Senior och junior - Kalender

Månadskalender maj 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
On 1 Första maj   
08:30  Svartåfejden, Mjölby OK          Mer information
To 2            
Fr 3   Resa och boende SL #4, #5 och #6  Gitte Engström        Mer information Anmälan
  Swedish League, #4, sprint (WRE), Järla Orientering          Mer information
4   Tisarträffen, dag 1, medel          Mer information
  Swedish League, #5, medeldistans (WRE), Järla Orientering          Mer information
5   Tisarträffen, dag 2, lång          Mer information
  Swedish League, #6, final, jaktstart, Tullinge SK          Mer information
v 19 LOK-gårdsvärdar
Julia Modig Tjärnström, Hanna Modig Tjärnström, Kajsa Hammarström, Johan Allard, Sofia Salomonsson
 
6 18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 7 17:45  Svart: Intervall, LOK-gården  Erik Sköld   Stig   20  Mer information
On 8 16:45  Ljungsbrokampen, OK Skogsströvarna  Börje Andersson        Mer information
To 9            
Fr 10 18:00  Sprintträning, Lektorshagen  Johan Persson   Skog+Stad   15  Mer information
11   Närkekvartetten, #1, medel, Garphyttans IF, Hagaby GoIF          Mer information
12   O-Ringen, utb i Tävlingsadm,LOK-Gården  Bengt Östlund        Mer information
  Närkekvartetten, #2, lång, Garphyttans IF, Hagaby GoIF          Mer information
v 20 LOK-gårdsvärdar
Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson, Magnus Sahlman, Maria Jareland
 
13 17:00  Företagsorientering, Motionskommittén  Åke Ljunggren        Mer information
18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén      60  Mer information
Ti 14   Landeryds PRO, 09-15 Vårfest  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  Staffans Minne, Boxholms OK          Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   stig   20  Mer information
On 15 18:00  Klubb-OL   Erik Malmberg   Skog     Mer information Anmälan
To 16   LOK-gården STÄNGD          Mer information
17:45  Sprint KM, OL-arrangemangskommitten  Henrik Tosteberg   asfalt     Mer information
Fr 17            
18   Närkekvartetten, #3, medel, KFUM Örebro OK          Mer information
19   DM, sprint, OK 64 Torpa          Mer information
v 21 LOK-gårdsvärdar
Annika Ivarsson, Magnus Herberthson, Jan Lundgren, Maud Göthe Lundgren
 
20 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 21   Landeryds PRO., kl 09-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervall, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Stig   22  Mer information
On 22 18:00  Klubb-OL   Stina Anderjon   Skog     Mer information Anmälan
To 23   LOK-gården STÄNGD          Mer information
  Blodomloppet, Anmälan funktionär  Karin Olofsson        Mer information Anmälan
Fr 24   Tävling i Radiopejling , Bergslagens Rävjägare  Mattias Eriksson        Mer information
25   Radiopejlingsorientering  Mattias Eriksson        Mer information
26 Mors dag   
  Pekingduon, Matteus SI  Filip Strömbäck        Mer information
v 22 LOK-gårdsvärdar
Fredrika Vångell, Pia Vångell, Tomas Vångell, Börje Andersson
 
27   Rockgympa, Bäckskolan  Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 28   Landeryds PRO, kl 09-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Johan Allard   LOK-milen   25  Mer information
19:15  U10mila-samling, Styrelserummet (eller annan ledig plats)  Johan Åtting        Mer information
On 29            
To 30 Kristi himmelfärdsdag   
Fr 31   Västerviks SSK hyr LOKgården 31/5  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  SM, sprint, individuell, kval, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK          Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02