Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D10 Annika Ledskog 358 7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 4 39.05 17,14 16,25 22
22/4 OK Motala 5 34.30 10,48 14,52 29
26/4 U-serien LAIK 2 22.04 2,01 0,00 27
1/5 Boxholms OK 5 33.31 8,22 12,44 31
3/5 U-Serien OKS 3 28.36 2,31 11,26 27
6/5 Linköpings OK 2 22.52 0,03 0,00 39 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 1 16.22 0,00 6,32 30
8/7 Gotlands 2-dagars 1 1 23.03 0,00 0,00 40 Kort
9/7 Gotlands 2-dagars 2 4 26.32 7,30 0,00 32
10/7 Tjust 2-dagars 1 6 26.44 4,38 11,16 35
11/7 Tjust 2-dagars 2 8 30.54 10,43 11,22 29
16/7 3-dagars 1 5 13.34 1,50 0,00 38
17/7 3-dagars 2 20 24.28 12,26 0,00 27
18/7 3-dagars 3 3 18.51 1,15 7,06 38 Slutplac 7
8/8 Stjärnorps SK 4 18.17 2,40 8,42 37 Kort
19/8 GoIF Tjalve 5 27.45 3,56 12,47 36
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
30/8 U-serien IFK 3 17.52 1,50 0,00 28
1/9 DM-kort 3 22.52 7,18 11,26 32 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 1 14.21 0,00 5,58 30
23/9 Åby SOK 3 38.59 10,17 15,35 29
Lovisa Wåhlander 336 7/4 Åby SOK 3 21.42 4,37 11,32 35 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 2 28.19 6,28 11,53 33
22/4 OK Motala 4 33.20 9,38 14,22 30
26/4 U-serien LAIK 1 20.03 0,00 0,00 30
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 20.46 2,05 9,53 37
1/5 Boxholms OK 6 34.59 9,50 13,18 30
3/5 U-Serien OKS 4 30.25 4,20 12,10 25
6/5 Linköpings OK 6 26.43 3,54 0,00 36 Kort
12/5 Hagaby GoIF 31 51.52 27,23 17,56 12 Kort
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
24/5 Rehns BK 14 30.02 12,18 12,00 27
25/5 Rehns BK 10 28.30 11,12 12,53 28 Kort
27/5 Ljusdals OK 8 23.46 7,02 9,35 32
22/7 5-dagars 1 62 26.56 9,23 12,04 30
23/7 5-dagars 2 37 22.44 7,04 9,30 32
24/7 5-dagars 3 83 26.49 12,30 13,20 27
26/7 5-dagars 4 96 27.25 13,38 13,10 26 Kort
27/7 5-dagars 5 102 23.47 0 Slutplac 67
29/7 3 skåne 1 Dansk 1 3 11.35 2,26 7,37 27 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 2 3 19.01 1,01 11,21 28 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 3 4 13.10 3,40 8,13 26 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 4 5 13.37 2,23 6,38 27 Sprint
8/8 Stjärnorps SK 5 18.51 3,14 8,58 36 Kort
16/8 KM-kort 1 17.37 0,00 9,16 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 5 35.19 13,45 14,00 26
30/8 U-serien IFK 1 16.02 0,00 0,00 30
1/9 DM-kort 2 19.58 4,24 9,59 35 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 4 17.14 2,53 7,10 27
23/9 Åby SOK 0 Felstämplat
7/10 Tjällmo-G OK 5 31.18 9,22 14,05 30
Jenny Stenström 147 26/4 U-serien LAIK 6 28.39 8,36 0,00 21
3/5 U-Serien OKS 6 44.02 17,57 17,36 12
6/5 Linköpings OK 11 35.26 12,37 0,00 27 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 3 26.45 10,23 10,42 19
26/8 DM-klassiskt 11 56.54 35,20 22,34 4
30/8 U-serien IFK 6 27.31 11,29 0,00 18
1/9 DM-kort 9 32.59 17,25 16,29 22 Kort
8/9 U-Serien LOK 5 19.46 5,25 8,14 24
Jenny Augustinsson 141 26/4 U-serien LAIK 7 29.58 9,55 0,00 20
3/5 U-Serien OKS 5 34.35 8,30 13,50 21
10/5 U-Serien BGoIF 2 22.24 6,02 8,57 23
22/7 5-dagars 1 104 37.35 20,02 16,51 19
24/7 5-dagars 3 78 25.42 11,23 12,47 28
19/8 GoIF Tjalve 1 37.46 0,00 17,24 30 Öppen
Jennie Bengtsson 42 26/4 U-serien LAIK 3 23.36 3,33 0,00 26
3/5 U-Serien OKS 0 Felstämplat
10/5 U-Serien BGoIF 4 29.54 13,32 11,57 16
8/9 U-Serien LOK 0 Felstämplat
Siri Ohlsson 0 30/8 U-serien IFK 0 Inskolning
Julia Almén 0 7/4 Åby SOK 0 Inskolning
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Inskolning
22/4 OK Motala 0 Inskolning
26/4 U-serien LAIK 0 Inskolning
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Inskolning
3/5 U-Serien OKS 0 Inskolning
6/5 Linköpings OK 0 Inskolning
30/8 U-serien IFK 0 Inskolning
8/9 U-Serien LOK 0 Inskolning
Josefina Almén 0 7/4 Åby SOK 0 Inskolning
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Inskolning
22/4 OK Motala 0 Inskolning
26/4 U-serien LAIK 0 Inskolning
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Inskolning
3/5 U-Serien OKS 0 Inskolning
6/5 Linköpings OK 0 Inskolning
30/8 U-serien IFK 0 Inskolning
8/9 U-Serien LOK 0 Inskolning
Hanna Berg 0 6/5 Linköpings OK 0 Inskolning
12/8 OK Tranan 0 Inskolning
Adelinn Kalman 0 3/5 U-Serien OKS 0 Felstämplat
Klara Ahlström 0 30/8 U-serien IFK 0 Inskolning
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D12 Linnea Lindström 387 31/3 OK Skogsfalken 1 31.40 0,00 9,25 40
1/4 OK Skogsfalken 1 25.54 0,00 9,11 40
7/4 Åby SOK 9 23.54 6,00 11,19 33 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 3
15/4 OK Orion 1 29.46 0,00 9,53 40
16/4 OK Orion 3 24.20 1,34 9,58 38 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 20
22/4 OK Motala 2 32.13 0,10 10,05 39
26/4 U-serien LAIK 1 20.57 0,00 0,00 30
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 6 36.13 12,03 13,24 27
1/5 Boxholms OK 3 31.28 6,11 10,12 33
3/5 U-Serien OKS 1 23.59 0,00 8,16 30
6/5 Linköpings OK 2 33.56 8,08 0,00 31 Kort
12/5 Hagaby GoIF 6 30.15 5,48 12,26 34 Kort
13/5 KFUM Örebro 3 27.45 4,46 9,52 35
14/5 FK Vittus 1 17.23 0,00 9,03 40 Kort
24/5 Rehns BK 9 29.37 6,00 9,24 33
25/5 Rehns BK 12 30.49 7,10 11,53 32 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 11
27/5 Ljusdals OK 5 22.20 2,20 7,43 37
22/7 5-dagars 1 14 20.04 4,26 7,44 35
23/7 5-dagars 2 53 28.16 10,11 9,44 29
24/7 5-dagars 3 18 21.44 3,40 7,37 36
26/7 5-dagars 4 6 21.08 3,21 9,06 36 Kort
27/7 5-dagars 5 26 25.05 0 Slutplac 18
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 18
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 7 34.12 9,28 10,53 30
24/8 DM-natt 1 22.11 0 Parklass
26/8 DM-klassiskt 2 27.38 3,12 9,35 36
30/8 U-serien IFK 1 18.37 0,00 0,00 30
1/9 DM-kort 2 16.57 2,05 7,12 37 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 1 24.21 0,00 8,07 30
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
6/10 Östgötakavlen 8 36.11 0 Lagplac 7
7/10 Tjällmo-G OK 1 32.26 0,00 12,08 40
13/10 Daladubbeln 1 6 34.31 0
13/10 Daladubbeln 2 33 45.30 0 Slutplac 19
21/10 OK Motala AIF 8 40.50 13,06 12,29 26 D 14
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 8
Emma Backteman 359 25/3 IFK Södertälje 9 30.03 6,51 8,56 33
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 4
31/3 OK Skogsfalken 3 40.56 9,16 12,10 30
1/4 OK Skogsfalken 2 30.15 4,21 10,43 35
7/4 Åby SOK 10 24.50 6,56 11,46 33 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 3
15/4 OK Orion 2 31.26 1,40 10,26 38
16/4 OK Orion 1 22.46 0,00 9,19 40 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 2
22/4 OK Motala 3 35.57 3,54 11,16 36
26/4 U-serien LAIK 3 22.26 1,29 0,00 28
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 9 39.01 14,51 14,27 25
1/5 Boxholms OK 4 31.55 6,38 10,21 33
3/5 U-Serien OKS 2 25.22 1,23 8,44 28
10/5 U-Serien BGoIF 1 22.06 0,00 7,37 30
12/5 Hagaby GoIF 24 44.41 20,14 18,23 19 Kort
13/5 KFUM Örebro 17 36.16 13,17 12,54 26 x
24/5 Rehns BK 32 41.29 17,52 13,10 22
25/5 Rehns BK 7 27.38 3,59 10,40 36 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 11
27/5 Ljusdals OK 9 23.49 3,49 8,14 36
10/7 Tjust 2-dagars 1 4 34.01 5,09 11,45 34
11/7 Tjust 2-dagars 2 8 49.50 21,45 15,40 18
16/7 3-dagars 1 6 27.18 2,47 0,00 37
17/7 3-dagars 2 12 25.21 6,49 0,00 33
18/7 3-dagars 3 10 28.23 8,03 10,42 31 Slutplac 8
22/7 5-dagars 1 33 22.29 6,51 8,40 33
23/7 5-dagars 2 72 32.30 14,25 11,12 25
24/7 5-dagars 3 84 31.25 13,21 11,01 26
26/7 5-dagars 4 27 24.59 7,12 10,46 32 Kort
27/7 5-dagars 5 34 26.16 0 Slutplac 33
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 65
8/8 Stjärnorps SK 9 27.31 8,39 11,27 31 Kort
16/8 KM-kort 0 Felstämplat
19/8 GoIF Tjalve 11 47.03 22,19 14,59 17
24/8 DM-natt 1 22.11 0 Parklass
26/8 DM-klassiskt 9 35.29 11,03 12,19 28
30/8 U-serien IFK 2 19.29 0,52 0,00 29
1/9 DM-kort 7 20.03 5,11 8,31 34 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 2 25.53 1,32 8,37 28
23/9 Åby SOK 5 36.51 7,53 12,17 32
13/10 Daladubbeln 1 6 34.31 0
13/10 Daladubbeln 2 33 45.30 0 Slutplac 19
21/10 OK Motala AIF 5 27.08 8,50 12,00 31
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 49
Elin Ledskog 266 16/4 Skogspojkarnas SOK 5 39.55 14,29 13,23 25
22/4 OK Motala 0 Ej Startat
26/4 U-serien LAIK 4 33.26 12,29 0,00 17
1/5 Boxholms OK 16 44.00 18,43 14,17 21
3/5 U-Serien OKS 4 30.06 6,07 10,22 23
6/5 Linköpings OK 12 57.16 31,28 0,00 8 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 2 25.41 3,35 8,51 26
8/7 Gotlands 2-dagars 1 7 22.55 4,39 0,00 35 Kort
9/7 Gotlands 2-dagars 2 0 Felstämplat
10/7 Tjust 2-dagars 1 7 36.59 8,07 12,46 31
11/7 Tjust 2-dagars 2 6 38.47 10,42 12,11 29
19/8 GoIF Tjalve 12 51.47 27,03 16,29 12
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
30/8 U-serien IFK 3 26.43 8,06 0,00 21
1/9 DM-kort 8 20.28 5,36 8,42 34 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 4 32.36 8,15 10,52 21
23/9 Åby SOK 12 67.07 38,09 22,22 1
Kristin Samuelsson 62 7/4 Åby SOK 0 U 2
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 3
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 U 2
22/4 OK Motala 0 U 2
26/4 U-serien LAIK 5 37.58 17,01 0,00 12
1/5 Boxholms OK 19 76.31 51,14 24,50 0
3/5 U-Serien OKS 9 68.50 44,51 23,44 0
10/5 U-Serien BGoIF 4 31.31 9,25 10,52 20
16/7 3-dagars 1 26 71.55 47,24 0,00 0
17/7 3-dagars 2 25 52.39 34,07 0,00 5
18/7 3-dagars 3 20 34.46 14,26 13,07 25 Slutplac 25
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D14 Elin Lindström 398 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 4
31/3 OK Skogsfalken 2 27.24 0,36 8,15 39
1/4 OK Skogsfalken 1 27.51 0,00 8,11 40
4/4 KM-natt 0 Utgått
7/4 Åby SOK 3 17.29 1,44 7,50 38 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 4
15/4 OK Orion 2 38.45 3,11 10,42 36
16/4 OK Orion 1 20.46 0,00 8,22 40 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 6
22/4 OK Motala 3 36.51 4,44 11,48 35
26/4 U-serien LAIK 1 23.26 0,00 0,00 30
28/4 Tiomila 0 Lagplac 38
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 36.03 0,45 9,52 39
1/5 Boxholms OK 2 30.18 1,25 8,35 38
3/5 U-Serien OKS 1 30.23 0,00 8,26 30
6/5 Linköpings OK 2 25.47 2,40 0,00 37 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 1 31.52 0,00 8,51 30
12/5 Hagaby GoIF 8 32.09 5,08 12,48 34 Kort
13/5 KFUM Örebro 1 34.31 0,00 9,03 40
14/5 FK Vittus 1 27.12 0,00 11,03 40 Kort
24/5 Rehns BK 21 46.46 19,12 12,59 20
25/5 Rehns BK 5 23.03 1,21 8,41 38 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 7
27/5 Ljusdals OK 3 25.58 2,32 7,22 37
26/6 Idre 1 11 46.08 9,32 0,00 30
27/6 Idre 2 9 28.26 5,29 0,00 34 Kort
28/6 Idre 3 4 33.51 0 Slutplac 4
22/7 5-dagars 1 19 27.55 4,44 8,23 35
23/7 5-dagars 2 12 30.42 7,21 8,53 32
24/7 5-dagars 3 67 40.36 15,27 10,41 24
26/7 5-dagars 4 3 27.05 8,41 10,10 31 Kort
27/7 5-dagars 5 3 27.05 0 Slutplac 16
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 18
8/8 Stjärnorps SK 2 28.40 2,08 11,56 37 Kort
11/8 GM 17 37.21 7,38 10,02 32
16/8 KM-kort 1 22.23 0,00 8,57 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 7 48.04 15,28 13,46 24
24/8 DM-natt 2 23.42 0,39 6,46 39
26/8 DM-klassiskt 1 31.40 0,00 9,15 40
30/8 U-serien IFK 1 22.51 0,00 0,00 30
1/9 DM-kort 9 31.36 10,16 12,09 29 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 Distriksmatch 2 33.13 0,51 10,00 39
8/9 U-Serien LOK 2 28.50 0,38 8,00 29
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
9/9 Katrineholms OK 1 30.05 0,00 8,15 40
23/9 Åby SOK 3 35.58 3,55 11,36 36
6/10 Östgötakavlen 4 32.12 0 Lagplac 4
7/10 Tjällmo-G OK 3 37.44 3,17 10,34 36
13/10 Daladubbeln 1 5 49.59 0
13/10 Daladubbeln 2 7 59.42 0 Slutplac 5
21/10 OK Motala AIF 2 33.56 2,11 9,16 37 D 16
28/10 Smålanskavlen 31.53 0 Lagplac 22
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
10/11 Tullinge SK 1 25.14 0,00 10,05 40 Kort
11/11 Tullinge SK 1 45.15 0,00 10,03 40
Fredrika Vångell 391 4/4 KM-natt 1 46.32 0,00 12,55 30
7/4 Uddevalla 3 32.12 3,01 12,03 36 Kort
8/4 Uddevalla 1 32.37 0,00 9,56 40
12/4 IK Gandvik 3 45.39 10,12 13,11 29 natt
16/4 Skogspojkarnas SOK 1 34.16 0,00 9,37 40
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 4
22/4 OK Motala 2 32.55 0,48 10,33 39
26/4 U-serien LAIK 2 25.04 1,38 0,00 28
28/4 Tiomila 0 Lagplac 128
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 35.18 0,00 9,40 40
1/5 Boxholms OK 4 35.01 6,08 9,55 33
3/5 U-Serien OKS 2 33.58 3,35 9,26 26
6/5 Linköpings OK 1 23.07 0,00 0,00 40 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 2 34.10 2,18 9,29 27
12/5 Hagaby GoIF 6 30.55 3,54 12,19 36 Kort
13/5 KFUM Örebro 7 39.48 5,17 10,26 34
24/5 Rehns BK 12 39.07 11,33 10,51 28
25/5 Rehns BK 13 26.44 5,02 10,05 34 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 7
27/5 Ljusdals OK 7 28.02 4,36 7,57 35
26/6 Idre 1 10 46.07 9,31 0,00 30
27/6 Idre 2 12 29.10 6,13 0,00 33 Kort
28/6 Idre 3 10 38.50 0 Slutplac 9
22/7 5-dagars 1 55 32.55 9,44 9,53 30
23/7 5-dagars 2 22 32.40 9,19 9,28 30
24/7 5-dagars 3 70 40.46 15,37 10,43 24
26/7 5-dagars 4 16 23.21 4,57 8,46 35 Kort
27/7 5-dagars 5 68 35.29 0 Slutplac 40
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 65
8/8 Stjärnorps SK 1 26.32 0,00 11,03 40 Kort
11/8 GM 46 43.50 14,07 11,46 25
16/8 KM-kort 2 22.42 0,19 9,04 29 Kort
19/8 GoIF Tjalve 4 41.41 9,05 11,56 30
24/8 DM-natt 5 26.45 3,42 7,38 36
26/8 DM-klassiskt 4 34.39 2,59 10,07 37
30/8 U-serien IFK 2 23.08 0,17 0,00 29
1/9 DM-kort 4 28.10 6,50 10,50 33 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 Distriksmatch 5 38.47 6,25 11,40 33
8/9 U-Serien LOK 1 28.12 0,00 7,50 30
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
23/9 Åby SOK 1 32.03 0,00 10,20 40
6/10 Östgötakavlen 2 24.58 0 Lagplac 4
7/10 Tjällmo-G OK 2 35.18 0,51 9,53 39
13/10 Daladubbeln 1 5 49.59 0
13/10 Daladubbeln 2 7 59.42 0 Slutplac 5
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 8
Amanda Almén 362 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 4
4/4 KM-natt 2 97.08 50,36 26,58 0
7/4 Åby SOK 7 23.04 7,19 10,20 32 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 4
16/4 Skogspojkarnas SOK 2 35.13 0,57 9,53 39
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 6
22/4 OK Motala 8 46.37 14,30 14,56 25
26/4 U-serien LAIK 3 27.30 4,04 0,00 25
28/4 Tiomila 0 Lagplac 201
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 3 38.13 2,55 10,28 37
1/5 Boxholms OK 9 37.16 8,23 10,33 31
3/5 U-Serien OKS 3 35.36 5,13 9,53 24
6/5 Linköpings OK 3 28.33 5,26 0,00 34 Kort
12/5 Hagaby GoIF 15 35.14 8,13 14,02 31 Kort
13/5 KFUM Örebro 17 43.36 9,05 11,26 30
24/5 Rehns BK 18 44.03 16,29 12,14 23
25/5 Rehns BK 25 33.30 11,48 12,38 28 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 23
27/5 Ljusdals OK 4 26.47 3,21 7,36 36
26/6 Idre 1 15 48.32 11,56 0,00 28
27/6 Idre 2 48 50.17 27,20 0,00 12 Kort
28/6 Idre 3 19 45.41 0 Slutplac 26
22/7 5-dagars 1 43 30.21 8,31 9,43 31
23/7 5-dagars 2 17 28.51 5,30 9,13 34
24/7 5-dagars 3 14 28.31 2,59 9,56 37
26/7 5-dagars 4 61 34.14 14,09 13,44 25 Kort
27/7 5-dagars 5 5 32.07 0 Slutplac 17
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 18
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
11/8 GM 30 41.15 11,32 11,05 28
16/8 KM-kort 3 26.40 4,17 10,40 25 Kort
19/8 GoIF Tjalve 3 39.05 6,29 11,11 33
26/8 DM-klassiskt 8 44.23 12,43 12,58 27
30/8 U-serien IFK 3 23.49 0,58 0,00 29
1/9 DM-kort 8 31.03 9,43 11,56 30 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 Distriksmatch 8 40.29 7,28 12,07 32
8/9 U-Serien LOK 3 28.54 0,42 8,01 29
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
9/9 Katrineholms OK 2 30.25 0,20 8,21 39
23/9 Åby SOK 4 38.25 6,22 12,23 33
6/10 Östgötakavlen 3 40.56 0 Lagplac 4
7/10 Tjällmo-G OK 1 34.27 0,00 9,38 40
13/10 Daladubbeln 1 7 50.04 0
13/10 Daladubbeln 2 15 63.21 0 Slutplac 9
28/10 Smålanskavlen 43.24 0 Lagplac 29
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 8
Matilda Österberg 345 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 5
7/4 Åby SOK 4 19.36 3,51 8,47 36 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 16
16/4 Skogspojkarnas SOK 5 39.16 5,00 11,01 34
20/4 Upsala IF 2 27.35 2,18 8,30 37
22/4 IF Thor 10 52.03 20,20 0,00 19 Kort
26/4 U-serien LAIK 7 31.07 7,41 0,00 22
28/4 Tiomila 0 Lagplac 201
1/5 Boxholms OK 12 39.32 10,39 11,11 29
3/5 U-Serien OKS 4 38.37 8,14 10,43 21
10/5 U-Serien BGoIF 4 37.23 5,31 10,23 24
12/5 Hagaby GoIF 5 29.29 2,28 11,44 37 Kort
13/5 KFUM Örebro 19 45.05 10,34 11,49 29
24/5 Rehns BK 7 37.22 9,48 10,22 30
25/5 Rehns BK 10 25.10 3,28 9,29 36 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 7
27/5 Ljusdals OK 26 42.36 19,10 12,06 20
26/6 Idre 1 0 Felstämplat
27/6 Idre 2 38 40.55 17,58 0,00 22 Kort
28/6 Idre 3 0 Felstämplat
16/7 3-dagars 1 3 31.41 6,28 0,00 33
17/7 3-dagars 2 13 38.27 14,42 0,00 25
18/7 3-dagars 3 7 33.12 0 Slutplac 8
22/7 5-dagars 1 48 31.28 8,17 9,26 31
23/7 5-dagars 2 0 Felstämplat
24/7 5-dagars 3 93 44.31 19,22 11,42 20
26/7 5-dagars 4 63 29.12 10,48 10,58 29 Kort
27/7 5-dagars 5 93 37.40 0
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 65
11/8 GM 39 42.32 12,49 11,26 27
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 6 47.12 14,36 13,31 25
24/8 DM-natt 6 27.13 4,10 7,46 35
26/8 DM-klassiskt 18 61.23 29,43 17,56 10
30/8 U-serien IFK 4 25.05 2,14 0,00 27
1/9 DM-kort 5 30.02 8,42 11,33 31 Kort
8/9 Distriksmatch 15 44.18 11,56 13,20 28
8/9 U-Serien LOK 8 35.15 7,03 9,47 22
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
9/9 Katrineholms OK 6 35.31 5,26 9,45 34
23/9 Åby SOK 6 42.43 10,40 13,46 29
7/10 Tjällmo-G OK 5 41.31 7,04 11,37 32
13/10 Daladubbeln 1 36 60.49 0
13/10 Daladubbeln 2 30 69.51 0 Slutplac 33
28/10 Smålanskavlen 40.13 0 Lagplac 29
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
Stina Boberg 289 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 5
7/4 Åby SOK 13 26.21 10,36 11,48 29 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 6
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Ej Startat
22/4 OK Motala 9 46.59 14,52 15,03 25
26/4 U-serien LAIK 8 32.05 8,39 0,00 21
1/5 Boxholms OK 0 U 4
3/5 U-Serien OKS 8 44.06 13,43 12,15 16
6/5 Linköpings OK 16 44.50 21,43 0,00 18 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 6 39.29 7,37 10,58 22
12/5 Hagaby GoIF 31 43.58 16,57 17,30 23 Kort
13/5 KFUM Örebro 24 52.38 18,07 13,48 21
24/5 Rehns BK 24 49.13 21,39 13,40 18
25/5 Rehns BK 16 28.05 6,23 10,35 33 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 23
27/5 Ljusdals OK 19 37.59 14,33 10,47 25
26/6 Idre 1 0 Felstämplat
27/6 Idre 2 0 Felstämplat
28/6 Idre 3 36 57.29 0
