Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender februari 2022

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Ti 1 17:45  Gul/Orange/Violett: Intervaller  Sara Söderqvist   Stig/Åker   60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Maxime Bonneau   Asfalt   30  Mer information
19:03  Inställt - Information från SISU, Information från vår kontakt, Carl Blomquist, SISU  Lena Strömbäck   Styrelserummet   60  Mer information
On 2            
To 3 17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta  Martin Jareland        Mer information
18:00  INSTÄLLD - Midvinterduell etapp 4, Mjölby OK  Peter Olin   Skog   45-60  Mer information
18:00  Stigdistans, Utanför LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
20:00  Möte ungdomskommittén  Karl Schärlund        Mer information
Fr 4            
5 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 1  Jonathan Jylltorp   Asfalt   15  Mer information
13:00  Ungdomsledarträff LOK-gården, Ungdomskommittén  Anna Otterborg      180  Mer information Anmälan
6 09:00  Sunes bana  Maud Göthe Lundgren      60  Mer information
20:00  LOKs Frågesports-Cup, deltävling #3  Hanna Modig Tjärnström   Grusväg/stig i eklandskapet   45-60  Mer information
v 06 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Henrik Elnegård, Patrik Gustavsson
 
7 09:00  Måndagsgänget,arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 8 17:45  Gul/Orange: Snitseljakt, Nya parkeringen längs Haningeleden  Johan Otterström        Mer information
18:00  Violett: Intervaller med svart          Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Martin Šmelík   Grusväg.   30  Mer information
On 9 18:00  ÖOF styrelsemöte, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
To 10 17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta  Christer Lindell        Mer information
18:00  OL-Intervaller   Hanna Modig Tjärnström   Skog   45-60  Mer information Anmälan
Fr 11            
12 10:00  LOK frågesportscup #4  Julia Modig Tjärnström   Mest stig/spår men även asfalt   30-120  Mer information
10:00  Orange/Violett/Junior: Teknikträning, Trollegater  Johan Otterström        Mer information Anmälan
13 09:00  Sunes bana  Rikard Borg      60  Mer information
v 07 LOK-gårdsvärdar
Pedro Lundquist, Maxime Bonneau, Joel Francén, Christopher Omberg
 
14 Alla hjärtans dag   
09:00  Måndagsgänget,arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Fredrik Gustafsson   Golv   60  Mer information
Ti 15 17:45  Gul/Orange/Violett: Trail-kingen  Björn Knuthammar        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Victor Jiglund   Asfalt   30  Mer information
On 16 10:00  Lokveteranerna  Bertil Eriksson        Mer information
17:00  uthyrt  Per Johansson        Mer information
To 17 17:45  Orange/Violett: Midvinterduell - Vidingsjö, LOK-gården  Johan Åtting        Mer information
18:00  Midvinterduell etapp 5, Linköpings OK, Vidingsjö  Peter Olin   Skog   45-60  Mer information
Fr 18            
19 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 2  Gunnar Engström      15  Mer information
20 09:00  Sunes bana  Anna Kullberg        Mer information
v 08 LOK-gårdsvärdar
Roland Frid, Gunvor Frid, Ann-Sofie Svensson, Jörgen Svensson
 
21 09:00  Måndagsgänget,arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
18:00  uthyrt  Per Johansson        Mer information
Ti 22 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning, skog  Thomas Stenström   Skogsstigar   45  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   Gräs/snö   30  Mer information
On 23 10:00  Lokveteranerna  Bertil Eriksson        Mer information
To 24 17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning (sportlov)          Mer information
Fr 25            
26 08:00  LOK frågesportscup #5  Hanna Modig Tjärnström   Cykelväg/spår/grusväg   30-120  Mer information
09:00  Uthyrt Viktor Jiglund  Per Johansson        Mer information
27 09:00  Sunes bana  Maxime Bonneau        Mer information
v 09 LOK-gårdsvärdar
Johan Otterström, Susanna Lindell, Christer Lindell, Magnus Djerfsten
 
28 09:00  Måndagsgänget,arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
18:00  Tärnings-OL, Utanför LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Skog   45-60  Mer information Anmälan
19:30  Årsmöte  Lena Strömbäck        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 220104, 21:32:39