Startsida - LOKs halvårskalender

Halvårskalender våren 2022

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående halvår  
  Nästa halvår >>

JANUARI 2022
Datum  Aktivitet   
1 Nyårsdagen   
2    
v 01 LOK-gårdsvärdar
Lotta Borg, Rikard Borg, Johan Arvelius
 
3    
Ti 4 Gul/Orange/Violett: Backe med styrka  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 5 Trettondagsafton   
To 6 Trettondedag jul   
Kontrollplock, Styvinge  Mer informationAnmälan
Fr 7    
8    
9 LOKs Frågesports-Cup, deltävling #1, https://goo.gl/maps/KpdRvu8DtrZWPzYw6   Mer information
Sunes bana  Mer information
v 02 LOK-gårdsvärdar
Liselott Roth, Annika Rantzer, Martin Rantzer, Anna Falk
 
10 Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 11 Gul/Orange/Violett: Spring upp - Åk ner, Medtag stjärtlapp eller motsvarande  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Möte ungdomskommittén  Mer information
On 12 Riksläger skidorientering, Orsa Grönklitt  Mer informationAnmälan
To 13 Orange/Violett: Att gena eller inte gena  Mer information
Stigdistans, Utanför LOK-gården  Mer informationAnmälan
Fr 14    
15 Hemlängtan på Östgötaleden   Mer informationAnmälan
Privat familjeaktivitet, Uthyrt Urban Pettersson  Mer information
16 Sunes bana  Mer information
v 03 LOK-gårdsvärdar
Jörgen Sköld, Johan Sköld, Erik Sköld, Erica Thor
 
17 Rockgympa + Innebandy, Bäckskolan  Mer information
Styrelsemöte  Mer information
Ti 18 Gul/Orange: Slingor två och två  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Violett: Intervaller med svart  Mer information
Inställt/flyttas: 10Mila-tisdag  Mer information
On 19 Uthyrt   Mer information
To 20 Orange/Violett: Midvinterduell  Mer information
Midvinterduell etapp 3, Björkfors  Mer information
Fr 21    
22    
23 Sunes bana  Mer information
LOKs Frågesports-Cup, deltävling #2  Mer information
v 04 LOK-gårdsvärdar
Karin Olofsson, Tove Ekström, Emma Backteman, Martin Šmelík
 
24 Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Mer information
Ti 25 Gul/Orange: Reflex-jakt  Mer information
Violett: Intervaller med svart  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 26    
To 27 Orange/Violett: Löpträning med karta  Mer information
Orienteringsträning, Utanför LOK-gården  Mer informationAnmälan
Fr 28 LOKs Frågesports-Cup, deltävling #3  Mer information
29 Uthyrt Eva Lindgren  Mer information
Orange/Violett/Junior: OL-teknik, Finspång, Norrmalm  Mer informationAnmälan
30 Sunes bana  Mer information
v 05 LOK-gårdsvärdar
Markus Henriksson, Anders Knutsson, Jonas Råberg, Fredrik Peterson
 
31 Rockgympa + Innebandy, Bäckskolan  Mer information
FEBRUARI 2022
Datum  Aktivitet   
Ti 1 Gul/Orange/Violett: Intervaller  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Mer information
Information från SISU, Information från vår kontakt, Carl Blomquist, SISU  Mer information
On 2    
To 3 Orange/Violett: Löpträning med karta  Mer information
Midvinterduell etapp 4, Mjölby OK  Mer information
Stigdistans, Utanför LOK-gården  Mer informationAnmälan
Möte ungdomskommittén  Mer information
Fr 4    
5 LOK Sprint Cup deltävling 1  Mer information
Ungdomsledarträff LOK-gården, Ungdomskommittén  Mer informationAnmälan
6 Sunes bana  Mer information
v 06 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Henrik Elnegård, Patrik Gustavsson
 
7    
Ti 8 Violett: Intervaller med svart  Mer information
Gul/Orange: Teknik-OL  Mer information
On 9    
To 10 Orange/Violett: Löpträning med karta  Mer information
Fr 11    
12 Teknikträning , Trollegater  Mer information
13 Sunes bana  Mer information
v 07 LOK-gårdsvärdar
Pedro Lundquist, Maxime Bonneau, Joel Francén, Christopher Omberg
 
14 Alla hjärtans dag   
Ti 15 Gul/Orange/Violett: Trail-kingen  Mer information
On 16    
To 17 Orange/Violett: Löpträning med karta  Mer information
Midvinterduell etapp 5, Linköpings OK, Vidingsjö  Mer information
Fr 18    
19 LOK Sprint Cup deltävling 2  Mer information
20 Sunes bana  Mer information
v 08 LOK-gårdsvärdar
Roland Frid, Gunvor Frid, Ann-Sofie Svensson, Jörgen Svensson
 