16/7 3-dagars 1 14 45.05 19,52 0,00 20
17/7 3-dagars 2 11 35.44 11,59 0,00 28
18/7 3-dagars 3 13 43.55 0 Slutplac 12
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 18
8/8 Stjärnorps SK 3 30.08 3,36 12,33 36 Kort
16/8 KM-kort 4 29.53 7,30 11,57 22 Kort
19/8 GoIF Tjalve 20 71.48 39,12 20,34 0
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
30/8 U-serien IFK 6 28.46 5,55 0,00 24
1/9 DM-kort 11 32.44 11,24 12,35 28 Kort
8/9 U-Serien LOK 4 29.28 1,16 8,11 28
9/9 Katrineholms OK 9 46.37 16,32 12,48 23
23/9 Åby SOK 10 49.09 17,06 15,51 22
7/10 Tjällmo-G OK 8 49.09 14,42 13,46 25
13/10 Daladubbeln 1 35 60.45 0
13/10 Daladubbeln 2 58 82.06 0 Slutplac 47
21/10 OK Motala AIF 6 34.51 7,07 10,39 32 D 16
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 49
Malin Carlsson 254 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 5
7/4 Åby SOK 17 29.53 14,08 13,24 25 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 6
16/4 Skogspojkarnas SOK 6 42.06 7,50 11,49 32
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 20
22/4 OK Motala 14 55.31 23,24 17,47 16
26/4 U-serien LAIK 5 28.42 5,16 0,00 24
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
1/5 Boxholms OK 13 41.20 12,27 11,42 27
6/5 Linköpings OK 6 33.09 10,02 0,00 29 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 7 42.13 10,21 11,43 19
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 65
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 0 Felstämplat
26/8 DM-klassiskt 17 54.55 23,15 16,03 16
30/8 U-serien IFK 7 32.08 9,17 0,00 20
1/9 DM-kort 14 34.37 13,17 13,18 26 Kort
8/9 U-Serien LOK 7 32.21 4,09 8,59 25
23/9 Åby SOK 9 46.06 14,03 14,52 25
6/10 Östgötakavlen 7 61.38 0 Lagplac 7
7/10 Tjällmo-G OK 14 62.26 27,59 17,29 12
13/10 Daladubbeln 1 35 60.45 0
13/10 Daladubbeln 2 58 82.06 0 Slutplac 47
21/10 OK Motala AIF 12 46.17 18,33 14,09 21
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 49
Hanna Welander 202 7/4 Åby SOK 20 32.27 16,42 14,33 23 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 10 45.14 10,58 12,42 29
22/4 OK Motala 10 50.18 18,11 16,07 21
26/4 U-serien LAIK 6 29.38 6,12 0,00 23
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Utgått
1/5 Boxholms OK 19 47.13 18,20 13,22 21
3/5 U-Serien OKS 9 45.07 14,44 12,31 15
10/5 U-Serien BGoIF 9 44.16 12,24 12,17 17
30/8 U-serien IFK 8 39.46 16,55 0,00 13
8/9 U-Serien LOK 9 41.13 13,01 11,26 16
7/10 Tjällmo-G OK 13 60.33 26,06 16,57 13
13/10 Daladubbeln 1 36 60.49 0
13/10 Daladubbeln 2 30 69.51 0 Slutplac 33
21/10 OK Motala AIF 10 42.50 15,06 13,05 24 D 14
Emma Holm 67 1/5 Boxholms OK 6 53.08 22,46 15,45 7 Öppen
11/7 Gotlands 3-dagars 1 0 U 2
11/7 Gotlands 3-dagars 2 0 U 2
11/7 Gotlands 3-dagars 3 0 U 2
21/10 Svaide/Roma OK 1 25.01 0,00 10,22 30 Öppen
22/10 Svaide/Roma OK 1 21.24 0,00 0,00 30 Öppen
Christin Savelid 13 7/10 Tjällmo-G OK 7 59.40 33,43 0,00 0 Öppen
21/10 OK Motala AIF 9 51.49 16,29 0,00 13 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D16 Johanna Östlin 400 25/3 IFK Södertälje 1 33.32 0,00 8,13 40
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 5
1/4 SOK Viljan 3 37.13 3,08 9,19 36
1/4 SOK Viljan 3 37.13 3,08 9,19 36
4/4 KM-natt 1 74.09 0,00 15,26 30
7/4 OK Tor 15 41.43 6,17 9,18 33
7/4 OK Tor 15 41.43 6,17 9,18 33
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 4
13/4 Kjula IF 7 38.53 7,26 9,15 32
15/4 Ärla IF 3 30.23 3,02 9,44 33 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 2 39.53 1,41 9,28 38
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 4
22/4 OK Motala 2 37.30 1,39 9,22 38
28/4 Tiomila 0 Lagplac 38
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 40.46 0,00 9,49 40
1/5 Boxholms OK 1 38.46 0,00 8,49 40
12/5 Hagaby GoIF 3 29.50 0,55 9,38 38 Kort
13/5 KFUM Örebro 7 46.22 5,32 11,35 34
24/5 Rehns BK 1 39.40 0,00 8,56 40
25/5 Rehns BK 4 29.07 1,32 9,21 36 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 3
27/5 Ljusdals OK 4 33.13 1,19 8,28 38
26/6 Idre 1 3 41.18 0,40 0,00 39
27/6 Idre 2 1 26.52 0,00 0,00 40 Kort
28/6 Idre 3 2 37.40 0 Slutplac 1
10/7 Tjust 2-dagars 1 1 38.21 0,00 9,09 40
11/7 Tjust 2-dagars 2 1 35.42 0,00 8,41 40
16/7 3-dagars 1 4 33.08 3,22 0,00 36
17/7 3-dagars 2 4 27.13 2,12 0,00 37
18/7 3-dagars 3 3 31.21 0 Slutplac 4
22/7 5-dagars 1 94 37.26 11,46 10,05 28
23/7 5-dagars 2 11 37.39 2,48 8,49 37
24/7 5-dagars 3 7 31.11 1,23 7,59 38
26/7 5-dagars 4 4 29.22 1,22 8,24 37 Kort
27/7 5-dagars 5 12 31.04 0 Slutplac 11
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 18
8/8 Distriksmatch 2 38.08 0,26 9,49 39
9/8 Distrikskavle 0 Kavle
11/8 GM 10 49.11 6,56 9,46 33
16/8 KM-kort 2 27.22 4,03 9,26 21 Kort
19/8 GoIF Tjalve 2 39.47 2,21 9,47 37
24/8 DM-natt 0 Felstämplat
26/8 DM-klassiskt 1 41.30 0,00 9,32 40
1/9 DM-kort 2 25.09 0,43 8,06 38 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 USM 3 45.32 3,15 10,01 36 D 16
8/9 USM-kavle 0 Lagplac 32
14/9 SM kort kval 27 35.17 9,08 12,52 26 Kort D 18 E
23/9 Åby SOK 1 43.26 0,00 10,19 40
6/10 Östgötakavlen 2 32.00 0 Lagplac 3
7/10 Tjällmo-G OK 2 36.48 3,51 9,14 36
13/10 Daladubbeln 1 5 50.26 0
13/10 Daladubbeln 2 9 64.32 0 Slutplac 6
21/10 OK Motala AIF 1 31.45 0,00 8,40 40
28/10 Smålanskavlen 57.39 0 Lagplac 22
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Josefine Lindström 358 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 5
31/3 OK Skogsfalken 2 38.52 2,15 10,07 37
1/4 OK Skogsfalken 3 39.00 6,17 9,52 33
4/4 KM-natt 2 77.09 3,00 16,04 26
7/4 Åby SOK 4 32.25 2,26 10,25 35 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 4
15/4 OK Orion 7 42.29 8,25 10,51 31
16/4 OK Orion 3 27.49 4,10 9,39 31 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 6
22/4 OK Motala 7 47.35 11,44 11,53 28
28/4 Tiomila 0 Lagplac 128
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 42.00 1,14 10,07 38
1/5 Boxholms OK 11 46.06 7,20 10,30 32
12/5 Hagaby GoIF 11 37.32 8,37 12,07 22 Kort
13/5 KFUM Örebro 9 48.05 7,15 12,01 32
14/5 FK Vittus 1 30.28 0,00 9,20 40 Kort
24/5 Rehns BK 16 48.02 8,22 10,49 31
25/5 Rehns BK 15 34.42 7,07 11,09 25 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 3
27/5 Ljusdals OK 18 38.58 7,04 9,56 32
22/7 5-dagars 1 46 30.50 7,39 8,48 32
23/7 5-dagars 2 88 53.15 22,11 13,10 17
24/7 5-dagars 3 37 36.47 7,46 9,24 32
26/7 5-dagars 4 13 32.14 6,08 9,46 27 Kort
27/7 5-dagars 5 127 50.32 0 Slutplac 53
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 65
8/8 Stjärnorps SK 2 23.22 2,26 8,39 35 Kort
8/8 Distriksmatch 4 46.01 6,53 12,00 33 D 15
11/8 GM 11 38.58 7,01 9,47 32
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 8 49.00 11,34 12,04 28
24/8 DM-natt 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 3 43.54 2,24 10,05 37
1/9 DM-kort 6 33.13 8,47 10,42 22 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 USM 22 48.22 9,00 11,39 30 D 15
8/9 USM-kavle 0 Lagplac 6
23/9 Åby SOK 2 48.55 5,29 11,37 34
6/10 Östgötakavlen 3 25.06 0 Lagplac 3
7/10 Tjällmo-G OK 5 42.22 9,25 10,38 30
13/10 Daladubbeln 1 47 60.18 0
13/10 Daladubbeln 2 31 73.23 0 Slutplac 37
21/10 OK Motala AIF 4 34.51 3,06 9,31 36 D 16
27/10 Smålanskavlen 51.39 0 Lagplac 22
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 8
Linnea Kjell 349 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 5
4/4 KM-natt 3 80.07 5,58 16,41 24
7/4 Åby SOK 8 36.16 6,17 11,39 27 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 6
14/4 OK Nackhe 4 38.58 3,13 9,43 36
16/4 Fjärås AIK 20 54.07 17,13 12,35 22
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 4
22/4 OK Motala 4 44.02 8,11 11,00 31
12/5 Hagaby GoIF 0 Ej Startat
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
24/5 Rehns BK 12 46.46 7,06 10,31 32
25/5 Rehns BK 43 43.58 16,23 14,08 7 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 3
27/5 Ljusdals OK 27 44.09 12,15 11,15 27
10/7 Tjust 2-dagars 1 2 42.04 3,43 10,02 36
11/7 Tjust 2-dagars 2 7 44.24 8,42 10,48 31
16/7 3-dagars 1 7 36.48 7,02 0,00 32
17/7 3-dagars 2 6 29.10 4,09 0,00 35
18/7 3-dagars 3 7 33.33 0 Slutplac 6
22/7 5-dagars 1 38 30.21 7,10 8,40 32
23/7 5-dagars 2 78 51.28 20,24 12,44 19
24/7 5-dagars 3 59 39.15 10,14 10,02 29
26/7 5-dagars 4 17 33.07 7,01 10,02 25 Kort
27/7 5-dagars 5 79 41.48 0 Slutplac 38
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 18
8/8 Stjärnorps SK 3 26.49 5,53 9,55 28 Kort
8/8 Distriksmatch 16 65.04 25,56 16,59 14
9/8 Distrikskavle 0 Kavle
11/8 GM 15 40.08 8,11 10,05 31
16/8 KM-kort 1 23.19 0,00 8,02 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 13 59.12 21,46 14,34 18
24/8 DM-natt 1 31.21 0,00 8,15 40
26/8 DM-klassiskt 4 45.35 4,05 10,28 35
1/9 DM-kort 3 30.36 6,10 9,52 27 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 USM 38 51.04 11,42 12,18 28 D 15
8/9 USM-kavle 0 Lagplac 32
23/9 Åby SOK 3 48.58 5,32 11,37 34
6/10 Östgötakavlen 2 40.55 0 Lagplac 3
7/10 Tjällmo-G OK 13 57.38 24,41 14,28 15
13/10 Daladubbeln 1 5 50.26 0
13/10 Daladubbeln 2 9 64.32 0 Slutplac 6
21/10 OK Motala AIF 3 34.42 2,57 9,28 37 D 16
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 8
Linnea Östlin 317 25/3 IFK Södertälje 16 41.46 8,14 10,14 31
1/4 SOK Viljan 8 42.25 8,20 10,37 31
1/4 SOK Viljan 8 42.25 8,20 10,37 31
7/4 OK Tor 31 46.50 11,24 10,27 28
7/4 OK Tor 31 46.50 11,24 10,27 28
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 6
13/4 Kjula IF 9 39.39 8,12 9,26 31
15/4 Ärla IF 4 34.17 6,56 10,59 26 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 5 47.54 9,42 11,22 30
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 6
22/4 OK Motala 13 57.13 21,22 14,18 18
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 9 64.43 23,57 15,35 16
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
12/5 Hagaby GoIF 12 37.41 8,46 12,10 22 Kort
13/5 KFUM Örebro 24 55.15 14,25 13,48 25
24/5 Rehns BK 37 57.03 17,23 12,50 22
25/5 Rehns BK 17 35.03 7,28 11,16 25 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 23
27/5 Ljusdals OK 23 40.47 8,53 10,24 31
26/6 Idre 1 60 60.16 19,38 0,00 20
27/6 Idre 2 22 34.32 7,40 0,00 24 Kort
28/6 Idre 3 50 51.46 0 Slutplac 45
10/7 Tjust 2-dagars 1 5 47.50 9,29 11,24 30
11/7 Tjust 2-dagars 2 10 47.17 11,35 11,30 28
16/7 3-dagars 1 20 50.05 20,19 0,00 19
17/7 3-dagars 2 14 33.55 8,54 0,00 31
18/7 3-dagars 3 14 38.19 0 Slutplac 15
22/7 5-dagars 1 27 29.20 6,09 8,22 33
23/7 5-dagars 2 44 45.30 14,26 11,15 25
24/7 5-dagars 3 70 40.51 11,50 10,26 28
26/7 5-dagars 4 53 39.45 13,39 12,02 12 Kort
27/7 5-dagars 5 53 38.05 0 Slutplac 32
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 65
8/8 Distriksmatch 5 49.04 9,56 12,48 30
11/8 GM 12 38.59 7,02 9,47 32
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
24/8 DM-natt 4 53.16 21,55 14,01 18
26/8 DM-klassiskt 6 47.40 6,10 10,57 33
1/9 DM-kort 8 34.19 9,53 11,04 20 Kort
8/9 USM 35 50.35 11,13 12,11 28 D 15
8/9 USM-kavle 0 Lagplac bröt
23/9 Åby SOK 9 72.27 29,01 17,12 10
6/10 Östgötakavlen 7 40.50 0 Lagplac 7
7/10 Tjällmo-G OK 9 50.19 17,22 12,38 22
13/10 Daladubbeln 1 47 60.18 0
13/10 Daladubbeln 2 31 73.23 0 Slutplac 37
21/10 OK Motala AIF 6 38.33 6,48 10,31 33 D 16
28/10 Smålanskavlen 43.30 0 Lagplac 22
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 8
Linda Carlsson 105 7/4 Åby SOK 12 41.01 11,02 13,11 17 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 16
16/4 Skogspojkarnas SOK 15 61.05 22,53 14,30 17
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 20
22/4 OK Motala 0 Utgått
28/4 Tiomila 0 Lagplac 201
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 10 65.07 24,21 15,41 15
1/5 Boxholms OK 27 60.27 21,41 13,46 18
11/8 GM 53 88.16 46,01 17,32 0
19/8 GoIF Tjalve 17 86.59 49,33 21,25 0
26/8 DM-klassiskt 14 72.26 30,56 16,39 9
1/9 DM-kort 13 39.37 15,11 12,46 9 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 Distriksmatch 15 68.10 30,28 17,34 9
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
7/10 Tjällmo-G OK 14 64.18 31,21 16,09 8
13/10 Daladubbeln 1 31 60.00 26,37 0,00 3 Öppen
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 49
Josefine Svensson 78 1/4 SOK Viljan 1 50.32 0,00 17,04 30 Öppen
7/4 Åby SOK 10 53.14 16,53 15,09 13 Öppen
1/5 Boxholms OK 32 69.27 30,41 15,49 9
16/7 3-dagars 1 11 51.24 16,43 0,00 13 Öppen
17/7 3-dagars 2 10 45.35 16,06 0,00 13 Öppen
8/9 Distriksmatch 0 Felstämplat
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
23/9 Åby SOK 11 88.50 45,24 21,06 0
Emma Johansson 27 16/4 Skogspojkarnas SOK 16 63.27 25,15 15,04 14
22/4 OK Motala 17 70.19 34,28 17,34 5
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
1/5 Boxholms OK 34 73.38 34,52 16,46 5
6/5 Linköpings OK 17 50.11 23,02 0,00 0 Kort
24/5 Rehns BK 53 83.01 43,21 18,41 0
25/5 Rehns BK 57 57.12 29,37 18,23 0 Kort
27/5 Ljusdals OK 53 72.05 40,11 18,23 0
22/7 5-dagars 1 25 40.48 40,48 0,00 0 U 4
23/7 5-dagars 2 35 75.42 75,42 0,00 0 U 4
24/7 5-dagars 3 18 47.50 47,50 0,00 0 U 4
26/7 5-dagars 4 8 38.46 0 U 4
27/7 5-dagars 5 31 60.53 0 Slutplac 23
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
16/8 KM-kort 3 44.54 21,35 15,28 0 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
1/9 DM-kort 16 58.20 33,54 18,49 0 Kort
8/9 Distriksmatch 19 75.54 36,46 19,49 3
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
Helena Boodh 22 7/4 Åby SOK 18 46.04 16,05 14,48 7 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 16
6/5 Linköpings OK 18 51.38 24,29 0,00 0 Kort
26/6 Idre 1 68 65.10 24,32 0,00 15
27/6 Idre 2 87 50.09 23,17 0,00 0 Kort
28/6 Idre 3 84 79.28 0 Slutplac 71
Maria Lindgren 0 19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
Malin Svensson 0 18/7 3-dagars 3 21 65.53 29,11 0,00 0 Öppen
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D18 Lin Eriksson 355 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 43
7/4 Nybro OK 51 67.51 20,03 11,37 24 Elit J-cup
8/4 Nybro OK 52 32.29 9,13 9,59 21 Kort J-cup
15/4 OK Orion 11 87.25 22,55 11,52 22 Elit
16/4 OK Orion 13 31.44 6,46 10,12 26 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 4
22/4 OK Motala 5 82.39 34,50 12,22 0 Öppen
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
12/5 Hagaby GoIF 5 33.15 3,41 11,10 32 Kort
13/5 KFUM Örebro 2 66.54 7,02 11,29 37 Elit
24/5 Rehns BK 0 Felstämplat
25/5 Rehns BK 41 44.29 19,34 13,19 0 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 24
27/5 Ljusdals OK 33 74.22 30,25 11,38 14 Elit
17/7 3-dagars 2 34 51.00 19,30 0,00 10 Öppen
18/7 3-dagars 3 2 27.21 0,40 0,00 29 Öppen
22/7 5-dagars 1 64 57.12 16,54 10,53 28 Elit
23/7 5-dagars 2 73 53.12 14,38 10,18 30 Elit
24/7 5-dagars 3 52 48.06 11,19 8,47 33 Elit
26/7 5-dagars 4 45 37.06 9,27 9,08 26 Kort Elit
27/7 5-dagars 5 44 44.40 0 Slutplac 51
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 18
8/8 Stjärnorps SK 14 33.00 5,53 9,10 28 Kort
16/8 KM-kort 3 35.32 8,00 10,09 13 Kort
18/8 Junior Cup 17 52.27 7,23 8,51 37 Elit
19/8 GoIF Tjalve 0 Utgått
24/8 DM-natt 2 35.40 1,15 7,55 38 x
26/8 DM-klassiskt 1 47.09 0,00 9,49 40 x
1/9 DM-kort 1 27.00 0,00 8,42 40 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac utgått
8/9 SM klass kval 18 56.47 14,36 11,51 30 Elit
14/9 SM kort kval 33 48.33 23,17 17,31 0 Kort
23/9 SM-Lång 62 151.18 48,43 11,58 0 Elit
6/10 Östgötakavlen 2 30.47 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 2 44.14 1,10 9,36 38 x
13/10 Daladubbeln 2 8 92.12 0 Slutplac 14
13/10 Daladubbeln 1 18 74.15 0
21/10 OK Motala AIF 17 67.47 18,22 10,11 21 D 21
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Karin Samuelsson 102 7/4 Åby SOK 5 42.25 9,48 11,37 20 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 7 54.01 7,12 11,31 32
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 20
22/4 OK Motala 5 100.00 50,11 22,22 0
16/7 3-dagars 1 7 59.13 15,44 0,00 24
17/7 3-dagars 2 5 52.30 13,11 0,00 26
18/7 3-dagars 3 8 69.27 0 Slutplac 6
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 65
Anna Lagerholm 0 8/8 Stjärnorps SK 11 48.21 26,26 16,40 0 Kort
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D20 Erika Ödlund 156 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 43
7/4 Nybro OK 30 71.59 18,40 10,10 26 Elit J-cup
8/4 Nybro OK 19 30.26 5,11 8,21 29 Kort J-cup
14/4 Främmestads IF 7 64.07 8,56 9,43 36 Elit
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 15
28/4 Tiomila 0 Lagplac 83
30/6 Brännans IF 5 67.20 5,55 10,54 34 x D21
14/9 SM kort kval 9 38.04 8,57 12,02 27 Kort
15/9 SM kort final 34 41.07 20,14 13,26 4 Kort
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D21 Rebecka Österberg 383 10/3 Halmstads OK 3 40.52 0,47 6,34 39 x Lång
25/3 IFK Södertälje 37 50.04 10,31 7,31 29 Lång
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 17
7/4 Åby SOK 11 29.37 3,42 7,31 32 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Laget bröt
15/4 OK Orion 23 88.20 9,26 9,43 35 Elit
16/4 OK Orion 15 29.46 2,20 7,37 35 x Kort
20/4 Upsala IF 3 49.21 4,54 7,28 35 x
22/4 IF Thor 18 39.36 12,32 0,00 14 Kort
28/4 Tiomila 0 Lagplac 83
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 44.18 0,34 8,30 39 x
1/5 Boxholms OK 9 70.37 5,03 8,12 39 x Elit
12/5 Hagaby GoIF 5 27.41 0,48 8,09 38 x Kort
13/5 Årsunda 33 76.08 16,49 6,55 23 H 21
13/5 KFUM Örebro 24 96.34 30,12 11,15 14 Elit
14/5 FK Vittus 28 36.11 5,17 8,30 29 Kort
24/5 Rehns BK 20 67.53 13,52 9,37 26
25/5 Rehns BK 1 29.02 0,00 7,50 40 x Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 24
27/5 Ljusdals OK 22 67.38 13,32 8,18 31 Elit
16/6 Venlakavlen 0 Lagplac 167
16/7 3-dagars 1 4 48.54 3,53 0,00 41 x Elit
17/7 3-dagars 2 14 39.32 8,35 0,00 36 Elit
18/7 3-dagars 3 9 55.28 0 Slutplac 4
22/7 5-dagars 1 26 58.42 7,49 8,00 37 Elit
23/7 5-dagars 2 48 64.21 14,22 8,54 30 Elit
24/7 5-dagars 3 47 56.43 8,28 7,27 36 Elit
26/7 5-dagars 4 48 38.15 7,37 8,12 29 Kort Elit
27/7 5-dagars 5 55 56.17 0 Slutplac 37
18/8 Köping-Kolsva OK 13 74.48 11,10 9,05 33 Elit
24/8 Stockholms natt-DM 7 97.30 33,24 12,40 6
1/9 DM-kort 6 32.11 5,58 8,49 28 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
8/9 SM klass kval 13 57.38 8,58 9,03 36 Elit
9/9 Katrineholms OK 6 66.30 9,35 9,02 30
14/9 SM kort kval 12 30.10 3,37 8,32 37 Kort
23/9 SM-Lång 18 135.02 20,52 8,51 24 Elit
6/10 Östgötakavlen 1 32.04 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 4 62.24 2,04 9,27 37 x
28/10 Smålanskavlen 47.47 0 Lagplac 21
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Anna Mårsell 382 25/3 IFK Södertälje 1 39.33 0,00 5,56 40 x Lång
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 17
4/4 KM-natt 0 Ej Startat
7/4 Åby SOK 1 25.55 0,00 6,34 40 x Kort
