Månadskalender juni 2019

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
1   Västerviks SSK hyr LOK-gården 31/5, 1/6 och 2/6  Lars-Erik Henriksson       
  SM, sprint, individuell, final, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK         
  SM, sprint, publiktävling, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK         
10:00  Lång-KM, OL-arrangemangskommitten  Jonas Roth       
2   SM, sprint, stafett, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK         
  Resa och boende sprint-SM  Gitte Engström       
v 23 LOK-gårdsvärdar
Anders Berg, Inger Berg, Andreas Berg, Niklas Olsson
3 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Stationsgympa  Frida Karlsson      60 
18:00  ÖOF styrelsemöte, LOK-gården  Per Magnusson       
Ti 4   Landeryds PRO, kl 09-12  Lars-Erik Henriksson       
17:30  Skogslek, Tema: Allemansrätten  Jonas Schedin      60 
17:30  Grön grupp, Terminsavslutning  Carolina Magnusson      90 
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Stig/skog   20 
17:45  Gul/Orange/Violett: Föräldratävling (orange arrangör)  Tina Lindgren       
18:00  Föräldratävlingen, Vidingsjö  Sigrid Ljunggren   Skog   60 
19:15  Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Martin Jareland       
On 5          
To 6 Sveriges nationaldag 
  SM, ultralång, Alfta-Ösa OK         
  Ösaträffen, dag 1, lång, Alfta-Ösa OK         
  Klubbresa 2019  Christer Lindell       
Fr 7   Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprint         
  Ösaträffen, dag 2, medel         
8 Pingstafton 
  Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, lång         
  Privat studentmottagning Tomas Reibing  Tomas Reibring       
9 Pingstdagen 
  Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medel         
v 24 LOK-gårdsvärdar
Peter Eriksson, Pär Ericsson, Marie Eriksson, Karin Olofsson
10 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Rockgympan, Bäckskolan  Frida Karlsson      60 
Ti 11 17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90 
17:30  Skogslek, Avslutning  Jonas Schedin      60 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Stig   25 
17:45  Gul/Orange/Violett: Sommarskoj, Emma Berggren  Henrik Elnegård       
19:00  Oringen startmöte, Styrelserummen   Thomas Stenström       
On 12          
To 13 10:00  Veteranorientering, Mjölby, Mjölby OK  Ulf Waldenfjord       
17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning/Veckans bana         
Fr 14 14:00  Jukola 2019  Johan Persson       
15          
16          
v 25 LOK-gårdsvärdar
Mats Backteman, Karin Backteman, Emma Backteman, Erik Backteman
17   Måndagsgänget, sommaravslutning  Stephan Svensson       
18:00  Styrelsemöte, LOK-gården  Inger Gustås       
Ti 18 17:45  Gul/Orange/Violett: Slumporientering  Martin Jareland       
17:45  Svart: Intervaller  Christian Enberg   Stig   20 
19:15  Planeringsmöte gul/orange/violett, Rummet i källaren  Martin Jareland       
On 19   Företagsaktivitet Mariane Nyman  Lars-Erik Henriksson       
To 20   Gul/Orange/Violett: Veckans bana, Samling vid LOK-gården (LOK-gården stängd)  Kristina Ljunggren       
Fr 21 Sommarsolståndet 
Midsommarafton 
22 Midsommardagen 
23 07:30  Resa till Rikslägret (ÖOF)         
v 26  
24          
Ti 25 17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Sara Söderqvist       
On 26 17:30  Kartmöte, LOK-gården  Markus Henriksson       
To 27 17:45  Gul/Orange/Violett: Hemlängtan , Löpning på Östgötaleden  Patrik Nilsson   Stig   90 
Fr 28          
29          
30