Senior och junior - Kalender

Månadskalender april 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
v 14 LOK-gårdsvärdar
Anne Bössfall, Åsa Forsman, Mats Forsman, Martin Gunnarsson
 
1 18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 2   Landeryds PRO, k 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, Tiomilatisdag!, LOK-gården  Niklas Olsson   Backe   25  Mer information
On 3 18:00  Klubb-OL   Johan Stenström   Skog     Mer information Anmälan
To 4            
Fr 5   Privat sammankomst  Marie Rubér        Mer information
6   Kolmårdsdubbeln, medel  Johan Allard        Mer information
7 07:30  Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen  Joel Käll Karlsson        Mer information Anmälan
v 15 LOK-gårdsvärdar
Gustaf Olsson, Lotta Borg, Rikard Borg, Jörgen Sköld
 
8 18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 9   Landeryds PRO kl-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   LOK-milen   25  Mer information
On 10 18:00  Klubb-OL   Hanna Modig Tjärnström   Skog     Mer information Anmälan
To 11            
Fr 12   Resa och boende SL #2 och #3  Gitte Engström        Mer information Anmälan
13   Gottfridsbergs flickor läger 13-14 april  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  Skullebomedeln, IFK Linköping  Kajsa Hammarström   Skog     Mer information
  Swedish League, #2, medel (WRE), OK Tyr m. fl.          Mer information
14   Gottfridsbergs flickor läger 13-14 april  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  Swedish League, #3, lång (WRE), OK Tyr m. fl.          Mer information
08:30  Björkforskampen  Anna Sofie Bark        Mer information
v 16 LOK-gårdsvärdar
Åke Ljunggren, Kristina Ljunggren, Klara Ljunggren, Jonas Schedin
 
15 18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 16   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   LOK-milen   20  Mer information
On 17            
To 18 Skärtorsdagen   
  Svartnatta, Ärla IF          Mer information Anmälan
Fr 19 Långfredagen   
  Påskorienteringen, Kjula IF          Mer information
20 Påskafton   
21 Påskdagen   
  OK Klemmingen/Södertälje IF, lång          Mer information
  Anebyorienteringen, medel          Mer information
v 17 LOK-gårdsvärdar
Gitte Engström, Stefan Engström, Thomas Rimhagen, Björn Beckius
 
22 Annandag påsk   
08:20  TGOK-orienteringen, medel  Victor Bergstrand        Mer information
Ti 23 17:45  Intervall, LOK-gården     Stig     Mer information
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet     Mer information
On 24   Linköpingspolisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
To 25 17:45  Tiomilaboost, LOK-gården  Niklas Olsson   Stig   45  Mer information Anmälan
Fr 26            
27   Tiomila Damkavlen  Christian Enberg        Mer information Anmälan
  Tiomila Herrkavlen  Christian Enberg        Mer information Anmälan
  10mila-resa, seniorkavlarna, Glimåkra  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
  Tiomila, FK Göingarna          Mer information
08:30  Intensivkurs i Orientering, LOK-gården  Marie Rubér        Mer information
28   Tiomila, FK Göingarna          Mer information
08:30  OK Motalas vårtävling  Inger Gustås        Mer information
v 18 LOK-gårdsvärdar
, Markus Åkerblom, Patrik Nilsson
 
29 18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 30 Valborgsmässoafton   


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02