15/4 OK Orion 29 82.45 6,23 7,57 38 x Elit
16/4 OK Orion 29 36.34 6,19 8,41 27 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 15
22/4 Nyköpings OK 1 56.34 0,00 7,25 45 x Elit
12/5 Hagaby GoIF 0 Ej Startat
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
24/5 Rehns BK 0 Ej Startat
25/5 Rehns BK 0 Ej Startat
27/5 Ljusdals OK 0 Ej Startat
11/8 GM 11 65.47 4,51 7,47 40 x Elit
12/8 OK Tranan 8 31.39 3,59 8,17 32 Kort
26/8 DM-klassiskt 4 64.12 10,31 9,22 29
1/9 DM-kort 0 Utgått
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
8/9 SM klass kval 11 59.45 6,57 9,24 38 Elit
14/9 SM kort kval 10 30.25 2,26 8,47 40 x Kort
15/9 SM kort final 22 32.44 7,44 9,05 29 Kort
23/9 SM-Lång 17 134.56 20,46 8,51 24 Elit
21/10 OK Motala AIF 1 49.25 0,00 7,25 40 x
28/10 Smålanskavlen 53.29 0 Lagplac 21
Marie Svensk 358 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 17
4/4 KM-natt 0 Ej Startat
7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
15/4 OK Orion 30 56.40 7,33 8,49 32
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 15
22/4 Nyköpings OK 24 66.35 10,01 8,44 34 Elit
28/4 Tiomila 0 Lagplac 83
1/5 Boxholms OK 3 65.19 1,17 8,33 38 x Lång
12/5 Hagaby GoIF 13 29.45 2,52 8,45 34 x Kort
13/5 KFUM Örebro 15 85.53 19,31 10,00 25 Elit
14/5 FK Vittus 25 35.56 5,02 8,27 29 Kort
16/7 3-dagars 1 8 50.53 5,52 0,00 39 x Elit
17/7 3-dagars 2 5 36.24 5,27 0,00 39 Elit
18/7 3-dagars 3 11 56.45 0 Slutplac 6
8/8 Stjärnorps SK 15 33.11 6,04 9,13 27 Kort
16/8 KM-kort 1 27.32 0,00 7,52 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 6 99.34 27,56 12,44 17 Elit
26/8 DM-klassiskt 6 71.21 17,40 10,24 22
1/9 DM-kort 11 35.00 8,47 9,35 22 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
9/9 Katrineholms OK 5 64.15 7,20 8,43 32
14/9 SM kort kval 33 40.32 14,32 11,30 15 Kort
23/9 Åby SOK 1 65.57 0,00 9,40 40 x
6/10 Östgötakavlen 2 33.35 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 1 60.20 0,00 9,08 40 x
28/10 Smålanskavlen 45.15 0 Lagplac 21
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Hanna Andersson 328 7/4 Åby SOK 23 31.35 5,40 8,00 28 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 27
15/4 OK Orion 32 56.54 7,47 8,51 32
16/4 OK Orion 9 27.46 3,17 8,00 33 x Kort
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
22/7 5-dagars 1 84 69.26 25,03 11,52 14
23/7 5-dagars 2 33 59.12 10,23 9,19 29
24/7 5-dagars 3 51 67.51 15,39 9,00 24
26/7 5-dagars 4 52 37.42 8,08 8,59 23 Kort
27/7 5-dagars 5 39 52.57 0 Slutplac 46
11/8 GM 37 79.18 18,22 9,23 26 Elit
12/8 OK Tranan 28 38.29 10,49 10,04 18 Kort
19/8 OK Gisle 6 78.08 12,08 10,05 32 Elit
26/8 DM-klassiskt 9 74.10 20,29 10,49 19
1/9 DM-kort 4 29.57 3,44 8,12 32 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
8/9 SM klass kval 20 66.42 17,05 10,29 27 Elit
15/9 Norrhults OK 1 44.26 0,00 0,00 40 x
15/9 Norrhults OK 1 44.26 0,00 0,00 40 x
23/9 Åby SOK 2 70.38 4,41 10,21 35 x
7/10 Tjällmo-G OK 0 Ej Startat
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Charlotta Blom 288 7/4 Åby SOK 52 46.21 20,26 11,45 0 Kort
15/4 OK Orion 0 Ej Startat
16/4 OK Orion 78 34.56 10,27 10,04 19 Kort
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
12/5 Hagaby GoIF 30 33.28 6,35 9,51 26 Kort
24/5 Rehns BK 0 Felstämplat
25/5 Rehns BK 19 34.10 5,08 9,14 29 Kort
27/5 Ljusdals OK 0 Ej Startat
17/7 3-dagars 2 3 36.38 4,04 0,00 25 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 18 33.51 6,44 9,24 26 Kort
16/8 KM-kort 2 29.44 2,12 8,29 25 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Utgått
24/8 DM-natt 6 52.11 13,40 9,50 26
26/8 DM-klassiskt 5 67.45 14,04 9,53 25
1/9 DM-kort 5 31.08 4,55 8,31 30 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
8/9 SM klass kval 21 67.39 15,46 10,33 29 Elit
6/10 Östgötakavlen 3 44.35 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 3 61.18 0,58 9,17 39 x
21/10 OK Motala AIF 7 55.37 6,12 8,21 33
27/10 Smålanskavlen 61.39 0 Lagplac 21
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Linda Hultgren 266 7/4 Åby SOK 40 36.19 10,24 9,13 19 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 27
15/4 OK Orion 13 59.30 6,16 11,26 33 x
16/4 OK Orion 62 32.18 7,49 9,18 24 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 48
22/4 Nyköpings OK 9 51.36 12,06 10,53 27
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
12/5 Hagaby GoIF 25 46.16 12,07 12,39 15 Kort
13/5 KFUM Örebro 0 Felstämplat
14/5 FK Vittus 67 45.35 14,41 10,43 10 Kort
24/5 Rehns BK 38 83.53 29,52 11,53 10
25/5 Rehns BK 47 42.20 13,18 11,26 13 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 24
27/5 Ljusdals OK 24 72.14 21,21 11,08 18
16/6 Venlakavlen 0 Lagplac 167
16/7 3-dagars 1 25 70.14 25,13 0,00 19 Elit
17/7 3-dagars 2 21 43.45 12,48 0,00 32 Elit
18/7 3-dagars 3 22 75.35 0 Slutplac 22
22/7 5-dagars 1 79 68.29 24,06 11,42 15
23/7 5-dagars 2 61 68.50 20,01 10,50 19
24/7 5-dagars 3 82 82.12 30,00 10,54 9
26/7 5-dagars 4 57 38.52 9,18 9,16 21 Kort
27/7 5-dagars 5 84 69.43 0 Slutplac 71
16/8 KM-kort 4 36.39 9,07 10,28 11 Kort
19/8 GoIF Tjalve 5 62.02 11,40 11,47 28
26/8 DM-klassiskt 0 Utgått
1/9 DM-kort 8 34.33 8,20 9,27 23 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 7
23/9 Åby SOK 4 67.40 11,58 12,46 28
6/10 Östgötakavlen 6 43.44 0 Laget utgått
7/10 Tjällmo-G OK 7 58.08 8,02 11,23 31
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Terése Wallering 179 7/4 Åby SOK 1 31.48 0,00 10,13 30 Öppen
16/4 Skogspojkarnas SOK 11 59.43 22,37 11,21 7 Öppen
22/4 OK Motala 10 63.37 20,15 14,13 9 Öppen
1/5 Boxholms OK 9 59.50 13,03 10,18 26
1/9 DM-kort 2 28.32 0,33 0,00 29 Öppen
9/9 Katrineholms OK 0 Ej Startat
23/9 Åby SOK 3 67.12 7,47 0,00 22 Öppen
7/10 Tjällmo-G OK 5 57.12 7,06 11,12 32
21/10 Svaide/Roma OK 16 50.11 27,19 13,25 0 Kort
22/10 Svaide/Roma OK 4 81.56 15,05 0,00 24
Madeleine Ölfvingsson 153 7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 48
28/4 Tiomila 0 Lagplac 83
12/5 Hagaby GoIF 2 35.32 1,23 9,43 37 x Kort
24/5 Rehns BK 22 68.05 14,04 9,39 25
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 24
27/5 Ljusdals OK 13 60.10 9,17 9,17 30
16/7 3-dagars 1 17 57.29 12,28 0,00 32 Elit
17/7 3-dagars 2 23 46.28 15,31 0,00 29 Elit
18/7 3-dagars 3 20 66.43 0 Slutplac 19
19/8 GoIF Tjalve 2 94.32 31,45 13,48 0 Öppen
1/9 DM-kort 0 Ej Startat
Cecilia Waldenfjord 111 7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
22/4 OK Motala 5 59.11 16,09 12,46 23
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Utgått
16/7 3-dagars 1 26 57.59 18,15 0,00 11 Öppen
17/7 3-dagars 2 12 45.17 12,43 0,00 17 Öppen
18/7 3-dagars 3 27 56.33 18,28 0,00 11 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 24 37.47 10,40 10,29 18 Kort
19/8 GoIF Tjalve 9 66.15 15,53 12,35 24
1/9 DM-kort 17 42.26 16,13 11,37 7 Kort
Annika Pettersson 95 22/4 OK Motala 1 43.02 0,00 9,17 40 x
28/4 Tiomila 0 Lagplac 83
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
1/5 Boxholms OK 2 50.54 4,07 8,46 35 x
10/7 Tjust 2-dagars 1 0 Felstämplat
11/7 Tjust 2-dagars 2 0 Ej Startat
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 7
23/9 Filipstads OK 14 37.16 9,46 9,48 20 Kort
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Mia Eronn 63 7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 8 50.43 6,48 9,38 33
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
12/5 Hagaby GoIF 6 52.32 17,06 12,23 12 Öppen
13/5 KFUM Örebro 3 65.41 11,28 11,57 18 Öppen
16/6 Venlakavlen 0 Lagplac 167
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 7
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
Maria Olofsson 61 8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 27
18/7 3-dagars 3 5 42.03 3,58 0,00 26 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 6 29.32 2,25 8,12 35 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
Anna Pettersson 52 22/4 OK Motala 0 Utgått
1/5 Boxholms OK 1 21.35 0,00 9,04 30 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 22 35.59 8,52 9,59 22 Kort
Kristina Ljunggren 46 8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
1/9 DM-kort 13 38.01 11,48 10,24 16 Kort
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
6/10 Östgötakavlen 4 42.20 0 Laget utgått
21/10 OK Motala AIF 1 26.44 0,00 0,00 30 Öppen
Anna Fröberg 43 13/5 KFUM Örebro 28 103.24 59,31 31,14 0 Öppen
9/7 Hällefors OK 1 2 85.14 21,13 0,00 8 Motion
9/7 Hällefors OK 2 2 84.26 25,48 0,00 14
11/7 Hällefors OK 3 0 Utgått
18/8 Köping-Kolsva OK 0 Felstämplat
1/9 DM-kort 0 Ej Startat
15/9 Strängnäs-M OL 0 Utgått
6/10 OK Milan 11 53.00 23,28 0,00 6 Öppen
7/10 OK Milan 5 64.17 14,44 16,41 15
Inger Andersson 37 10/7 Tjust 2-dagars 1 7 47.21 10,56 0,00 19 Öppen
11/7 Tjust 2-dagars 2 8 41.59 11,59 0,00 18 Öppen
Liselott Roth 30 29/4 Tjällmo-Godegårds OK 8 85.30 38,14 20,36 0 Öppen
1/5 Boxholms OK 20 85.06 37,07 19,55 0 Öppen
6/5 Linköpings OK 15 136.49 94,12 0,00 0 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 29 80.00 52,53 22,13 0 Kort
19/8 GoIF Tjalve 9 124.24 78,11 23,04 0 Öppen
23/9 Åby SOK 1 55.4265. 0,00 13,27 30 Motion
Åsa Wiklund 21 18/7 3-dagars 3 11 44.42 8,40 0,00 21 Öppen
Linda Swärdh 4 16/4 Skogspojkarnas SOK 7 54.54 25,30 21,26 4 Öppen
22/4 OK Motala 4 75.29 29,41 24,20 0 Öppen
Åsa Svernestam 0 6/5 OK Mangen 15 66.23 42,51 22,53 0 Öppen
Christina Carlander 0 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 43
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 48
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
16/6 Venlakavlen 0 Lagplac 167
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D35 Inger Arvidsson 398 25/3 IFK Södertälje 0 Ej Startat
7/4 Nybro OK 1 42.44 0,00 8,48 40 x
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 1
15/4 OK Orion 1 45.47 0,00 9,10 40 x
16/4 OK Orion 1 24.23 0,00 7,45 40 x Kort
22/4 OK Motala 1 36.42 0,00 8,12 40 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 43.44 0,00 8,23 40 x D 21
1/5 Boxholms OK 2 40.51 1,09 9,18 38 x
12/5 Hagaby GoIF 1 26.27 0,00 8,32 40 x Kort
13/5 KFUM Örebro 2 47.53 0,09 9,11 39 x
11/7 Gotlands 3-dagars 1 1 40.56 0,00 0,00 40 x
11/7 Gotlands 3-dagars 2 1 28.22 0,00 0,00 40 x
11/7 Gotlands 3-dagars 3 1 37.15 0,00 0,00 0 Plac 1
16/7 3-dagars 1 16 78.22 22,06 0,00 7 Öppen
17/7 3-dagars 2 18 42.33 11,03 0,00 18 Öppen
22/7 5-dagars 1 3 35.09 1,57 7,39 38 x
23/7 5-dagars 2 6 33.10 2,17 8,13 37 x
24/7 5-dagars 3 3 34.49 3,41 7,34 36 x
26/7 5-dagars 4 9 30.31 3,47 8,05 32 Kort
27/7 5-dagars 5 4 30.03 0 Slutplac 3
8/8 Stjärnorps SK 12 32.35 5,28 9,03 29 Kort
11/8 GM 4 64.01 5,45 9,23 34 x
12/8 OK Tranan 2 27.00 0,01 8,42 39 x Kort
16/8 KM-kort 2 27.23 3,23 9,26 23 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
21/10 OK Motala AIF 1 45.42 0,00 0,00 30 Öppen
Pia Gustafsson 351 7/4 Uddevalla 2 31.23 4,43 10,11 30 Kort
8/4 Uddevalla 3 51.51 2,18 11,01 37 x
12/4 IK Gandvik 1 48.38 0,00 11,03 40 x natt
16/4 Skogspojkarnas SOK 2 45.56 8,54 9,29 31
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 13
22/4 OK Motala 3 45.15 8,33 10,07 31
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 46.42 5,09 10,57 34 x
1/5 Boxholms OK 3 43.19 3,37 9,52 36 x
12/5 Hagaby GoIF 11 36.05 9,38 11,39 20 Kort
13/5 KFUM Örebro 14 60.05 12,21 11,32 27
24/5 Rehns BK 2 45.54 0,17 9,27 39 x
25/5 Rehns BK 9 31.25 4,04 10,18 31 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 4
27/5 Ljusdals OK 5 44.21 6,30 9,59 33
26/6 Idre 1 5 57.45 8,54 0,00 31
27/6 Idre 2 5 34.17 3,31 0,00 32 x Kort
28/6 Idre 3 6 48.57 0 Slutplac 4
22/7 5-dagars 1 13 40.04 6,52 8,43 33
23/7 5-dagars 2 40 42.12 11,19 10,28 28
24/7 5-dagars 3 27 41.59 10,51 9,07 29
26/7 5-dagars 4 24 34.33 7,49 9,09 24 Kort
27/7 5-dagars 5 35 38.28 0 Slutplac 27
8/8 Stjärnorps SK 4 26.50 5,39 10,44 28 Kort
11/8 OK Tranan 6 45.54 5,14 10,02 34 x
12/8 OK Tranan 5 32.22 5,23 10,26 29 Kort
16/8 KM-kort 1 24.00 0,00 8,16 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 5 67.39 27,28 14,38 12
24/8 DM-natt 0 Utgått
26/8 DM-klassiskt 3 48.12 6,43 10,21 33
1/9 DM-kort 3 31.47 4,11 9,44 31 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
6/10 Östgötakavlen 1 71.08 0 Lagplac 1
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 11
Lisa Ledskog 186 7/4 Åby SOK 5 41.23 15,04 12,18 9 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 5 57.03 20,01 11,47 19
22/4 OK Motala 7 66.02 29,20 14,46 10
1/5 Boxholms OK 10 57.30 17,48 13,05 22
8/7 Gotlands 2-dagars 1 14 42.59 15,05 0,00 9 Kort
9/7 Gotlands 2-dagars 2 13 97.38 51,56 0,00 0
10/7 Tjust 2-dagars 1 6 64.04 22,24 13,53 17
11/7 Tjust 2-dagars 2 5 50.51 12,03 12,06 27
16/7 3-dagars 1 19 55.10 18,25 0,00 21
17/7 3-dagars 2 24 49.23 21,22 0,00 18
18/7 3-dagars 3 22 69.06 0 Slutplac 22
8/8 Stjärnorps SK 5 34.40 13,29 13,52 13 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Utgått
26/8 DM-klassiskt 4 64.47 23,18 13,55 16
1/9 DM-kort 4 37.59 10,23 11,39 19 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 7
23/9 Åby SOK 5 70.47 25,34 16,05 14
Anna Liljegren 160 7/4 Åby SOK 9 39.16 7,28 12,37 22 Öppen
16/4 Skogspojkarnas SOK 2 37.03 2,54 11,45 27 Öppen
22/4 OK Motala 7 61.18 34,38 18,34 0 Öppen
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 4 52.49 9,03 15,02 20 Öppen
1/5 Boxholms OK 10 42.35 20,08 13,23 9 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 5 38.31 3,56 14,15 26 Öppen
1/9 DM-kort 5 37.06 9,07 0,00 20 Öppen
23/9 Åby SOK 9 65.56 21,02 0,00 8 Öppen
7/10 Tjällmo-G OK 18 64.15 31,02 0,00 0 Öppen
21/10 Svaide/Roma OK 2 35.12 10,02 0,00 19 Öppen
22/10 Svaide/Roma OK 7 69.26 20,29 0,00 9 Motion
Kerstin Lindström 142 25/3 OK Måsen 26 77.43 36,54 0,00 0 Öppen
31/3 OK Skogsfalken 4 57.03 14,40 12,22 25
1/4 OK Skogsfalken 4 60.11 15,32 13,22 24
7/4 Åby SOK 7 46.55 20,36 13,57 0 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 11
15/4 OK Orion 6 70.54 25,07 14,12 14
16/4 OK Orion 4 39.53 15,30 12,42 8 Kort
22/4 OK Motala 9 86.05 49,23 19,15 0
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 4 72.11 30,38 16,56 9
1/5 Boxholms OK 14 66.30 26,48 15,08 13
12/5 Hagaby GoIF 19 43.14 16,47 13,58 6 Kort
13/5 KFUM Örebro 23 75.35 27,51 14,31 12
14/5 FK Vittus 4 47.51 14,17 13,47 11 Kort
24/5 Rehns BK 12 72.54 27,17 15,01 12
25/5 Rehns BK 24 52.29 25,08 17,12 0 Kort
27/5 Ljusdals OK 0 Felstämplat
22/7 5-dagars 1 83 83.44 50,32 18,14 0
23/7 5-dagars 2 74 61.33 30,40 15,16 9
24/7 5-dagars 3 79 74.54 43,46 16,16 0
26/7 5-dagars 4 74 54.59 28,15 14,35 0 Kort
27/7 5-dagars 5 75 60.04 0 Slutplac 75
8/8 Stjärnorps SK 6 34.55 13,44 13,58 12 Kort
16/8 KM-kort 3 44.48 20,48 15,26 0 Kort
19/8 GoIF Tjalve 6 93.13 53,02 20,10 0
1/9 DM-kort 7 42.22 14,46 12,59 10 Kort
23/9 Åby SOK 6 91.52 46,39 20,52 0
6/10 Östgötakavlen 8 34.43 0 Lagplac 5
21/10 OK Motala AIF 2 82.56 37,50 17,25 2
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 11
Karin Axelsson 125 16/4 Skogspojkarnas SOK 6 57.29 20,27 11,52 19
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
1/5 Boxholms OK 6 48.40 8,58 11,05 31
24/5 Rehns BK 0 Ej Startat
25/5 Rehns BK 18 40.05 12,44 13,08 14 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 12
27/5 Ljusdals OK 9 60.27 22,36 13,36 17
16/7 3-dagars 1 22 58.04 21,19 0,00 18
17/7 3-dagars 2 17 41.04 13,03 0,00 26
18/7 3-dagars 3 19 51.15 0 Slutplac 19
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
Ann-Sofie Bark 108 10/7 Tjust 2-dagars 1 4 40.34 4,09 0,00 25 Öppen
11/7 Tjust 2-dagars 2 4 35.41 5,41 0,00 24 Öppen
19/8 GoIF Tjalve 2 47.50 0,24 12,15 29 Öppen
7/10 Tjällmo-G OK 1 38.07 0,00 0,00 30 Öppen
Karin Tosteberg 27 18/7 3-dagars 3 4 25.25 2,40 0,00 27 Öppen
Gitte Engström 24 7/10 Tjällmo-G OK 6 38.32 5,19 0,00 24 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D40 Karin Backteman 397 31/3 OK Skogsfalken 2 33.26 0,53 8,42 39 x
1/4 OK Skogsfalken 2 32.19 0,01 8,10 39 x
7/4 Åby SOK 1 26.57 0,00 8,39 40 x Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 1
15/4 OK Orion 3 42.36 2,08 9,55 37 x
16/4 OK Orion 8 29.04 5,36 9,39 28 Kort
22/4 OK Motala 1 35.48 0,00 8,57 40 x
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 38.34 0,00 9,31 40 x
1/5 Boxholms OK 2 30.40 0,01 7,50 39 x
12/5 Hagaby GoIF 4 35.35 5,13 11,29 29 Kort
13/5 KFUM Örebro 4 51.46 7,07 12,58 32
14/5 FK Vittus 1 28.08 0,00 8,37 40 x Kort
24/5 Rehns BK 2 38.30 5,06 9,10 34
25/5 Rehns BK 3 28.27 2,39 9,19 34 x Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 4
27/5 Ljusdals OK 2 35.00 0,51 8,52 39 x
10/7 Tjust 2-dagars 1 2 47.20 2,28 11,17 37 x
11/7 Tjust 2-dagars 2 2 39.53 1,50 9,44 38 x
16/7 3-dagars 1 2 35.56 2,22 0,00 37 x
17/7 3-dagars 2 5 35.21 3,34 0,00 36 x
18/7 3-dagars 3 7 43.11 0 Slutplac 4
22/7 5-dagars 1 22 39.46 8,37 9,18 31
23/7 5-dagars 2 9 32.37 3,49 8,25 36
24/7 5-dagars 3 13 33.58 5,05 8,21 34
26/7 5-dagars 4 6 29.17 2,14 7,52 35 x Kort
27/7 5-dagars 5 1 29.47 0 Slutplac 9
8/8 Stjärnorps SK 1 22.00 0,00 8,48 40 x Kort
11/8 OK Tranan 2 38.15 1,09 8,22 38 x
16/8 KM-kort 1 23.43 0,00 8,10 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 1 38.01 0,00 9,12 40 x
26/8 DM-klassiskt 2 43.52 1,53 10,22 38 x
1/9 DM-kort 2 27.21 1,50 8,23 36 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
23/9 Åby SOK 2 47.28 0,17 11,48 39 x
21/10 OK Motala AIF 1 56.11 0,00 11,48 40 x
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 11
Karin Östlin 334 25/3 IFK Södertälje 4 40.47 3,36 9,59 36 x
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 12
1/4 SOK Viljan 4 49.01 5,50 11,28 34
1/4 SOK Viljan 4 49.01 5,50 11,28 34
4/4 KM-natt 1 55.31 0,00 15,25 30
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 11
13/4 Kjula IF 14 42.42 12,54 10,10 27
15/4 Ärla IF 4 38.37 5,14 12,54 29 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 6 52.58 10,34 12,34 29
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 13
22/4 OK Motala 2 44.53 9,05 11,13 30
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 3 46.17 7,43 11,25 32
1/5 Boxholms OK 11 40.52 10,13 10,27 29
12/5 Hagaby GoIF 7 37.51 7,29 12,13 25 Kort
13/5 KFUM Örebro 6 55.16 10,37 13,51 29
24/5 Rehns BK 14 48.05 14,41 11,26 25
25/5 Rehns BK 12 35.49 10,01 11,44 19 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 12
27/5 Ljusdals OK 15 44.11 10,02 11,12 29
26/6 Idre 1 8 77.55 25,59 0,00 14
27/6 Idre 2 3 42.36 5,51 0,00 28 Kort
28/6 Idre 3 5 55.51 0 Slutplac 5
10/7 Tjust 2-dagars 1 3 48.49 3,57 11,39 36 x
11/7 Tjust 2-dagars 2 7 46.12 8,09 11,16 31
16/7 3-dagars 1 14 47.53 14,19 0,00 25
17/7 3-dagars 2 11 40.02 8,15 0,00 31
18/7 3-dagars 3 14 50.45 0 Slutplac 14
