Föregående månad | Nästa månad |
Datum | Tid | Aktivitet | Ansvarig | Underlag | Tid | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
v 23 | LOK-gårdsvärdar Inger Berg, Anders Berg, Andreas Berg, Fredrik Gustafsson |
||||||
Må | 1 | 09:00 | Måndagsgänget, arbete LOK-gården | Stephan Svensson | |||
17:30 | Skogslek | Christian Eriksson Sterner | Skog | 60 | |||
18:00 | Stationsgympa Utomhus, LOK-gården | Martin Strömgren | Gräs | 60 | |||
Ti | 2 | 17:30 | Vit: Full fart i skogen | Johan Otterström | 90 | ||
17:45 | Gul/Orange/Violett: Backträning | Thomas Stenström | |||||
18:00 | Svart: Intervaller, LOK-gården | Niklas Olsson | Stig/skog | 20 | |||
18:00 | Motionsgrupp | 60 | |||||
On | 3 | 17:30 | Grön: Stjärnorientering, LOK-gården | Henrik Lingfors | 90 | ||
To | 4 | 18:00 | Mini-ungdomsserie, deltävling 3 | Henrik Elnegård | |||
Fr | 5 | ||||||
Lö | 6 | Sveriges nationaldag | |||||
08:30 | Träningsdag 10mila 2021, Orientering på östkusten | Christian Enberg | Skog | 2x60 min | |||
Sö | 7 | Träningsmöjligheter i Östergötland | Magnus Herberthson | ||||
v 24 | LOK-gårdsvärdar Mats Backteman, Karin Backteman, Erik Backteman, Emma Backteman |
||||||
Må | 8 | 09:00 | Måndagsgänget, arbete LOK-gården | Stephan Svensson | |||
17:30 | Skogslek | Christian Eriksson Sterner | Skog | 60 | |||
18:00 | Rockgympa Utomhus, LOK-gården | Martin Strömgren | Gräs | 60 | |||
Ti | 9 | 17:30 | Vit: Sommaravslutning | Mats Adolfsson | 90 | ||
17:45 | Gul/Orange/Violett: Sommarskoj | Emma Berggren | 75 | ||||
18:00 | Motionsgrupp | 60 | |||||
18:00 | Svart: Intervaller - KM på LOK-milen, LOK-gården | Erik Sköld | Stig | 40 | |||
19:15 | Lärgrupp Gul-Violett | Marie Rubér | 45 | ||||
On | 10 | 17:30 | Grön: Terminsavslutning, LOK-gården | 90 | |||
19:15 | Ungdomskommittén möte | Maria Sarberg | |||||
To | 11 | 17:45 | Gul/Orange/Violett: Egen träning | Henrik Elnegård | |||
Fr | 12 | ||||||
Lö | 13 | 10:00 | Långdistansträning, Björnsjön, Kolmården | Johan Otterström | |||
10:00 | Uthyrt kl 10-20 David Salahiy | Per Johansson | |||||
Sö | 14 | 10:00 | Orientering i Borensberg | Johan Allard | Skog | 75 | |
v 25 | LOK-gårdsvärdar Magnus Sahlman, Maria Jareland, Ulla Kjell, Anders Kjell |
||||||
Må | 15 | 09:00 | SOL-skola, LOK-gården | Hanna Lundgren | |||
09:00 | Måndagsgänget, våravslutning | Stephan Svensson | |||||
17:30 | Skogslek | Christian Eriksson Sterner | Skog | 60 | |||
18:00 | Stationsgympa Utomhus, LOK-gården | Martin Strömgren | Gräs | 60 | |||
Ti | 16 | 09:00 | SOL-skola, LOK-gården | Hanna Lundgren | |||
17:45 | Gul/Orange/Violett: Sprint KM | Martin Jareland | 75 | ||||
18:00 | Sprint-KM, Nu med PM och fler startgrupper | Jörgen Sköld | 20 | ||||
On | 17 | 09:00 | SOL-skola, LOK-gården | Hanna Roth | |||
To | 18 | 09:00 | SOL-skola, LOK-gården | Hanna Roth | |||
17:45 | Gul/Orange/Violett: Veckans bana | Kristina Ljunggren | 75 | ||||
Fr | 19 | Midsommarafton | |||||
Lö | 20 | Sommarsolståndet | |||||
Midsommardagen | |||||||
Träningsmöjligheter i Östergötland | Magnus Herberthson | ||||||
Sö | 21 | ||||||
v 26 | |||||||
Må | 22 | 18:00 | Styrelsemöte | Inger Gustås | Styrelserummet | ||
18:00 | Rockgympa Utomhus, LOK-gården | Martin Strömgren | Gräs | 60 | |||
Ti | 23 | 17:45 | Gul/Orange/Violett: Veckans bana | Sara Söderqvist | 75 | ||
On | 24 | ||||||
To | 25 | 17:45 | Gul/Orange/Violett: Dit och hem igen | Patrik Nilsson | Stig | 75 | |
Fr | 26 | ||||||
Lö | 27 | Träningsmöjligheter i Östergötland | Magnus Herberthson | ||||
Sö | 28 | ||||||
v 27 | |||||||
Må | 29 | 18:00 | Stationsgympa Utomhus, LOK-gården | Martin Strömgren | Gräs | 60 | |
Ti | 30 | 17:45 | Intervaller på LOK-milen, Nån form av tidsstyrda intervaller på LOKmilen. | Christian Enberg | 60 | ||
17:45 | OL-intervaller, LOK-gården | Johan Otterström | Skog |