Månadskalender juni 2023

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
To 1   Gul/Orange/Violett: Blodomloppet         
  Blodomloppet - funktionärsanmälan  Karin Olofsson       
Fr 2          
3   Orienteringskytte SM, IFK Tumba SOK         
09:00  Pekingduon, Matteus SI         
4   Orienteringskytte SM, IFK Tumba SOK         
v 23 LOK-gårdsvärdar
Johan Allard, Anne-Li Stenström, Thomas Stenström, Fredrik Gustafsson
5 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
Ti 6 Sveriges nationaldag 
08:45  Borensbergs sprint, Tjällmo-Godegårds OK         
On 7          
To 8 10:00  Vet-OL, Stjärnorps SK  Stephan Svensson       
18:00  Ungdomsserien, deltävling 3, IFK Linköping         
18:00  Teknikträning: Vägval, Getmans rike  Johan Otterström       
19:15  Unga Ledare möte  Henrik Elnegård   Stora salen    
Fr 9 17:00  Uthyrt, Nordin  Ulla Kjell       
10 09:30  Sprint-KM, Rydshallen  Henrik Eklund       
11 11:00  Teknikträning repris på Getmans rike  Sara Söderqvist       
v 24 LOK-gårdsvärdar
Ulla Kjell, Anders Kjell, Gustaf Olsson, Anna Call
12 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
Ti 13 17:30  Grön: Sommaravslutning  Anders Rönnmark      90 
17:30  Vit: Sommaravslutning  Anna Call      90 
17:45  Gul/Orange/Violett: Sommaravslutning  Malin Nilsson       
18:00  Motionsgrupp  Filip Strömbäck      60 
18:00  Svart: Jukola-intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Stig    
19:15  Planeringsmöte Grön - mötesrummet i källaren  Josefine Lindström   Mötesrummet i källaren    
19:30  Planeringsmöte gul/orange/violett, styrelserummet  Roger Kihlberg   Styrelserummet    
On 14 18:00  Styrelsemöte  Per Johansson       
19:15  Unga Ledare möte  Henrik Elnegård       
To 15   Gul/Orange/Violett: Egen träning         
10:00  Vet-OL, Boxholms OK  Stephan Svensson       
Fr 16 10:45  Venla/Jukola, Borgå  Christian Enberg       
17   Jukola i Borgå, OK Trian         
18   Jukola i Borgå, OK Trian         
14:30  SOL-skola förberedelser i LOK-gården  Henrik Elnegård      120 
v 25 LOK-gårdsvärdar
Karolina Engström, , David Rosén
19   SOL-skola 2023 Anmälan för deltagare  Henrik Elnegård       
  SOL-skola i LOK-gården  Henrik Elnegård       
09:00  Måndagsgänget, Våravslutning  Stephan Svensson       
Ti 20   SOL-skola i LOK-gården  Henrik Elnegård       
17:30  Gul/Orange/Violett: Mossträning  Björn Knuthammar       
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården         
On 21 Sommarsolståndet 
  SOL-skola i LOK-gården med övernattning  Henrik Elnegård       
To 22   SOL-skola i LOK-gården  Henrik Elnegård       
  Gul/Orange/Violett: Egen träning         
Fr 23 Midsommarafton 
24 Midsommardagen 
08:00  Resa till SM Ultralång  Jan Johansson       
25   Riksläger Idre         
  SM, ultralång, SL#7, Idrefjällens OK         
  Veteran-SM, ultralång, Idrefjällens OK         
v 26  
26   Riksläger Idre         
Ti 27   Riksläger Idre         
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården         
On 28   Riksläger Idre         
To 29   Riksläger Idre         
Fr 30   Riksläger Idre         
  Uthyrt till Jönköpings simklubb  Ulla Kjell