22/7 5-dagars 1 67 47.00 15,51 11,00 24
23/7 5-dagars 2 67 47.00 18,12 12,08 21
24/7 5-dagars 3 92 45.07 16,14 11,06 23
26/7 5-dagars 4 52 38.56 11,53 10,27 16 Kort
27/7 5-dagars 5 93 42.45 0 Slutplac 64
11/8 OK Tranan 28 58.01 20,55 12,41 19
12/8 OK Tranan 0 Felstämplat
16/8 KM-kort 3 31.54 8,11 11,00 13 Kort
19/8 GoIF Tjalve 6 49.24 11,23 11,57 28
24/8 DM-natt 5 55.10 14,33 12,49 25
26/8 DM-klassiskt 8 54.58 12,59 12,59 27
1/9 DM-kort 8 40.04 14,33 12,17 10 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
23/9 Åby SOK 4 55.10 7,59 13,43 32
6/10 Östgötakavlen 2 47.09 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 2 45.59 6,58 11,49 33
21/10 OK Motala AIF 3 61.06 4,55 12,50 35 x
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
Marianne Nyman 253 16/7 3-dagars 1 5 41.25 7,51 0,00 32
17/7 3-dagars 2 4 35.03 3,16 0,00 36 x
18/7 3-dagars 3 5 41.17 0 Slutplac 6
24/8 DM-natt 2 41.23 0,46 9,37 39 x
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
8/9 Trosabygdens OK 4 43.49 10,35 12,16 29
6/10 Östgötakavlen 5 34.04 0 Lagplac 1
7/10 Tjällmo-G OK 1 39.01 0,00 10,01 40 x
21/10 Svaide/Roma OK 1 28.52 0,00 8,43 40 x Kort
22/10 Svaide/Roma OK 2 61.21 2,15 0,00 37 x
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Ingrid Johansson 173 29/4 Tjällmo-Godegårds OK 3 56.03 8,47 13,30 21 Öppen
1/5 Boxholms OK 7 41.24 18,57 13,01 11 Öppen
18/7 3-dagars 3 13 45.50 9,48 0,00 20 Öppen
19/8 GoIF Tjalve 5 49.17 11,16 11,55 28
26/8 DM-klassiskt 5 64.47 22,48 15,18 17
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
6/10 Östgötakavlen 5 40.11 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 4 48.30 9,29 12,28 30
21/10 Svaide/Roma OK 6 39.14 10,22 11,51 19 Kort
22/10 Svaide/Roma OK 4 72.03 12,57 0,00 27
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 11
Anne Bössfall 140 16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Ej Startat
22/4 OK Motala 0 Ej Startat
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
16/8 KM-kort 2 24.26 0,43 8,25 28 Kort
19/8 GoIF Tjalve 2 41.47 3,46 10,07 36 x
26/8 DM-klassiskt 3 45.35 3,36 10,46 36 x
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
23/9 Åby SOK 1 47.11 0,00 11,44 40 x
7/10 Tjällmo-G OK 0 Ej Startat
Ann-Sofie Svensson 37 1/4 SOK Viljan 4 41.08 8,08 13,42 21 Öppen
22/4 OK Motala 7 72.01 36,13 18,00 3
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
16/7 3-dagars 1 20 53.55 16,03 0,00 13 Öppen
17/7 3-dagars 2 17 77.56 36,48 0,00 0 Öppen
Elisabet Kling 0 7/10 Tjällmo-G OK 0 Utgått
Eva Lagerholm 0 29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Felstämplat
8/8 Stjärnorps SK 0 Felstämplat
Anne-Li Stenström 0 1/9 DM-kort 4 61.12 34,01 0,00 0 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D45 Marie Svernestam 364 7/4 Åby SOK 7 30.59 6,38 10,59 26 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 1
16/4 Skogspojkarnas SOK 1 43.47 0,00 10,23 40 x
22/4 OK Motala 2 42.21 9,41 10,35 30
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 45.06 0,00 11,08 40 x
1/5 Boxholms OK 6 40.08 8,55 10,14 31
5/5 OK Djerf 5 56.15 19,17 13,43 20
6/5 OK Mangen 4 26.40 4,31 10,40 30 Kort
12/5 Hagaby GoIF 3 29.34 3,18 11,13 33 x Kort
13/5 KFUM Örebro 7 52.01 6,36 13,26 33
24/5 Rehns BK 16 54.11 16,44 12,54 23
25/5 Rehns BK 11 32.42 8,12 12,06 23 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 4
27/5 Ljusdals OK 11 41.55 10,41 10,38 29
10/7 Tjust 2-dagars 1 7 52.30 10,06 12,35 29
11/7 Tjust 2-dagars 2 5 45.15 7,57 11,03 32
16/7 3-dagars 1 9 44.09 13,07 0,00 26
17/7 3-dagars 2 10 32.50 8,10 0,00 31
18/7 3-dagars 3 13 45.27 0 Slutplac 8
8/8 Stjärnorps SK 4 25.59 2,09 11,17 35 x Kort
16/8 KM-kort 1 30.29 0,00 12,11 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 1 48.39 0,00 11,46 40 x
26/8 DM-klassiskt 13 67.43 21,45 16,05 18
1/9 DM-kort 3 25.51 0,35 9,38 38 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
22/9 OK Tylöskog 3 51.32 4,48 13,33 35 x
22/9 OK Tylöskog 3 51.32 4,48 13,33 35 x
23/9 Åby SOK 4 55.56 5,42 14,40 34 x
6/10 Östgötakavlen 2 37.48 0 Lagplac 1
7/10 Tjällmo-G OK 3 49.17 5,20 12,28 34
21/10 OK Motala AIF 8 51.50 11,16 11,58 28
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 11
Ulla Kjell 178 7/4 Åby SOK 3 29.36 3,29 13,16 26 Motion
14/4 OK Nackhe 2 55.04 10,58 17,09 19 Motion
16/4 Fjärås AIK 12 67.02 25,25 21,54 4 Motion
22/4 OK Motala 2 64.42 6,34 19,39 23 Motion
1/5 Boxholms OK 14 54.58 21,17 16,54 8 Öppen
12/5 Hagaby GoIF 0 Ej Startat
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
16/7 3-dagars 1 6 52.40 15,12 0,00 14 Motion
17/7 3-dagars 2 13 57.35 26,28 0,00 3 Motion
18/7 3-dagars 3 9 64.20 16,46 17,52 23 Slutplac 9
22/7 5-dagars 1 46 40.18 12,56 12,28 17 Motion
23/7 5-dagars 2 54 51.58 13,37 15,19 16 Motion
24/7 5-dagars 3 95 55.18 23,14 15,11 6 Motion
26/7 5-dagars 4 97 49.10 20,16 17,41 0 Kort
27/7 5-dagars 5 52 42.27 0 Slutplac 65
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
16/8 KM-kort 2 38.17 7,48 15,18 14 Kort
19/8 GoIF Tjalve 17 78.08 29,29 18,55 10
24/8 DM-natt 5 56.05 31,00 0,00 0 Öppen
26/8 DM-klassiskt 18 73.59 28,01 17,34 11
1/9 DM-kort 16 38.29 13,13 14,21 13 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 7
7/10 Tjällmo-G OK 0 Utgått
21/10 OK Motala AIF 13 66.58 26,24 15,27 13
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 11
Kjerstin Svensson 22 16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Ej Startat
22/4 OK Motala 0 Ej Startat
8/8 Stjärnorps SK 12 32.30 8,40 14,07 22 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Felstämplat
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D50 Inga-Lill Pettersson 348 25/3 IFK Södertälje 20 45.08 13,26 11,52 26
7/4 Åby SOK 2 31.02 2,03 12,43 35 x Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 11
16/4 Skogspojkarnas SOK 7 57.34 17,30 15,08 22
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 13
22/4 OK Motala 0 Felstämplat
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 4 48.22 4,08 13,46 35 x
1/5 Boxholms OK 18 49.44 18,25 13,51 21
12/5 Hagaby GoIF 26 49.26 26,36 21,46 0 Kort
13/5 KFUM Örebro 16 61.03 19,24 16,03 20
24/5 Rehns BK 11 50.56 11,53 13,54 28
25/5 Rehns BK 14 42.08 14,16 15,36 11 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 12
27/5 Ljusdals OK 11 38.02 8,55 11,07 31
16/7 3-dagars 1 5 44.05 4,30 0,00 35
17/7 3-dagars 2 10 37.28 6,22 0,00 33 Motion
18/7 3-dagars 3 15 52.27 0 Slutplac 4
22/7 5-dagars 1 64 44.46 15,49 12,56 24
23/7 5-dagars 2 42 44.32 13,59 12,36 26
24/7 5-dagars 3 24 41.52 9,29 11,32 30
26/7 5-dagars 4 76 49.52 21,33 14,37 0 Kort
27/7 5-dagars 5 27 35.31 0 Slutplac 35
16/8 KM-kort 2 39.09 8,59 15,39 12 Kort
19/8 GoIF Tjalve 4 51.14 5,25 14,33 34
26/8 DM-klassiskt 4 49.55 5,05 13,10 34 x
1/9 DM-kort 2 30.57 3,45 11,32 32 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 7
23/9 Åby SOK 1 54.44 0,00 14,21 40 x
6/10 Östgötakavlen 7 34.34 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 7 64.01 18,38 15,36 21
21/10 Svaide/Roma OK 4 28.56 6,06 11,45 27 Kort
22/10 Svaide/Roma OK 2 66.42 0,53 0,00 39 x
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 11
Gunvor Fridh 113 16/4 Skogspojkarnas SOK 6 55.34 15,30 14,37 24
22/4 OK Motala 2 58.25 6,22 17,42 33 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 9 81.53 37,39 23,19 2
19/8 GoIF Tjalve 0 Utgått
26/8 DM-klassiskt 8 62.46 17,56 16,33 22
23/9 Åby SOK 3 67.16 12,32 17,39 27
6/10 Östgötakavlen 7 44.51 0 Lagplac 5
7/10 Tjällmo-G OK 0 Utgått
21/10 OK Motala AIF 7 78.20 34,26 21,24 5
Elisabeth Wiklund 44 16/4 Skogspojkarnas SOK 17 56.53 20,07 19,01 9 Öppen
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 8 60.21 19,50 15,52 10 Öppen
18/7 3-dagars 3 11 52.27 15,45 0,00 14 Öppen
2/9 DM-kavle 4 51.36 18,18 0,00 11 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D55 Eva Lindgren 373 7/4 Åby SOK 4 30.37 5,04 13,01 29 Kort
15/4 Ärla IF 4 31.48 3,48 13,08 32 Kort
16/4 Strängnäs-Malmby 6 39.26 6,34 11,16 26 Kort
22/4 OK Motala 1 50.26 0,00 15,16 40 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 45.42 0,00 13,01 40 x
1/5 Boxholms OK 9 50.30 10,54 13,57 29
8/7 Gotlands 2-dagars 1 2 22.54 0,44 0,00 38 x Kort
9/7 Gotlands 2-dagars 2 3 49.37 13,05 0,00 26
11/7 Gotlands 3-dagars 1 7 60.11 17,11 0,00 22
11/7 Gotlands 3-dagars 2 8 60.09 25,26 0,00 14
11/7 Gotlands 3-dagars 3 2 51.36 1,35 0,00 0
8/8 Stjärnorps SK 2 33.13 1,29 15,49 37 x Kort
16/8 KM-kort 1 30.10 0,00 12,04 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 1 43.59 0,00 12,29 40 x
24/8 DM-natt 2 46.58 5,13 12,21 34 x
26/8 DM-klassiskt 1 41.33 0,00 12,54 40 x
9/9 Katrineholms OK 6 50.12 12,59 14,08 27
15/9 Strängnäs-M OL 5 40.33 10,57 0,00 18 Kort
23/9 Åby SOK 1 49.58 0,00 14,41 40 x
6/10 Östgötakavlen 3 49.54 0 Lagplac 5
7/10 Tjällmo-G OK 3 56.45 7,39 14,04 32
21/10 Svaide/Roma OK 7 27.04 6,41 12,05 26 Kort
22/10 Svaide/Roma OK 8 79.18 26,38 0,00 13
Harriet Swärdh 198 7/4 Åby SOK 5 40.02 13,55 17,57 16 Motion
16/4 Skogspojkarnas SOK 6 76.33 28,53 20,08 11
22/4 OK Motala 5 73.08 15,00 22,13 24 Motion
1/5 Boxholms OK 18 59.16 25,35 18,14 4 Öppen
10/7 Tjust 2-dagars 1 4 53.18 18,48 0,00 11 Öppen
16/7 3-dagars 1 5 57.38 15,17 0,00 14 Motion
17/7 3-dagars 2 3 44.09 10,33 0,00 19 Motion
18/7 3-dagars 3 3 54.14 2,43 17,03 27 Slutplac 4
22/7 5-dagars 1 54 43.48 12,49 15,22 17 Motion
23/7 5-dagars 2 32 43.35 11,28 15,17 18 Motion
24/7 5-dagars 3 67 56.00 21,54 18,25 8 Motion
26/7 5-dagars 4 64 50.32 23,49 21,58 6 Motion
27/7 5-dagars 5 44 39.37 0 Slutplac 46
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 8 72.51 41,12 25,12 0 Öppen
26/8 DM-klassiskt 9 66.25 27,39 0,00 2 Öppen
1/9 DM-kort 5 59.12 11,34 0,00 28 Öppen
2/9 DM-kavle 6 63.12 30,04 0,00 0 Öppen
23/9 Åby SOK 2 73.53 10,22 25,23 19 Motion
7/10 Tjällmo-G OK 2 73.03 19,48 22,12 10 Motion
21/10 OK Motala AIF 12 68.38 23,17 18,45 16
Kerstin Kempe 191 22/4 OK Motala 6 77.39 27,13 23,31 12
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
8/7 Gotlands 2-dagars 1 4 29.51 7,41 0,00 14 Kort
9/7 Gotlands 2-dagars 2 4 53.35 17,03 0,00 22
11/7 Gotlands 3-dagars 1 2 51.06 6,10 0,00 23 Motion
11/7 Gotlands 3-dagars 2 1 37.01 0,00 0,00 30 Motion
11/7 Gotlands 3-dagars 3 0 Felstämplat
22/7 5-dagars 1 12 35.19 4,20 12,23 25 Motion
24/7 5-dagars 3 27 45.19 11,13 14,54 18 Motion
26/7 5-dagars 4 9 31.30 4,47 13,41 25 Motion
19/8 GoIF Tjalve 5 61.14 17,15 17,23 22
1/9 DM-kort 0 Ej Startat
9/9 Katrineholms OK 0 Ej Startat
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
Lotta Granholm 80 4/4 KM-natt 2 70.20 14,49 19,32 15 D 40
7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 16 83.10 46,04 15,48 0 Öppen
22/4 OK Motala 15 89.50 46,28 20,05 0 Öppen
1/5 Boxholms OK 15 92.08 46,07 17,47 0 Öppen
18/7 3-dagars 3 0 Felstämplat
22/7 5-dagars 1 87 45.36 16,24 13,08 23
23/7 5-dagars 2 89 41.12 12,16 12,20 27
24/7 5-dagars 3 134 65.08 35,39 19,12 4
26/7 5-dagars 4 131 49.16 28,40 19,14 11 Kort
27/7 5-dagars 5 130 57.56 0 Slutplac 108
24/8 DM-natt 0 Ej Startat
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D60 Monica Lindgren 5 16/4 Skogspojkarnas SOK 4 64.24 32,18 19,10 0 Öppen
22/4 OK Motala 3 88.00 34,24 27,40 5
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 6 100.20 57,00 30,35 0
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
D70 Ulla-Britt Lagerholm 363 7/4 Åby SOK 4 35.02 12,09 17,00 27 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 1 43.33 0,00 17,21 40 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 3 74.56 12,04 25,24 27
1/5 Boxholms OK 5 56.02 11,51 19,35 28
12/5 Hagaby GoIF 1 41.13 0,00 18,54 40 x Kort
13/5 KFUM Örebro 3 89.03 40,44 34,22 0
16/7 3-dagars 1 6 52.50 4,52 0,00 35 x
17/7 3-dagars 2 3 36.21 0,45 0,00 39 x
18/7 3-dagars 3 4 53.17 0 Slutplac 4
8/8 Stjärnorps SK 4 48.42 11,41 24,21 28 Kort
19/8 GoIF Tjalve 3 57.20 8,13 23,12 31
26/8 DM-klassiskt 1 67.29 0,00 23,40 40 x
1/9 DM-kort 1 33.21 0,00 17,50 40 x Kort
9/9 Katrineholms OK 1 64.46 0,00 21,05 40 x
23/9 Åby SOK 3 57.33 9,57 23,01 30
6/10 Östgötakavlen 10 69.21 0 Lagplac 9
7/10 Tjällmo-G OK 0 Utgått
21/10 OK Motala AIF 3 57.50 12,13 18,46 27
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H Agnes De Laval 50 26/4 U-serien LAIK 9 48.12 12,09 0,00 17
30/8 U-serien IFK 2 43.47 6,59 0,00 33
Thomas Persson 0 23/9 Åby SOK 3 113.09 56,56 0,00 0 Öppen
Daniel Almgren 0 26/8 DM-klassiskt 7 86.20 34,32 0,00 0 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H10 Robert Vångell 381 7/4 Uddevalla 0 U 1
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 U 1
22/4 OK Motala 1 19.24 0,00 8,21 40
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 4 16.32 1,25 7,52 38
1/5 Boxholms OK 0 U 1
3/5 U-Serien OKS 1 28.14 0,00 11,17 30
10/5 U-Serien BGoIF 2 18.01 0,15 7,12 29
12/5 Hagaby GoIF 5 26.15 4,19 9,04 35 Kort
13/5 KFUM Örebro 6 18.40 2,47 7,52 37
24/5 Rehns BK 10 20.35 5,29 8,14 34
25/5 Rehns BK 5 18.50 3,54 8,31 36 Kort
27/5 Ljusdals OK 18 24.42 11,03 9,57 28
26/6 Idre 1 2 9.29 0,02 0,00 39
27/6 Idre 2 6 15.32 3,29 0,00 36 Kort
28/6 Idre 3 7 21.37 0 Slutplac 8
22/7 5-dagars 1 31 19.26 4,56 8,57 35
23/7 5-dagars 2 87 24.30 10,40 9,48 29
24/7 5-dagars 3 23 15.51 3,11 7,46 36
26/7 5-dagars 4 13 15.37 2,28 6,49 37 51
27/7 5-dagars 5 27 15.51 0 Slutplac 23
8/8 Stjärnorps SK 9 16.56 4,19 8,03 35 Kort
11/8 OK Tranan 3 18.12 3,03 7,40 36
12/8 OK Tranan 7 16.59 3,14 8,56 36 Kort
19/8 GoIF Tjalve 2 22.14 0,31 10,14 39
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
30/8 U-serien IFK 1 15.36 0,00 0,00 30
1/9 DM-kort 2 15.31 0,05 7,45 39 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
8/9 U-Serien LOK 1 15.35 0,00 6,29 30
7/10 Tjällmo-G OK 1 19.03 0,00 8,34 40
13/10 Daladubbeln 1 20 30.08 0
13/10 Daladubbeln 2 7 22.17 0 Slutplac 11
Patrik Tosteberg 331 16/4 Skogspojkarnas SOK 0 U 1
22/4 OK Motala 9 26.41 7,17 11,30 32
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 12 25.29 10,22 12,08 29
3/5 U-Serien OKS 2 37.15 9,01 14,54 20
6/5 Linköpings OK 9 33.29 9,52 0,00 30 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 4 19.53 2,07 7,57 27
16/7 3-dagars 1 18 27.50 16,10 0,00 23
17/7 3-dagars 2 14 17.34 5,58 0,00 34
18/7 3-dagars 3 13 22.44 8,02 8,34 31 Slutplac 14
8/8 Stjärnorps SK 6 16.41 4,04 7,56 35 Kort
16/8 KM-kort 1 18.26 0,00 9,42 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 5 26.42 4,59 12,18 35
30/8 U-serien IFK 2 18.00 2,24 0,00 27
1/9 DM-kort 6 18.24 2,58 9,12 37 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
8/9 U-Serien LOK 2 16.09 0,34 6,43 29
7/10 Tjällmo-G OK 7 25.01 5,58 11,16 34
13/10 Daladubbeln 1 20 30.08 0
13/10 Daladubbeln 2 7 22.17 0 Slutplac 11
21/10 OK Motala AIF 10 21.02 6,55 10,50 33
Martin Gabrielsson 294 26/4 U-serien LAIK 0 Inskolning
1/5 Boxholms OK 0 U 1
3/5 U-Serien OKS 3 41.11 12,57 16,28 17
10/5 U-Serien BGoIF 1 17.46 0,00 7,06 30
16/7 3-dagars 1 14 20.15 8,35 0,00 31
18/7 3-dagars 3 11 21.55 7,13 8,16 32
8/8 Stjärnorps SK 8 16.48 4,11 8,00 35 Kort
19/8 GoIF Tjalve 10 30.44 9,01 14,09 30
30/8 U-serien IFK 3 19.25 3,49 0,00 26
1/9 DM-kort 5 17.53 2,27 8,56 37 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
8/9 U-Serien LOK 3 16.15 0,40 6,46 29
23/9 Åby SOK 7 38.02 12,28 15,12 27
7/10 Tjällmo-G OK 0 Ej Startat
21/10 OK Motala AIF 0 Ej Startat
Andreas Henriksson 119 16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 U 1
22/4 OK Motala 0 U 1
1/5 Boxholms OK 0 U 1
3/5 U-Serien OKS 5 49.16 21,02 19,42 8
10/5 U-Serien BGoIF 5 24.33 6,47 9,49 23
30/8 U-serien IFK 5 27.25 11,49 0,00 18
1/9 DM-kort 10 23.09 7,43 11,34 32 Kort
8/9 U-Serien LOK 5 36.00 20,25 15,00 9
23/9 Åby SOK 11 113.03 87,29 45,13 0
7/10 Tjällmo-G OK 15 30.02 10,59 13,31 29
Karl Johansson 100 7/4 Åby SOK 5 23.26 10,08 12,27 29 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 3
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 U 1
22/4 OK Motala 2 21.11 1,47 9,07 38
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
1/5 Boxholms OK 0 U 1
6/5 Linköpings OK 5 29.55 6,18 0,00 33 Kort
24/5 Rehns BK 0 U 1
25/5 Rehns BK 0 U 1
27/5 Ljusdals OK 0 U 1
22/7 5-dagars 1 0 Felstämplat
23/7 5-dagars 2 28 27.46 0 U 1
24/7 5-dagars 3 9 15.32 0 U 1
26/7 5-dagars 4 32 28.45 0 U 1
27/7 5-dagars 5 47 30.16 0
8/8 Stjärnorps SK 0 Utgått
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
Henrik Lagerholm 20 29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
8/8 Stjärnorps SK 13 32.29 19,52 15,28 20 Kort
Tobias Ahlström 14 30/8 U-serien IFK 0 Inskolning
21/10 OK Motala AIF 8 51.15 15,55 0,00 14 Öppen
Emil Kling 0 30/8 U-serien IFK 0 Inskolning
8/9 U-Serien LOK 0 Inskolning
7/10 Tjällmo-G OK 3 20.52 0 U 1
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H12 Peter Eriksson 395 25/3 IFK Södertälje 3 22.45 2,21 6,46 37
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
7/4 Åby SOK 1 14.19 0,00 6,47 40 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 3
13/4 Kjula IF 3 21.21 0,45 6,40 39
16/4 Skogspojkarnas SOK 1 23.00 0,00 7,23 40
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 2
22/4 OK Motala 2 31.07 2,26 9,45 37
26/4 U-serien LAIK 2 19.05 1,54 0,00 28
28/4 Tiomila 0 Lagplac 201
1/5 Boxholms OK 8 32.36 7,03 10,35 32
3/5 U-Serien OKS 1 19.25 0,00 6,41 30
6/5 Linköpings OK 1 21.20 0,00 0,00 40 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 6 24.55 6,23 8,35 23
12/5 Hagaby GoIF 22 31.11 11,36 12,28 28 Kort
13/5 KFUM Örebro 15 28.06 8,38 10,00 31
10/7 Tjust 2-dagars 1 0 Ej Startat
11/7 Tjust 2-dagars 2 0 Ej Startat
16/7 3-dagars 1 2 20.27 2,27 0,00 37
17/7 3-dagars 2 5 17.24 3,15 0,00 36
18/7 3-dagars 3 19 26.48 9,59 9,55 30 Slutplac 7
22/7 5-dagars 1 34 22.11 6,24 8,33 33
23/7 5-dagars 2 12 20.22 2,41 6,44 37
24/7 5-dagars 3 4 16.44 0,56 5,43 39
26/7 5-dagars 4 46 23.18 7,52 9,32 32
27/7 5-dagars 5 15 20.59 0 Slutplac 14
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
8/8 Stjärnorps SK 1 15.25 0,00 6,25 40 Kort
19/8 GoIF Tjalve 1 23.08 0,00 7,22 40
26/8 DM-klassiskt 9 31.57 10,36 11,05 29
30/8 U-serien IFK 3 17.59 1,58 0,00 28
1/9 DM-kort 1 14.34 0,00 6,11 40 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 3 19.40 1,43 6,33 28
23/9 Åby SOK 1 28.09 0,00 9,23 40
6/10 Östgötakavlen 1 26.14 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 2 21.41 2,11 8,07 37
13/10 Daladubbeln 1 3 28.55 0
13/10 Daladubbeln 2 5 34.55 0 Slutplac 4
21/10 OK Motala AIF 8 23.59 5,24 10,36 34
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Oscar Vångell 394 7/4 Uddevalla 1 27.08 0,00 10,16 40 Kort
8/4 Uddevalla 1 29.30 0,00 9,42 40
