Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender januari 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Ti 1 Nyårsdagen   
On 2            
To 3 17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
Fr 4            
5 Trettondagsafton   
6 Trettondedag jul   
09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 02 LOK-gårdsvärdar
Ann-Sofie Svensson, Jörgen Svensson, Peter Olin, Robert Högberg
 
7 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 8 17:45  Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid  Kristina Ljunggren        Mer information
17:45  Svart: Intervaller - Tiomilatisdag!, LOK-gården  Erik Martinsson   Stig   30  Mer information
17:45  OL-Intervaller  Johan Persson   Skog   40  Mer information
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet     Mer information
19:30  Tiomilatisdag herrar  Christian Enberg        Mer information Anmälan
On 9 09:00  Veteranträff 1095, Säsongsupptakt  Bertil Eriksson        Mer information
18:00  ÖOF-styrelsemöte, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
To 10   Gul/Orange/Violett: Reflex par-OL  Martin Jareland        Mer information
Fr 11            
12 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 3     Asfalt/Gräs   15  Mer information
13 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 03 LOK-gårdsvärdar
Roger Stigsson, Leif Sjögren, Karin Skullman, Pelle Skullman
 
14 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa+innebandy , Bäckskolan   Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 15 10:00  Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Stafetträning  Bertil Eronn        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Peter Eriksson   Asfalt   24  Mer information
19:30  Kommittémöte Senjun, Styrelserummet  Jan Lundgren        Mer information
19:30  Datakommittémöte, Källaren?  Per Magnusson        Mer information
On 16 09:00  Veteranträff 1096, Linköpings Fågelklubb  Bertil Eriksson        Mer information
17:15  Midvinterduell etapp 3, Borensberg  Erik Martinsson   Skog   40-60  Mer information
To 17 17:45  Gul/Orange/Violett: Distans-OL  Patrik Gustavsson        Mer information
Fr 18            
19 08:30  Tränarutbildning: Full koll- orientering på gul till orange nivå, Östergötlands orienteringsförbund  Marie Rubér        Mer information Anmälan
20 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 04 LOK-gårdsvärdar
Roger Kihlberg, Ulrika Kihlberg, Patrik Gustavsson, Peter Svenmarck
 
21 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Styrelsemöte  Inger Gustås        Mer information
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 22 17:45  Gul/Orange/Violett: Poängjakt  Patrik Nilsson   Skog   45  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jonathan Jylltorp   Asfalt   30  Mer information
On 23 09:00  Veteranträff 1097, Om Lorry och Tallbergaparken  Bertil Eriksson        Mer information
To 24 17:45  Gul/Orange/Violett: Snöpuls med pulka  Thomas Stenström        Mer information
Fr 25            
26   Långpass med LiU, Söderköping  Niklas Olsson   Skog   90-120  Mer information Anmälan
27 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 05 LOK-gårdsvärdar
Martin Strömgren, Elin Nilsson, Ulf Jonare, Kajsa Malmström
 
28 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 29 17:45  Gul/Orange/Violett: Intervaller med seniorer  Johan Åtting        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Äng   30  Mer information
On 30 09:00  Veteranträff 1098, 09,00 - 12,00, Gäst: Rättsläkare Lennart Rammer  Bertil Eriksson        Mer information
17:00  Midvinterduell etapp 4, Boxholm  Erik Martinsson   Skog   40-60  Mer information
To 31 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Henrik Elnegård        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02