Månadskalender april 2019

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
v 14 LOK-gårdsvärdar
Anne Bössfall, Åsa Forsman, Mats Forsman, Martin Gunnarsson
1 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson       
Ti 2   Landeryds PRO, k 10-12  Lars-Erik Henriksson       
16:30  Orange/Violett: NOK-träning  Martin Jareland      240 
17:30  Grön (nybörjar)grupp, Terminsstart  Carolina Magnusson      90 
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90 
17:45  Svart: Intervaller, Tiomilatisdag!, LOK-gården  Niklas Olsson   Backe   25 
17:45  Gul: Stjärnkompass  Emma Berggren       
19:30  Tiomilatisdag, Styrelserummet  Jan Lundgren      60 
On 3   Veteranträff 1107och kurs  Lars-Erik Henriksson       
08:00  SOFT-kurs för lärare  Lars-Erik Henriksson       
18:00  Klubb-OL   Johan Stenström   Skog    
To 4 10:00  Veteranorientering , Vidingsjö, Linköpings AIK  Ulf Waldenfjord       
17:45  Gul/Orange/Violett: Momentbana  Patrik Nilsson   Skog   60 
Fr 5   Privat sammankomst  Marie Rubér       
6   Kolmårdsdubbeln, medel  Johan Allard       
7 07:30  Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen  Joel Käll Karlsson       
v 15 LOK-gårdsvärdar
Gustaf Olsson, Lotta Borg, Rikard Borg, Jörgen Sköld
8 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson       
18:00  Styrelsemöte  Inger Gustås       
Ti 9   Landeryds PRO kl-12  Lars-Erik Henriksson       
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90 
17:30  Grön, LOK-gården  Tomas Boman   Skog   90 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   LOK-milen   25 
17:45  Gul/Orange/Violett: Teknikträning  Magnus Sahlman   skog   75 
On 10 09:00  Veteranträff 1108, Stiftsbiblioteket informerar  Bertil Eriksson       
18:00  Klubb-OL   Hanna Modig Tjärnström   Skog    
To 11 10:00  Veteranorientering Trädgårdstorp Borensberg, TGOK,   Ulf Waldenfjord       
17:45  Gul/Orange/Violett: Påskhare-OL  Henrik Elnegård       
Fr 12   Resa och boende SL #2 och #3  Gitte Engström       
13   Swedish League, #2, medel (WRE), OK Tyr m. fl.         
  Gottfridsbergs flickor läger 13-14 april  Lars-Erik Henriksson       
  Skullebomedeln, IFK Linköping  Kajsa Hammarström   Skog    
14   Swedish League, #3, lång (WRE), OK Tyr m. fl.         
  Gottfridsbergs flickor läger 13-14 april  Lars-Erik Henriksson       
08:30  Björkforskampen  Anna Sofie Bark       
v 16 LOK-gårdsvärdar
Åke Ljunggren, Kristina Ljunggren, Klara Ljunggren, Jonas Schedin
15 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson       
Ti 16   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson       
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90 
17:30  Grön: Påsklov         
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   LOK-milen   20 
17:45  Gul/Orange/Violett: 10MILA-träning med gaffling, Passa gärna på att fika tillsammans efteråt.         
On 17 09:00  Veteranträff 1109, LOK-tetten underhåller  Bertil Eriksson       
To 18 Skärtorsdagen 
  Svartnatta, Ärla IF         
  LOK-gården STÄNGD         
17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning         
Fr 19 Långfredagen 
  Påskorienteringen, Kjula IF         
20 Påskafton 
21 Påskdagen 
  Anebyorienteringen, medel         
  OK Klemmingen/Södertälje IF, lång         
v 17 LOK-gårdsvärdar
Gitte Engström, Stefan Engström, Thomas Rimhagen, Björn Beckius
22 Annandag påsk 
08:20  TGOK-orienteringen, medel  Victor Jiglund       
Ti 23 17:30  Skogslek, Tema: Vit/gul  Jonas Schedin      60 
17:30  Grön grupp, Linjeorientering  Carolina Magnusson      90 
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90 
17:45  Gul/Orange/Violett: Sprint på T1  Johan Åtting   Asfalt + gräs    
17:45  Intervall, LOK-gården     Stig    
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet    
On 24   Linköpingspolisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson       
09:00  Veteranträff 1110  Bertil Eriksson       
18:00  Styrelsemöte ÖOF, LOK-gården  Per Magnusson       
18:00  Ungdomsledarutbildning, LOK-gården  Marie Rubér      180 
To 25 10:00  Veteranorientering Stjärnorp, Stjärnorps SK  Ulf Waldenfjord       
17:45  Gul/Orange/Violett: Optimeringsbana  Rikard Borg   skog   60 
17:45  Tiomilaboost, LOK-gården  Niklas Olsson   Stig   45 
Fr 26 16:00  Intensivkurs i Orientering , Lok-gården  Marie Rubér       
27   10mila-resa, seniorkavlarna, Glimåkra  Magnus Herberthson       
  Tiomila, FK Göingarna         
  Tiomila Damkavlen  Christian Enberg       
  Tiomila Ungdomskavlen, i Skåne  Johan Åtting       
08:30  Intensivkurs i Orientering, LOK-gården  Marie Rubér       
28   Tiomila, FK Göingarna         
  Intensivkurs i Orientering, Lok-gården  Marie Rubér       
08:30  OK Motalas vårtävling  Inger Gustås       
v 18 LOK-gårdsvärdar
, Markus Åkerblom, Patrik Nilsson
29 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson       
18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson       
Ti 30 Valborgsmässoafton 
17:45  Grön/Gul/Orange/Violett: Egen träning