Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender oktober 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Ti 1 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön, Kavle vid motions-C  Mattias Berglund      90  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jonathan Jylltorp   LOK-milen   22  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Anders Knutsson      60  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Kartminne. Rita din egen karta-skiss  Roger Kihlberg        Mer information
19:15  Planering vinterträning  Henrik Elnegård   Styrelserummet     Mer information
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Källaren     Mer information
On 2            
To 3 10:00  Veteranorientering , IFK Linköping  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Natt-cup  Henrik Elnegård        Mer information
18:30  Natt-cup, Linköpings OK  Motionskommitten   Skog     Mer information
Fr 4            
5   Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Jörgen Sköld        Mer information Anmälan
6            
v 41 LOK-gårdsvärdar
Stephan Svensson, Lena Svensson, Mimmi Klingberg, Pelle Johansson
 
7 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60  Mer information
Ti 8 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Skogslek - avslutning  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön, Stafetter och andra lekar  Madeleine Ölfvingsson      90  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Stafett med gemensam start, gaffling  Patrik Nilsson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Löparspår   24  Mer information
On 9            
To 10   Natt-cup, IFK Linköping     Skog     Mer information
10:00  Veteranorientering , Boxholms OK  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Natt-cup  Henrik Elnegård        Mer information
Fr 11            
12   25manna, Haninge SOK, OK Ravinen  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
13            
v 42 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Therese Lindström, Jocke Lindström
 
14 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
Ti 15 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Grön, Bygga landskap  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Reflex par-OL  Martin Jareland        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Löparspår   28  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Anna Kullberg      60  Mer information
On 16            
To 17   Natt-cup, TGOK     Skog     Mer information
10:00  Veteranorientering , Linköpings OK  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Långdistans  Tina Lindgren        Mer information
Fr 18   Daladubbeln, Anmälan till tävling, logi och resa   Martin Jareland   Avresa från Vidingsjö motionscentrum   Par-stafett  Mer information Anmälan
19   Daladubbeln, stafett, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs          Mer information
  Helg utan älg, dag 1, lång, Gotlands Bro OK          Mer information
  XC-race, Vidingsjö motionscentrum  Sven Engström      90  Mer information Anmälan
  Lok-gården uthyrd., LOK-gården uthyrd em - kväll. Anna Krig.  Roger Danielsson        Mer information
  Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Jörgen Sköld        Mer information Anmälan
20   Daladubbeln, patrull, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs          Mer information
  Helg utan älg, dag 2, medel, Gotlands Bro OK          Mer information
  Oktobertävlingen, Motala AIF          Mer information
  LOK-gården uthyrd hela dagen. Mattias Eriksson  Roger Danielsson        Mer information
v 43 LOK-gårdsvärdar
Johan Källsand, Per Magnusson, Mia Eronn, Bertil Eronn
 
21 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Styrelsemöte, LOK-gården  Inger Gustås        Mer information
Ti 22 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Grön - Avslutning  Görel, Madde, Henrik      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Jan Johansson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Elljuspåret   24  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Karin Olofsson      60  Mer information
On 23   LKP polisens seniorklubb 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
To 24 17:45  Gul/Orange/Violett: Backintervaller, Duvkullen  Patrik Nilsson        Mer information
Fr 25            
26   Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung          Mer information
27 Sommartid slutar   
  Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung          Mer information
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Thomas Larsson, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
28            
Ti 29 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Emma Berggren        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Malmberg   Elljusspår   25  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Lena Strömbäck      60  Mer information
On 30            
To 31 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Marie Rubér        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02