Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender februari 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Fr 1            
2 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 4  Erik Martinsson   Asfalt/Gräs   15  Mer information
3 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 06 LOK-gårdsvärdar
Torgny Faxén, Carina Faxén, Anna Ljusberg, Monika Edstam
 
4 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson      60  Mer information
19:00  Linköpings Fotoklubb, Stenström kl 19-21 Styrelserum  Anne-Li Stenström        Mer information
Ti 5 17:45  Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Martin Jareland        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   Asfalt   30  Mer information
19:15  Ungdomskommitén möte  Marie Rubér   Styrelserummet     Mer information
On 6 09:00  Veteranträff 1099, Arkeologi med Magnus Djerfsten  Bertil Eriksson        Mer information
To 7 17:45  Gul/Orange/Violett: Hållpunkts-OL  Ulf Jonare        Mer information
Fr 8            
9 09:00  Ungdomsledarträff kl 9-14, LOK-gården   Maria Sarberg      300  Mer information Anmälan
09:00  Långpass hemlängtan  Niklas Olsson   Skog   120+  Mer information Anmälan
10 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 07 LOK-gårdsvärdar
Åsa Detterfelt, Anna Sofie Bark, Joakim Tosteberg, Frida Tullsson
 
11 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa , Bäckskolan  Frida Karlsson        Mer information
Ti 12   Landeryds PRO kl 10 - 12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Skridsko på Isovalen  Jonas Roth   Is   75  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Gunnar Engström   Asfalt   30  Mer information
19:15  Styrelsemöte (kort), Styrelserummet  Inger Gustås        Mer information
On 13 09:00  Veteranträff 1100, Hjalmars Revy  Bertil Eriksson        Mer information
17:45  Midvinterduell etapp 5, Vidingsjö  Erik Martinsson   Skog   40-60  Mer information
To 14 Alla hjärtans dag   
  OK Ravinen hyr LOK-gården förmiddag  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning i hjärtan  Tina Lindgren        Mer information
19:15  Planering försäsongslägret  Martin Jareland   Styrelserummet     Mer information
Fr 15            
16 09:30  Träning Hultsjön, Hultsjöns Badplats  Johan Allard   Skog   60  Mer information Anmälan
17 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 08 LOK-gårdsvärdar
Gunvor Frid, Roland Frid, Ulf Waldenfjord, Gretel Waldefjord
 
18 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 19   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Gunnar Engström   Asfalt   30  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Thomas Stenström        Mer information
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet     Mer information
On 20 09:00  Veteranträff 1101, Information från Apoteket  Bertil Eriksson        Mer information
To 21 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Jonas Roth        Mer information
Fr 22            
23 10:00  Distans på laserkarta  Hanna Modig Tjärnström   Skog   90  Mer information Anmälan
24 09:30  Sunes bana - FINAL, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 09 LOK-gårdsvärdar
Johan Jylltorp, Eva Jylltorp, Meg Mueller, Michael Mueller
 
25 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 26   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Elljusspår   35  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Finkompass  Rikard Borg        Mer information
19:15  Planering försäsongslägret  Martin Jareland   Styrelserummet     Mer information Anmälan
19:30  Årsmöte  Inger Gustås        Mer information
On 27 09:00  Veteranträff 1102, Om Tinnerbäcken  Bertil Eriksson        Mer information
13:00  Linköpingspolisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
17:45  Midvinterduell etapp 6, LOK-gården  Erik Martinsson   Skog   40-60  Mer information
To 28 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Jan Johansson        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02