Senior och junior - Kalender

Månadskalender november 2021

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Gustaf Olsson, Alva Olsson, Fredrik Johansson
 
1 Allhelgonadagen   
17:50  Stationsgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 2 18:00  Motionsgrupp  Lena Strömbäck      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   Elljusspår   25  Mer information
On 3 10:00  LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 4   Nattcup #4, IFK Linköping  Motionskommittén        Mer information
Fr 5   SM natt, OK Österåker, Waxholms OK          Mer information
  Resa Natt-SM junior och senior och Ultra-SM juniorer, Österåker resp Snättringe  Gitte Engström        Mer information Anmälan
6 Alla helgons dag   
12:00  Uthyrt  Per Johansson        Mer information
7   SM ultralång för juniorer, Snättringe SK          Mer information
09:30  Prova på radiopejlorientering, LOK-gården  Mattias Eriksson        Mer information Anmälan
v 45 LOK-gårdsvärdar
Pia Vångell, Marie Rubér, Markus Henriksson, Stina Sterner
 
8            
Ti 9 17:45  Svart: Sprint-OL med ungdomarna, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Asfalt   15  Mer information
18:00  Motionsgrupp  Inger Gustås      60  Mer information
19:30  Juniorsamling  Therese Klintberg      60  Mer information Anmälan
On 10 10:00  LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 11            
Fr 12   O-event, dag 1, Sprint by Night, Borås GIF          Mer information
20:00  Säsongsavslutning i Borås, Borås  Bertil Eronn   Asfalt och skog   15  Mer information Anmälan
13   O-event, dag 2, Downhill Sprint, Hestra IF          Mer information
14 Fars dag   
  O-event, dag 3, Zoorienteringen, IK Ymer          Mer information
v 46 LOK-gårdsvärdar
Patrik Gustavsson, Inger Gustås, Per Gustås
 
15            
Ti 16 10:00  PRO Landeryd 10-12  Per Johansson        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   Stig   38  Mer information
On 17 10:00  LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 18 18:00  Svart: Tjejsamling! , LOK-gården  Therese Klintberg      120  Mer information Anmälan
Fr 19            
20            
21 09:00  Sunes bana  Filip Strömbäck      60  Mer information
v 47 LOK-gårdsvärdar
Kristyna Hlubuckova, Sven Engström, Frida Jönsson Hellstadius, Anna Johansson
 
22 18:00  Uthyrt  Per Johansson        Mer information
18:00  Rockgympa (med vila), Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 23 10:00  PRO Landeryd 10-12  Per Johansson        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Maxime Bonneau   Elljusspår   32  Mer information
On 24 10:00  LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 25            
Fr 26            
27            
28 1:a advent   
09:00  Sunes bana  Torgny Faxén      60  Mer information
v 48 LOK-gårdsvärdar
Torgny Faxén, Carina Faxén, Fredrik Lindström, Peter Olin
 
29 18:00  Uthyrt ÖOF:s arrangemangskommitté  Per Johansson        Mer information
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 30 10:00  PRO Landeryd 10-12  Per Johansson        Mer information
18:00  Svart: sprint-ol, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Asfalt   12  Mer information
19:30  Juniorsamling  Therese Klintberg      60  Mer information Anmälan


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02