Månadskalender juni 2023

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig 
To 1   Gul/Orange/Violett: Blodomloppet   
  Blodomloppet - funktionärsanmälan  Karin Olofsson 
Fr 2      
3   Orienteringskytte SM, IFK Tumba SOK   
09:00  Pekingduon, Matteus SI   
4   Orienteringskytte SM, IFK Tumba SOK   
v 23 LOK-gårdsvärdar
Johan Allard, Anne-Li Stenström, Thomas Stenström, Fredrik Gustafsson
5 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson 
Ti 6 Sveriges nationaldag 
08:45  Borensbergs sprint, Tjällmo-Godegårds OK   
On 7      
To 8 10:00  Vet-OL, Stjärnorps SK  Stephan Svensson 
18:00  Ungdomsserien, deltävling 3, IFK Linköping   
18:00  Teknikträning: Vägval, Getmans rike  Johan Otterström 
19:15  Unga Ledare möte  Henrik Elnegård 
Fr 9 17:00  Uthyrt, Nordin  Ulla Kjell 
10 09:30  Sprint-KM, Rydshallen  Henrik Eklund 
11 11:00  Teknikträning repris på Getmans rike  Sara Söderqvist 
v 24 LOK-gårdsvärdar
Ulla Kjell, Anders Kjell, Gustaf Olsson, Anna Call
12 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson 
Ti 13 17:30  Grön: Sommaravslutning  Anders Rönnmark 
17:30  Vit: Sommaravslutning  Anna Call 
17:45  Gul/Orange/Violett: Sommaravslutning  Malin Nilsson 
18:00  Motionsgrupp  Filip Strömbäck 
18:00  Svart: Jukola-intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström 
19:15  Planeringsmöte Grön - mötesrummet i källaren  Josefine Lindström 
19:30  Planeringsmöte gul/orange/violett, styrelserummet  Roger Kihlberg 
On 14 18:00  Styrelsemöte  Per Johansson 
19:15  Unga Ledare möte  Henrik Elnegård 
To 15   Gul/Orange/Violett: Egen träning   
10:00  Vet-OL, Boxholms OK  Stephan Svensson 
Fr 16 10:45  Venla/Jukola, Borgå  Christian Enberg 
17   Jukola i Borgå, OK Trian   
18   Jukola i Borgå, OK Trian   
14:30  SOL-skola förberedelser i LOK-gården  Henrik Elnegård 
v 25 LOK-gårdsvärdar
Karolina Engström, , David Rosén
19   SOL-skola 2023 Anmälan för deltagare  Henrik Elnegård 
  SOL-skola i LOK-gården  Henrik Elnegård 
09:00  Måndagsgänget, Våravslutning  Stephan Svensson 
Ti 20   SOL-skola i LOK-gården  Henrik Elnegård 
17:30  Gul/Orange/Violett: Mossträning  Björn Knuthammar 
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården   
On 21 Sommarsolståndet 
  SOL-skola i LOK-gården med övernattning  Henrik Elnegård 
To 22   SOL-skola i LOK-gården  Henrik Elnegård 
  Gul/Orange/Violett: Egen träning   
Fr 23 Midsommarafton 
24 Midsommardagen 
08:00  Resa till SM Ultralång  Jan Johansson 
25   Riksläger Idre   
  SM, ultralång, SL#7, Idrefjällens OK   
  Veteran-SM, ultralång, Idrefjällens OK   
v 26  
26   Riksläger Idre   
Ti 27   Riksläger Idre   
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården   
On 28   Riksläger Idre   
To 29   Riksläger Idre   
Fr 30   Riksläger Idre   
  Uthyrt till Jönköpings simklubb  Ulla Kjell