16/4 Skogspojkarnas SOK 2 27.01 4,01 8,41 35
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 2
22/4 OK Motala 6 34.30 5,49 10,48 34
26/4 U-serien LAIK 1 17.11 0,00 0,00 30
28/4 Tiomila 0 Lagplac 128
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 24.39 0,29 9,07 39
1/5 Boxholms OK 4 26.17 0,44 8,32 39
3/5 U-Serien OKS 3 19.49 0,24 6,50 29
6/5 Linköpings OK 2 22.03 0,43 0,00 39 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 2 20.45 2,13 7,09 27
12/5 Hagaby GoIF 6 24.20 4,45 9,44 35 Kort
13/5 KFUM Örebro 4 22.33 3,05 8,01 36
24/5 Rehns BK 10 26.27 5,55 8,23 34
25/5 Rehns BK 4 24.52 5,50 9,36 34 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 4
27/5 Ljusdals OK 8 20.10 4,21 6,58 35
26/6 Idre 1 2 24.53 4,37 0,00 35
27/6 Idre 2 5 29.09 3,46 0,00 36 Kort
28/6 Idre 3 3 27.14 0 Slutplac 2
22/7 5-dagars 1 4 16.32 0,45 6,23 39
23/7 5-dagars 2 10 19.43 2,02 6,31 37
24/7 5-dagars 3 5 16.46 0,58 5,44 39
26/7 5-dagars 4 4 17.02 1,36 6,58 38
27/7 5-dagars 5 5 19.06 0 Slutplac 1
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
11/8 OK Tranan 3 20.25 1,20 6,48 38
12/8 OK Tranan 1 17.03 0,00 7,22 40 Kort
16/8 KM-kort 1 23.54 0,00 9,33 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 4 26.42 3,34 8,30 36
24/8 DM-natt 1 25.05 0,00 0,00 30 Öppen
26/8 DM-klassiskt 2 23.17 1,56 8,05 38
30/8 U-serien IFK 1 16.01 0,00 0,00 30
1/9 DM-kort 2 15.15 0,41 6,29 39 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 1 17.57 0,00 5,59 30
23/9 Åby SOK 9 46.41 18,32 15,33 21
6/10 Östgötakavlen 2 32.45 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 1 19.30 0,00 7,18 40
13/10 Daladubbeln 1 3 28.55 0
13/10 Daladubbeln 2 5 34.55 0 Slutplac 4
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Andreas Berg 314 10/3 Halmstads OK 24 40.44 20,38 12,07 19
25/3 IFK Södertälje 23 37.13 16,49 11,04 23
1/4 SOK Viljan 26 72.25 48,40 24,27 0
7/4 Nybro OK 11 56.09 29,18 18,06 10
15/4 OK Orion 9 38.03 14,26 12,38 25
16/4 OK Orion 7 41.25 25,40 16,58 14 Kort
22/4 OK Motala 20 65.32 36,51 20,32 3
26/4 U-serien LAIK 5 26.17 9,06 0,00 20
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 20 69.39 45,29 25,47 0
1/5 Boxholms OK 20 45.52 20,19 14,53 19
3/5 U-Serien OKS 7 30.32 11,07 10,31 18
6/5 Linköpings OK 22 49.52 28,32 0,00 11 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 5 24.00 5,28 8,16 24
12/5 Hagaby GoIF 50 53.25 33,50 21,22 6 Kort
13/5 KFUM Örebro 43 45.04 25,36 16,02 14
11/7 Hällefors OK 3 1 42.36 0,00 0,00 30 Öppen
16/7 3-dagars 1 24 28.43 10,43 0,00 29
17/7 3-dagars 2 23 22.25 8,16 0,00 31
18/7 3-dagars 3 17 26.12 9,23 9,42 30 Slutplac 19
22/7 5-dagars 1 53 19.48 7,49 9,02 32
23/7 5-dagars 2 32 24.52 8,51 8,49 31
24/7 5-dagars 3 86 33.27 18,27 13,19 21
26/7 5-dagars 4 22 21.40 7,39 9,17 32
27/7 5-dagars 5 34 23.00 0 Slutplac 45
8/8 Stjärnorps SK 18 36.45 21,20 15,18 18 Kort
11/8 OK Tranan 18 30.59 11,54 10,19 28
12/8 OK Tranan 14 24.20 7,17 10,32 32 Kort
16/8 KM-kort 3 45.44 21,50 18,17 8 Kort
19/8 GoIF Tjalve 20 57.31 34,23 18,19 5
26/8 DM-klassiskt 16 43.27 22,06 15,05 17
30/8 U-serien IFK 6 25.08 9,07 0,00 20
1/9 DM-kort 15 27.10 12,36 11,33 27 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 Vaggeryds SOK 5 67.48 23,19 21,19 16
9/9 Katrineholms OK 2 27.38 0,48 9,05 39
7/10 Tjällmo-G OK 20 49.51 30,21 18,40 9
13/10 Daladubbeln 1 63 59.06 0
13/10 Daladubbeln 2 42 49.46 0 Slutplac 58
21/10 OK Motala AIF 20 43.36 25,01 19,17 14
Ola Almén 293 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
7/4 Åby SOK 10 19.29 5,10 9,14 34 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 3
16/4 Skogspojkarnas SOK 17 49.42 26,42 15,58 13
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 2
22/4 OK Motala 9 38.18 9,37 12,00 30
26/4 U-serien LAIK 6 26.30 9,19 0,00 20
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 12 36.36 12,26 13,33 27
1/5 Boxholms OK 12 39.45 14,12 12,54 25
3/5 U-Serien OKS 4 25.07 5,42 8,39 24
6/5 Linköpings OK 10 35.59 14,39 0,00 25 Kort
12/5 Hagaby GoIF 35 34.30 14,55 13,48 25 Kort
13/5 KFUM Örebro 30 36.21 16,53 12,56 23
24/5 Rehns BK 17 33.48 13,16 10,43 26
25/5 Rehns BK 27 45.44 26,42 17,39 13 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 4
27/5 Ljusdals OK 18 25.17 9,28 8,44 30
22/7 5-dagars 1 76 23.25 11,26 10,41 28
23/7 5-dagars 2 61 27.58 11,57 9,55 28
24/7 5-dagars 3 31 22.38 7,38 9,01 32
26/7 5-dagars 4 51 24.12 10,11 10,23 29 51
27/7 5-dagars 5 51 24.12 0 Slutplac 47
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
11/8 OK Tranan 33 50.03 30,58 16,41 9
12/8 OK Tranan 0 Ej Startat
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 18 44.16 22,55 15,22 17
30/8 U-serien IFK 11 33.49 17,48 0,00 12
1/9 DM-kort 17 28.47 14,13 12,14 25 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
8/9 U-Serien LOK 8 32.51 14,54 10,57 15
9/9 Katrineholms OK 10 37.48 10,58 12,26 29
23/9 Åby SOK 11 53.31 25,22 17,50 14
7/10 Tjällmo-G OK 17 40.54 21,24 15,19 18
13/10 Daladubbeln 1 35 40.44 0
13/10 Daladubbeln 2 48 50.33 0 Slutplac 39
Jesper Welander 267 7/4 Åby SOK 8 18.16 3,57 8,39 36 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 5 33.23 10,23 10,44 29
22/4 OK Motala 8 36.19 7,38 11,23 32 x
26/4 U-serien LAIK 11 29.43 12,32 0,00 17
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 8 31.18 7,08 11,35 32
1/5 Boxholms OK 9 34.43 9,10 11,16 30
10/5 U-Serien BGoIF 3 22.50 4,18 7,52 25
30/8 U-serien IFK 8 28.36 12,35 0,00 17
8/9 U-Serien LOK 5 29.55 11,58 9,58 18
21/10 OK Motala AIF 12 27.18 8,43 12,04 31
Henrik Tosteberg 264 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
16/4 Skogspojkarnas SOK 15 40.33 17,33 13,02 22
22/4 OK Motala 12 43.22 14,41 13,35 25
26/4 U-serien LAIK 7 27.26 10,15 0,00 19
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 14 39.12 15,02 14,31 24
3/5 U-Serien OKS 8 31.19 11,54 10,47 18
6/5 Linköpings OK 21 47.07 25,47 0,00 14 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 7 25.05 6,33 8,38 23
24/5 Rehns BK 31 46.29 25,57 14,45 14
25/5 Rehns BK 25 39.38 20,36 15,18 19 Kort
27/5 Ljusdals OK 23 31.06 15,17 10,45 24
16/7 3-dagars 1 29 32.06 14,06 0,00 25
17/7 3-dagars 2 32 25.55 11,46 0,00 28
18/7 3-dagars 3 25 30.24 13,35 11,15 26 Slutplac 26
8/8 Stjärnorps SK 17 34.03 18,38 14,11 21 Kort
16/8 KM-kort 2 37.42 13,48 15,04 16 Kort
19/8 GoIF Tjalve 15 38.46 15,38 12,20 24
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
30/8 U-serien IFK 7 25.43 9,42 0,00 20
1/9 DM-kort 13 25.29 10,55 10,50 29 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 9 37.45 19,48 12,35 10
7/10 Tjällmo-G OK 11 33.39 14,09 12,36 25
13/10 Daladubbeln 1 35 40.44 0
13/10 Daladubbeln 2 48 50.33 0 Slutplac 39
21/10 OK Motala AIF 9 24.23 5,48 10,47 34
Jonas Pälvärinne 206 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 3
16/4 Skogspojkarnas SOK 9 37.06 14,06 11,55 25
22/4 OK Motala 14 47.07 18,26 14,46 21
3/5 U-Serien OKS 16 40.48 21,23 14,04 8
10/5 U-Serien BGoIF 11 32.55 14,23 11,21 15
16/7 3-dagars 1 37 51.56 33,56 0,00 6
17/7 3-dagars 2 40 35.42 21,33 0,00 18
18/7 3-dagars 3 31 38.59 22,10 14,26 17 Slutplac 34
8/8 Stjärnorps SK 8 20.09 4,44 8,23 35 Kort
16/8 KM-kort 0 Utgått
26/8 DM-klassiskt 20 50.50 29,29 17,39 10
30/8 U-serien IFK 0 Utgått
1/9 DM-kort 11 23.51 9,17 10,08 30 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
7/10 Tjällmo-G OK 0 Utgått
13/10 Daladubbeln 2 42 49.46 0 Slutplac 58
21/10 OK Motala AIF 17 31.10 12,35 13,47 27
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 49
Jonas Ahlström 109 16/4 Skogspojkarnas SOK 12 39.29 16,29 12,41 23
22/4 OK Motala 19 63.26 34,45 19,53 5
26/4 U-serien LAIK 4 25.40 8,29 0,00 21
3/5 U-Serien OKS 17 42.32 23,07 14,40 6
30/8 U-serien IFK 5 23.54 7,53 0,00 22
8/9 U-Serien LOK 10 43.35 25,38 14,31 4
21/10 OK Motala AIF 16 29.59 11,24 13,16 28
Alexander Kallén 94 26/4 U-serien LAIK 1 17.17 0,00 0,00 30
3/5 U-Serien OKS 13 32.49 13,24 11,18 16
10/5 U-Serien BGoIF 4 23.55 5,23 8,14 24
8/8 Stjärnorps SK 0 Felstämplat
30/8 U-serien IFK 4 21.59 5,58 0,00 24
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
Henrik Jonhed 91 26/4 U-serien LAIK 14 35.35 18,24 0,00 11
3/5 U-Serien OKS 11 32.42 13,17 11,16 16
10/5 U-Serien BGoIF 12 33.54 15,22 11,41 14
12/5 Hagaby GoIF 51 54.11 34,36 21,40 5 Kort
13/5 KFUM Örebro 48 55.56 36,28 19,54 3
1/9 DM-kort 6 22.08 7,34 9,25 32 Kort
8/9 U-Serien LOK 11 43.48 25,51 14,36 4
7/10 Tjällmo-G OK 21 53.01 33,31 19,51 6
Petter Säterskog 66 26/4 U-serien LAIK 12 32.07 14,56 0,00 15
3/5 U-Serien OKS 12 32.45 13,20 11,17 16
10/5 U-Serien BGoIF 14 49.06 30,34 16,55 0
8/9 U-Serien LOK 7 31.29 13,32 10,29 16
7/10 Tjällmo-G OK 15 39.38 20,08 14,50 19
Jonatan Welander 58 7/4 Åby SOK 0 U 2
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 U 2
22/4 OK Motala 0 U 2
26/4 U-serien LAIK 2 18.46 1,29 0,00 28
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 U 2
1/5 Boxholms OK 0 U 2
30/8 U-serien IFK 1 21.05 0,00 0,00 30
Marcus Andersson 24 30/8 U-serien IFK 3 26.33 5,28 0,00 24
Erik Jonsson 10 26/4 U-serien LAIK 16 52.10 34,59 0,00 0
3/5 U-Serien OKS 15 38.50 19,25 13,23 10
Rasmus Kling 0 7/10 Tjällmo-G OK 1 30.37 0 U 2
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H14 Anton Östlin 376 25/3 IFK Södertälje 5 33.27 6,04 7,47 33
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
1/4 SOK Viljan 13 36.42 11,04 9,31 28
1/4 SOK Viljan 13 36.42 11,04 9,31 28
7/4 OK Tor 24 37.36 8,59 8,20 31
7/4 OK Tor 24 37.36 8,59 8,20 31
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 7
13/4 Kjula IF 16 37.54 8,55 9,14 31
15/4 Ärla IF 11 38.01 15,17 11,44 24 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 4 38.25 2,26 9,31 37
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 13
22/4 OK Motala 8 49.58 16,11 14,14 23
26/4 U-serien LAIK 1 24.45 0,00 0,00 30
28/4 Tiomila 0 Lagplac 128
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 33.06 0,00 8,42 40
1/5 Boxholms OK 7 40.07 6,26 9,38 33
3/5 U-Serien OKS 1 30.21 0,00 7,59 30
6/5 Linköpings OK 3 31.42 5,45 0,00 34 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 1 29.34 0,00 7,46 30
12/5 Hagaby GoIF 11 27.53 6,42 10,40 33 Kort
13/5 KFUM Örebro 9 40.46 5,22 10,52 34
24/5 Rehns BK 0 Ej Startat
25/5 Rehns BK 0 Ej Startat
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 14
27/5 Ljusdals OK 15 32.37 8,41 8,05 31
26/6 Idre 1 21 49.30 12,31 0,00 27
26/6 Idre 2 8 30.12 5,04 0,00 34
28/6 Idre 3 19 43.48 0 Slutplac 11
10/7 Tjust 2-dagars 1 9 40.23 11,12 10,11 28
11/7 Tjust 2-dagars 2 9 34.12 7,38 8,44 32
16/7 3-dagars 1 7 35.18 8,23 0,00 31
17/7 3-dagars 2 10 31.48 8,40 0,00 31
18/7 3-dagars 3 19 41.09 0 Slutplac 11
22/7 5-dagars 1 25 23.47 4,41 7,31 35
23/7 5-dagars 2 56 35.50 13,06 9,34 26
24/7 5-dagars 3 6 19.44 1,39 6,11 38
26/7 5-dagars 4 7 22.24 2,17 7,28 37
27/7 5-dagars 5 29 26.37 0 Slutplac 20
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
11/8 GM 16 33.00 6,55 8,04 33
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 8 41.33 8,06 10,39 31
24/8 DM-natt 2 25.05 1,26 6,25 38
26/8 DM-klassiskt 1 25.48 0,00 7,32 40
30/8 U-serien IFK 1 21.06 0,00 0,00 30
1/9 DM-kort 5 26.34 3,36 8,51 36 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 Distriksmatch 3 31.02 2,13 8,52 37
8/9 U-Serien LOK 1 24.57 0,00 6,55 30
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
23/9 Åby SOK 10 49.09 20,49 14,27 19
6/10 Östgötakavlen 4 35.57 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 3 33.42 6,58 9,26 33
13/10 Daladubbeln 1 8 44.55 0
13/10 Daladubbeln 2 35 65.55 0 Slutplac 19
21/10 OK Motala AIF 3 27.21 1,11 8,21 38
28/10 Smålanskavlen 31.53 0 Lagplac 33
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 8
Christoffer Wåhlander 269 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
4/4 KM-natt 0 Utgått
7/4 Åby SOK 7 24.11 4,44 9,26 35 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 24 81.08 45,09 20,07 0
22/4 OK Motala 0 Ej Startat
26/4 U-serien LAIK 4 35.17 10,32 0,00 19
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 7 45.13 12,07 11,53 27
1/5 Boxholms OK 41 88.04 54,23 21,10 0
3/5 U-Serien OKS 6 48.25 18,04 12,44 11
6/5 Linköpings OK 9 44.23 18,26 0,00 21 Kort
12/5 Hagaby GoIF 50 51.57 30,46 19,54 9 Kort
13/5 KFUM Örebro 56 84.18 48,54 22,28 0
24/5 Rehns BK 56 60.17 32,54 14,47 7
25/5 Rehns BK 56 74.57 55,16 24,49 0 Kort
27/5 Ljusdals OK 43 42.55 18,59 10,38 21
18/7 3-dagars 3 3 24.26 1,41 0,00 28 Öppen
22/7 5-dagars 1 145 42.40 23,34 13,30 16
23/7 5-dagars 2 135 57.50 35,06 15,27 4
24/7 5-dagars 3 99 29.28 11,23 9,14 28
26/7 5-dagars 4 130 46.16 26,09 15,25 13
27/7 5-dagars 5 148 62.02 0 Slutplac 128
29/7 3 skåne 1 Dansk 1 8 22.49 3,31 8,57 26 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 2 8 19.53 6,25 8,44 23 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 3 0 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 4 9 24.17 6,17 10,28 23 Sprint
8/8 Stjärnorps SK 10 47.16 27,09 17,30 12 Kort
16/8 KM-kort 1 41.19 0,00 14,14 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Felstämplat
26/8 DM-klassiskt 10 40.38 14,50 11,52 25
30/8 U-serien IFK 4 29.53 8,47 0,00 21
1/9 DM-kort 12 38.56 15,58 12,58 24 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 U-Serien LOK 6 45.28 20,31 12,37 9
23/9 Åby SOK 11 55.16 26,56 16,15 13
7/10 Tjällmo-G OK 9 52.33 25,49 14,43 14
21/10 OK Motala AIF 13 48.28 22,18 14,49 17
Joakim Tosteberg 251 4/4 KM-natt 0 Utgått
7/4 Åby SOK 18 43.21 23,54 16,56 16 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 7
16/4 Skogspojkarnas SOK 19 56.41 20,42 14,03 19
22/4 OK Motala 12 58.37 24,50 16,41 15
26/4 U-serien LAIK 3 29.51 5,06 0,00 24
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 10 62.07 29,01 16,20 10
3/5 U-Serien OKS 3 38.49 8,28 10,12 21
6/5 Linköpings OK 8 42.12 16,15 0,00 23 Kort
10/5 U-Serien BGoIF 5 42.38 13,04 11,13 16
24/5 Rehns BK 54 57.40 30,17 14,09 9
25/5 Rehns BK 44 35.32 15,51 11,45 24 Kort
27/5 Ljusdals OK 37 40.23 16,27 10,01 23
16/7 3-dagars 1 31 49.57 23,02 0,00 16
17/7 3-dagars 2 38 51.41 28,33 0,00 11
18/7 3-dagars 3 30 50.28 0 Slutplac 31
16/8 KM-kort 2 41.24 0,05 14,16 29 Kort
19/8 GoIF Tjalve 13 46.35 13,08 11,56 26
24/8 DM-natt 7 37.18 13,39 9,33 26
26/8 DM-klassiskt 15 54.48 29,00 16,01 10
30/8 U-serien IFK 3 24.37 3,31 0,00 26
1/9 DM-kort 11 38.14 15,16 12,44 24 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 Distriksmatch 0 Felstämplat
8/9 U-Serien LOK 5 40.10 15,13 11,09 14
9/9 Distrikskavle 0 Kavle
7/10 Tjällmo-G OK 7 48.12 21,28 13,30 18
21/10 OK Motala AIF 11 40.01 13,51 12,14 26
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H16 Andreas Bjärkmar 362 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
4/4 KM-natt 0 Utgått
7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 11 67.56 28,56 12,54 11
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 13
22/4 OK Motala 3 43.20 4,43 9,21 35
28/4 Tiomila 0 Lagplac 38
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 8 56.11 11,46 10,40 28
1/5 Boxholms OK 19 42.06 10,15 8,21 29
12/5 Hagaby GoIF 0 Felstämplat
13/5 KFUM Örebro 50 62.17 23,40 12,58 16
24/5 Rehns BK 22 47.55 11,34 8,19 28
25/5 Rehns BK 20 28.43 6,02 8,35 27 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 14
10/7 Tjust 2-dagars 1 4 39.47 3,38 7,59 36
11/7 Tjust 2-dagars 2 4 40.17 6,36 8,37 33
17/7 3-dagars 2 22 43.09 11,39 0,00 18 Öppen
22/7 5-dagars 1 89 35.42 10,25 7,47 29
23/7 5-dagars 2 45 44.50 11,27 8,29 28
24/7 5-dagars 3 23 33.13 4,43 6,45 35
26/7 5-dagars 4 50 34.42 7,12 8,08 32
27/7 5-dagars 5 65 33.34 0 Slutplac 43
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
8/8 Stjärnorps SK 7 42.38 14,58 12,32 10 Kort
8/8 Distriksmatch 18 55.27 16,57 11,08 23 H 16
9/8 Distrikskavle 0 Kavle
11/8 GM 16 58.07 8,34 8,11 31
16/8 KM-kort 1 33.45 0,00 9,38 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 3 39.22 1,23 8,16 38
26/8 DM-klassiskt 3 44.07 -4,57 6,42 44
26/8 DM-klassiskt 3 44.07 2,28 6,42 37
1/9 DM-kort 7 27.39 5,14 8,07 29 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 USM 71 61.37 17,47 10,44 22 H 16
8/9 USM-kavle 0 Lagplac 82
23/9 Åby SOK 6 57.07 8,32 10,46 31
6/10 Östgötakavlen 1 34.42 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 1 31.48 0,00 6,45 40
13/10 Daladubbeln 1 28 59.48 0
13/10 Daladubbeln 2 29 74.16 0 Slutplac 26
21/10 OK Motala AIF 6 47.32 7,36 9,59 32
27/10 Smålanskavlen 53.59 0 Lagplac 33
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Erik Backteman 336 25/3 IFK Södertälje 18 38.25 7,28 7,27 32
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
31/3 OK Skogsfalken 7 42.56 7,20 8,44 32
1/4 OK Skogsfalken 6 44.36 5,48 8,45 34
4/4 KM-natt 0 Utgått
7/4 Åby SOK 3 26.39 2,15 7,35 35 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 7
15/4 OK Orion 17 48.43 11,10 9,17 28
16/4 OK Orion 20 45.53 25,00 14,17 0 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 13
22/4 OK Motala 7 47.42 9,05 10,18 30
28/4 Tiomila 0 Lagplac 38
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 9 60.56 16,31 11,35 23
1/5 Boxholms OK 25 43.56 12,05 8,43 27
12/5 Hagaby GoIF 16 35.04 7,49 9,43 24 Kort
13/5 KFUM Örebro 37 56.52 18,15 11,50 21
14/5 FK Vittus 7 29.58 4,01 8,19 31 Kort
24/5 Rehns BK 39 54.38 18,17 9,29 21
25/5 Rehns BK 45 35.17 12,36 10,33 14 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 14
27/5 Ljusdals OK 40 47.00 15,16 9,43 24
26/6 Idre 1 17 47.35 14,09 0,00 25
27/6 Idre 2 37 33.55 11,46 0,00 28
28/6 Idre 3 34 45.42 0 Slutplac 28
10/7 Tjust 2-dagars 1 17 51.09 15,00 10,16 24
11/7 Tjust 2-dagars 2 10 44.34 10,53 9,32 29
16/7 3-dagars 1 9 43.07 7,59 0,00 32
17/7 3-dagars 2 15 36.54 7,15 0,00 32
18/7 3-dagars 3 5 34.16 0 Slutplac 11
22/7 5-dagars 1 49 34.33 7,43 7,49 32
23/7 5-dagars 2 42 44.46 11,02 8,53 28
24/7 5-dagars 3 25 35.25 7,54 7,49 32
26/7 5-dagars 4 24 30.24 7,33 8,22 32
27/7 5-dagars 5 47 35.01 0 Slutplac 34
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
8/8 Stjärnorps SK 3 29.56 2,16 8,48 35 Kort
8/8 Distriksmatch 12 44.22 10,29 9,45 29
9/8 Distrikskavle 0 Kavle
11/8 GM 6 44.17 3,12 7,42 36
16/8 KM-kort 2 34.34 0,49 9,52 28 Kort
19/8 GoIF Tjalve 14 52.12 14,13 10,57 25
24/8 DM-natt 9 38.58 8,43 8,39 31
26/8 DM-klassiskt 4 44.42 3,03 6,48 36
1/9 DM-kort 6 27.24 4,59 8,03 30 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
8/9 USM 45 56.12 14,04 10,41 25 H 15
9/9 USM kavle 0 Lagplac utgått
23/9 Åby SOK 8 70.06 21,31 13,13 18
13/10 Daladubbeln 1 28 59.48 0
13/10 Daladubbeln 2 29 74.16 0 Slutplac 26
21/10 OK Motala AIF 8 50.25 10,29 10,35 29
28/10 Smålanskavlen 39.58 0 Lagplac 33
