Senior och junior - Kalender

Månadskalender oktober 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
To 1 18:30  Nattcup, Linköpings OK  Motionskommitten   Skog     Mer information
Fr 2            
3            
4   DM sprint, OK Denseln          Mer information
v 41 LOK-gårdsvärdar
Anna Kullberg, Axel Kullberg, Lena Strömbäck, Filip Strömbäck
 
5 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 6   Anmälan intresse att köpa pannlampa  Christer Lindell        Mer information Anmälan
17:30  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Löparspår   28  Mer information
On 7            
To 8 19:00  Nattcup OKS, OKS Olstorp     Skog     Mer information
Fr 9            
10   SM sprint, kval, Almby IK          Mer information
  SM sprint, final, Almby IK          Mer information
  Resa och boende sprint-SM, Örebro  Gitte Engström        Mer information Anmälan
11   SM sprintstafett, Almby IK          Mer information
v 42 LOK-gårdsvärdar
Per Magnusson, Bertil Eronn, Mia Eronn, Johan Källsand
 
12 18:00  10-Mila Pelle Skullman Stora salen  Per Johansson        Mer information
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 13 17:30  Motionsgrupp  Filip Strömbäck      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Löparspår   24  Mer information
On 14            
To 15 14:00  Uthyrt Combitech AB 1400-1900  Per Johansson        Mer information
Fr 16 16:00  BK Tinnis   Per Johansson        Mer information
17   Höstmedeln, OK Kolmården          Mer information
  Älgfritt, medel över två dagar, OK Motala          Mer information
  USM-sprint och Medeldistans, Falun  Martin Jareland        Mer information Anmälan
18   Älgfritt, medel över två dagar, OK Motala          Mer information
v 43 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Tina Lindgren, Leif Lindgren
 
19 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 20 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Elljuspåret   24  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Peter Svenmarck      60  Mer information
On 21            
To 22 16:00  Uthyrt Johan Jylltorp 16-21  Per Johansson        Mer information
19:00  Nattcup TGOK, TGOK, Trädgårdstorp     Skog     Mer information
Fr 23            
24 11:00  Uthyrt Björn Knuthammar  Per Johansson        Mer information
25 Sommartid slutar   
v 44 LOK-gårdsvärdar
Rikard Borg, Thomas Larsson
 
26 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 27 18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   Elljusspår   25  Mer information
On 28            
To 29 18:45  Nattcup 4, OK Roxen - Malmslätt  Johan Persson   Skog   60  Mer information
Fr 30            
31 Alla helgons dag   


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02