Månadskalender oktober 2019

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
Ti 1 17:45  Motionsgrupp  Anders Knutsson      60 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jonathan Jylltorp   LOK-milen   22 
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Källaren    
On 2          
To 3 18:30  Natt-cup, Linköpings OK  Motionskommitten   Skog    
Fr 4          
5   Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Erik Sköld       
15:30  Lördagsmys med kul träning , kl 15.30 - 21, Hela LOK-gården  Oscar Rydberg       
6          
v 41 LOK-gårdsvärdar
Stephan Svensson, Lena Svensson, Mimmi Klingberg, Pelle Johansson
7 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60 
Ti 8 17:45  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Löparspår   24 
On 9          
To 10   Natt-cup, IFK Linköping     Skog    
Fr 11          
12   25manna, Haninge SOK, OK Ravinen  Magnus Herberthson       
06:00  Resa till 25-manna, A-huset - Västerhaninge  Magnus Herberthson       
13          
v 42 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Therese Lindström, Jocke Lindström
14 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60 
Ti 15 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Löparspår   28 
19:30  Senjun-kommittén, Styrelserummet  Jan Lundgren       
On 16          
To 17 18:45  Natt-cup, TGOK  Johan Persson   Skog    
Fr 18          
19   Helg utan älg, dag 1, lång, Gotlands Bro OK         
  XC-race, Vidingsjö motionscentrum  Sven Engström      90 
  Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Jörgen Sköld       
  Daladubbeln, stafett, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs         
20   Helg utan älg, dag 2, medel, Gotlands Bro OK         
  Oktobertävlingen, Motala AIF         
  Daladubbeln, patrull, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs         
v 43 LOK-gårdsvärdar
Johan Källsand, Per Magnusson, Mia Eronn, Bertil Eronn
21 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60 
Ti 22 17:45  Motionsgrupp  Karin Olofsson      60 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Elljuspåret   24 
On 23   LKP polisens seniorklubb 13-16  Per-Johan Persson       
To 24          
Fr 25          
26   LOK-gården uthyrd hela dagen. Mattias Eriksson  Roger Danielsson       
  Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung         
27 Sommartid slutar 
  Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung         
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Thomas Larsson, Ulla Kjell, Anders Kjell
28          
Ti 29 17:45  Motionsgrupp  Lena Strömbäck      60 
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Malmberg   Elljusspår   25 
On 30          
To 31