Senior och junior - Kalender

Månadskalender augusti 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
1   Träningsmöjligheter i Östergötland          Mer information
2   Stjärnorpsmedeln 2/8 10-11, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 2/8 14-15, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 2/8 17-18, OK Denseln          Mer information
v 32    
3   Stjärnorpsmedeln 3/8 14-15, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 3/8 17-18, OK Denseln          Mer information
Ti 4   Stjärnorpsmedeln 4/8 14-15, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 4/8 17-18, OK Denseln          Mer information
17:45  Intervaller på LOK-milen, Nån form av tidsstyrda intervaller på LOKmilen.  Jörgen Sköld      60  Mer information
On 5   Stjärnorpsmedeln 5/8 14-15, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 5/8 17-18, OK Denseln          Mer information
To 6   Stjärnorpsmedeln, medel. , OK Denseln. UTSPRIDD PÅ FLERA NÄRTÄVLINGAR.          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 6/8 14-15, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 6/8 17-18, OK Denseln          Mer information
Fr 7   Stjärnorpsmedeln 7/8 14-15, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 7/8 17-18, OK Denseln          Mer information
8   Stjärnorpsmedeln 8/8 10-11, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 8/8 14-15, OK Denseln          Mer information
  Stjärnorpsmedeln 8/8 17-18, OK Denseln          Mer information
9   Träningsmöjligheter i Östergötland          Mer information
v 33 LOK-gårdsvärdar
Thomas Stenström, Anne-Li Stenström, Markus Henriksson, Frida Tullsson
 
10 17:00  Medel-KM  Johan Persson      30  Mer information Anmälan
Ti 11 17:45  Intervaller på LOK-milen, Nån form av tidsstyrda intervaller på LOKmilen.  Jörgen Sköld      60  Mer information
On 12            
To 13            
Fr 14            
15   Träningsmöjligheter i Östergötland          Mer information
16            
v 34 LOK-gårdsvärdar
Johan Jylltorp, Eva Jylltorp, Gaute Thomassen, Elisabeth Thomasson
 
17   Östgötaserien MTBO #3, sprint, TGOK          Mer information
Ti 18 18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Börje Andersson   Stig   23  Mer information
On 19            
To 20            
Fr 21            
22   Kolmårdsträffen "light", medel, Tjalve IF          Mer information
10:00  Kolmårdsträffen, start 10-11, Tjalve IF          Mer information
11:00  Kolmårdsträffen, start 11-12, Tjalve IF          Mer information
12:00  Kolmårdsträffen, start 12-13, Tjalve IF          Mer information
13:00  Kolmårdsträffen, start 13-14, Tjalve IF          Mer information
14:00  Kolmårdsträffen, start 14-15, Tjalve IF          Mer information
15:00  Kolmårdsträffen, start 15-16, Tjalve IF          Mer information
16:00  Kolmårdsträffen, start 16-17, Tjalve IF          Mer information
16:00  Uthyrt Göran Flink 16-24  Per Johansson        Mer information
23 16:30  Lång-KM, FSOK klubbstuga, Torstorp Finspång  Anders Berg   skog     Mer information
v 35 LOK-gårdsvärdar
Mattias Berglund, Ann Larsson, Jonas Roth, Tomas Boman
 
24   Östgötaserien MTBO #4, lång, NAIS          Mer information
Ti 25 18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Maxime Bonneau   Martins bana   25  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
19:30  Möte Senjun-kommittén  Jan Lundgren   Stora salen     Mer information
On 26 17:30  Kartpackning  Per Gustås      210  Mer information Anmälan
To 27 17:00  Uthyrt Linköpings kommun 17-22 Serveringen  Per Johansson        Mer information
Fr 28            
29   Sensommarspringet 29-30 augusti, anmälan funktionärer  Jonas Roth        Mer information Anmälan
  Sensommarspringet lång 29-30/8  Jonas Roth        Mer information
  Spetstävling för elit, medel, Västerviks OK          Mer information
30   Sensommarspringet medel 29-30/8  Jonas Roth        Mer information
  Spetstävling för elit, lång, Västerviks OK          Mer information
v 36 LOK-gårdsvärdar
Anna Otterborg, Claes Otterborg, Liselott Ericson, Marita Ericsson
 
31 17:00  Inställt - Lidingöloppet On Tour, arrangörer, LOK-gården  Peter Olin   LOK-milen     Mer information
18:00  Stationsgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02