Månadskalender mars 2019

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
Fr 1   Pan-Våren, natt  Christian Enberg       
2   Pan-Våren, medel         
3   Pan-Våren, lång         
  Pan-Våren, stafett         
10:00  O-ringenträning, IFK Linköping, Vidingsjö         
19:00  Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Johan Otterström   Hårt   120 
v 10 LOK-gårdsvärdar
Mats Adolfsson, Carolina Magnusson, Per O Magnusson, Sarah Magnusson
4 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Stationsgympa   Frida Karlsson       
Ti 5   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson       
17:45  Gul/Orange/Violett: Korsordslinje-OL  Sara Söderqvist       
17:45  Svart: Intervaller, Tiomilatisdag!, LOK-gården  Erik Sköld   Stig   30 
19:00  Planeringsmöte DM-lång, Styrelserummet  Thomas Stenström       
On 6 09:00  Veteranträff 1103, Ordet fritt  Bertil Eriksson       
17:15  Skymnings-OL, A-huset -> Väderstad  Johan Persson   Skog   60 
To 7 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Rikard Borg       
18:00  ÖOF:s årsmöte, LOK-gården  Per Magnusson       
Fr 8 Internationella kvinnodagen 
  Kattegattnatt         
9   Hallandspremiären, medel         
  Försäsongsläger, ÖOF, LOK  Marie Rubér       
  Ledare försäsongslägret  Johan Otterström       
  LOK-gympa HT19  Frida Karlsson       
10:00  LOK Sprint Cup deltävling 5     Asfalt/Gräs   15 
10   Hallandspremiären, lång         
  Försäsongsläger, ÖOF, LOK  Marie Rubér       
10:00  O-ringenträning, Ryd / Valla  Motionskommittén       
v 11 LOK-gårdsvärdar
Marie Rubér, Lena Strömbäck, Anders Knutsson, Filip Strömbäck
11 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Rockgympa   Frida Karlsson       
18:00  Styrelsemöte  Inger Gustås       
Ti 12   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson       
17:45  Gul/Orange/Violett: Reflex-OL  Bertil Eronn   skog   60 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   Asfalt   35 
19:15  Genomgång av årets ungdomskavlar, gul, orange och violett grupp  Bertil Eronn       
19:15  Vit planering, Rummet i källaren  Johan Otterström       
On 13 09:00  Veteranträff 1104, Om Lasse Strands Gottfridsberg  Bertil Eriksson       
17:00  Midvinterduell etapp 7, Söder om Väderstad  Erik Martinsson   Skog   40-60 
To 14 17:45  Gul/Orange/Violett: Skogsintervaller  Jan Johansson   Skog    
18:00  ÖOF arrangemangskommittémöte, LOK-gården  Per Magnusson       
19:00  ÖOF arrangemangsträff, LOK-gården  Per Magnusson       
Fr 15   Vårracet, natt, OK Orion         
  Banläggare, Veckans bana, april-maj, Vidingsjö  Åke Ljunggren   Skog    
  Banläggare, Veckans bana, juni-juli, Vidingsjö  Åke Ljunggren   Skog    
16   Vårracet, lång, OK Orion         
09:40  Tour de TGOK, TGOK:s klubbstuga Trädgårdstorp, Borensberg         
17   Vårracet, medel, OK Orion         
10:00  O-ringenträning, Olstorp, Ljungsbro         
v 12 LOK-gårdsvärdar
Henrik Elnegård, Hanna Elnegård, Maria Kjellman, Mats Nilsson
18 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Skogskarlarnasklubb, rådsmöte, Styrelserummet  Thomas Stenström       
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson       
Ti 19   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson       
17:30  Vit grupp: teori, LOK-gården  Johan Otterström      90 
17:45  Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid, Ta med SI-pinne  Kristina Ljunggren       
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   Grusväg   30 
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet    
On 20 Vårdagjämningen 
09:00  Veteranträff 1105, Om Hjärta till Hjärta  Bertil Eriksson       
To 21 17:45  Yoump Vit-Violett grupp, Ungdomskommittén, på Yoump i Tornby  Marie Rubér      60 
18:00  LOK-gården STÄNGD  Henrik Elnegård       
19:00  Planering Grön grupp  Carolina Magnusson   Källaren    
19:15  Planering Intensivkurs  Inger Gustås   Styrelserummet    
Fr 22   Nyköpingsnatten         
23 08:45  Nyköpingsorienteringen  Jörgen Sköld       
24   Måsenstafetten  Anders Knutsson       
v 13 LOK-gårdsvärdar
Annika Rantzer, M Rantzer, Görel Johansson, Adam Lidvik
25 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Rockgympa , Bäckskolan  Frida Karlsson       
Ti 26   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson       
17:30  Vit: teori, LOK-gården  Johan Otterström       
17:30  Sportförsäljning LOK-gården  Magnus Sahlman       
17:45  Gul/Orange/Violett: Stafett med Gaffling  Marie Rubér       
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Skog   30 
19:15  Planeringsmöte: Gul/Orange/Violett  Martin Jareland   Styrelserummet    
On 27 09:00  Veteranträff 1106, Folktandvården informerar  Bertil Eriksson       
13:00  Linköpingspolisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson       
19:00  Öppet i LOK-gården  Inger Gustås       
19:30  Natt-KM, OL-arrangemangskommitten  Anders Berg       
To 28 17:00  Ungdomarnas brutalpass  Bertil Eronn   Stig   60-120 
Fr 29   SM natt och SL#1 + 10-milatränings helg, Hässleholms OK  Gitte Engström       
30   Kringelträffen dag 1, medel, Södertälje-Nykvarns OK         
  BK Derby hyr LOK-gården 30-31 mars  Lars-Erik Henriksson       
31 Sommartid börjar 
  Kringelträffen, dag 2, medel, Södertälje-Nykvarns OK         
  BK Derby   Lars-Erik Henriksson       
09:15  Funktionärsinformation O-ringen, Kolmårdens Djurpark  Maria Olofsson