JANUARI 2024 |
Datum |
Aktivitet |
Må |
1 |
Nyårsdagen |
Ti |
2 |
|
On |
3 |
|
To |
4 |
|
Fr |
5 |
Trettondagsafton |
Lö |
6 |
Trettondedag jul |
Sö |
7 |
Sunes bana |
Må |
8 |
|
Ti |
9 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Tröskelintervaller |
On |
10 |
|
To |
11 |
Svart: Midvinterduell |
Midvinterduell nr 2, IFK Linköping |
LOK-gården stängd |
Fr |
12 |
Svart: Banintervaller |
Lö |
13 |
Svenska SkidO-träffen, sprint, Mora |
Orange/Violett/Juniorer: Peking Youth Cup, Norrköping |
Barnkalas kl. 9 - 14, S Söderqvist |
Sö |
14 |
Svenska SkidO-träffen, medel, Mora |
Sunes bana |
Må |
15 |
|
Ti |
16 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: OBS! Lugn distans |
Arrangemangskommitémöte, källaren |
On |
17 |
Aftong. Vägsamf. |
To |
18 |
Orange/Violett/Svart: Löpträning |
Fr |
19 |
Svart: Banintervaller, Campushallen |
Lö |
20 |
|
Sö |
21 |
Sunes bana |
Må |
22 |
Styrelsemöte |
Ti |
23 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Tröskelintervaller |
On |
24 |
Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.00 |
To |
25 |
Orange/Violett/Svart: Midvinterduell |
Midvinterduell, OKS |
Fr |
26 |
Svart: Banintervaller, Campushallen |
Lö |
27 |
|
Sö |
28 |
Sunes bana |
Må |
29 |
|
Ti |
30 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Tröskelintervaller |
Möte: Senjun-komittén, Källaren |
On |
31 |
|
|
FEBRUARI 2024 |
Datum |
Aktivitet |
To |
1 |
Orange/Violett/Svart: Löpträning |
Fr |
2 |
|
Lö |
3 |
|
Sö |
4 |
Sunes bana |
Må |
5 |
Styrelsemöte |
Ti |
6 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Tröskelintervaller |
On |
7 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
To |
8 |
Orange/Violett/Svart: Löpträning, LOK-gården |
Midvinterduell, Boxholm-Mjölby |
Fr |
9 |
Uthyrt, K Aarna 10 - 22 |
Lö |
10 |
Orange/Violett/Svart: Kontrollplockning, Mörstorpssjön |
Sö |
11 |
Sunes bana |
Svart: gemensam uppvärmning Sunes bana |
Må |
12 |
Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20. |
Ti |
13 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Backintervaller |
On |
14 |
Alla hjärtans dag |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
To |
15 |
Midvinterduell, LOK |
Fr |
16 |
Svart: Banintervaller, Campushallen |
Lö |
17 |
|
Sö |
18 |
Sunes bana |
Må |
19 |
, Styrelsemöte |
Ti |
20 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Intervaller |
On |
21 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
To |
22 |
|
Fr |
23 |
|
Lö |
24 |
|
Sö |
25 |
Sunes bana |
Må |
26 |
|
Ti |
27 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Intervaller |
Årsmöte |
On |
28 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
Unga ledare, Styrelserummet |
To |
29 |
Orange/Violett/Svart: Löpträning |
Midvinterduell, TGOK |
|
MARS 2024 |
Datum |
Aktivitet |
Fr |
1 |
Sverigepremiären, natt, OK Pan-Kristanstad |
Resa till Pan-Våren, Åhus |
Lö |
2 |
Sverigepremiären, medel, OK Pan-Kristanstad |
Gul/Orange/Violett/Svart: Teknik-OL, Sandvik |
Sö |
3 |
Sverigepremiären, lång, OK Pan-Kristanstad |
Må |
4 |
|
Ti |
5 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Intervaller |
On |
6 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
18.30 - 21.30 Uthyrt, Aftong vägsamf. Boström |
To |
7 |
Orange/Violett/Svart: Löpträning |
ÖOF, stora salen, årsmöte |
Fr |
8 |
Internationella kvinnodagen |
Lö |
9 |
Ungdomarnas Brutalpass |
Sö |
10 |
Marscup, LOK |
Må |
11 |
Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20. |
Ti |
12 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Intervaller |
Unga ledare, Styrelserummet |
On |
13 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
Svart: TuffOnsdag, LOK-gården |
To |
14 |
Orange/Violett/Svart: Löpträning, Martins bana |
Fr |
15 |
|
Lö |
16 |
|
Sö |
17 |
Marscup, IFK |
Må |
18 |
Stora salen, 18.30 - 21.00 Bostadsr. för. Strömbäck |
Ti |
19 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Intervaller |
Idrottspsykologi, del 1, Styrelserummet, LOK-gården |
Arrangemangskommitémöte, Källaren |
On |
20 |
Vårdagjämningen |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
Hiitaut-möte |
To |
21 |
Orange/Violett/Svart: Löpträning (Backe + tröskel) |
Fr |
22 |
Nyköpingsnatten, Nyköpings OK |
Anmälan till Newbody-försäljning |
Lö |
23 |
Nyköpingsorienteringen, lång, Nyköpings OK |
Sö |
24 |
Måsenstafetten, OK Måsen |
Uthyrt 10.00 - 20.00 Evertsson, 90årskalas |
Må |
25 |
Styrelsemöte |
Ti |
26 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Intervaller |
Natträning/tävling, Petersburgs motionscentral |
Idrottspsykologi, del 2/2, Stora salen, LOK-gården |
Unga ledare, Styrelserummet |
On |
27 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
Aftong. samf. Boström Stora salen |
To |
28 |
Skärtorsdagen |
Fr |
29 |
Långfredagen |
Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden, FK Göingarna |
Klubbresa i påsk, FK Göingarna Skåne |
Marscup, OKS |
Lö |
30 |
Påskafton |
Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden, FK Göingarna |
Sö |
31 |
Sommartid börjar |
Påskdagen |
Göingestafetten (Stafettligan, #1 + stafett "för alla")), FK Göingarna |
Träningshelg MTBO medeldistans, TGOK |
|
APRIL 2024 |
Datum |
Aktivitet |
Må |
1 |
Annandag påsk |
Träningshelg MTBO långdistans, TGOK |
Ti |
2 |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Svart: Intervaller |
On |
3 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
To |
4 |
|
Fr |
5 |
|
Lö |
6 |
Kolmårdsdubbeln, dag 1, medel, OK Kolmården |
Sö |
7 |
Kolmårdsdubbeln, dag 2, Kolmårdskavlen, OK Kolmården |
Må |
8 |
|
Ti |
9 |
NOK-OL: Denseln |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Motionsgruppen |
Svart: Intervaller |
Unga ledare, Styrelserummet |
On |
10 |
LOK-veteranerna, LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
Radiopejlträning, LOK-gården |
To |
11 |
20.00 Samanträdesrummet uthyrt, Aftong. vägsamf. |
Fr |
12 |
SM, natt (Swedish League, #3), Ärla IF |
Lö |
13 |
Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2), OK Hällen |
Lokgården uthyrd till radiopejlarna kl. 17 och framåt |
Sö |
14 |
LOK-gården uthyrd heldag till radiopejlarna |
Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2), OK Hällen |
Må |
15 |
Styrelsemöte |
Ti |
16 |
NOK-OL: Tjalve |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Motionsgruppen |
Svart: Intervaller |
On |
17 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
To |
18 |
Natt-KM |
Fr |
19 |
|
Lö |
20 |
Motalaträffen, Motala AIF OL |
Uthyrt Aktiespararnas förening 09.00 - 16.00 |
Sö |
21 |
Urban Hjärne-kampen, OK Motala |
LOK-gården bokad 17-20, A Stenström |
Må |
22 |
Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20. |
Ti |
23 |
NOK-OL: Finspång |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Klädbytardag |
Grön: Passa kartan |
Motionsgruppen |
Svart: Intervaller |
Unga Ledare, Styrelserummet |
On |
24 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
MTBO-träning, Slaka |
To |
