Senior och junior - Kalender

Månadskalender september 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Ti 1 10:00  Pro Landeryd 10-12, Friluftsaktivitet  Per Johansson        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   LOK-milen   20  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
On 2            
To 3 18:00  Svart: OL-teknik, OK Roxen  Peter Olin   Skog   45  Mer information
Fr 4   DM natt, Matteus SI          Mer information
5            
6   Träningsmöjligheter i Östergötland          Mer information
v 37 LOK-gårdsvärdar
Sara Söderqvist, Henrik Söderqvist, Oscar Rydberg
 
7 18:00  Rockgympa Utomhus  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information
Ti 8 18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   LOK-milen   20  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
On 9            
To 10 18:00  Svart: OL-teknik, Grytsjön  Hanna Modig Tjärnström   Skog   45  Mer information
Fr 11            
12   DM medel, OK Skogsströvarna          Mer information
13   DM lång, OK Skogsströvarna          Mer information
v 38 LOK-gårdsvärdar
Per Zeijlon, Anna Ljusberg, Jan Johansson, Urban Petersson
 
14 18:00  Stationsgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information
Ti 15 18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   LOK-milen   25  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
On 16            
To 17   Resa och boende Medel- och Lång-SM  Gitte Engström        Mer information Anmälan
18:00  Svart: OL-teknik, OK Roxen  Peter Olin   Skog   45  Mer information
Fr 18   SM kval, medel och lång, OK Alehof          Mer information
19   SM final, medel, Tolered Utby OL          Mer information
20   Ungdoms-SM, IHKP, Jönköping          Mer information
  SM final, lång, Kungälvs OK          Mer information
v 39 LOK-gårdsvärdar
Madeleine Ölfvingsson, Johan Åtting, Emma Berggren, Fredrik Berggren
 
21 18:00  Rockgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information
Ti 22 Höstdagjämningen   
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   LOK-milen   25  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Filip Strömbäck      60  Mer information
19:20  Demo Lampor  Christer Lindell        Mer information
On 23 19:30  Demo Lampor  Christer Lindell        Mer information
To 24 17:15  Svart: OL-teknik - sprint, Lambohov  Niklas Olsson   Stad   15  Mer information
19:20  Demo Lampor  Christer Lindell        Mer information
Fr 25            
26   Svartåfejden (över två dagar), medel, Mjölby OK          Mer information
27   Svartåfejden (över två dagar), medel, Mjölby OK          Mer information
v 40 LOK-gårdsvärdar
Per Johansson, Mimmi Klingberg, Stephan Svensson, Lena Svensson
 
28 18:00  Stationsgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60  Mer information
Ti 29 17:30  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Johan Allard   LOK-milen   22  Mer information
On 30   Uthyrt Roland Fridh 1600-2200  Per Johansson        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02