Månadskalender september 2020

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid 
Ti 1 10:00  Pro Landeryd 10-12, Friluftsaktivitet  Per Johansson       
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Sköld   LOK-milen   20 
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60 
On 2          
To 3 18:00  Svart: OL-teknik, OK Roxen  Peter Olin   Skog   45 
Fr 4   DM natt, Matteus SI         
5          
6   Träningsmöjligheter i Östergötland         
v 37 LOK-gårdsvärdar
Sara Söderqvist, Henrik Söderqvist, Oscar Rydberg
7 18:00  Rockgympa Utomhus  Martin Strömgren   Gräs   60 
Ti 8 18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jörgen Sköld   LOK-milen   20 
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60 
On 9          
To 10 18:00  Svart: OL-teknik, Grytsjön  Hanna Modig Tjärnström   Skog   45 
Fr 11          
12   DM medel, OK Skogsströvarna         
13   DM lång, OK Skogsströvarna         
v 38 LOK-gårdsvärdar
Per Zeijlon, Anna Ljusberg, Jan Johansson, Urban Petersson
14 18:00  Stationsgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60 
Ti 15 18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   LOK-milen   25 
18:00  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60 
On 16          
To 17   Resa och boende Medel- och Lång-SM  Gitte Engström       
18:00  Svart: OL-teknik, OK Roxen  Peter Olin   Skog   45 
Fr 18   SM kval, medel och lång, OK Alehof         
19   SM final, medel, Tolered Utby OL         
20   Ungdoms-SM, IHKP, Jönköping         
  SM final, lång, Kungälvs OK         
v 39 LOK-gårdsvärdar
Madeleine Ölfvingsson, Johan Åtting, Emma Berggren, Fredrik Berggren
21 18:00  Rockgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60 
Ti 22 Höstdagjämningen 
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   LOK-milen   25 
18:00  Motionsgrupp  Filip Strömbäck      60 
19:20  Demo Lampor  Christer Lindell       
On 23 19:30  Demo Lampor  Christer Lindell       
To 24 17:15  Svart: OL-teknik - sprint, Lambohov  Niklas Olsson   Stad   15 
19:20  Demo Lampor  Christer Lindell       
Fr 25          
26   Svartåfejden (över två dagar), medel, Mjölby OK         
27   Svartåfejden (över två dagar), medel, Mjölby OK         
v 40 LOK-gårdsvärdar
Per Johansson, Mimmi Klingberg, Stephan Svensson, Lena Svensson
28 18:00  Stationsgympa Utomhus, LOK-gården  Martin Strömgren   Gräs   60 
Ti 29 17:30  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60 
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Johan Allard   LOK-milen   22 
On 30   Uthyrt Roland Fridh 1600-2200  Per Johansson