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Jakob Pälvärinne 292 7/4 Åby SOK 2 25.22 0,58 7,13 38 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 7
16/4 Skogspojkarnas SOK 9 50.20 11,20 9,34 28
20/4 Stigtomtakavlen 0 Laget bröt
22/4 OK Motala 0 Ej Startat
6/5 Linköpings OK 2 29.52 3,22 0,00 33 Kort
16/7 3-dagars 1 16 46.19 11,11 0,00 28
17/7 3-dagars 2 16 37.03 7,24 0,00 32
18/7 3-dagars 3 19 44.18 0 Slutplac 17
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
16/8 KM-kort 3 36.17 2,32 10,22 24 Kort
19/8 GoIF Tjalve 13 49.30 11,31 10,23 28
26/8 DM-klassiskt 14 68.15 26,36 10,23 13
1/9 DM-kort 8 28.00 5,35 8,14 28 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
23/9 Åby SOK 0 Utgått
7/10 Tjällmo-G OK 8 46.00 14,12 9,47 25
21/10 OK Motala AIF 10 51.46 11,50 10,52 28
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
David Engström 54 20/4 Stigtomtakavlen 0 Laget bröt
26/4 U-serien LAIK 2 53.56 18,27 0,00 11
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 U 4
26/6 Idre 1 0 U 2
27/6 Idre 2 3 21.49 0 U 2
28/6 Idre 3 1 16.45 0 U 2
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
16/8 KM-kort 4 48.58 15,13 13,59 0 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
7/10 Tjällmo-G OK 1 25.57 0,00 0,00 30 Öppen
13/10 Daladubbeln 1 18 66.53 16,53 0,00 13 Öppen
A´din Hjertberg 8 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 11
20/4 Stigtomtakavlen 0 Laget bröt
22/4 OK Motala 17 69.39 31,02 15,02 8
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H18 Johan Eriksson 273 25/3 IFK Södertälje 30 75.24 34,18 9,49 5 Lång
7/4 Åby SOK 7 32.43 6,27 8,11 27 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Laget utgått
13/4 Kjula IF 0 Utgått
16/4 Skogspojkarnas SOK 7 65.19 9,55 9,20 30
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 13
12/5 Hagaby GoIF 27 36.21 12,40 10,08 14 Kort
13/5 KFUM Örebro 0 Felstämplat
10/7 Tjust 2-dagars 1 9 53.42 9,20 8,11 30
11/7 Tjust 2-dagars 2 0 Felstämplat
16/7 3-dagars 1 23 67.49 22,12 0,00 22 Elit
17/7 3-dagars 2 17 38.58 11,13 0,00 33 Elit
18/7 3-dagars 3 21 70.40 0 Slutplac 19
22/7 5-dagars 1 147 78.00 32,24 11,57 7
23/7 5-dagars 2 119 75.22 33,49 11,35 6
24/7 5-dagars 3 0 Felstämplat
26/7 5-dagars 4 122 51.33 24,35 11,30 0 Kort
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
8/8 Stjärnorps SK 2 27.30 0,12 7,51 39 x Kort
19/8 GoIF Tjalve 18 84.44 26,26 11,13 18 Elit
26/8 DM-klassiskt 10 63.16 14,12 9,37 25
1/9 DM-kort 9 29.22 6,53 8,23 26 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
23/9 Åby SOK 3 98.25 20,10 9,36 19
6/10 Östgötakavlen 11 35.47 0 Lagplac 7
21/10 OK Motala AIF 3 57.02 17,04 10,02 22
28/10 Smålanskavlen 64.21 0 Lagplac 33
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Fredrik Lövgren 145 7/4 Åby SOK 13 42.21 16,05 10,36 7 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 14 89.33 34,09 12,48 5
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
4/8 Ungdoms 10-mila 0 Lagplac 28
8/8 Stjärnorps SK 10 36.28 9,10 10,25 21 Kort
19/8 GoIF Tjalve 1 95.58 0,00 14,48 40 x
26/8 DM-klassiskt 14 77.57 28,53 11,51 11
1/9 DM-kort 13 31.03 8,34 8,52 22 Kort
23/9 Åby SOK 3 87.39 14,26 14,27 25
7/10 Tjällmo-G OK 12 77.08 25,20 11,01 14
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H20 Henric Eriksson 372 3/3 OK Pan 0 Lagplac 5
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 30
7/4 Nybro OK 39 86.39 16,47 7,50 28 Elit J-cup
8/4 Nybro OK 14 26.48 2,24 6,19 35 x Kort J-cup
13/4 Kjula IF 2 44.27 1,27 6,05 38 x
16/4 Skogspojkarnas SOK 1 56.41 0,00 7,21 40 x
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 9
22/4 OK Motala 20 85.34 16,11 7,49 23 H 21
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 10 81.51 6,28 6,47 38 x Elit
10/7 Tjust 2-dagars 1 6 60.01 5,15 6,02 34 x H21
11/7 Tjust 2-dagars 2 0 Felstämplat
18/7 3-dagars 3 1 55.44 0,00 0,00 30 Öppen
22/7 5-dagars 1 37 65.46 10,02 7,11 34 Elit
23/7 5-dagars 2 44 69.11 14,23 7,18 30 Elit
26/7 5-dagars 4 28 32.25 5,02 6,28 34 Kort Elit
8/8 Stjärnorps SK 24 30.32 5,45 7,16 28 Kort
18/8 Junior Cup 0 Felstämplat
26/8 DM-klassiskt 2 58.01 0,11 7,39 39 x
1/9 DM-kort 1 27.22 0,00 6,46 40 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
14/9 SM kort kval 17 34.23 6,40 8,33 31 Kort
6/10 Östgötakavlen 4 31.23 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 1 53.56 0,00 7,17 40 x
21/10 OK Motala AIF 23 54.16 9,40 6,34 30 H 21
28/10 Smålanskavlen 50.44 0 Lagplac 79
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Peter Aronsson 251 22/7 5-dagars 1 35 58.15 8,23 7,55 31
23/7 5-dagars 2 37 82.29 19,34 9,13 20
24/7 5-dagars 3 40 64.02 11,24 7,31 28
26/7 5-dagars 4 15 34.05 4,13 6,58 31 Kort
27/7 5-dagars 5 25 66.17 0 Slutplac 20
24/8 DM-natt 3 74.39 15,27 9,49 24
26/8 DM-klassiskt 4 60.44 2,54 8,00 37 x
1/9 DM-kort 3 28.53 1,31 7,08 36 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
8/9 SM klass kval 24 78.31 23,43 10,04 21 Elit
14/9 SM kort kval 21 37.45 10,37 9,24 23 Kort
23/9 SM-Lång 0 Utgått
21/10 OK Motala AIF 0 Felstämplat
27/10 Smålanskavlen 87.24 0 Lagplac 90
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Henrik Sandberg 75 4/4 KM-natt 0 Utgått
16/4 Skogspojkarnas SOK 6 83.00 26,19 10,46 13
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 52
1/5 Boxholms OK 6 83.17 9,15 8,21 30
7/10 Tjällmo-G OK 3 61.21 7,25 8,17 32
Esbjörn Kjell 24 26/8 DM-klassiskt 7 72.59 15,09 9,37 24
Mikael Svensson 14 8/8 Stjärnorps SK 8 56.05 15,44 14,45 14 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H21 Björn Widén 357 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 30
4/4 KM-natt 2 66.10 3,25 7,58 26
7/4 Åby SOK 33 29.42 4,26 6,04 31 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 16
15/4 OK Orion 16 76.04 5,33 7,13 39 x Elit
16/4 OK Orion 1 22.57 0,00 5,35 40 x Kort
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 2 84.44 1,55 6,28 38 x Lång
12/5 Hagaby GoIF 11 28.15 3,05 6,33 33 x Kort
13/5 KFUM Örebro 6 97.48 5,49 6,56 39 x Elit
16/6 Jukolakavlen 0 Lagplac 133
17/7 3-dagars 2 1 31.30 0,00 0,00 30 Öppen
11/8 GM 35 103.54 16,17 6,55 28 Elit
1/9 DM-kort 15 30.26 5,38 6,48 28 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 SM klass kval 24 71.12 13,15 7,26 31 Elit
14/9 SM kort kval 15 28.13 3,03 6,36 38 x Kort
7/10 Tjällmo-G OK 2 77.59 1,04 6,26 38 x
28/10 Smålanskavlen 76.18 0 Lagplac 20
29/10 25-Manna 0 Laget utgått
Tobias Kjell 344 3/3 OK Pan 0 Lagplac 5
25/3 IFK Södertälje 9 60.38 6,32 5,40 33 x Lång
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 30
4/4 KM-natt 3 68.45 6,00 8,16 23
7/4 Åby SOK 16 28.00 2,44 5,43 34 x Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 16
16/4 Fjärås AIK 7 94.08 6,35 7,00 33 x Lång
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 9
22/4 OK Motala 4 72.29 3,06 6,37 36 x
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
24/5 Rehns BK 0 Ej Startat
25/5 Rehns BK 0 Ej Startat
27/5 Ljusdals OK 0 Ej Startat
10/7 Tjust 2-dagars 1 0 Felstämplat
11/7 Tjust 2-dagars 2 26 81.04 18,12 7,55 21
16/7 3-dagars 1 24 78.31 13,07 0,00 31 Elit
17/7 3-dagars 2 26 41.44 6,49 0,00 38 Elit
18/7 3-dagars 3 31 90.27 0 Slutplac 26
8/8 Stjärnorps SK 18 29.36 4,49 7,02 30 Kort
11/8 GM 31 100.34 12,57 6,42 32 Elit
12/8 OK Tranan 34 33.04 4,06 6,54 31 Kort
16/8 KM-kort 1 25.44 0,00 5,50 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 9 111.40 10,36 8,19 34 x Elit
24/8 DM-natt 6 65.37 5,30 7,27 34 x
26/8 DM-klassiskt 5 91.55 5,59 7,04 34 x
1/9 DM-kort 18 31.21 6,33 7,00 26 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 SM klass kval 27 72.49 14,52 7,36 30 Elit
23/9 SM-Lång 0 Ej Startat
6/10 Östgötakavlen 2 27.50 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 0 Ej Startat
21/10 OK Motala AIF 7 48.13 3,37 5,50 36 x
27/10 Smålanskavlen 82.19 0 Lagplac 20
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Per Magnusson 332 4/4 KM-natt 6 71.47 9,02 8,38 20
22/4 OK Motala 13 80.00 10,37 7,18 29
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
1/5 Boxholms OK 21 91.38 8,49 7,00 31 x Lång
24/5 Rehns BK 19 69.03 1,05 6,03 38 x
25/5 Rehns BK 25 34.03 5,00 7,11 29 Kort
27/5 Ljusdals OK 6 80.25 3,37 7,17 36 x
16/6 Jukolakavlen 0 Lagplac 133
8/8 Stjärnorps SK 26 31.11 6,24 7,25 27 Kort
16/8 KM-kort 4 27.29 1,45 6,14 26 Kort
19/8 GoIF Tjalve 18 120.32 19,28 8,58 25 Elit
24/8 DM-natt 9 69.49 9,42 7,56 30
26/8 DM-klassiskt 9 98.48 12,52 7,36 27
1/9 DM-kort 22 31.51 7,03 7,07 25 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 6
9/9 Katrineholms OK 5 77.57 6,09 6,39 33 x
23/9 Åby SOK 2 95.21 2,41 7,48 37 x Lång
6/10 Östgötakavlen 3 40.08 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 10 82.17 5,22 6,48 34 x
21/10 OK Motala AIF 8 48.56 4,20 5,55 35 x
27/10 Smålanskavlen 89.25 0 Lagplac 79
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Fredrik Pettersson 329 3/3 OK Pan 0 Lagplac 5
25/3 IFK Södertälje 31 67.28 13,22 6,19 26 Lång
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 30
4/4 KM-natt 4 69.20 6,35 8,21 23
7/4 Åby SOK 30 29.26 4,10 6,01 31 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 27
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 52
22/4 OK Motala 10 78.49 9,26 7,12 30
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 33 94.31 11,42 7,13 28 Lång
16/6 Jukolakavlen 0 Lagplac 133
16/7 3-dagars 1 20 76.44 11,20 0,00 33 Elit
17/7 3-dagars 2 24 41.19 6,24 0,00 38 Elit
18/7 3-dagars 3 14 78.25 0 Slutplac 16
8/8 Stjärnorps SK 8 27.30 2,43 6,32 34 x Kort
24/8 DM-natt 12 74.21 14,14 8,26 25
1/9 DM-kort 35 35.16 10,28 7,53 19 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 6
9/9 Katrineholms OK 22 85.59 14,11 7,20 25
15/9 Strängnäs-M OL 9 32.51 3,38 0,00 32 x Kort
22/9 OK Tylöskog 8 81.36 7,26 8,46 32 x
23/9 Åby SOK 4 96.07 3,27 7,52 36 x Lång
6/10 Östgötakavlen 1 36.50 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 7 81.45 4,50 6,45 35 x
28/10 Smålanskavlen 50.22 0 Lagplac 20
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Niklas Aldin 312 25/3 IFK Södertälje 25 66.28 12,22 6,13 27 Lång
25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
4/4 KM-natt 8 82.18 19,33 9,54 10
7/4 Åby SOK 17 28.17 3,01 5,47 33 x Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 27
16/4 Skogspojkarnas SOK 4 68.48 5,14 7,56 34 x
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 9
22/4 Nyköpings OK 19 75.05 9,29 7,12 30 Lång
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 44 97.26 14,37 7,26 25 Lång
12/5 Hagaby GoIF 38 32.33 7,23 7,33 25 Kort
13/5 KFUM Örebro 0 Felstämplat
24/5 Rehns BK 12 75.56 7,58 6,39 32
25/5 Rehns BK 9 31.48 2,45 6,42 34 x Kort
27/5 Ljusdals OK 12 85.13 8,25 7,43 31
8/8 Stjärnorps SK 2 37.43 5,13 8,58 24 Öppen
11/8 GM 0 Felstämplat
12/8 OK Tranan 49 35.10 6,12 7,20 27 Kort
16/8 KM-kort 3 27.02 1,18 6,08 27 Kort
19/8 GoIF Tjalve 13 116.03 14,59 8,38 30 Elit
26/8 DM-klassiskt 19 112.43 26,47 8,40 13
1/9 DM-kort 42 41.11 16,23 9,12 7 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 6
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
6/10 Östgötakavlen 5 37.03 0 Lagplac 7
7/10 Tjällmo-G OK 13 83.41 6,46 6,54 33 x
21/10 OK Motala AIF 30 55.37 11,01 6,44 28
28/10 Smålanskavlen 79.26 0 Lagplac 79
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Jonas Svernestam 302 3/3 OK Pan 0 Lagplac 5
25/3 IFK Södertälje 41 70.05 15,59 6,34 24 Lång
25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
4/4 KM-natt 0 Utgått
7/4 Åby SOK 51 32.00 6,44 6,32 26 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 27
16/4 Skogspojkarnas SOK 5 69.01 5,27 7,58 34 x
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 52
22/4 Nyköpings OK 30 78.44 13,08 7,33 26 Lång
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 66 107.18 24,29 8,12 15 Lång
12/5 Hagaby GoIF 6 32.15 2,59 7,25 34 x Kort
13/5 KFUM Örebro 32 108.05 17,35 8,46 22 Lång
24/5 Rehns BK 40 89.10 21,12 7,49 18
25/5 Rehns BK 34 35.38 6,35 7,31 26 Kort
27/5 Ljusdals OK 15 87.28 10,40 7,55 29
16/6 Jukolakavlen 0 Lagplac 133
10/7 Tjust 2-dagars 1 37 71.49 17,03 7,13 22
11/7 Tjust 2-dagars 2 30 82.58 20,06 8,06 19
16/7 3-dagars 1 31 82.31 17,07 0,00 27 Elit
17/7 3-dagars 2 39 48.09 13,14 0,00 31 Elit
18/7 3-dagars 3 27 86.20 0 Slutplac 30
22/7 5-dagars 1 65 62.11 8,28 7,06 31
23/7 5-dagars 2 107 98.38 30,35 9,05 9
24/7 5-dagars 3 75 81.03 14,51 7,02 25
26/7 5-dagars 4 70 35.52 7,36 7,05 24 Kort
27/7 5-dagars 5 63 66.12 0 Slutplac 66
8/8 Stjärnorps SK 30 32.52 8,05 7,49 23 Kort
19/8 GoIF Tjalve 20 125.52 24,48 9,22 20 Elit
24/8 DM-natt 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 8
9/9 Katrineholms OK 17 83.47 11,59 7,08 28
22/9 OK Tylöskog 18 96.07 21,57 10,20 18
23/9 Åby SOK 7 98.34 5,54 8,04 34 x Lång
6/10 Östgötakavlen 4 31.11 0 Lagplac 7
7/10 Tjällmo-G OK 0 Utgått
21/10 OK Motala AIF 33 55.51 11,15 6,46 28
28/10 Smålanskavlen 57.54 0 Lagplac 90
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Mattias Berggrund 257 7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
15/4 OK Orion 68 91.17 20,46 8,39 24 Elit
16/4 OK Orion 72 30.22 7,25 7,23 25 Kort
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
29/6 IFK Kiruna 17 13.19 2,05 6,06 35 x Kort
30/6 IFK Kiruna 16 34.12 8,04 0,00 23 Kort
1/7 IFK Kiruna 0 Utgått
22/7 5-dagars 1 80 64.15 14,43 8,27 25
23/7 5-dagars 2 102 73.14 21,24 8,48 18
24/7 5-dagars 3 52 53.43 9,49 6,58 30
26/7 5-dagars 4 116 39.15 11,21 8,23 17 Kort
27/7 5-dagars 5 84 52.52 0 Slutplac 78
18/8 Oxvretens SK 17 36.02 6,49 7,55 26 Kort
24/8 DM-natt 15 79.33 19,26 9,02 20
26/8 DM-klassiskt 21 117.22 31,26 9,01 8
1/9 DM-kort 11 28.50 4,02 6,27 31 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 8
28/10 Smålanskavlen 103.43 0 Lagplac 79
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
Torbjörn Almgren 244 7/4 Åby SOK 2 31.36 5,20 9,00 24 Motion
22/4 OK Motala 15 94.53 32,33 11,38 7
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 5 60.08 9,31 11,25 20 Öppen
1/5 Boxholms OK 3 52.29 6,28 10,07 23 Öppen
16/7 3-dagars 1 1 41.54 0,00 0,00 30 Motion
17/7 3-dagars 2 1 38.05 0,00 0,00 30 Motion
18/7 3-dagars 3 2 49.50 0 Slutplac 1
22/7 5-dagars 1 4 39.08 5,41 7,44 24 Motion
23/7 5-dagars 2 8 55.05 15,56 10,46 14 Motion
24/7 5-dagars 3 42 82.23 37,19 12,55 0 Motion
26/7 5-dagars 4 17 37.04 11,35 10,33 28 Kort
27/7 5-dagars 5 54 56.40 0 Slutplac 12
16/8 KM-kort 8 45.44 20,00 10,23 9 Kort
19/8 GoIF Tjalve 1 61.50 0,00 9,48 30 Motion
26/8 DM-klassiskt 11 101.51 42,42 13,26 0
23/9 Åby SOK 2 79.58 8,46 13,22 21 Motion
21/10 OK Motala AIF 11 70.12 24,30 0,00 5 Öppen
Johan Källsand 238 25/3 IFK Södertälje 23 66.15 12,09 6,12 27 Lång
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 30
4/4 KM-natt 7 76.03 13,18 9,09 16
7/4 Åby SOK 45 30.43 5,27 6,16 29 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 16
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 52
22/4 Nyköpings OK 27 77.59 12,23 7,29 27 Lång
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 28 93.18 10,29 7,07 29 Lång
16/6 Jukolakavlen 0 Lagplac 133
8/8 Stjärnorps SK 31 32.54 8,07 7,50 23 Kort
11/8 OK Tranan 15 82.00 12,12 7,42 27
12/8 OK Tranan 20 35.53 6,14 8,08 27 Kort
16/8 KM-kort 6 30.57 5,13 7,02 19 Kort
19/8 GoIF Tjalve 22 131.36 30,32 9,48 14 Elit
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
Bertil Eronn 213 25/3 IFK Södertälje 17 63.33 9,27 5,57 30 Lång
25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
4/4 KM-natt 1 62.45 0,00 7,33 30
7/4 Åby SOK 49 31.28 6,12 6,26 27 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 16
16/4 Skogspojkarnas SOK 3 68.10 4,36 7,52 35 x
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 9
22/4 Nyköpings OK 6 72.11 6,35 6,55 33 x Lång
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 38 95.43 12,54 7,19 27 Lång
12/5 Hagaby GoIF 15 29.16 4,06 6,47 31 Kort
13/5 KFUM Örebro 0 Felstämplat
16/6 Jukolakavlen 0 Lagplac 133
27/10 Smålanskavlen 81.55 0 Lagplac 79
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
Jonas Olsson 191 9/7 Hällefors OK 1 5 78.48 8,56 0,00 31
9/7 Hällefors OK 2 3 54.48 4,21 0,00 35 x
11/7 Hällefors OK 3 0 Utgått
16/7 3-dagars 1 12 62.38 13,18 0,00 26
17/7 3-dagars 2 18 40.31 10,26 0,00 29
18/7 3-dagars 3 7 56.48 0 Slutplac 14
18/8 Köping-Kolsva OK 8 67.23 8,17 8,26 31
1/9 DM-kort 4 43.33 16,25 0,00 13 Öppen
16/9 OK Nalle 10 81.21 13,13 8,33 26
7/10 OK Milan 0 Felstämplat
Martin Windling 146 15/4 OK Orion 0 Ej Startat
16/4 OK Orion 82 31.13 8,16 7,35 23 Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 52
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
1/5 Timrå SOK 16 41.39 6,14 7,49 33
14/5 FK Vittus 55 34.06 6,00 7,08 27 Kort
24/5 VK Uvarna 11 106.26 19,37 10,08 20
30/6 Brännans IF 0 Ej Startat
22/7 5-dagars 1 0 Felstämplat
23/7 5-dagars 2 113 99.33 31,30 9,10 8
24/7 5-dagars 3 121 95.43 29,31 8,18 10
26/7 5-dagars 4 65 35.31 7,15 7,01 25 Kort
6/10 Östgötakavlen 1 39.26 0 Lagplac 7
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Tomas Henriksson 136 25/3 IFK Södertälje 29 67.14 13,08 6,18 26 Lång
25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
25/5 Rehns BK 0 Ej Startat
8/9 Trosabygdens OK 14 73.28 16,21 9,39 23
9/9 Katrineholms OK 26 92.44 20,56 7,54 19
15/9 Strängnäs-M OL 11 33.42 4,29 0,00 31 Kort
22/9 OK Tylöskog 26 101.50 27,40 10,56 12
23/9 Åby SOK 15 107.32 14,52 8,48 25 Lång
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
Åke Ljunggren 123 17/7 3-dagars 2 7 35.16 3,46 0,00 26 x Öppen
8/8 Stjärnorps SK 39 35.47 11,00 8,31 17 Kort
16/8 KM-kort 7 37.02 11,18 8,25 7 Kort
26/8 DM-klassiskt 18 110.55 24,59 8,31 15
1/9 DM-kort 36 35.32 10,44 7,56 18 Kort
23/9 Åby SOK 1 64.46 0,00 8,24 40 x
28/10 Smålanskavlen 95.07 0 Lagplac 90
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Henrik Lingfors 122 25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
4/4 KM-natt 5 71.40 8,55 8,38 21
7/4 Åby SOK 26 29.20 4,04 5,59 31 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 27
15/4 OK Orion 0 Felstämplat
16/4 OK Orion 12 24.53 1,56 6,03 36 x Kort
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 9
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
14/5 FK Vittus 16 30.56 2,50 6,29 34 x Kort
16/6 Jukolakavlen 0 Lagplac 133
16/7 3-dagars 1 0 Felstämplat
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Henrik Marmelid 96 4/4 KM-natt 0 Ej Startat
7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 3 70.01 2,38 9,05 27 Öppen
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
