiomilaläger  Mer informationAnmälan
15    
16 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 08 LOK-gårdsvärdar
Jörgen Svensson, Ann-Sofie Svensson, Roland Frid, Gunvor Frid
 
17 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 18 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
On 19 Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 20 Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Fr 21    
22 Brutalpass  Mer information
Lokgården uthyrd, Annika Ivarsson, hela dagen  Mer information
23 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 09 LOK-gårdsvärdar
Sven Engström, Frida Jönsson Hellstadius, Anna Wehlin, Johanna Gustås
 
24 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 25 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Årsmöte  Mer information
On 26 Veteranträff 0900-1130  Mer information
Polisseniorerna, Kerstin Sjöberg kl 13-17  Mer information
Midvinterduell etapp 6, Ryd  Mer information
To 27 Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 28 Sverigepremiären, natt, OK Pan-Kristianstad  Mer informationAnmälan
29 Sverigepremiären, medel, OK Pan-Kristianstad  Mer information
MARS 2020
Datum  Aktivitet   
1 Sverigepremiären, lång, OK Pan-Kristianstad  Mer information
v 10 LOK-gårdsvärdar
Pelle Skullman, Karin Skullman, Maud Göthe Lundgren, Jan Lundgren
 
2 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 3 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Motionskommittémöte  Mer information
On 4 Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 5 Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 6    
7 LOK Sprint Cup deltävling 5  Mer information
8 Internationella kvinnodagen   
v 11 LOK-gårdsvärdar
Johan Otterström, Susanna Lindell, Christer Lindell, Jonas Lundgren
 
9 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 10 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Gul/Orange/Violett: Pepp inför stafetter (kavle)  Mer information
On 11 Veteranträff 0900-1130  Mer information
Midvinterduell etapp 7, Trädgårdstorp  Mer information
To 12 Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 13    
14    
15    
v 12 LOK-gårdsvärdar
Görel Johansson, Adam Lidvik, Martin Rantzer, Annika Rantzer
 
16 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Styrelsemöte  Mer information
Ti 17 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 18 Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 19 Svart: Distans skog/stig, LOK-gården  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning m teori, ev även Kahoot  Mer information
Fr 20 Vårdagjämningen   
21    
22    
v 13 LOK-gårdsvärdar
Pia Vångell, Fredrika Vångell, Tomas Vångell, Jörgen Sköld
 
23 Måndagsgänget, Förberedelser Vet-OL  Mer information
Ti 24 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid + kartsnack  Mer information
On 25 Veteranträff 0900-1130  Mer information
Polisseniorerna Kerstin Sjöberg 13-17  Mer information
To 26 Veteran-OL. LOK  Mer information
Gul/Orange/Violett: Inför stafetter  Mer information
Fr 27 Nyköpingsnatten, Nyköpings OK  Mer information
28 Nyköpingsorienteringen, lång, Nyköpings OK  Mer information
Bk Derby flickor 07-08, träningsläger med övernattning  Mer information
29 Sommartid börjar   
Måsenstafetten, OK Måsen  Mer information
BK Derby flickor 07-08, träningsläger med övernattning  Mer information
v 14 LOK-gårdsvärdar
Gustaf Olsson, Peter Svenmarck, Ulf Jonare, Kajsa Malmström
 
30 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 31 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
APRIL 2020
Datum  Aktivitet   
On 1 Natt-KM  Mer information
Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 2 Veteran-OL. OKS Ljungsbro  Mer information
Gul/Orange/Violett: Skogsintervaller  Mer information
Fr 3    
4 SM ultralång, SL#1, Västervik  Mer information
Kolmårdsdubbeln, medel, OK Kolmården  Mer information
5 Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, OK Kolmården  Mer information
v 15 LOK-gårdsvärdar
Åke Ljunggren, Klara Ljunggren, Kristina Ljunggren, Jonas Schedin
 
6 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 7 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Egen träning (veckans bana?)  Mer information
On 8 Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 9 Skärtorsdagen   
Gul/Orange/Violett: Egen träning  Mer information
Fr 10 Långfredagen   
Anebyorienteringen, SOK Aneby  Mer information
Stigtomtakavlen, OK Hällen  Mer information
11 Påskafton   
Stigtomtakavlen, OK Hällen  Mer information
Motalaträffen, lång, Motala AIF OL  Mer information
12 Påskdagen   
Tranåsträffen, medel, SOL Tranås  Mer information
v 16 LOK-gårdsvärdar
Gitte Engström, Stefan Engström, Thomas Rimhagen, Therese Klintberg
 
13 Annandag påsk   
Tranåsträffen, lång, SOL Tranås  Mer information
Ti 14 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 15 Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 16 Veteran-OL. Mjölby OK  Mer information
Gul/Orange/Violett: Löpträning  Mer information
Fr 17 SM natt, SL#2, OK Österåker, Waxholms OK  Mer information
18 Ulrikamedeln, medel, IFK Linköpings OS  Mer information
19 Urban Hjärne-kampen, lång, OK Motala  Mer information
v 17 LOK-gårdsvärdar
Ulrika Rasmussen, Linda Ahl, Liselott Roth, Elisabet Wiklund, Elin Wiklund
 
