Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender april 2021

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
To 1 Skärtorsdagen   
17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta & kompass, P-platsen Ekängssjön   Johan Åtting   Skog o stig   60-75  Mer information
18:00  Stigdistans  Hanna Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 2 Långfredagen   
3 Påskafton   
  Långdistans-OL, lördag  Per, Inger, Johanna Gustås        Mer information Anmälan
4 Påskdagen   
  Långdistans-OL, söndag  Per, Inger, Johanna Gustås        Mer information Anmälan
v 14 LOK-gårdsvärdar
Gitte Engström, Stefan Engström, Thomas Rimhagen, Therese Klintberg
 
5 Annandag påsk   
10:00  Teknikträning, Korsbäcken, Kila  Johan Otterström        Mer information Anmälan
Ti 6 17:30  Vit: Koll på kartan, LOK-gården  Johan Otterström        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Påskris-stafett  Oscar Rydberg        Mer information
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Julia Modig Tjärnström   Stig   30  Mer information
On 7            
To 8 17:45  Gul/Orange/Violett: Grovkompass  Johan Åtting        Mer information
18:00  Stigdistans  Julia Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 9            
10   Orange/Violett: NOK-träning Grosvad, Finspång  Kristina Ljunggren        Mer information Anmälan
  Träningar i Östergötland  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
  Swedish League, #1, medel, Västerviks OK          Mer information
  SL och SM i April  Gitte Engström        Mer information Anmälan
11   SM, ultralång, Swedish League, #2, Västerviks OK          Mer information
v 15 LOK-gårdsvärdar
Roushan Rezvani Arany, Anna Call, Roger Kihlberg, Ulrika Kihlberg
 
12            
Ti 13 17:30  Vit: Små slingor, LOK-gården  Mats Adolfsson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Korridor-OL  Bertil Eronn        Mer information
18:00  Motionsgrupp  Karin Olofsson      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   Stig   18  Mer information
18:40  Lithe Vilses Lång-KM, Vidingsjö  Åke Ljunggren   Skog     Mer information Anmälan
20:00  Ungdomskommittémöte, Digitalt  Tomas Boman        Mer information
On 14            
To 15 17:45  Gul/Orange/Violett: Skogsintervaller  Jan Johansson        Mer information
18:00  Stigdistans  Julia Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 16            
17   Träningar i Östergötland          Mer information
  Familjeaktivitet, Karl Schärlund  Per Johansson        Mer information
11:00  Träning på tävlingsbanor, Slättkärr  Johan Otterström        Mer information Anmälan
18            
v 16 LOK-gårdsvärdar
Tove Ekström, Johanna Gustås, Johan Stenström, Karin Olofsson
 
19 17:00  Medel i Valla  Hanna Modig Tjärnström   Skog   30-60  Mer information Anmälan
17:30  Skogslek startar  Stina Sterner        Mer information
18:00  Styrelsemöte - digitalt  Lena Strömbäck        Mer information
Ti 20 17:30  Vit: Linje-OL / hitta vilse, LOK-gården  Anna Call        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Kartdefinition  Henrik Elnegård        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Christian Enberg   Stig   24  Mer information
18:00  Motionsgrupp: Samling Ekäng  Lena Strömbäck      60  Mer information
On 21 18:00  Styrelsemöte, ÖOF, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
To 22 17:30  Grön grupp startar  Tomas Boman        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Sprint-OL, Mjärdevi  Martin Jareland   Gräs/Asfalt     Mer information
18:00  Stigdistans  Julia Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 23            
24   EM-test + kval SM, knockout-sprint, OK Roslagen          Mer information
  Ungdom: NOK-träning Borgsmo, Norrköping  Martin Jareland        Mer information Anmälan
25   SM, knockout-sprint, OK Roslagen          Mer information
  Träningar i Östergötland          Mer information
v 17 LOK-gårdsvärdar
Jonas Roth, Erik Martinsson, Peter Eriksson, Markus Åkerblom
 
26            
Ti 27 17:30  Klädbytardag  Anna Otterborg        Mer information
17:30  Vit: Klädnype-OL, LOK-gården  Björn Beckius        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Kurvbild Hackefors  Patrik Nilsson        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Johan Allard   Stig   24  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Inger Gustås      60  Mer information
On 28            
To 29 17:30  Klädbytardag  Anna Otterborg        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Keps-OL Sturefors  Rikard Borg        Mer information
Fr 30 Valborgsmässoafton   


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02