Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender april 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
v 14 LOK-gårdsvärdar
Anne Bössfall, Åsa Forsman, Mats Forsman, Martin Gunnarsson
 
1 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 2   Landeryds PRO, k 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
16:30  Orange/Violett: NOK-träning  Martin Jareland      240  Mer information Anmälan
17:30  Grön (nybörjar)grupp, Terminsstart  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, Tiomilatisdag!, LOK-gården  Niklas Olsson   Backe   25  Mer information
17:45  Gul: Stjärnkompass  Emma Berggren        Mer information
19:30  Tiomilatisdag, Styrelserummet  Jan Lundgren      60  Mer information
On 3   Veteranträff 1107och kurs  Lars-Erik Henriksson        Mer information
08:00  SOFT-kurs för lärare  Lars-Erik Henriksson        Mer information
18:00  Klubb-OL   Johan Stenström   Skog     Mer information Anmälan
To 4 10:00  Veteranorientering , Vidingsjö, Linköpings AIK  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Momentbana  Patrik Nilsson   Skog   60  Mer information
Fr 5   Privat sammankomst  Marie Rubér        Mer information
6   Kolmårdsdubbeln, medel  Johan Allard        Mer information
7 07:30  Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen  Joel Käll Karlsson        Mer information Anmälan
v 15 LOK-gårdsvärdar
Gustaf Olsson, Lotta Borg, Rikard Borg, Jörgen Sköld
 
8 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
18:00  Styrelsemöte  Inger Gustås        Mer information
Ti 9   Landeryds PRO kl-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Grön, LOK-gården  Tomas Boman   Skog   90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   LOK-milen   25  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Teknikträning  Magnus Sahlman   skog   75  Mer information
On 10 09:00  Veteranträff 1108, Stiftsbiblioteket informerar  Bertil Eriksson        Mer information
18:00  Klubb-OL   Hanna Modig Tjärnström   Skog     Mer information Anmälan
To 11 10:00  Veteranorientering Trädgårdstorp Borensberg, TGOK,   Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Påskhare-OL  Henrik Elnegård        Mer information
Fr 12   Resa och boende SL #2 och #3  Gitte Engström        Mer information Anmälan
13   Swedish League, #2, medel (WRE), OK Tyr m. fl.          Mer information
  Gottfridsbergs flickor läger 13-14 april  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  Skullebomedeln, IFK Linköping  Kajsa Hammarström   Skog     Mer information
14   Swedish League, #3, lång (WRE), OK Tyr m. fl.          Mer information
  Gottfridsbergs flickor läger 13-14 april  Lars-Erik Henriksson        Mer information
08:30  Björkforskampen  Anna Sofie Bark        Mer information
v 16 LOK-gårdsvärdar
Åke Ljunggren, Kristina Ljunggren, Klara Ljunggren, Jonas Schedin
 
15 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 16   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Grön: Påsklov          Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   LOK-milen   20  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: 10MILA-träning med gaffling, Passa gärna på att fika tillsammans efteråt.          Mer information
On 17 09:00  Veteranträff 1109, LOK-tetten underhåller  Bertil Eriksson        Mer information
To 18 Skärtorsdagen   
  Svartnatta, Ärla IF          Mer information Anmälan
  LOK-gården STÄNGD          Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
Fr 19 Långfredagen   
  Påskorienteringen, Kjula IF          Mer information
20 Påskafton   
21 Påskdagen   
  Anebyorienteringen, medel          Mer information
  OK Klemmingen/Södertälje IF, lång          Mer information
v 17 LOK-gårdsvärdar
Gitte Engström, Stefan Engström, Thomas Rimhagen, Björn Beckius
 
22 Annandag påsk   
08:20  TGOK-orienteringen, medel  Victor Bergstrand        Mer information
Ti 23 17:30  Skogslek, Tema: Vit/gul  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön grupp, Linjeorientering  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Sprint på T1  Johan Åtting   Asfalt + gräs     Mer information
17:45  Intervall, LOK-gården     Stig     Mer information
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet     Mer information
On 24   Linköpingspolisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
09:00  Veteranträff 1110  Bertil Eriksson        Mer information
18:00  Ungdomsledarutbildning, LOK-gården  Marie Rubér      180  Mer information Anmälan
18:00  Styrelsemöte ÖOF, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
To 25 10:00  Veteranorientering Stjärnorp, Stjärnorps SK  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Optimeringsbana  Rikard Borg   skog   60  Mer information
17:45  Tiomilaboost, LOK-gården  Niklas Olsson   Stig   45  Mer information Anmälan
Fr 26 16:00  Intensivkurs i Orientering , Lok-gården  Marie Rubér        Mer information
27   Tiomila Herrkavlen  Christian Enberg        Mer information Anmälan
  Tiomila Ungdomskavlen, i Skåne  Johan Åtting        Mer information Anmälan
  10mila-resa, seniorkavlarna, Glimåkra  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
  Tiomila, FK Göingarna          Mer information
  Tiomila Damkavlen  Christian Enberg        Mer information Anmälan
08:30  Intensivkurs i Orientering, LOK-gården  Marie Rubér        Mer information
28   Tiomila, FK Göingarna          Mer information
  Intensivkurs i Orientering, Lok-gården  Marie Rubér        Mer information
08:30  OK Motalas vårtävling  Inger Gustås        Mer information
v 18 LOK-gårdsvärdar
, Markus Åkerblom, Patrik Nilsson
 
29 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 30 Valborgsmässoafton   
17:45  Grön/Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02