Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender september 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
1   DM, lång, Linköpings OK          Mer information
  DM lång, Anmälan funktionärer  Pär Ericsson        Mer information Anmälan
v 36 LOK-gårdsvärdar
Maria Olofsson, Jesper Johansson, Marita Ericson, Liselott Ericson
 
2 09:00  Måndagsgänget. Efterarbete DM. Renovering köket  Stephan Svensson        Mer information
18:00  MTBO Östgötaserien #4, Sandviks Camping  Bertil Eronn   Stig och väg   60  Mer information
Ti 3 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön, Banor från Sälen  Görel Johansson      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Momentbana  Patrik Nilsson        Mer information
On 4 09:00  Veteranträff 1114, Säsongsupptakt  Bertil Eriksson        Mer information
17:30  Ungdomsserien etapp 4, Linköpings OK  Johan Otterström        Mer information
To 5 10:00  Veteranorientering, Finspångs SOK  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Pratdistans skog  Sara Söderqvist        Mer information
Fr 6            
7   DM, medel, OK Motala          Mer information
8   DM, stafett, OK Motala          Mer information Anmälan
v 37 LOK-gårdsvärdar
Jan Johansson, Per Zeijlon, Henrik Tosteberg, Stina Anderjon
 
9 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
Ti 10 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön, Ekorren-Cup-träning  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Hållpunkts-OL  Marie Rubér        Mer information
19:00  Gul/Orange/Violett: Teori gruppvis        60  Mer information
On 11            
To 12 10:00  Veteranorientering , OK Motala  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Intervaller i skog  Tina Lindgren        Mer information
Fr 13   Resa och boende SM lång  Gitte Engström        Mer information Anmälan
  Ungdoms-SM, sprint, SOK Viljan          Mer information
14   Ungdoms-SM, lång, SOK Viljan          Mer information
  Ungdoms-SM, lång, öppna klasser          Mer information
  SM, lång, kval, Söderhamns OK          Mer information
10:00  Ungdomsserien etapp 5, OK Skogsströvarna  Johan Otterström        Mer information
15   SM, lång, final, Söderhamns OK          Mer information
  Ungdoms-SM, distriktsstafett, SOK Viljan          Mer information
v 38 LOK-gårdsvärdar
Emma Berggren, Fredrik Berggren, Henrik Söderqvist, Sara Söderqvist
 
16 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Styrelsemöte, LOK-gården  Inger Gustås        Mer information
Ti 17 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön, Keps-OL  Mattias Berglund      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Z-stafett  Rikard Borg        Mer information
On 18            
To 19   Resa och boende SM medel och stafett  Gitte Engström        Mer information Anmälan
10:00  Veteranorientering , OK Kolmården  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: 2.5 km på tid  Kristina Ljunggren        Mer information
Fr 20   SM, medel, kval, Söderhamns OK          Mer information
21   SM, medel, final, Söderhamns OK          Mer information
  Mälarmårdsdubbeln, medel, Katrineholms OK, OK Tjärnen          Mer information
  Polkaluffen, Gränna-Bygdens OK          Mer information
22   SM, stafett, Söderhamns OK          Mer information
  Mälarmårdsdubbeln, lång, Katrineholms OK, OK Tjärnen          Mer information
  Hultsfreds OK, lång          Mer information
v 39 LOK-gårdsvärdar
Johan Åtting, Madeleine Ölfvingsson, Tina Lindgren, Leif Lindgren
 
23 Höstdagjämningen   
09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
Ti 24 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön, Stads-OL  Tomas Boman      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Vägval och kompassövningar  Maria Olofsson        Mer information
On 25   LKP Polisens Seniorklubb 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
To 26 17:45  Gul/Orange/Violett: FöljaJohn-OL  Sara Söderqvist        Mer information
Fr 27            
28   Ekorren Cup          Mer information
29            
v 40 LOK-gårdsvärdar
Eva Lindgren, Lars-Åke Holm, Kerry Kempe, Kerstin Kempe
 
30 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02