Datum | Tid | Aktivitet | Ansvarig | Underlag | Tid | |
---|---|---|---|---|---|---|
On | 1 | Första maj | ||||
08:30 | Svartåfejden, Mjölby OK | |||||
To | 2 | |||||
Fr | 3 | Resa och boende SL #4, #5 och #6 | Gitte Engström | |||
Swedish League, #4, sprint (WRE), Järla Orientering | ||||||
Lö | 4 | Tisarträffen, dag 1, medel | ||||
Swedish League, #5, medeldistans (WRE), Järla Orientering | ||||||
Sö | 5 | Tisarträffen, dag 2, lång | ||||
Swedish League, #6, final, jaktstart, Tullinge SK | ||||||
v 19 | LOK-gårdsvärdar Julia Modig Tjärnström, Hanna Modig Tjärnström, Kajsa Hammarström, Johan Allard, Sofia Salomonsson |
|||||
Må | 6 | 18:00 | Stationsgympa , Bäckskolan | Frida Karlsson | ||
Ti | 7 | 17:45 | Svart: Intervall, LOK-gården | Erik Sköld | Stig | 20 |
On | 8 | 16:45 | Ljungsbrokampen, OK Skogsströvarna | Börje Andersson | ||
To | 9 | |||||
Fr | 10 | 18:00 | Sprintträning, Lektorshagen | Johan Persson | Skog+Stad | 15 |
Lö | 11 | Närkekvartetten, #1, medel, Garphyttans IF, Hagaby GoIF | ||||
Sö | 12 | O-Ringen, utb i Tävlingsadm,LOK-Gården | Bengt Östlund | |||
Närkekvartetten, #2, lång, Garphyttans IF, Hagaby GoIF | ||||||
v 20 | LOK-gårdsvärdar Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson, Magnus Sahlman, Maria Jareland |
|||||
Må | 13 | 17:00 | Företagsorientering, Motionskommittén | Åke Ljunggren | ||
18:00 | Rockgympa, Bäckskolan | 60 | ||||
Ti | 14 | Landeryds PRO, 09-15 Vårfest | Lars-Erik Henriksson | |||
Staffans Minne, Boxholms OK | ||||||
17:45 | Svart: Intervaller, LOK-gården | Niklas Olsson | stig | 20 | ||
On | 15 | 18:00 | Klubb-OL | Skog | ||
To | 16 | LOK-gården STÄNGD | ||||
17:45 | Sprint KM, OL-arrangemangskommitten | Henrik Anderjon | asfalt | |||
Fr | 17 | |||||
Lö | 18 | Närkekvartetten, #3, medel, KFUM Örebro OK | ||||
Sö | 19 | DM, sprint, OK 64 Torpa | ||||
v 21 | LOK-gårdsvärdar Annika Ivarsson, Magnus Herberthson, Jan Lundgren, Maud Göthe Lundgren |
|||||
Må | 20 | 18:00 | Stationsgympa, Bäckskolan | Frida Karlsson | ||
Ti | 21 | Landeryds PRO., kl 09-12 | Lars-Erik Henriksson | |||
17:45 | Svart: Intervall, LOK-gården | Hanna Modig Tjärnström | Stig | 22 | ||
On | 22 | 18:00 | Klubb-OL | Stina Anderjon | Skog | |
To | 23 | LOK-gården STÄNGD | ||||
Blodomloppet, Anmälan funktionär | Karin Olofsson | |||||
Fr | 24 | Tävling i Radiopejling , Bergslagens Rävjägare | Mattias Eriksson | |||
Lö | 25 | Radiopejlingsorientering | Mattias Eriksson | |||
Sö | 26 | Mors dag | ||||
Pekingduon, Matteus SI | Filip Strömbäck | |||||
v 22 | LOK-gårdsvärdar Fredrika Vångell, Pia Vångell, Tomas Vångell, Börje Andersson |
|||||
Må | 27 | Rockgympa, Bäckskolan | Frida Karlsson | 60 | ||
Ti | 28 | Landeryds PRO, kl 09-12 | Lars-Erik Henriksson | |||
17:45 | Svart: Intervaller, LOK-gården | Johan Allard | LOK-milen | 25 | ||
19:15 | U10mila-samling, Styrelserummet (eller annan ledig plats) | Johan Åtting | ||||
On | 29 | |||||
To | 30 | Kristi himmelfärdsdag | ||||
Fr | 31 | Västerviks SSK hyr LOKgården 31/5 | Lars-Erik Henriksson | |||
SM, sprint, individuell, kval, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK |