Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender juni 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
1   SM, sprint, publiktävling, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK          Mer information
  BMOL, Lång-KM, Hyr LOK-gården, Maria Pettersson  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  Västerviks SSK hyr LOK-gården 31/5, 1/6 och 2/6  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  SM, sprint, individuell, final, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK          Mer information
10:00  Lång-KM, OL-arrangemangskommitten  Jonas Roth        Mer information
2   Resa och boende sprint-SM  Gitte Engström        Mer information Anmälan
  SM, sprint, stafett, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK          Mer information
  Västerviks SSK hyr LOK-gården 2/6  Lars-Erik Henriksson        Mer information
v 23 LOK-gårdsvärdar
Anders Berg, Inger Berg, Andreas Berg, Niklas Olsson
 
3 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  ÖOF styrelsemöte, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
18:00  Stationsgympa  Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 4   Landeryds PRO, kl 09-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Skogslek, Tema: Allemansrätten  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Grön grupp, Terminsavslutning  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Föräldratävling (orange arrangör)  Tina Lindgren        Mer information Anmälan
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Stig/skog   20  Mer information
18:00  Föräldratävlingen, Vidingsjö  Sigrid Ljunggren   Skog   60  Mer information Anmälan
19:15  Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Martin Jareland        Mer information
On 5            
To 6 Sveriges nationaldag   
  Klubbresa 2019  Christer Lindell        Mer information Anmälan
  SM, ultralång, Alfta-Ösa OK          Mer information
  Ösaträffen, dag 1, lång, Alfta-Ösa OK          Mer information
Fr 7   Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprint          Mer information
  Ösaträffen, dag 2, medel          Mer information
8 Pingstafton   
  Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, lång          Mer information
  Privat studentmottagning Tomas Reibing  Tomas Reibring        Mer information
9 Pingstdagen   
  Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medel          Mer information
v 24 LOK-gårdsvärdar
Peter Eriksson, Pär Ericsson, Marie Eriksson, Karin Olofsson
 
10 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympan, Bäckskolan  Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 11 17:30  Skogslek, Avslutning  Jonas Schedin      60  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Stig   25  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Sommarskoj, Emma Berggren  Henrik Elnegård        Mer information
19:00  Oringen startmöte, Styrelserummen   Thomas Stenström        Mer information
On 12            
To 13 10:00  Veteranorientering, Mjölby, Mjölby OK  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning/Veckans bana          Mer information
Fr 14 14:00  Jukola 2019  Johan Persson        Mer information Anmälan
15   Möte inför O-Ringen med ansv Östlund  Lars-Erik Henriksson        Mer information
16            
v 25 LOK-gårdsvärdar
Mats Backteman, Karin Backteman, Emma Backteman, Erik Backteman
 
17   Måndagsgänget, sommaravslutning  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Styrelsemöte, LOK-gården  Inger Gustås        Mer information
Ti 18   Landeryds PRO, kl 09-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Slumporientering  Martin Jareland        Mer information
18:00  Funkktionärsutbildning via Lotta Frisell kvällstid  Lars-Erik Henriksson        Mer information
19:15  Planeringsmöte gul/orange/violett, Rummet i källaren  Martin Jareland        Mer information Anmälan
On 19   Företagsaktivitet Mariane Nyman  Lars-Erik Henriksson        Mer information
To 20   Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Kristina Ljunggren        Mer information
Fr 21 Sommarsolståndet   
Midsommarafton   
22 Midsommardagen   
23 07:30  Resa till Rikslägret (ÖOF)          Mer information
v 26    
24            
Ti 25 17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Sara Söderqvist        Mer information
On 26 17:30  Kartmöte, LOK-gården  Markus Henriksson        Mer information
To 27 17:45  Gul/Orange/Violett: Hemlängtan   Patrik Nilsson        Mer information
Fr 28            
29            
30            


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02