Månadskalender oktober 2019

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
Ti 1 17:30  Skogslek  Jonas Schedin      60 
17:30  Grön, Kavle vid motions-C  Mattias Berglund      90 
17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jonathan Jylltorp   LOK-milen   22 
17:45  Motionsgrupp  Anders Knutsson      60 
17:45  Gul/Orange/Violett: Kartminne.  Roger Kihlberg       
19:15  Planering vinterträning  Henrik Elnegård   Styrelserummet    
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Källaren    
On 2          
To 3 10:00  Veteranorientering , IFK Linköping  Ulf Waldenfjord       
17:45  Gul grupp - Löpträning  Oscar Rydberg   Stig    
18:30  Natt-cup, Linköpings OK  Motionskommitten   Skog    
18:50  Orange/Violett: Natt-cup  Henrik Elnegård       
Fr 4          
5   Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Erik Sköld       
15:30  Lördagsmys med kul träning , kl 15.30 - 21, Hela LOK-gården  Oscar Rydberg       
6          
v 41 LOK-gårdsvärdar
Stephan Svensson, Lena Svensson, Mimmi Klingberg, Pelle Johansson
7 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60 
Ti 8 17:30  Grön, Stafetter och andra lekar  Madeleine Ölfvingsson      90 
17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90 
17:30  Skogslek - avslutning  Jonas Schedin      60 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Löparspår   24 
17:45  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60 
17:45  Gul/Orange/Violett: Stafett träning  Patrik Nilsson   Skog   60 
On 9          
To 10   Natt-cup, IFK Linköping     Skog    
10:00  Veteranorientering , Boxholms OK  Ulf Waldenfjord       
18:30  Gul/Orange/Violett: Natt-cup  Henrik Elnegård       
Fr 11          
12   25manna, Haninge SOK, OK Ravinen  Magnus Herberthson       
06:00  Resa till 25-manna, A-huset - Västerhaninge  Magnus Herberthson       
13          
v 42 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Therese Lindström, Jocke Lindström
14 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården, Utb på diskmaskin, städa mm  Stephan Svensson       
18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60 
Ti 15 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90 
17:30  Grön, Bygga landskap  Carolina Magnusson      90 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Löparspår   28 
17:45  Motionsgrupp , Linjeorientering  Anna Kullberg   skog/stig    
17:45  Gul/Orange/Violett: Reflex par-OL  Martin Jareland       
On 16          
To 17   Natt-cup, TGOK     Skog    
10:00  Veteranorientering , Linköpings OK  Ulf Waldenfjord       
17:45  Gul/Orange/Violett: Långdistans  Tina Lindgren       
Fr 18   Daladubbeln, Anmälan till tävling, logi och resa   Martin Jareland   Avresa från Vidingsjö motionscentrum   Par-stafett 
19   Lok-gården uthyrd., LOK-gården uthyrd em - kväll. Anna Krig.  Roger Danielsson       
  Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Jörgen Sköld       
  Daladubbeln, stafett, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs         
  Helg utan älg, dag 1, lång, Gotlands Bro OK         
  XC-race, Vidingsjö motionscentrum  Sven Engström      90 
20   Daladubbeln, patrull, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs         
  Helg utan älg, dag 2, medel, Gotlands Bro OK         
  Oktobertävlingen, Motala AIF         
v 43 LOK-gårdsvärdar
Johan Källsand, Per Magnusson, Mia Eronn, Bertil Eronn
21 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Styrelsemöte, LOK-gården  Inger Gustås       
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60 
Ti 22 17:30  Vit: Träning  Johan Otterström      90 
17:30  Grön - Avslutning  Görel, Madde, Henrik      90 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Elljuspåret   24 
17:45  Motionsgrupp  Karin Olofsson      60 
17:45  Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Jan Johansson       
On 23   LKP polisens seniorklubb 13-16  Per-Johan Persson       
To 24 17:45  Gul/Orange/Violett: Backintervaller, Duvkullen  Patrik Nilsson       
Fr 25          
26   Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung         
  LOK-gården uthyrd hela dagen. Mattias Eriksson  Roger Danielsson       
27 Sommartid slutar 
  Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung         
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Thomas Larsson, Ulla Kjell, Anders Kjell
28          
Ti 29 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Emma Berggren       
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Malmberg   Elljusspår   25 
17:45  Motionsgrupp  Lena Strömbäck      60 
On 30          
To 31 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Marie Rubér