Månadskalender februari 2019

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
Fr 1          
2 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 4  Erik Martinsson   Asfalt/Gräs   15 
3 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten       
v 06 LOK-gårdsvärdar
Torgny Faxén, Carina Faxén, Anna Ljusberg, Monika Edstam
4 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson      60 
19:00  Linköpings Fotoklubb, Stenström kl 19-21 Styrelserum  Anne-Li Stenström       
Ti 5 17:45  Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Martin Jareland       
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   Asfalt   30 
19:15  Ungdomskommitén möte  Marie Rubér   Styrelserummet    
On 6 09:00  Veteranträff 1099, Arkeologi med Magnus Djerfsten  Bertil Eriksson       
To 7 17:45  Gul/Orange/Violett: Hållpunkts-OL  Ulf Jonare       
Fr 8          
9 09:00  Ungdomsledarträff kl 9-14, LOK-gården   Maria Sarberg      300 
09:00  Långpass hemlängtan  Niklas Olsson   Skog   120+ 
10 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten       
v 07 LOK-gårdsvärdar
Åsa Detterfelt, Anna Sofie Bark, Joakim Tosteberg, Frida Tullsson
11 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Rockgympa , Bäckskolan  Frida Karlsson       
Ti 12   Landeryds PRO kl 10 - 12  Lars-Erik Henriksson       
17:45  Gul/Orange/Violett: Skridsko på Isovalen  Jonas Roth   Is   75 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Gunnar Engström   Asfalt   30 
19:15  Styrelsemöte (kort), Styrelserummet  Inger Gustås       
On 13 09:00  Veteranträff 1100, Hjalmars Revy  Bertil Eriksson       
17:45  Midvinterduell etapp 5, Vidingsjö  Erik Martinsson   Skog   40-60 
To 14 Alla hjärtans dag 
  OK Ravinen hyr LOK-gården förmiddag  Lars-Erik Henriksson       
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning i hjärtan  Tina Lindgren       
19:15  Planering försäsongslägret  Martin Jareland   Styrelserummet    
Fr 15          
16 09:30  Träning Hultsjön, Hultsjöns Badplats  Johan Allard   Skog   60 
17 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten       
v 08 LOK-gårdsvärdar
Gunvor Frid, Roland Frid, Ulf Waldenfjord, Gretel Waldefjord
18 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan   Frida Karlsson       
Ti 19   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson       
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Gunnar Engström   Asfalt   30 
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Thomas Stenström       
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet    
On 20 09:00  Veteranträff 1101, Information från Apoteket  Bertil Eriksson       
To 21 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Jonas Roth       
Fr 22          
23 10:00  Distans på laserkarta  Hanna Modig Tjärnström   Skog   90 
24 09:30  Sunes bana - FINAL, LOK-gården  Motionskommitten       
v 09 LOK-gårdsvärdar
Johan Jylltorp, Eva Jylltorp, Meg Mueller, Michael Mueller
25 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson       
Ti 26   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson       
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Elljusspår   35 
17:45  Gul/Orange/Violett: Finkompass  Rikard Borg       
19:15  Planering försäsongslägret  Martin Jareland   Styrelserummet    
19:30  Årsmöte  Inger Gustås       
On 27 09:00  Veteranträff 1102, Om Tinnerbäcken  Bertil Eriksson       
13:00  Linköpingspolisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson       
17:45  Midvinterduell etapp 6, LOK-gården  Erik Martinsson   Skog   40-60 
To 28 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Jan Johansson