Månadskalender oktober 2020

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
To 1 18:30  Nattcup, Linköpings OK  Motionskommitten   Skog    
Fr 2          
3          
4   DM sprint, OK Denseln         
v 41 LOK-gårdsvärdar
Anna Kullberg, Axel Kullberg, Lena Strömbäck, Filip Strömbäck
5 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60 
Ti 6   Anmälan intresse att köpa pannlampa  Christer Lindell       
17:30  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60 
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Löparspår   28 
On 7          
To 8 19:00  Nattcup OKS, OKS Olstorp     Skog    
Fr 9          
10   SM sprint, final, Almby IK         
  Resa och boende sprint-SM, Örebro  Gitte Engström       
  SM sprint, kval, Almby IK         
11   SM sprintstafett, Almby IK         
v 42 LOK-gårdsvärdar
Per Magnusson, Bertil Eronn, Mia Eronn, Johan Källsand
12 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60 
18:00  10-Mila Pelle Skullman Stora salen  Per Johansson       
Ti 13 17:30  Motionsgrupp  Filip Strömbäck      60 
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Löparspår   24 
On 14          
To 15 14:00  Uthyrt Combitech AB 1400-1900  Per Johansson       
Fr 16 16:00  BK Tinnis   Per Johansson       
17   Älgfritt, medel över två dagar, OK Motala         
  USM-sprint och Medeldistans, Falun  Martin Jareland       
  Höstmedeln, OK Kolmården         
18   Älgfritt, medel över två dagar, OK Motala         
v 43 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Tina Lindgren, Leif Lindgren
19 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60 
Ti 20 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Elljuspåret   24 
18:00  Motionsgrupp  Peter Svenmarck      60 
On 21          
To 22 16:00  Uthyrt Johan Jylltorp 16-21  Per Johansson       
19:00  Nattcup TGOK, TGOK, Trädgårdstorp     Skog    
Fr 23          
24 11:00  Uthyrt Björn Knuthammar  Per Johansson       
25 Sommartid slutar 
v 44 LOK-gårdsvärdar
Rikard Borg, Thomas Larsson
26 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60 
Ti 27 18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   Elljusspår   25 
On 28          
To 29 18:45  Nattcup 4, OK Roxen - Malmslätt  Johan Persson   Skog   60 
Fr 30          
31 Alla helgons dag