Testrunda

Tider testrunda 2,5km spåret
Tider testrunda handikappspåret

Månadskalender december 2019

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
1 1:a advent 
09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten       
v 49 LOK-gårdsvärdar
Gaute Thomassen, Elisabeth Thomassen, Jörgen Blomvall, Urban Petersson
2 18:00  Stationsgympa + innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60 
Ti 3 17:45  Gul/Orange/Violett: Sprint-cup 4 (skogssprint)  Tina Lindgren       
19:15  Luciaövning, LOK-gården  Stina Söderqvist      30 
19:30  Tiomilatisdag, senjun, Styrelserummet  Niklas Olsson       
On 4          
To 5 17:45  Gul/Orange/Violett: Vidingsjö high five  Henrik Elnegård       
Fr 6          
7          
8 2:a advent 
10:00  Skinkloppet  Johan Otterström       
v 50 LOK-gårdsvärdar
Victor Jiglund, Björn Knuthammar, Marcus Hansson, Erik Malmberg
9 18:00  Rockgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60 
Ti 10 17:45  Gul/Orange/Violett: Microsprint och linjelöpning  Maria Olofsson   Gräs och stig    
On 11   LKP Polisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson       
To 12 17:45  Gul/Orange/Violett: Styrka och löpning  Emma Berggren       
Fr 13 Luciadagen 
14 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 2, Blästad  Jonas Roth   Asfalt   15 
15:00  LOK-gården uthyrd David Forslund, hela kvällen  Roger Danielsson       
15 3:e advent 
  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten       
v 51 LOK-gårdsvärdar
Göran Hektor, Lotta Granholm, Roger Danielsson, Monica Lindgren
16 18:00  Julgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60 
Ti 17 17:45  Gul/Orange/Violett: Adventskalender  Lena Strömbäck       
On 18          
To 19 17:45  Gul/Orange/Violett: Snö-puls och pulka  Gaute Thomassen       
Fr 20          
21          
22 Vintersolståndet 
4:e advent 
  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten       
v 52  
23          
Ti 24 Julafton 
On 25 Juldagen 
To 26 Annandag jul 
Fr 27          
28          
29          
v 01 LOK-gårdsvärdar
Lotta Borg, Rikard Borg, Linnéa Borg
30          
Ti 31 Nyårsafton