Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender augusti 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
To 1            
Fr 2   Ungdomens 10mila, Västergötland, Horred, Mark, Räven, Skene     Kavle     Mer information Anmälan
3   Ungdomens 10mila, Horred, Mark, Räven, Skene          Mer information
4            
v 32    
5   SOL-skola i LOK-gården  Jonas Roth        Mer information
Ti 6   SOL-skola i LOK-gården  Jonas Roth        Mer information
  NOK-träning, Tjalve          Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana, Ta med kompass  Kristina Ljunggren        Mer information
On 7   SOL-skola i LOK-gården  Jonas Roth        Mer information
To 8   SOL-skola i LOK-gården  Jonas Roth        Mer information
  Stjärnorps SK          Mer information
Fr 9            
10   Askersundsmedeln, Askersunds OK          Mer information
11            
v 33 LOK-gårdsvärdar
Thomas Stenström, Anne-Li Stenström, Markus Henriksson, Jonas Roth
 
12 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
16:45  Medel-KM, OL-arrangemangskommitten  Johan Persson        Mer information
18:00  Gul/Orange/Violett: Medel-KM          Mer information
Ti 13 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   LOK-milen   20  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Martin Jareland        Mer information
19:15  Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Johan Otterström        Mer information
On 14            
To 15   Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
  LOK-gården stängd  Jonas Roth        Mer information
Fr 16            
17            
18 08:00  Tjällmoträffen, TGOK  Gustav Lidén        Mer information
v 34 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Susanna Lindell, Christer Lindell
 
19 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
17:00  Lidingöloppet On Tour, arrangörer, LOK-gården  Peter Olin   LOK-milen     Mer information Anmälan
Ti 20 17:30  Vit: Uppstart  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek - uppstart  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön - Uppstart, Stjärn-OL  Tomas Boman      90  Mer information
17:45  Violett: Uppstart  Bertil Eronn        Mer information
17:45  Gul: Uppstart med kartpromenad  Marie Rubér        Mer information
17:45  Orange: Uppstart  Henrik Elnegård        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   Stig   23  Mer information
19:00  Arrangörsmöte DM-lång, Styrelserummet  Thomas Stenström        Mer information
On 21            
To 22 10:00  Veteranorientering Olstorp, Ok Skogsströvarna  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpskolning + sprintintervaller + core  Jonas Schedin        Mer information
Fr 23            
24 09:00  Ramunderdubbeln, medel, Skogspojkarnas OK  Lotta Borg        Mer information
25 08:00  Ramunderdubbeln, lång, Skogspojkarnas OK  Patrik Nilsson        Mer information
v 35 LOK-gårdsvärdar
Mattias Berglund, Ann Larsson, Anna Kullberg, Björn Kullberg, Axel Kullberg
 
26 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Styrelsemöte, LOK-gården  Inger Gustås        Mer information
Ti 27 17:30  Skogslek - gul färg  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön, Ledstångsbana  Henrik Wielander      90  Mer information
17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   LOK-milen   20  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Hitta vilse  Patrik Gustavsson        Mer information
19:30  Senjun-kommittén , Styrelserummet  Jan Lundgren        Mer information
On 28 09:00  Rivning av kök, LOK-gården stängd  Roger Danielsson        Mer information
To 29 17:45  Gul/Orange/Violett: Linjeorientering  Emma Berggren        Mer information
18:30  Kartpackning till lång-DM  Magnus Herberthson   LOK-gården     Mer information Anmälan
Fr 30 20:00  Natt-DM, OK Eken  Per Gustås        Mer information
31 15:00  Provlöpning DM lång, Lilla Vilebo  Peter Eriksson   Underbar skog   60  Mer information Anmälan


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02