Samarbetspartners
Forumstatus

Öppet forum
Inger Berg 2019-05-20

Sök på lok.se
Inloggning
Namn:
Lösen:
Väder i Linköping
11.0 °C
Temperatur:
Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender maj 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
On 1 Första maj   
08:30  Svartåfejden, Mjölby OK          Mer information
To 2   Ungdomsserien deltävling 1, IFK Linköping  Johan Otterström        Mer information
17:45  Violett: Öppen 5 på ungdomsserien          Mer information
Fr 3   Swedish League, #4, sprint (WRE), Järla Orientering          Mer information
  Resa och boende SL #4, #5 och #6  Gitte Engström        Mer information Anmälan
4   Swedish League, #5, medeldistans (WRE), Järla Orientering          Mer information
  Tisarträffen, dag 1, medel          Mer information
  Ungdomsläger Tisarstrand  Kristina Ljunggren        Mer information Anmälan
5   Swedish League, #6, final, jaktstart, Tullinge SK          Mer information
  Tisarträffen, dag 2, lång          Mer information
v 19 LOK-gårdsvärdar
Julia Modig Tjärnström, Hanna Modig Tjärnström, Kajsa Hammarström, Johan Allard, Sofia Salomonsson
 
6 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 7 17:00  Orange/Violett: NOK-träning  Martin Jareland      240  Mer information Anmälan
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Grön grupp, Passa kartan i skogen, tumgreppet  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Försäljning av begagnade orienteringskläder  Marie Rubér      120  Mer information
17:30  Skogslek, Tema: Svart  Jonas Schedin      60  Mer information
17:45  Svart: Intervall, LOK-gården  Erik Sköld   Stig   20  Mer information
17:45  Gul: Keps-OL  Gaute Thomassen        Mer information
19:30  Möte SJ-kommittén, Styrelserummet  Jan Lundgren        Mer information
On 8 09:00  Veteranträff 1111, Vi får besök av SISU  Bertil Eriksson        Mer information
16:30  Ungdomsresa till Ljungsbrokampen  Martin Jareland        Mer information Anmälan
16:45  Ljungsbrokampen, OK Skogsströvarna  Börje Andersson        Mer information
To 9 10:00  Veteranorientering Norrköping, TJALVE IF  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Backintervaller i skog  Patrik Nilsson   skog / öppen mark   60  Mer information
19:15  Orange grupp: Möte om föräldratävlingen , LOK-gården  Tina Lindgren        Mer information
Fr 10 18:00  Sprintträning, Lektorshagen  Johan Persson   Skog+Stad   15  Mer information
11   Närkekvartetten, #1, medel, Garphyttans IF, Hagaby GoIF          Mer information
12   Närkekvartetten, #2, lång, Garphyttans IF, Hagaby GoIF          Mer information
  O-Ringen, utb i Tävlingsadm,LOK-Gården  Bengt Östlund        Mer information
v 20 LOK-gårdsvärdar
Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson, Magnus Sahlman, Maria Jareland
 
13 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
17:00  Företagsorientering, Motionskommittén  Åke Ljunggren        Mer information
18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén      60  Mer information
Ti 14   Staffans Minne, Boxholms OK          Mer information
  Landeryds PRO, 09-15 Vårfest  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Grön grupp, Tävlingsteori och 2 små banor  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek, Tema: Grön  Jonas Schedin      60  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   stig   20  Mer information
On 15 09:00  Veteranträff 1 112, Info från Naturcentrum  Bertil Eriksson        Mer information
18:00  Ungdomsserien deltävling 2, Linköpings OK  Hanna Roth        Mer information
18:00  Klubb-OL   Erik Malmberg   Skog     Mer information Anmälan
To 16   LOK-gården STÄNGD          Mer information
17:45  Sprint KM, OL-arrangemangskommitten  Henrik Tosteberg   asfalt     Mer information
Fr 17            
18   Närkekvartetten, #3, medel, KFUM Örebro OK          Mer information
19   DM, sprint, OK 64 Torpa          Mer information
v 21 LOK-gårdsvärdar
Annika Ivarsson, Magnus Herberthson, Jan Lundgren, Maud Göthe Lundgren
 
20 09:00  Måndagsgänget. Förberdelse inför Blodomloppet  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
18:00  Styrelsemöte  Inger Gustås        Mer information
Ti 21   Landeryds PRO., kl 09-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Grön grupp, Orienteringsbana runt handikappspåret  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek, Tema: Blå  Jonas Schedin      60  Mer information
17:45  Svart: Intervall, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Stig   22  Mer information
17:45  Orange: Provspringa banor  Tina Lindgren        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Hållpunkts-OL  Marie Rubér        Mer information
On 22 09:00  Veteranträff 1 113, Säsongsavslutning i Gamla Linköping  Bertil Eriksson        Mer information
18:00  Klubb-OL   Stina Anderjon   Skog     Mer information Anmälan
To 23   Blodomloppet, Anmälan funktionär  Karin Olofsson        Mer information Anmälan
  LOK-gården STÄNGD          Mer information
10:00  Veteranorientering, Boxholm, Boxholms OK  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange: Lag på Blodomloppet (5 eller 10 km) alt. funktionär, Gul/Orange grupp  Ulf Jonare   Asfalt     Mer information Anmälan
Fr 24   Tävling i Radiopejling , Bergslagens Rävjägare  Mattias Eriksson        Mer information
25   Radiopejlingsorientering  Mattias Eriksson        Mer information
26 Mors dag   
  Pekingduon, Matteus SI  Filip Strömbäck        Mer information
v 22 LOK-gårdsvärdar
Fredrika Vångell, Pia Vångell, Tomas Vångell, Börje Andersson
 
27   Rockgympa, Bäckskolan  Frida Karlsson      60  Mer information
09:00  Måndagsgänget, Efterarbete Blodomloppet  Stephan Svensson        Mer information
Ti 28   Landeryds PRO, kl 09-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Grön grupp, Stjärnorientering  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek, Tema: Brun  Jonas Schedin      60  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Johan Allard   LOK-milen   25  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: U10-milasamling  Rikard Borg        Mer information
On 29   Ungdomsserien deltävling 3, Björkfors GoIF  Johan Otterström        Mer information
To 30 Kristi himmelfärdsdag   
  Resa och boende sprint-SM  Gitte Engström        Mer information Anmälan
17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
Fr 31   SM, sprint, individuell, kval, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK          Mer information
  Västerviks SSK hyr LOKgården 31/5  Lars-Erik Henriksson        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02