21 uthyrt  Mer information
Ti 22 Gul/Orange/Violett: Egen träning (sportlov)  Mer information
On 23    
To 24 Gul/Orange/Violett: Egen träning (sportlov)  Mer information
Fr 25    
26 Uthyrt Viktor Jiglund  Mer information
27 Sunes bana  Mer information
v 09 LOK-gårdsvärdar
Johan Otterström, Susanna Lindell, Christer Lindell, Magnus Djerfsten
 
28 Årsmöte - digitalt  Mer information
MARS 2022
Datum  Aktivitet   
Ti 1 Violett: Intervaller med svart  Mer information
Gul/Orange: Teknik-OL  Mer information
On 2    
To 3 Orange/Violett: Löpträning med karta  Mer information
Midvinterduell etapp 6, TGOK  Mer information
Fr 4 Sverigepremiären, natt, OK Pan-Kristianstad  Mer information
Sverigepremiären, OK Pan-Kristianstad  Mer informationAnmälan
5 Sverigepremiären, medel, OK Pan-Kristianstad  Mer information
6 Sverigepremiären, lång, OK Pan-Kristianstad  Mer information
v 10 LOK-gårdsvärdar
Jonathan Jylltorp, Gunnar Engström, Emanuel Herberthson, Johanna Gustås
 
7    
Ti 8 Internationella kvinnodagen   
Gul/Orange/Violett: 2,5:an på tid  Mer information
Planeringsmöte gul/orange/violett  Mer information
On 9    
To 10 Orange/Violett: Löpträning med karta  Mer information
Fr 11 Kattegattnatt, Halmstads OK  Mer information
12 ÖOF Försäsongsläger  Mer information
Hallandspremiären, medel, Halmstads OK, Laholms IF OK  Mer information
13 ÖOF Försäsongsläger  Mer information
Hallandspremiären, lång, Halmstads OK, Laholms IF OK  Mer information
v 11 LOK-gårdsvärdar
Frida Jönsson Hellstadius, Sven Engström, Alva Olsson, Fredrik Johansson
 
14 Skogskarlarna, rådsmöte  Mer information
Ti 15 Violett: Intervaller med svart  Mer information
Gul/Orange: Teknik-OL  Mer information
On 16    
To 17 Orange/Violett: Löpträning med karta  Mer information
Fr 18    
19 Kringelträffen, dag 1, medel, Södertälje-Nykvarn OF  Mer information
20 Vårdagjämningen   
Kringelträffen, dag 1, lång, Södertälje-Nykvarn OF  Mer information
v 12 LOK-gårdsvärdar
Ulf Jonare, Kajsa Malmström, Martin Gunnarsson, Johan Stenström
 
21 Uthyrt  Mer information
Ti 22 Gul/Orange/Violett: Intervaller  Mer information
On 23    
To 24 Orange/Violett: Löpträning med karta  Mer information
Fr 25 Nyköpingsnatten, Nyköpings OK  Mer information
26 Nyköpingsorienteringen, lång, Nyköpings OK  Mer information
27 Sommartid börjar   
Måsenstafetten, OK Måsen  Mer information
v 13 LOK-gårdsvärdar
Anna Kullberg, Axel Kullberg, Roger Kihlberg, Ulrika Kihlberg
 
28    
Ti 29    
On 30    
To 31 KM Nattorientering  Mer information
APRIL 2022
Datum  Aktivitet   
Fr 1 Svartnatta, OK Tjärnen, Ärla IF  Mer information
2    
3    
v 14 LOK-gårdsvärdar
Julia Modig Tjärnström, Hanna Modig Tjärnström, Therese Klintberg, Kajsa Hammarström
 
4    
Ti 5    
On 6    
To 7    
Fr 8    
9 Swedish League, #1, medel, BroSö OK, OK Skogsfalken, OK Vilse 87  Mer information
Björkforskampen, medel, Björkfors GOIF  Mer information
10 Swedish League, #2, lång, BroSö OK, OK Skogsfalken, OK Vilse 87  Mer information
Ulrikaträffen, lång, IFK Linköpings OS  Mer information
v 15 LOK-gårdsvärdar
Kristina Ljunggren, Åke Ljunggren, Klara Ljunggren, Olof Ljunggren
 
11    
Ti 12    
On 13    
To 14 Skärtorsdagen   
Fr 15 Långfredagen   
Stigtomtakavlen, OK Hällen  Mer information
Boxholms OK, medel  Mer information
16 Påskafton   
Stigtomtakavlen, OK Hällen  Mer information
17 Påskdagen   
Kolmårdsdubbeln, dag 1, medel, OK Kolmården  Mer information
v 16 LOK-gårdsvärdar
Gitte Engström, Stefan Engström, Thomas Rimhagen, Markus Åkerblom
 