25 |
Svart: TuffTorsdag, LOK-gården |
Fr |
26 |
|
Lö |
27 |
Tisarträffen, dag 1, lång, OK Tisaren |
Uthyrt till IK Akele 09.00 - 21.00 |
Sö |
28 |
Tisarträffen, dag 2, medel, OK Tisaren |
Pekingduon, Matteus SI |
Pekingduon öppna klasser, Matteus SI |
Må |
29 |
MTBO Östgötaserien deltävling 1, Rejmyre |
Ti |
30 |
Valborgsmässoafton |
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00 |
Motionsgruppen |
|
MAJ 2024 |
Datum |
Aktivitet |
On |
1 |
Första maj |
To |
2 |
|
Fr |
3 |
|
Lö |
4 |
Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3) |
Tiomila, Nynäshamn |
Sö |
5 |
Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3) |
Björkforskampen, medel, Björkfors GOIF |
Må |
6 |
|
Ti |
7 |
Ljungsbrokampen, medel, OK Skogsströvarna |
Grön: Tumgrepp & Vika karta |
Motionsgruppen |
On |
8 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
To |
9 |
Kristi himmelfärdsdag |
Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel, Örebroklubbar |
Närke, SL*2 +Stafettligan |
Fr |
10 |
Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång, Örebroklubbar |
Lö |
11 |
Närkekvartetten, dag 3, lång, Örebroklubbar |
Sö |
12 |
Närkekvartetten, dag 4, medel, Örebroklubbar |
Stafettligan, #4, Örebro, Örebroklubbar |
Må |
13 |
|
Ti |
14 |
Grön: Elljudspåret |
Motionsgruppen |
On |
15 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
MTBO-träning, Malmslätt |
To |
16 |
DM, sprint, Boxholms OK |
Fr |
17 |
|
Lö |
18 |
Pingstafton |
Sö |
19 |
Pingstdagen |
Må |
20 |
Styrelsemöte |
Ti |
21 |
Grön: Stjärn-OL |
Motionsgruppen |
On |
22 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
19-20 Stora salen Östergötlands Skogsflickor |
To |
23 |
|
Fr |
24 |
Uthyrt, Västerviks simklubb, övernattning |
Lö |
25 |
Uthyrt, Västerviks simklubb, övernattning |
Orienteringsskytte, klassisk distans, SM |
Sö |
26 |
Mors dag |
Uthyrt, Västerviks simklubb till kl. 16.00 |
Orienteringsskytte, sprint |
Må |
27 |
Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20. |
Ti |
28 |
Motionsgruppen |
On |
29 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
To |
30 |
Blodomloppet- Funktionärsanmälan |
Fr |
31 |
|
|
JUNI 2024 |
Datum |
Aktivitet |
Lö |
1 |
VÖOL OL-skyttedubbeln Klassisk |
Bokat för jubileumsfirande |
Sprint-KM, Ebbepark |
90-årsfirande, Mat och aktiviteter i LOK-gården |
Sö |
2 |
VÖOL OL-skyttedubbeln SM Sprint |
Må |
3 |
|
Ti |
4 |
Grön: Tre små |
Motionsgruppen |
On |
5 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
To |
6 |
Sveriges nationaldag |
Uthyrt |
Fr |
7 |
|
Lö |
8 |
|
Sö |
9 |
|
Må |
10 |
|
Ti |
11 |
Grön: Sprint-OL |
Motionsgruppen |
On |
12 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
MTBO-träning, Rogaining, Citygross Djurgården |
To |
13 |
|
Fr |
14 |
Resa Venla/Jukola, Lakia |
Lö |
15 |
Jukola- & Venlakavlen, Kauhava (1 h öster om Vasa) |
Sö |
16 |
Jukola- & Venlakavlen, Kauhava |
Må |
17 |
SOL skola |
Styrelsemöte |
Ti |
18 |
SOL skola |
Motionsgruppen |
On |
19 |
LOK-veteranerna 09.00 -12.00 |
SOL skola, övernattning |
Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20. |
To |
20 |
Sommarsolståndet |
SOL skola, övernattning |
Fr |
21 |
Midsommarafton |
Lö |
22 |
Midsommardagen |
Sö |
23 |
|
Må |
24 |
|
Ti |
25 |
|
On |
26 |
|
To |
27 |
|
Fr |
28 |
SM, sprint (Swedish League, #6), kval, Västerås SOK |
Lö |
29 |
SM, sprint (Swedish League, #6), final, Västerås SOK |
Sö |
30 |
SM, sprintstafett (Stafettligan, #5), kval + final, Västerås SOK |
|