Senior och junior - Kalender

Månadskalender september 2021

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
On 1   LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 2            
Fr 3            
4   DM, medel, Mjölby OK          Mer information
16:00  Uthyrt Johan Persson 16,00-21,00  Per Johansson        Mer information
5   DM, stafett, Björkfors GoIF          Mer information Anmälan
v 36 LOK-gårdsvärdar
Sara Söderqvist, Oscar Rydberg, Ingmar Cederholm, Thorbjörn Emilsson
 
6 17:30  Skogslek  Stina Sterner   Skog   60  Mer information
Ti 7 18:00  Motionsgrupp  Filip Strömbäck      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   LOK-milen   20  Mer information
On 8   LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
17:30  Radiopejlorienterings- träning, LOK-gården  Mattias Eriksson        Mer information Anmälan
To 9 17:30  Prova på radiopejlorientering, LOK-gården  Mattias Eriksson        Mer information Anmälan
Fr 10   Natt-DM, LOK  Åke Ljunggren        Mer information Anmälan
11            
12   DM, lång, NAIS          Mer information
v 37 LOK-gårdsvärdar
Anna Kullberg, Axel Kullberg, Johan Sköld, Erik Sköld
 
13 17:30  Skogslek  Stina Sterner   Skog   60  Mer information
18:15  Rockgympa, Utanför LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Gräs/egen matta   45  Mer information
Ti 14 18:00  Motionsgrupp  Anna Ljusberg      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Maxime Bonneau   LOK-milen   20  Mer information
On 15   LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 16 18:00  OL-Intervaller, Åbysäcken, Hackefors  Hanna Modig Tjärnström   Skog   60  Mer information Anmälan
Fr 17            
18   SM lång, kval. Swedish League #7, Idefjordens SK, Kvillebyns SK          Mer information Anmälan
10:00  Uthyrt Therese Klintberg  Per Johansson        Mer information
19   SM lång, final. Swedish League #7, Idefjordens SK, Kvillebyns SK          Mer information
v 38 LOK-gårdsvärdar
Per Zeijlon, Tom Axelsson, Pelle Skullman, Karin Skullman
 
20 17:30  Skogslek  Stina Sterner   Skog   60  Mer information
Ti 21 18:00  Motionsgrupp  Tina Lindgren      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   LOK-milen   20  Mer information
On 22 Höstdagjämningen   
  LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 23            
Fr 24            
25   Ljungsbrokampen, OK Skogsströvarna          Mer information
26   Ekorren Cup, Linköpings OK          Mer information Anmälan
v 39 LOK-gårdsvärdar
Emma Berggren, Fredrik Berggren, Johan Åtting, Madeleine Ölfvingsson
 
27 17:30  Skogslek  Stina Sterner   Skog   60  Mer information
18:00  Uthyrt  Per Johansson        Mer information
Ti 28 18:00  Motionsgrupp  Anna Kullberg      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   LOK-milen   25  Mer information
19:30  Juniorsamling, LOK-gården  Therese Klintberg      60  Mer information Anmälan
On 29 10:00  LOK-veteranerna 10.00-12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 30            


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02