8/8 Stjärnorps SK 34 34.40 9,53 8,15 20 Kort
16/8 KM-kort 5 28.43 2,59 6,31 24 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Utgått
24/8 DM-natt 0 Ej Startat
1/9 DM-kort 21 31.48 7,00 7,06 25 Kort
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
7/10 Tjällmo-G OK 0 Ej Startat
27/10 Smålanskavlen 86.27 0 Lagplac 90
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Håkan Olsson 78 8/4 Kolmårdskavlen 0 Laget bröt
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
8/8 Stjärnorps SK 41 36.40 11,53 8,43 16 Kort
8/9 Vaggeryds SOK 24 99.46 35,27 9,50 4 Lång
9/9 Nässjö OK 0 Ej Startat
15/9 Strängnäs-M OL 13 34.02 4,49 0,00 30 Kort
16/9 OK Nalle 9 79.58 11,50 8,25 28
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Fredrik Sandberg 53 4/4 KM-natt 0 Utgått
8/4 Kolmårdskavlen 0 Laget utgått
22/4 OK Motala 33 108.57 39,34 9,57 0 H 21
1/5 Boxholms OK 68 107.55 25,06 8,15 14 Lång
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
7/10 Tjällmo-G OK 30 96.28 19,33 7,58 20
21/10 OK Motala AIF 52 65.04 20,28 7,53 19
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Torkel Davidsson 31 16/4 Fjärås AIK 14 71.38 8,30 8,28 31
22/4 Ulricehamns OK 0 Felstämplat
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
Magnus Nilsson 26 29/4 Tjällmo-Godegårds OK 3 58.30 3,39 9,09 26 Öppen
18/7 3-dagars 3 0 Felstämplat
Thomas Andersson 21 28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
24/8 DM-natt 4 62.22 8,02 0,00 21 Öppen
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 8
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Urban Svenningsson 8 22/4 OK Motala 0 Felstämplat
1/5 Boxholms OK 13 54.53 21,12 16,53 8 Öppen
Henrik Pettersson 3 18/7 3-dagars 3 45 64.19 26,14 0,00 3 Öppen
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Daniel Edstam 0 25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
4/4 KM-natt 0 Ej Startat
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Ragnar Håkansson 0 7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
Kent Karlsson 0 8/4 Kolmårdskavlen 0 Laget bröt
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H35 Anders Berg 399 8/7 Gotlands 2-dagars 1 3 62.08 19,20 0,00 10 Öppen
11/7 Gotlands 3-dagars 1 16 76.53 11,35 0,00 33 Elit
11/7 Gotlands 3-dagars 2 1 25.02 0,00 0,00 40 x Kort
11/7 Gotlands 3-dagars 3 2 0 Plac 3
16/7 3-dagars 1 6 68.36 3,12 0,00 41 x Elit
17/7 3-dagars 2 2 34.56 0,01 0,00 44 x Elit
18/7 3-dagars 3 1 68.08 0 Slutplac 2
22/7 5-dagars 1 25 71.49 5,19 6,07 39 x Elit
23/7 5-dagars 2 20 75.31 7,12 6,11 37 x Elit
24/7 5-dagars 3 43 86.14 10,15 6,12 34 Elit
26/7 5-dagars 4 11 29.10 1,50 5,21 41 x Kort Elit
27/7 5-dagars 5 9 62.49 0 Slutplac 17
8/8 Stjärnorps SK 2 25.24 0,37 6,02 38 x Kort
11/8 GM 14 94.01 6,24 6,16 38 x Elit
12/8 OK Tranan 23 32.15 3,17 6,43 33 Kort
16/8 KM-kort 2 25.57 0,13 5,53 29 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
24/8 DM-natt 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
1/9 DM-kort 6 26.40 1,52 5,57 36 x Kort H21
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 Vaggeryds SOK 4 67.13 2,54 6,37 37 x Lång
9/9 Katrineholms OK 1 71.48 0,00 6,07 40 x
14/9 SM kort kval 18 28.35 3,25 6,41 38 x Kort
23/9 Åby SOK 1 56.07 0,00 7,48 40 x H 35
7/10 Tjällmo-G OK 0 Ej Startat
21/10 OK Motala AIF 2 46.02 1,26 5,35 38 x
27/10 Smålanskavlen 74.26 0 Lagplac 20
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Anders Karlsson 338 7/4 Åby SOK 22 28.59 3,43 5,55 32 x Kort, H21
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 16
15/4 OK Orion 0 Ej Startat
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 9
22/4 Nyköpings OK 29 93.34 14,02 6,56 30 Elit
28/4 Tiomila 0 Lagplac 65
1/5 Boxholms OK 9 88.23 5,34 6,45 34 x H21L
12/5 Hagaby GoIF 42 33.46 8,36 7,50 22 Kort
13/5 KFUM Örebro 3 94.35 2,36 6,42 42 x Elit
14/5 FK Vittus 0 Felstämplat
16/7 3-dagars 1 15 74.49 9,25 0,00 35 Elit
17/7 3-dagars 2 27 41.52 6,57 0,00 38 Elit
18/7 3-dagars 3 21 81.43 0 Slutplac 19
8/8 Stjärnorps SK 13 28.48 4,01 6,51 31 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Utgått
26/8 DM-klassiskt 4 90.32 4,36 6,57 35 x
1/9 DM-kort 0 Ej Startat
9/9 Katrineholms OK 19 84.45 12,57 7,13 27
14/9 SM kort kval 28 30.30 5,20 7,08 34 Kort
23/9 Åby SOK 0 Utgått
6/10 Östgötakavlen 3 37.09 0 Lagplac 2
21/10 OK Motala AIF 0 Felstämplat
28/10 Smålanskavlen 86.02 0 Lagplac 20
29/10 25-Manna 0 Laget utgått
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 4
Kjell Karlsson 225 7/4 Åby SOK 1 37.10 0,00 10,35 30 Motion
16/4 Skogspojkarnas SOK 13 103.57 39,01 13,30 0
22/4 OK Motala 1 62.47 0,00 10,35 30 Motion
1/5 Boxholms OK 4 68.34 10,47 10,51 19 Motion
16/7 3-dagars 1 4 47.04 7,47 0,00 22 Motion
17/7 3-dagars 2 12 52.24 18,29 0,00 11 Motion
18/7 3-dagars 3 8 51.58 0 Slutplac 8
22/7 5-dagars 1 31 55.02 13,17 9,13 16 Motion
23/7 5-dagars 2 18 55.57 15,02 10,12 14 Motion
24/7 5-dagars 3 27 66.13 18,32 10,23 11 Motion
26/7 5-dagars 4 20 34.42 7,51 9,07 24 Kort
27/7 5-dagars 5 37 53.25 0 Slutplac 22
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
1/9 DM-kort 12 42.15 18,03 11,01 3 Kort
23/9 Åby SOK 1 71.12 0,00 11,54 30 Motion
7/10 Tjällmo-G OK 2 52.51 0,05 9,58 29 Motion
21/10 OK Motala AIF 8 84.22 36,06 12,41 3
Martin Lindberg 121 7/4 Åby SOK 60 33.37 8,21 6,52 23 Kort, H21
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 27
20/4 Stigtomtakavlen 0 Lagplac 52
22/4 Nyköpings OK 40 81.15 15,39 7,47 24 H 21 L
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
1/5 Boxholms OK 75 117.56 35,07 9,00 4 H21L
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
24/8 DM-natt 5 62.22 6,15 8,12 33 x
26/8 DM-klassiskt 11 74.49 23,59 10,38 16
1/9 DM-kort 10 33.23 9,11 8,42 21 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
6/10 Östgötakavlen 10 46.07 0 Lagplac 7
7/10 Tjällmo-G OK 0 Ej Startat
28/10 Smålanskavlen 87.35 0 Lagplac 90
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Jan Bäckström 107 22/4 OK Motala 3 53.06 5,17 7,56 24 Öppen
28/4 Tiomila 0 Lagplac 151
1/5 Boxholms OK 9 57.56 11,28 8,41 28
10/7 Tjust 2-dagars 1 11 61.02 14,52 8,39 25
11/7 Tjust 2-dagars 2 0 Felstämplat
8/8 Stjärnorps SK 6 31.30 4,34 8,30 30 Kort
1/9 DM-kort 0 Ej Startat
23/9 Filipstads OK 0 Utgått
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Magnus Höjer 104 16/4 Fjärås AIK 7 49.00 11,18 10,12 18 Öppen
19/8 GoIF Tjalve 14 91.22 26,15 11,33 13
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
9/9 Katrineholms OK 8 72.25 14,50 9,17 25
23/9 Åby SOK 7 80.17 15,31 10,25 24
7/10 Tjällmo-G OK 9 68.19 15,05 9,06 24
Thomas Rimhagen 94 22/4 OK Motala 2 51.56 12,02 12,51 17 Öppen
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 48.26 1,10 11,40 28 Öppen
22/7 5-dagars 1 39 56.31 14,46 9,28 25 Motion
23/7 5-dagars 2 48 75.27 34,32 13,46 0 Motion
24/7 5-dagars 3 41 70.29 22,48 11,03 7 Motion
26/7 5-dagars 4 39 37.55 11,04 9,58 17 Kort
27/7 5-dagars 5 56 61.17 0 Slutplac 41
19/8 GoIF Tjalve 8 79.47 33,34 14,48 0 Öppen
1/9 DM-kort 7 56.45 29,37 0,00 0 Öppen
Per Gustås 81 22/4 OK Motala 1 43.22 0,00 9,42 30 Öppen
10/7 Tjust 2-dagars 1 5 43.57 7,32 0,00 22 Öppen
11/7 Tjust 2-dagars 2 2 30.39 0,39 0,00 29 Öppen
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Jonas Roth 58 29/4 Tjällmo-Godegårds OK 5 76.44 21,53 12,00 8 Öppen
1/5 Boxholms OK 12 53.50 15,31 10,40 14 Öppen
6/5 Linköpings OK 15 59.30 22,46 0,00 7 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 15 49.14 22,18 13,18 0 Kort
19/8 GoIF Tjalve 3 96.33 33,46 14,05 0 Öppen
23/9 Åby SOK 3 82.05 10,53 13,43 29 Motion
Åke Sörman 34 17/7 3-dagars 2 21 49.22 16,48 0,00 13 Öppen
19/8 GoIF Tjalve 3 70.27 8,37 11,10 21 Motion
John Savelid 0 7/10 Tjällmo-G OK 12 158.13 104,25 0,00 0 Öppen
21/10 OK Motala AIF 14 85.41 39,59 0,00 0 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H40 Lars Almén 340 25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
4/4 KM-natt 1 61.17 0,00 9,53 30
7/4 Åby SOK 0 Felstämplat
8/4 Kolmårdskavlen 0 Laget bröt
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Felstämplat
22/4 OK Motala 2 53.15 2,40 8,04 37 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
1/5 Boxholms OK 5 49.03 6,20 7,27 33
12/5 Hagaby GoIF 4 33.37 5,25 8,50 29 Kort
13/5 KFUM Örebro 7 62.39 9,05 8,55 30
24/5 Rehns BK 12 56.56 12,42 8,20 27
25/5 Rehns BK 0 Felstämplat
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 11
27/5 Ljusdals OK 13 52.50 8,03 7,51 31
26/6 Idre 1 9 57.07 10,18 0,00 29
26/6 Idre 2 10 33.39 4,21 0,00 31 Kort
28/6 Idre 3 17 64.53 0 Slutplac 14
22/7 5-dagars 1 17 47.22 6,54 7,51 33
23/7 5-dagars 2 7 50.03 5,33 8,05 34
24/7 5-dagars 3 26 46.02 8,41 7,26 31
26/7 5-dagars 4 35 34.26 9,05 8,09 21 Kort
27/7 5-dagars 5 28 40.53 0 Slutplac 18
8/8 Stjärnorps SK 0 Felstämplat
11/8 OK Tranan 12 60.48 11,01 8,31 28
12/8 OK Tranan 12 35.06 8,34 9,20 22 Kort
16/8 KM-kort 1 25.22 0,00 7,14 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 10 59.57 7,37 9,15 32
26/8 DM-klassiskt 8 55.41 5,53 8,34 34
1/9 DM-kort 4 28.53 1,22 7,56 37 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
9/9 Katrineholms OK 8 52.14 9,46 7,58 30
23/9 Åby SOK 5 54.56 2,55 8,55 37 x
6/10 Östgötakavlen 5 37.03 0 Lagplac 4
7/10 Tjällmo-G OK 5 57.37 7,15 8,21 32
28/10 Smålanskavlen 60.45 0 Lagplac 37
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Thomas Wåhlander 310 25/3 IFK Södertälje 31 60.45 19,55 9,07 20
25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
4/4 KM-natt 0 Utgått
7/4 Åby SOK 7 30.11 2,26 7,33 35 x Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 17
13/4 Kjula IF 25 65.04 22,35 10,00 17
16/4 Skogspojkarnas SOK 11 68.03 11,23 9,44 28
22/4 OK Motala 4 58.37 8,02 8,53 31
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 5 53.56 4,02 8,26 35 x
1/5 Boxholms OK 11 54.34 11,51 8,17 28
12/5 Hagaby GoIF 29 50.45 22,33 13,20 0 Kort
13/5 KFUM Örebro 28 79.13 25,39 11,17 14
24/5 Rehns BK 14 58.40 14,26 8,35 25
25/5 Rehns BK 36 41.51 17,25 11,04 5 Kort
27/5 Ljusdals OK 0 Felstämplat
16/7 3-dagars 1 26 53.26 15,53 0,00 24
17/7 3-dagars 2 25 35.46 10,07 0,00 29
18/7 3-dagars 3 0 Felstämplat
22/7 5-dagars 1 67 62.55 22,27 10,26 17
23/7 5-dagars 2 47 63.00 18,30 10,11 21
24/7 5-dagars 3 33 47.23 10,02 7,40 29
26/7 5-dagars 4 42 35.17 9,56 8,21 20 Kort
27/7 5-dagars 5 85 55.54 0 Slutplac 50
29/7 3 skåne 1 Dansk 1 14 23.18 7,17 7,23 22 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 2 9 23.10 4,02 7,24 25 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 3 4 23.54 2,59 7,06 27 Sprint
29/7 3 skåne 1 Dansk 4 3 22.01 1,20 6,54 28 Sprint
8/8 Stjärnorps SK 8 30.35 3,48 8,44 32 Kort
16/8 KM-kort 2 31.10 5,48 8,54 18 Kort
19/8 GoIF Tjalve 18 64.37 12,17 9,58 27
26/8 DM-klassiskt 13 62.53 13,05 9,40 26
1/9 DM-kort 12 31.45 4,14 8,43 31 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 2
9/9 Katrineholms OK 12 59.21 16,53 9,03 23
23/9 Åby SOK 0 Felstämplat
6/10 Östgötakavlen 3 37.43 0 Lagplac 4
7/10 Tjällmo-G OK 6 58.10 7,48 8,25 32
21/10 OK Motala AIF 17 52.06 13,58 9,10 26
Mats Backteman 272 25/3 IFK Södertälje 22 53.10 12,20 7,58 27
31/3 OK Skogsfalken 6 52.29 6,59 8,20 33
1/4 OK Skogsfalken 8 59.27 14,58 9,19 25
7/4 Åby SOK 10 31.34 3,49 7,54 32 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 17
15/4 OK Orion 12 69.24 22,15 10,15 17
16/4 OK Orion 8 32.00 6,35 8,50 26 Kort
22/4 OK Motala 9 62.57 12,22 9,33 27
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 18 88.15 38,21 13,48 1
1/5 Boxholms OK 8 51.38 8,55 7,50 31
14/5 FK Vittus 14 41.21 10,43 9,42 18 Kort
24/5 Rehns BK 21 61.41 17,27 9,01 22
25/5 Rehns BK 44 47.28 23,02 12,33 0 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 11
27/5 Ljusdals OK 37 70.30 25,43 10,29 14
8/8 Stjärnorps SK 18 37.20 10,33 10,40 18 Kort
16/8 KM-kort 3 31.49 6,27 9,05 17 Kort
19/8 GoIF Tjalve 19 64.55 12,35 10,01 27
26/8 DM-klassiskt 15 67.03 17,15 10,18 22
1/9 DM-kort 0 Utgått
23/9 Åby SOK 0 Felstämplat
21/10 OK Motala AIF 0 Utgått
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Börje Andersson 259 25/3 IFK Södertälje 32 63.03 22,13 9,28 17
7/4 Åby SOK 15 34.05 6,20 8,32 27 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 24
16/4 Skogspojkarnas SOK 18 76.05 19,25 10,53 20
22/4 OK Motala 7 60.32 9,57 9,11 30
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 13 67.20 17,26 10,32 22
1/5 Boxholms OK 13 55.29 12,46 8,25 27
13/7 Hallands 3-dgr 1 23 36.03 11,48 0,00 16 Kort
14/7 Hallands 3-dgr 2 17 56.11 9,59 0,00 30
15/7 Hallands 3-dgr 3 23 56.31 0 Slutplac 19
8/8 Stjärnorps SK 15 34.19 7,32 9,48 24 Kort
16/8 KM-kort 5 34.16 8,54 9,47 12 Kort
19/8 GoIF Tjalve 20 66.25 14,05 10,14 25
26/8 DM-klassiskt 22 76.39 26,51 11,47 13
1/9 DM-kort 18 37.14 9,43 10,13 20 Kort
9/9 Katrineholms OK 15 67.38 25,10 10,19 14
23/9 Åby SOK 17 80.19 28,18 13,02 11
7/10 Tjällmo-G OK 11 61.51 11,29 8,57 28
21/10 OK Motala AIF 14 51.35 13,27 9,04 26
Ragnar Lindström 232 31/3 OK Skogsfalken 7 59.29 13,59 9,27 26
1/4 OK Skogsfalken 6 56.14 11,45 8,49 28
4/4 KM-natt 3 72.20 11,03 11,40 18 H 40
7/4 Åby SOK 14 33.54 6,09 8,29 27 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 24
15/4 OK Orion 0 Ej Startat
16/4 OK Orion 0 Felstämplatr
14/5 FK Vittus 0 Felstämplat
24/5 Rehns BK 32 65.59 21,45 9,39 18
25/5 Rehns BK 28 37.31 13,05 9,55 13 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 28
27/5 Ljusdals OK 36 70.12 25,25 10,26 14
22/7 5-dagars 1 55 58.04 17,36 9,37 22
23/7 5-dagars 2 65 69.42 25,12 11,16 14
24/7 5-dagars 3 62 53.36 16,15 8,40 23
26/7 5-dagars 4 80 45.14 19,53 10,43 0 Kort
27/7 5-dagars 5 54 46.11 0 Slutplac 55
8/8 Stjärnorps SK 13 34.04 7,17 9,44 25 Kort
16/8 KM-kort 4 33.04 7,42 9,26 14 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
24/8 DM-natt 12 76.58 26,17 11,29 13
26/8 DM-klassiskt 19 69.20 19,32 10,40 20
1/9 DM-kort 16 34.56 7,25 9,35 25 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 11
Anders Tosteberg 228 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 12
4/4 KM-natt 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 3 42.50 5,44 8,08 24 Öppen
22/4 OK Motala 14 73.16 22,41 11,07 17
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 8 61.45 11,51 9,39 28
24/5 Rehns BK 38 69.40 25,26 10,12 14
25/5 Rehns BK 31 39.41 15,15 10,29 9 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 28
27/5 Ljusdals OK 28 63.53 19,06 9,30 20
16/7 3-dagars 1 30 56.45 19,12 0,00 20
17/7 3-dagars 2 35 42.21 16,42 0,00 23
18/7 3-dagars 3 28 57.53 0 Slutplac 26
8/8 Stjärnorps SK 14 34.09 7,22 9,45 25 Kort
16/8 KM-kort 6 42.23 17,01 12,06 0 Kort
19/8 GoIF Tjalve 23 73.45 21,25 11,22 18
24/8 DM-natt 10 71.37 20,56 10,41 19
26/8 DM-klassiskt 14 64.26 14,38 9,54 25
1/9 DM-kort 15 34.46 7,15 9,33 25 Kort
1/9 DM-kort 20 44.39 17,08 12,15 5 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 12
7/10 Tjällmo-G OK 15 70.33 20,11 10,13 19
21/10 OK Motala AIF 19 60.41 22,33 10,41 17
Tomas Vångell 113 4/4 KM-natt 0 Utgått
12/4 IK Gandvik 14 86.25 30,35 12,56 9 natt
16/4 Skogspojkarnas SOK 22 89.31 32,51 12,48 7
22/4 OK Motala 17 79.04 28,29 11,59 11
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 14 69.19 19,25 10,50 20
1/5 Boxholms OK 0 Felstämplat
12/5 Hagaby GoIF 35 68.43 40,31 18,03 0 Kort
13/5 KFUM Örebro 35 84.32 30,58 12,02 9
25/5 Rehns BK 41 45.32 21,06 12,02 0 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 28
27/5 Ljusdals OK 44 77.47 33,00 11,34 6
27/6 Idre 2 20 44.06 14,48 0,00 10 Kort
28/6 Idre 3 19 68.52 0 Slutplac 16
22/7 5-dagars 1 84 68.57 28,29 11,26 11
23/7 5-dagars 2 68 71.41 27,11 11,35 12
24/7 5-dagars 3 71 58.28 21,07 9,27 18
26/7 5-dagars 4 79 44.51 19,30 10,37 0 Kort
27/7 5-dagars 5 59 46.53 0 Slutplac 68
11/8 OK Tranan 9 86.32 37,28 0,00 0 Öppen
16/8 KM-kort 0 Felstämplat
19/8 GoIF Tjalve 27 90.35 38,15 13,58 1
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 12
7/10 Tjällmo-G OK 0 Felstämplat
Anders Ledskog 104 7/4 Åby SOK 2 32.12 0,24 10,21 29 Öppen
22/4 OK Motala 2 38.04 11,24 11,32 18 Öppen
8/7 Gotlands 2-dagars 1 6 28.51 8,12 0,00 13 Kort
9/7 Gotlands 2-dagars 2 3 53.24 2,20 0,00 27 Motion
10/7 Tjust 2-dagars 1 0 Ej Startat
11/7 Tjust 2-dagars 2 13 108.55 58,24 15,28 0
16/7 3-dagars 1 0 Felstämplat
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
23/9 Åby SOK 5 57.47 12,53 0,00 17 Öppen
Jan-Åke Bjärkmar 69 16/4 Skogspojkarnas SOK 12 59.56 19,38 14,39 10 Öppen
22/4 OK Motala 0 Utgått
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 6 68.28 21,12 16,29 8 Öppen
12/5 Hagaby GoIF 7 51.30 17,31 13,50 12 Öppen
13/5 KFUM Örebro 4 58.24 7,45 14,36 22 Öppen
19/8 GoIF Tjalve 7 79.43 33,30 14,47 0 Öppen
26/8 DM-klassiskt 6 87.07 54,28 0,00 0 Öppen
7/10 Tjällmo-G OK 6 66.30 12,42 0,00 17 Öppen
21/10 OK Motala AIF 4 98.53 53,19 0,00 0 Öppen
Rolf Ljungbark 57 8/4 Kolmårdskavlen 16 80.35 37,49 0,00 0 Öppen
16/7 3-dagars 1 5 46.09 11,28 0,00 18 Öppen
2/9 DM-kavle 3 41.59 8,41 0,00 21 Öppen
8/9 Trosabygdens OK 4 60.31 28,32 0,00 1 Öppen
7/10 Tjällmo-G OK 3 61.44 11,50 0,00 18 Öppen
21/10 Svaide/Roma OK 2 51.50 19,04 14,07 1 Kort
22/10 Svaide/Roma OK 8 100.12 36,50 0,00 0 Motion
Thomas Stenström 57 26/8 DM-klassiskt 1 32.38 0,00 0,00 30 Öppen
1/9 DM-kort 14 33.50 6,19 9,17 27 Kort
Swante Welander 27 16/4 Skogspojkarnas SOK 21 83.01 26,21 11,52 13
22/4 OK Motala 19 100.16 49,41 15,12 0
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 19 95.48 45,54 14,59 0
1/5 Boxholms OK 23 67.55 25,12 10,19 14
7/10 Tjällmo-G OK 17 98.39 48,17 14,17 0
21/10 OK Motala AIF 26 78.53 40,45 13,53 0
Per Johansson 15 25/5 Rehns BK 40 36.19 12,16 10,29 15 Kort
Bengt Schmeling 12 8/8 Stjärnorps SK 7 36.51 17,17 11,30 12 Öppen
Anders Bagge 0 8/8 Stjärnorps SK 16 48.12 28,38 15,03 1 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H45 Lars Östlin 319 25/3 IFK Södertälje 0 Ej Startat
25/3 OK Måsen 0 Lagplac 12
1/4 SOK Viljan 7 63.49 16,15 10,06 23
1/4 SOK Viljan 7 63.49 16,15 10,06 23
7/4 OK Tor 21 47.47 14,10 9,15 15 Öppen
7/4 OK Tor 21 47.47 14,20 9,15 15 Öppen
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 17
13/4 Kjula IF 28 49.09 10,28 8,03 29
15/4 Ärla IF 14 36.58 10,27 10,06 19 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 7 57.26 4,36 8,43 35 x
22/4 OK Motala 8 60.40 12,26 10,10 27
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 4 58.17 3,46 9,07 36 x
1/5 Boxholms OK 19 54.47 11,26 8,50 28
12/5 Hagaby GoIF 39 43.05 14,32 12,07 10 Kort
13/5 KFUM Örebro 23 62.27 12,26 9,40 27
24/5 Rehns BK 17 56.07 12,57 9,10 27
25/5 Rehns BK 31 32.56 8,53 9,31 22 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 11