18 Annandag påsk   
Kolmårdsdubbeln, dag 2, Kolmårdskavlen, OK Kolmården  Mer information
Ti 19    
On 20    
To 21    
Fr 22 SM, natt (Swedish League, #3), Tjällmo-Godegårds OK  Mer information
23 UH-kampen, medel, OK Motala  Mer information
24 Swedish League, #4, medel + Zinkgruvemedeln, Askersunds OK, Motala AIF OL  Mer information
v 17 LOK-gårdsvärdar
Stina Gunnarsson, David Rosén, Björn Norell, Jörgen Blomvall
 
25 uthyrt  Mer information
Ti 26    
On 27    
To 28    
Fr 29    
30 Valborgsmässoafton   
Vårspringet medel, LOK  Mer information
MAJ 2022
Datum  Aktivitet   
1 Första maj   
Vårspringet lång, LOK  Mer information
v 18 LOK-gårdsvärdar
David Malmborg, Ulrika Malmborg, Åsa Forsman, Mats Forsman
 
2    
Ti 3    
On 4 Ljungsbrokampen, medel, OK Skogsströvarna  Mer information
To 5    
Fr 6    
7 Tiomila i Ånnaboda, Örebro, Almby IK, Hagaby GoIF Örebro  Mer informationAnmälan
8 Tiomila i Ånnaboda, Örebro, Almby IK, Hagaby GoIF Örebro  Mer information
v 19 LOK-gårdsvärdar
Martin Kalms, Linda Kalms, Henrik Lenger, Sara Lenger
 
9    
Ti 10    
On 11    
To 12    
Fr 13    
14 SM, knockout-sprint, Göteborgs OF, OK Landehof, Tolereds AIK  Mer information
Nationell radiopejlorientering, 80 m, LOK  Mer information
15 SM sprint, kval o final. SL#5, Göteborgs OF, OK Landehof, Tolereds AIK  Mer information
Nationell radiopejlorientering, 2 m, LOK  Mer information
v 20 LOK-gårdsvärdar
Pia Vångell, Thomas Vångell, Annika Ivarsson, Magnus Herberthson
 
16    
Ti 17    
On 18    
To 19    
Fr 20    
21    
22 Pekingduon, Matteus SI  Mer information
v 21 LOK-gårdsvärdar
Thomas Stenström, Anne-Li Stenström, Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson
 
23 uthyrt  Mer information
Ti 24    
On 25    
To 26 Kristi himmelfärdsdag   
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 1, sprint, Borås GIF m.fl.  Mer information
Fr 27 Världscupen i Borås, publiktävling, dag 2, medel, Borås GIF m.fl.  Mer information
28 Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medel, Borås GIF m.fl.  Mer information
29 Mors dag   
v 22 LOK-gårdsvärdar
Magnus Sahlman, Pontus Klämfeldt, Björn Beckius, Mats Adolfsson
 
30    
Ti 31    
JUNI 2022
Datum  Aktivitet   
On 1    
To 2    
Fr 3    
4 Pingstafton   
Ösaträffen, dag 1, lång, Alfta-Ösa OK  Mer information
SM, ultralång (Swedish League #6), Alfta-Ösa OK  Mer information
5 Pingstdagen   
Ösaträffen, dag 2, medel, Alfta-Ösa OK  Mer information
v 23 LOK-gårdsvärdar
Anders Berg, Inger Berg, Börje Andersson, Fredrik Gustafsson, Andreas Berg
 
6 Sveriges nationaldag   
Ösaträffen, dag 3, medel, Alfta-Ösa OK  Mer information
Uthyrt  Mer information
Ti 7    
On 8    
To 9    
Fr 10    
11    
12 Sprint-km, Sprintorientering  Mer information
v 24 LOK-gårdsvärdar
Mats Backteman, Karin Backteman, Johan Allard, Anna Call
 
13    
Ti 14    
On 15    
To 16    
Fr 17    
18 Venla o Jukola, Mynämäen Suunnistajat -52, Liedon Parma  Mer informationAnmälan
19 Venla o Jukola, Mynämäen Suunnistajat -52, Liedon Parma  Mer information
v 25 LOK-gårdsvärdar
Anders Kjell, Ulla Kjell, Merdita Petersson, Anders Rönnmark
 
20 Uthyrt  Mer information
Ti 21 Sommarsolståndet   
On 22    
To 23    
Fr 24 Midsommarafton   
25 Midsommardagen   
26 Riksläger Idre  Mer information
v 26    
27 Riksläger Idre  Mer information
Ti 28 Riksläger Idre  Mer information
On 29 Riksläger Idre  Mer information
To 30 Riksläger Idre  Mer information


[P] Förenklad sida för utskrift.

Senast uppdaterad: 220104, 21:32:39