20 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 21 , PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
Planering ledare Gul/Orange/Violett  Mer information
On 22 Veteranträff 0900-1130  Mer information
, Polisseniorerna Kerstin Sjöberg 13-17  Mer information
To 23 Veteran-OL. Finspång SOK  Mer information
Gul/Orange/Violett: Stafetter  Mer information
Fr 24    
25 Vårspringet  Mer informationAnmälan
60-årsfest Emily Biveland, hela kvällen.  Mer information
26 Vårspringet  Mer information
v 18 LOK-gårdsvärdar
Mats Forsman, Åsa Forsman, Patrik Nilsson, Jörgen Blomvall
 
27 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 28 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Gul/Orange/Violett: Teknik  Mer information
On 29 Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 30 Valborgsmässoafton   
Gul/Orange/Violett: ingen träning  Mer information
MAJ 2020
Datum  Aktivitet   
Fr 1 Första maj   
Svartåfejden, medel, Mjölby OK  Mer information
2 Tiomila  Mer information
Ungdomskavlen 10mila, Upplands Bro  Mer informationAnmälan
3 Tiomila  Mer informationAnmälan
v 19 LOK-gårdsvärdar
Maria Olofsson, Jesper Johansson, Anne Bössfall, Inga-Lill Pettersson, Yngve Pettersson
 
4 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 5 PRO Landeryd 10-12  Mer information
On 6 Ljungsbrokampen, sprint, OK Skogsströvarna  Mer information
Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 7 Veteran-OL. OK Motala  Mer information
Fr 8 SL#3, Seniorsprint, Norrtälje  Mer information
9 SL#3, Juniormedel, Norrtälje  Mer information
Närkekvartetten#1, medel, KFUM Örebro  Mer information
10 SL#3, lång, Norrtälje  Mer information
Närkekvartetten#2, lång, KFUM Örebro  Mer information
v 20 LOK-gårdsvärdar
Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson, Roger Kihlberg, Ulrika Kihlberg
 
11 Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Mer information
Ti 12    
On 13 Veteranträff 0900-1130  Mer information
To 14 DM sprint, OK Denseln  Mer information
Fr 15    
16 Närkekvartetten#3, medel, Garphyttans IF, Hagaby GOIF  Mer information
17 Närkekvartetten#4, lång, Garphyttans IF, Hagaby GOIF  Mer information
v 21 LOK-gårdsvärdar
Julia Modig Tjärnström, Hanna Modig Tjärnström, Kajsa Hammarström, Roushan Rezvani Arany
 
18    
Ti 19 Staffans minne, sprint  Mer information
On 20    
To 21 Kristi himmelfärdsdag   
Fr 22    
23    
24    
v 22 LOK-gårdsvärdar
Annika Ivarsson, Magnus Herberthson, Börje Andersson, Johan Allard
 
25    
Ti 26 PRO Landeryd 10-12  Mer information
Sprint-KM  Mer information
On 27    
To 28 BLODOMLOPPET  Mer information
Fr 29    
30 Pingstafton   
SM sprintstafett, Växjö OK  Mer information
SM sprint, kval SL#5, Växjö OK  Mer information
Födelsedagsfirning Camilla Carlsvärd 14.00-02.00  Mer information
31 Mors dag   
Pingstdagen   
SM sprint, final SL#5, Växjö OK  Mer information
JUNI 2020
Datum  Aktivitet   
v 23 LOK-gårdsvärdar
Inger Berg, Anders Berg, Andreas Berg, Fredrik Gustafsson
 
1    
Ti 2    
On 3    
To 4 Tjalvesprinten, sprint, Tjalve IF  Mer information
Veteran-OL. Stjärnorps SK  Mer information
Fr 5    
6 Sveriges nationaldag   
Lång-KM  Mer information
7    
v 24 LOK-gårdsvärdar
Mats Backteman, Karin Backteman, Erik Backteman, Emma Backteman
 
8    
Ti 9    
On 10    
To 11 Veteran-OL. Boxholms OK  Mer information
Fr 12    
13 Venla/Jukola  Mer informationAnmälan
14    
v 25 LOK-gårdsvärdar
Magnus Sahlman, Maria Jareland, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
15    
Ti 16    
On 17    
To 18    
Fr 19 Midsommarafton   
20 Sommarsolståndet   
Midsommardagen   
21    
v 26    
22    
Ti 23    
On 24    
To 25    
Fr 26    
27 SM knockoutsprint, Halmstad OK  Mer information
28 SM knockoutsprint, Halmstad OK  Mer information
v 27    
29    
Ti 30 Tjust 2-dagars, lång, Västerviks OK  Mer information


[P] Förenklad sida för utskrift.

Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02