Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender februari 2021

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
v 05 LOK-gårdsvärdar
Annika Rantzer, Martin Rantzer
 
1   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
Ti 2   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
17:45  Gul/Orange: Backträning - spring upp, åk ned  Emma Berggren        Mer information
18:00  Violett: Intervaller med svart  Bertil Eronn   Asfalt     Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Maxime Bonneau   Asfalt   30  Mer information
On 3            
To 4   LOK Sprint Cup deltävling 1, Mjärdevi  Gunnar Engström   Asfalt     Mer information Anmälan
17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta, Runt Rosenkällasjön  Patrik Gustavsson        Mer information
18:00  Stigdistans  Julia Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 5   LOK Sprint Cup deltävling 1, Mjärdevi  Gunnar Engström        Mer information
6   LOK Sprint Cup deltävling 1, Mjärdevi  Gunnar Engström        Mer information
  Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
10:00  Orange/Violett: Distans på karta i grupper  Lisa Jonsson Nordin   Skog   60  Mer information Anmälan
7   Sunes bana, Vidingsjö  Motionskommiten        Mer information Anmälan
  LOK Sprint Cup deltävling 1, Mjärdevi  Gunnar Engström        Mer information
10:30  Violett: Sunes bana med gemensam start, Stafetträning  Bertil Eronn   skog   60  Mer information
v 06 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink
 
8   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
18:00  Styrelsemöte -digitalt  Inger Gustås        Mer information
Ti 9   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
17:45  Gul/Orange: Intervaller   Henrik Söderqvist   Snö/asfalt    60  Mer information
18:00  Violett: Intervaller (med svart)  Jonas Roth   Handikappspåret, joggingskor    60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Johan Allard   Asfalt   30  Mer information
On 10            
To 11   LOK Sprint Cup deltävling 2, Lambohov  Erik Martinsson        Mer information
17:45  Orange/Violett: Stigdistans  Johan Åtting   Stig   60-90  Mer information
18:00  Stigdistans  Hanna Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 12   LOK Sprint Cup deltävling 2, Lambohov  Erik Martinsson        Mer information
13   LOK Sprint Cup deltävling 2, Lambohov  Erik Martinsson        Mer information
  Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
10:00  Orange/Violett: Längdskidor   Kristina Ljunggren        Mer information
14 Alla hjärtans dag   
  LOK Sprint Cup deltävling 2, Lambohov  Erik Martinsson   Asfalt/snö     Mer information Anmälan
  Sunes bana, Vidingsjö  Motionskommiten        Mer information Anmälan
10:30  Violett: Sunes bana med gemensam start, Stafetträning  Bertil Eronn   skog   60  Mer information
13:00  Ungdomsledarträff, digital  Johan Otterström      180  Mer information Anmälan
v 07 LOK-gårdsvärdar
Martin Šmelík, Maxime Bonneau
 
15   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
Ti 16   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
17:45  Gul/Orange: Upp och ner och upp och ner  Sara Söderqvist   Snö/Stig   60  Mer information
18:00  Violett: Intervaller med svart  Kristina Ljunggren        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Victor Jiglund   Asfalt   30  Mer information
On 17 13:00  Östgötaledsplanering m Lkpg kommun  Ulla Kjell      240  Mer information
20:00  Årsmöte - digitalt  Inger Gustås        Mer information
To 18   LOK Sprint Cup deltävling 3  Emanuel Herberthson        Mer information
17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta  Bertil Eronn        Mer information
18:00  ÖOF styrelsemöte, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
18:00  Stigdistans  Hanna Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 19   LOK Sprint Cup deltävling 3  Emanuel Herberthson        Mer information
20   LOK Sprint Cup deltävling 3  Emanuel Herberthson        Mer information
  Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
21   LOK Sprint Cup deltävling 3, Lektorshagen  Emanuel Herberthson   Asfalt/snö     Mer information Anmälan
  Sunes bana, Vidingsjö  Motionskommiten        Mer information Anmälan
10:30  Orange: Sunes bana, Ekängssjön  Johan Otterström      60  Mer information
v 08 LOK-gårdsvärdar
Jörgen Svensson, Ann-Sofie Svensson, Gunvor Frid, Roland Frid
 
22   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
Ti 23   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
17:45  Violett: Löpträning  Thomas Stenström        Mer information
17:45  Gul/Orange: Löpträning  Thomas Stenström        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Jörgen Sköld   Gräs/snö   30  Mer information
On 24            
To 25   LOK Sprintcup deltävling 4, Universitetet  Niklas Olsson   Snö/asfalt/gräs/grus   15  Mer information Anmälan
17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta (alt egen träning)  Johan Otterström        Mer information
Fr 26   LOK Sprintcup deltävling 4, Universitetet  Niklas Olsson        Mer information
27   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
  LOK Sprintcup deltävling 4, Universitetet  Niklas Olsson        Mer information
28   LOK Sprintcup deltävling 4, Universitetet  Niklas Olsson        Mer information
  Sunes bana, Vidingsjö  Motionskommiten        Mer information Anmälan
10:30  Orange/violett teknikträning, Ågelsjön  Johan Otterström        Mer information Anmälan


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02