Senior och junior - Kalender

Månadskalender september 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Ti 1 10:00  Pro Landeryd 10-12, Friluftsaktivitet  Per Johansson        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   LOK-milen   20  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
On 2            
To 3 18:00  Svart: OL-teknik, OK Roxen  Peter Olin   Skog   45  Mer information
Fr 4   DM natt, Matteus SI          Mer information
5            
6   Träningsmöjligheter i Östergötland          Mer information
v 37 LOK-gårdsvärdar
Sara Söderqvist, Henrik Söderqvist, Oscar Rydberg
 
7 18:00  Rockgympa Utomhus  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information
Ti 8 18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   LOK-milen   20  Mer information
On 9            
To 10 18:00  Svart: OL-teknik, Grytsjön  Hanna Modig Tjärnström   Skog   45  Mer information
Fr 11            
12   DM medel, OK Skogsströvarna          Mer information
13   DM lång, OK Skogsströvarna          Mer information
v 38 LOK-gårdsvärdar
Per Zeijlon, Anna Ljusberg, Jan Johansson, Urban Petersson
 
14 18:00  Stationsgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information
Ti 15 18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   LOK-milen   25  Mer information
On 16            
To 17   Resa och boende Medel- och Lång-SM  Gitte Engström        Mer information Anmälan
18:00  Svart: OL-teknik, OK Roxen  Peter Olin   Skog   45  Mer information
Fr 18   SM kval, medel och lång, OK Alehof          Mer information
19   SM final, medel, Tolered Utby OL          Mer information
20   SM final, lång, Kungälvs OK          Mer information
  Ungdoms-SM, IHKP, Jönköping          Mer information
v 39 LOK-gårdsvärdar
Madeleine Ölfvingsson, Johan Åtting, Emma Berggren, Fredrik Berggren
 
21 18:00  Rockgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information
Ti 22 Höstdagjämningen   
18:00  Motionsgrupp  Filip Strömbäck      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   LOK-milen   25  Mer information
19:20  Demo Lampor  Christer Lindell        Mer information
On 23 19:30  Demo Lampor  Christer Lindell        Mer information
To 24 17:15  Svart: OL-teknik - sprint, Lambohov  Niklas Olsson   Stad   15  Mer information
19:20  Demo Lampor  Christer Lindell        Mer information
Fr 25            
26   Svartåfejden (över två dagar), medel, Mjölby OK          Mer information
27   Svartåfejden (över två dagar), medel, Mjölby OK          Mer information
v 40 LOK-gårdsvärdar
Per Johansson, Mimmi Klingberg, Stephan Svensson, Lena Svensson
 
28 18:00  Stationsgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information
Ti 29 17:30  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Johan Allard   LOK-milen   22  Mer information
On 30   Uthyrt Roland Fridh 1600-2200  Per Johansson        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02