27/5 Ljusdals OK 31 59.00 14,50 9,50 25
26/6 Idre 1 8 61.40 11,25 0,00 28
26/6 Idre 2 6 39.21 9,17 0,00 21 Kort
28/6 Idre 3 13 60.35 0 Slutplac 9
16/7 3-dagars 1 20 48.35 9,15 0,00 30
17/7 3-dagars 2 17 34.28 5,39 0,00 34
18/7 3-dagars 3 19 49.45 0 Slutplac 16
22/7 5-dagars 1 43 50.14 10,27 8,59 29
23/7 5-dagars 2 59 57.23 16,30 10,09 23
24/7 5-dagars 3 56 49.53 12,55 8,27 27
26/7 5-dagars 4 36 35.49 6,48 8,30 26 Kort
27/7 5-dagars 5 25 41.15 0 Slutplac 36
12/8 OK Tranan 0 Felstämplat
16/8 KM-kort 2 33.28 3,50 9,33 22 Kort
19/8 GoIF Tjalve 11 66.17 15,42 10,46 24
26/8 DM-klassiskt 10 56.35 10,29 9,32 29
1/9 DM-kort 0 Felstämplat
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
23/9 Åby SOK 0 Felstämplat
6/10 Östgötakavlen 6 38.46 0 Lagplac 4
7/10 Tjällmo-G OK 6 56.23 6,38 9,14 33
21/10 OK Motala AIF 3 48.17 3,40 8,30 36 x
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Stephan Svensson 311 25/3 OK Måsen 0 Laget bröt
4/4 KM-natt 0 Ej Startat
7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Ej Startat
1/5 Boxholms OK 9 51.06 12,47 10,08 17 Öppen
12/5 Hagaby GoIF 0 Ej Startat
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
24/5 Rehns BK 0 Ej Startat
27/5 Ljusdals OK 0 Ej Startat
16/7 3-dagars 1 16 47.17 7,57 0,00 32
17/7 3-dagars 2 13 33.47 4,58 0,00 35
18/7 3-dagars 3 12 46.40 0 Slutplac 12
8/8 Stjärnorps SK 7 30.43 4,15 8,46 31 Kort
16/8 KM-kort 1 29.38 0,00 8,28 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 13 67.58 17,23 11,03 22
24/8 DM-natt 1 45.34 0,00 7,51 40 x
26/8 DM-klassiskt 11 57.00 10,54 9,36 29
1/9 DM-kort 1 27.50 0,00 7,50 40 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
9/9 Katrineholms OK 0 Ej Startat
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
6/10 Östgötakavlen 11 44.03 0 Lagplac 10
7/10 Tjällmo-G OK 5 54.28 4,43 8,55 35 x
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
Pelle Skullman 286 10/7 Tjust 2-dagars 1 6 57.12 9,12 9,32 30
11/7 Tjust 2-dagars 2 12 67.13 20,48 10,44 19
16/7 3-dagars 1 25 50.42 11,22 0,00 28
17/7 3-dagars 2 34 39.38 10,49 0,00 29
18/7 3-dagars 3 33 55.34 0 Slutplac 29
22/7 5-dagars 1 56 54.21 14,34 9,43 25
23/7 5-dagars 2 28 51.30 10,37 9,06 29
24/7 5-dagars 3 59 50.11 13,13 8,30 26
26/7 5-dagars 4 32 35.08 6,07 8,20 27 Kort
27/7 5-dagars 5 32 43.21 0 Slutplac 35
8/8 Stjärnorps SK 13 34.35 8,07 9,52 23 Kort
19/8 GoIF Tjalve 9 64.59 14,24 10,33 25
26/8 DM-klassiskt 12 59.00 12,54 9,56 27
1/9 DM-kort 14 36.26 8,36 10,15 22 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 12
9/9 Katrineholms OK 0 Ej Startat
16/9 OK Nalle 14 61.50 20,45 10,34 19
22/9 OK Tylöskog 9 69.10 18,28 11,31 21
23/9 Åby SOK 12 56.27 12,28 9,20 27
6/10 Östgötakavlen 10 42.03 0 Lagplac 4
7/10 Tjällmo-G OK 4 54.10 4,25 8,52 35 x
21/10 OK Motala AIF 8 49.54 11,46 8,47 28
28/10 Smålanskavlen 40.55 0 Lagplac 37
29/10 25-Manna 0 Lagplac bröt
Lennart Svernestam 167 7/4 Åby SOK 17 37.58 14,59 10,01 10 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 17 68.35 15,45 10,25 24
1/5 Boxholms OK 47 75.33 32,12 12,11 7
6/5 OK Mangen 7 34.15 9,47 9,28 20 Kort
12/5 Hagaby GoIF 44 44.45 16,12 12,35 7 Kort
10/7 Tjust 2-dagars 1 13 67.17 19,17 11,12 20
11/7 Tjust 2-dagars 2 14 68.55 22,30 11,01 17
16/7 3-dagars 1 47 60.57 21,37 0,00 18
17/7 3-dagars 2 42 46.51 18,02 0,00 21
18/7 3-dagars 3 47 67.10 0 Slutplac 42
1/9 DM-kort 17 37.26 9,36 10,32 20 Kort
22/9 OK Tylöskog 5 63.54 19,06 14,12 10 Öppen
21/10 OK Motala AIF 15 90.34 45,57 15,56 0
Raimo Pälvärinne 128 7/4 Åby SOK 16 37.32 14,33 9,54 10 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 25
16/4 Skogspojkarnas SOK 25 80.00 27,10 12,09 12
22/4 OK Motala 15 71.30 23,16 11,59 16
16/7 3-dagars 1 51 66.25 27,05 0,00 12
17/7 3-dagars 2 46 51.47 22,58 0,00 17
18/7 3-dagars 3 46 65.48 0 Slutplac 45
8/8 Stjärnorps SK 19 40.49 14,21 11,39 11 Kort
16/8 KM-kort 3 47.06 17,28 13,27 0 Kort
26/8 DM-klassiskt 24 78.35 32,29 13,15 7
1/9 DM-kort 26 47.13 19,23 13,18 1 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 11
23/9 Åby SOK 30 76.53 32,54 12,43 7
7/10 Tjällmo-G OK 19 77.45 28,00 12,44 11
21/10 OK Motala AIF 10 59.25 14,48 10,27 25
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Lars Sonnert 90 16/4 Skogspojkarnas SOK 15 67.31 30,25 12,50 0 Öppen
22/4 OK Motala 5 56.52 13,30 12,43 16 Öppen
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 47.49 4,03 13,37 25 Öppen
1/5 Boxholms OK 20 76.57 38,38 15,16 0 Öppen
12/5 Hagaby GoIF 13 70.41 35,15 16,40 0 Öppen
13/5 KFUM Örebro 11 80.42 26,29 14,41 3 Öppen
5/7 Morokulien 2-dgr 2 8 92.33 0
6/7 Morokulien 2-dgr 14 44.46 0
9/7 Hällefors OK 2 19 62.29 30,10 0,00 9
11/7 Hällefors OK 3 0 plac 16
16/7 3-dagars 1 56 101.10 61,50 0,00 0
17/7 3-dagars 2 45 65.47 36,58 0,00 3
18/7 3-dagars 3 45 65.47 0 Slutplac 48
8/8 Stjärnorps SK 23 44.07 17,39 12,36 4 Kort
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 27 91.03 40,28 14,48 0
26/8 DM-klassiskt 28 93.56 47,50 15,50 0
1/9 DM-kort 29 56.49 28,59 16,00 0 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 12
23/9 Åby SOK 23 69.43 25,44 11,32 14
6/10 Östgötakavlen 19 46.55 0 Lagplac 22
7/10 Tjällmo-G OK 18 73.25 23,40 12,02 16
Karl-Göran Andersson 44 16/4 Skogspojkarnas SOK 1 49.36 0,00 10,33 30 Öppen
22/4 OK Motala 2 102.44 32,58 17,48 0 Öppen
21/10 OK Motala AIF 7 51.14 15,54 0,00 14 Öppen
Jan Sandberg 23 16/4 Skogspojkarnas SOK 29 89.50 37,00 13,39 2
22/4 OK Motala 0 Utgått
1/5 Boxholms OK 4 54.10 8,07 10,41 21 Motion
23/9 Åby SOK 4 111.18 42,41 21,09 0 Motion
7/10 Tjällmo-G OK 0 Utgått
21/10 OK Motala AIF 14 85.49 41,12 15,06 0
Hans Augustsson 3 19/8 GoIF Tjalve 13 73.49 26,23 18,55 3 Öppen
Per Johansson 0 26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 20
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 11
Göran Lagerholm 0 29/4 Tjällmo-Godegårds OK 17 94.57 40,26 14,51 0
Ole Pedersen 0 7/4 Åby SOK 20 44.56 21,57 11,51 0 Kort
22/4 OK Motala 0 Utgått
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 31 121.13 70,38 19,42 0
1/9 DM-kort 0 Ej Startat
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H50 Ingemar Löfqvist 337 4/4 KM-natt 2 64.55 3,38 10,28 26 H 40
8/4 Kolmårdskavlen 0 Laget bröt
16/4 Skogspojkarnas SOK 5 53.14 7,03 8,40 32
22/4 OK Motala 4 48.51 3,13 8,59 36 x
1/5 Boxholms OK 20 45.50 7,49 8,24 32
10/7 Tjust 2-dagars 1 7 44.33 6,02 8,16 33
16/7 3-dagars 1 10 43.03 5,37 0,00 34
17/7 3-dagars 2 7 30.10 2,41 0,00 37 x
18/7 3-dagars 3 8 45.11 0 Slutplac 9
16/8 KM-kort 0 Ej Startat
19/8 GoIF Tjalve 6 50.44 6,53 9,25 33
24/8 DM-natt 2 44.23 1,36 8,22 38 x
26/8 DM-klassiskt 11 62.08 18,43 10,32 21
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 3
23/9 Åby SOK 0 Ej Startat
21/10 OK Motala AIF 3 40.21 3,55 8,28 36 x
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 24
Yngve Pettersson 282 25/3 IFK Södertälje 14 41.35 6,04 7,15 33
7/4 Åby SOK 15 34.59 9,55 9,35 20 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 24
16/4 Skogspojkarnas SOK 21 64.10 17,59 10,27 22
22/4 OK Motala 23 78.55 33,17 14,32 6
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 7 55.50 6,19 10,03 33
1/5 Boxholms OK 24 47.02 9,01 8,37 30
12/5 Hagaby GoIF 29 32.34 9,43 10,45 20 Kort
13/5 KFUM Örebro 47 70.26 25,55 11,40 14
24/5 Rehns BK 18 62.15 18,38 10,33 21
25/5 Rehns BK 33 32.39 9,54 10,57 20 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 20
27/5 Ljusdals OK 21 50.51 11,49 9,25 28
18/7 3-dagars 3 20 54.44 16,39 0,00 13 Öppen
22/7 5-dagars 1 113 59.28 23,08 11,38 16
23/7 5-dagars 2 66 53.47 15,46 10,17 24
24/7 5-dagars 3 94 56.22 22,55 10,34 17
26/7 5-dagars 4 62 39.47 13,52 9,47 12 Kort
27/7 5-dagars 5 127 54.41 0 Slutplac 88
8/8 Stjärnorps SK 7 30.35 5,29 9,33 29 Kort
16/8 KM-kort 1 27.38 0,00 9,31 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 10 62.01 18,36 10,31 21
1/9 DM-kort 10 27.13 6,17 8,58 27 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 12
23/9 Åby SOK 11 64.08 13,44 11,01 26
6/10 Östgötakavlen 22 48.32 0 Lagplac 22
7/10 Tjällmo-G OK 15 65.45 20,40 11,32 19
21/10 OK Motala AIF 23 68.53 32,27 14,28 7
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 9
Anders Kjell 174 7/4 Åby SOK 8 32.23 7,19 8,52 25 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 25
14/4 OK Nackhe 14 64.36 17,13 11,18 22
16/4 Fjärås AIK 40 78.22 35,12 14,08 4
12/5 Hagaby GoIF 0 Ej Startat
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
22/7 5-dagars 1 151 67.29 31,09 13,12 8
23/7 5-dagars 2 78 55.56 17,55 10,41 22
24/7 5-dagars 3 172 93.21 59,54 17,30 0
26/7 5-dagars 4 55 39.02 13,07 9,36 13 Kort
27/7 5-dagars 5 68 46.00 0 Slutplac 118
8/8 Stjärnorps SK 20 40.54 15,48 12,46 8 Kort
16/8 KM-kort 2 28.42 1,04 9,53 27 Kort
19/8 GoIF Tjalve 16 63.05 19,14 11,43 20
26/8 DM-klassiskt 24 80.29 37,04 13,39 2
1/9 DM-kort 11 28.24 7,28 9,22 25 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 12
6/10 Östgötakavlen 17 55.16 0 Lagplac 22
7/10 Tjällmo-G OK 29 88.59 43,54 15,36 0
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
Lars-Erik Henriksson 164 16/4 Skogspojkarnas SOK 10 57.07 10,56 9,18 29
22/4 OK Motala 17 66.16 20,38 12,12 19
1/5 Boxholms OK 36 52.21 14,20 9,36 25
1/9 DM-kort 8 26.00 5,04 8,34 29 Kort
23/9 Åby SOK 3 57.03 6,39 9,48 33
7/10 Tjällmo-G OK 5 55.31 10,26 9,44 29
Roland Fridh 113 16/4 Skogspojkarnas SOK 24 65.03 18,52 10,35 21
22/4 OK Motala 24 80.11 34,33 14,46 5
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 14 63.37 14,06 11,27 25
19/8 GoIF Tjalve 18 64.09 20,18 11,55 19
26/8 DM-klassiskt 13 63.50 20,25 10,50 19
6/10 Östgötakavlen 13 38.38 0 Lagplac 10
7/10 Tjällmo-G OK 20 70.10 25,05 12,18 14
21/10 OK Motala AIF 24 67.17 29,09 11,50 10 H 40
Peter Jakobsson 86 22/4 OK Motala 20 71.05 25,27 13,05 14
19/8 GoIF Tjalve 28 79.31 35,40 14,46 4
26/8 DM-klassiskt 8 59.57 16,32 10,10 23
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 8
23/9 Åby SOK 20 80.58 30,34 13,54 9
7/10 Tjällmo-G OK 0 Utgått
21/10 Svaide/Roma OK 19 37.42 15,09 11,17 9 Kort
22/10 Svaide/Roma OK 8 80.23 12,30 0,00 27
Roger Stigsson 56 1/5 Boxholms OK 13 55.29 17,10 11,00 12 Öppen
16/7 3-dagars 1 58 68.21 30,55 0,00 9
17/7 3-dagars 2 52 46.22 18,53 0,00 21
24/8 DM-natt 7 68.45 28,21 0,00 1 Öppen
23/9 Åby SOK 18 76.03 25,39 13,04 14
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H55 Arne Berg 377 31/3 OK Skogsfalken 3 40.45 2,14 8,17 37 x
1/4 OK Skogsfalken 4 44.02 3,04 8,39 36 x
7/4 Åby SOK 8 28.57 5,38 8,36 28 Kort
13/4 IK Dran 6 28.48 1,37 0,00 36 x Kort
14/4 OK Nackhe 0 Utgått
16/4 Skogspojkarnas SOK 2 42.47 2,08 8,08 37 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 3 48.13 1,45 9,22 38 x
1/5 Boxholms OK 5 41.09 5,06 7,58 34
12/5 Hagaby GoIF 10 33.14 6,10 11,18 27 Kort
9/7 Hällefors OK 1 8 47.39 7,46 0,00 32
9/7 Hällefors OK 2 12 41.38 8,34 0,00 31
11/7 Hällefors OK 3 0 Slutplac 8
16/7 3-dagars 1 3 37.24 4,15 0,00 35 x
17/7 3-dagars 2 4 28.31 2,03 0,00 37 x
18/7 3-dagars 3 3 37.16 0 Slutplac 2
8/8 Stjärnorps SK 1 21.58 0,00 7,50 40 x Kort
16/8 KM-kort 2 26.03 0,40 8,58 28 Kort
19/8 GoIF Tjalve 4 46.40 7,45 8,52 32
24/8 DM-natt 2 34.46 1,25 7,43 38 x
26/8 DM-klassiskt 2 47.09 2,31 8,57 37 x
1/9 DM-kort 12 28.28 6,05 9,29 27 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 4
9/9 Katrineholms OK 2 40.44 2,26 8,16 37 x
15/9 Vet-M 6 30.01 4,21 8,42 31 Kort
16/9 Vet-M 1 38.56 0,00 7,32 40 x Klass
22/9 OK Tylöskog 3 59.04 14,58 11,48 25
7/10 Tjällmo-G OK 7 56.14 9,24 11,01 30
21/10 Svaide/Roma OK 10 31.39 7,03 9,33 25 Kort
22/10 Svaide/Roma OK 0 Felstämplat
Roger Danielsson 356 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 24
31/3 OK Skogsfalken 7 47.18 8,47 9,38 31
1/4 OK Skogsfalken 7 45.39 4,41 8,58 35 x
4/4 KM-natt 1 55.37 0,00 11,35 30
7/4 Åby SOK 4 27.43 4,24 8,14 31 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 3 45.14 4,35 8,35 35 x
22/4 OK Motala 8 46.14 7,31 9,59 32
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 46.28 0,00 9,02 40 x
1/5 Boxholms OK 8 43.39 7,36 8,27 32
24/5 Rehns BK 10 55.58 11,20 10,23 28
25/5 Rehns BK 31 46.44 23,35 15,40 0 Kort
26/5 Hälsingekavlen 0 Lagplac 20
27/5 Ljusdals OK 6 45.10 6,41 8,53 33
10/7 Tjust 2-dagars 1 17 57.18 10,41 11,02 29
11/7 Tjust 2-dagars 2 4 46.50 9,32 9,38 30
16/7 3-dagars 1 10 39.51 6,42 0,00 33
17/7 3-dagars 2 20 34.34 8,06 0,00 31
18/7 3-dagars 3 27 46.25 0 Slutplac 12
8/8 Stjärnorps SK 3 24.05 2,07 8,36 35 x Kort
16/8 KM-kort 4 32.53 7,30 11,20 14 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
24/8 DM-natt 1 33.21 0,00 7,24 40 x
26/8 DM-klassiskt 17 61.59 17,21 11,47 22
1/9 DM-kort 4 25.45 3,22 8,35 33 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
6/10 Östgötakavlen 9 42.12 0 Lagplac 10
7/10 Tjällmo-G OK 2 48.33 1,43 9,31 38 x
21/10 Svaide/Roma OK 7 28.16 3,40 8,32 32 Kort
22/10 Svaide/Roma OK 3 63.53 5,27 0,00 34 x
27/10 Smålanskavlen 75.43 0 Lagplac 37
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 10
Ulf Waldenfjord 327 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 24
7/4 Åby SOK 17 32.35 9,16 9,41 21 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 2
16/4 Skogspojkarnas SOK 10 49.05 8,26 9,19 31
22/4 OK Motala 13 52.44 14,01 11,23 25
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 4 50.31 4,03 9,49 35 x
1/5 Boxholms OK 12 45.52 9,49 8,53 30
10/7 Tjust 2-dagars 1 2 47.03 0,26 9,03 39 x
11/7 Tjust 2-dagars 2 2 42.29 5,11 8,44 34
18/7 3-dagars 3 0 Felstämplat
22/7 5-dagars 1 19 42.57 7,16 9,26 32
23/7 5-dagars 2 134 72.02 34,26 15,04 5
24/7 5-dagars 3 43 46.32 10,28 9,05 29
26/7 5-dagars 4 20 31.56 6,05 8,30 27 Kort
27/7 5-dagars 5 110 55.54 0 Slutplac 64
8/8 Stjärnorps SK 5 26.06 4,08 9,19 31 Kort
16/8 KM-kort 1 25.23 0,00 8,45 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 8 52.08 13,13 9,54 26
26/8 DM-klassiskt 25 74.30 29,52 14,09 10
1/9 DM-kort 17 32.41 10,18 10,53 19 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 4
23/9 Åby SOK 4 53.51 7,35 10,09 32
7/10 Tjällmo-G OK 6 53.22 6,32 10,27 33
29/10 25-Manna 0 Lagplac 172
Lennart Sturesson 298 25/3 OK Måsen 0 Lagplac 24
4/4 KM-natt 0 Utgått
7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 2
16/4 Skogspojkarnas SOK 14 50.26 9,47 9,35 30
22/4 Nyköpings OK 3 49.47 4,22 9,43 35 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 6 53.28 7,00 10,24 32
1/5 Boxholms OK 14 56.33 18,14 11,13 11 Öppen
10/7 Tjust 2-dagars 1 5 48.57 2,20 9,25 37 x
11/7 Tjust 2-dagars 2 5 47.31 10,13 9,46 29
22/7 5-dagars 1 39 50.56 17,14 9,52 22
23/7 5-dagars 2 38 67.48 24,08 11,07 15
24/7 5-dagars 3 49 61.29 27,18 10,49 12
26/7 5-dagars 4 34 39.30 10,46 9,48 18 Kort
27/7 5-dagars 5 52 62.46 0 Slutplac 40
8/8 Stjärnorps SK 6 26.26 4,28 9,26 31 Kort
16/8 KM-kort 3 28.22 2,59 9,46 24 Kort
19/8 GoIF Tjalve 15 58.45 19,50 11,10 20
24/8 DM-natt 17 70.19 36,58 15,37 3
1/9 DM-kort 7 26.50 4,27 8,56 31 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 8
16/9 Lerums SOK 11 51.42 12,12 10,40 27
23/9 Åby SOK 10 64.23 18,07 12,08 21
6/10 Östgötakavlen 11 41.39 0 Lagplac 10
7/10 Tjällmo-G OK 26 72.50 26,00 14,16 13
28/10 Smålanskavlen 42.46 0 Lagplac 37
Claes-Owe Swärdh 210 7/4 Åby SOK 28 40.18 16,59 11,59 6 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 30 66.14 25,35 12,35 14
22/4 OK Motala 1 55.45 0,00 12,50 30 Motion
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 21 66.20 19,52 12,54 20
1/5 Boxholms OK 2 87.47 19,50 20,16 10 Motion
10/7 Tjust 2-dagars 1 10 51.24 20,27 0,00 9 Öppen
16/7 3-dagars 1 12 46.02 15,32 0,00 14 Motion
17/7 3-dagars 2 13 41.07 14,26 0,00 15 Motion
18/7 3-dagars 3 11 46.37 0 Slutplac 11
22/7 5-dagars 1 40 43.16 9,16 10,30 20 Motion
23/7 5-dagars 2 49 50.30 12,59 12,30 17 Motion
24/7 5-dagars 3 50 51.58 13,28 11,50 16 Motion
26/7 5-dagars 4 0 Felstämplat
8/8 Stjärnorps SK 21 38.51 16,53 13,52 6 Kort
19/8 GoIF Tjalve 15 80.51 33,25 20,43 0 Öppen
26/8 DM-klassiskt 5 64.12 17,45 0,00 12 Öppen
1/9 DM-kort 3 57.25 8,43 0,00 21 Öppen
2/9 DM-kavle 5 49.21 15,42 0,00 14 Öppen
23/9 Åby SOK 1 53.21 0,00 12,58 30 Motion
7/10 Tjällmo-G OK 2 57.08 2,12 13,36 27 Motion
21/10 OK Motala AIF 19 78.00 37,25 16,23 2
Kerry Kempe 204 7/4 Åby SOK 2 37.23 5,59 12,01 24 Motion
22/4 OK Motala 2 65.43 9,58 15,08 20 Motion
1/5 Boxholms OK 0 Ej Startat
8/7 Gotlands 2-dagars 1 4 21.06 1,31 0,00 26 Kort
9/7 Gotlands 2-dagars 2 1 41.02 0,00 0,00 30 Motion
11/7 Gotlands 3-dagars 1 4 55.38 6,38 0,00 23 Motion
11/7 Gotlands 3-dagars 2 14 78.40 43,29 0,00 0 Motion
11/7 Gotlands 3-dagars 3 0 Ej Startat
22/7 5-dagars 1 125 70.19 36,19 17,04 0 Motion
24/7 5-dagars 3 64 55.00 16,30 12,31 13 Motion
26/7 5-dagars 4 101 49.03 22,20 16,11 0 Kort
19/8 GoIF Tjalve 3 85.48 22,04 18,36 7 Motion
1/9 DM-kort 22 46.52 24,29 15,37 0 Kort
9/9 Katrineholms OK 5 72.09 18,13 15,01 11 Motion
22/9 OK Tylöskog 3 64.37 2,04 14,21 27 Motion
23/9 Åby SOK 2 59.47 6,26 14,32 23 Motion
21/10 OK Motala AIF 0 Ej Startat
Nils-Magnus Nilsson 165 7/4 Åby SOK 10 30.11 6,52 8,58 26 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 25
16/4 Skogspojkarnas SOK 11 49.31 8,52 9,24 31
22/4 OK Motala 24 66.57 28,14 14,27 11
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 23 69.32 23,04 13,31 16
1/5 Boxholms OK 23 48.59 12,56 9,29 27
8/8 Stjärnorps SK 0 Ej Startat
16/8 KM-kort 5 36.00 10,37 12,24 8 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
1/9 DM-kort 20 36.30 14,07 12,10 11 Kort
6/10 Östgötakavlen 23 66.56 0 Lagplac 22
7/10 Tjällmo-G OK 19 62.58 16,08 12,20 23
21/10 OK Motala AIF 16 67.35 27,00 14,11 12
Lars-Åke Holm 10 23/9 Åby SOK 4 68.00 19,45 0,00 10 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H60 Kjell Hagström 346 4/4 KM-natt 1 68.30 0,00 14,16 30
7/4 Åby SOK 7 33.10 4,35 10,39 35 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 15 53.04 9,32 10,57 30
22/4 OK Motala 4 51.12 6,46 11,27 33
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 14 54.14 9,39 12,43 30
1/5 Boxholms OK 10 51.02 6,35 10,51 33
10/7 Tjust 2-dagars 1 4 42.06 3,39 9,59 36 x
11/7 Tjust 2-dagars 2 4 45.14 3,22 10,15 36 x
16/7 3-dagars 1 22 43.15 8,34 0,00 31
17/7 3-dagars 2 35 42.32 12,52 0,00 27
18/7 3-dagars 3 23 45.29 0 Slutplac 22
8/8 Stjärnorps SK 16 31.55 10,49 12,46 29 Kort
16/8 KM-kort 1 33.01 0,00 11,23 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 7 50.51 7,45 11,25 32
26/8 DM-klassiskt 5 48.07 1,41 10,42 38 x
1/9 DM-kort 9 29.21 7,26 11,09 32 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
23/9 Åby SOK 1 50.19 0,00 11,13 40 x
6/10 Östgötakavlen 2 34.56 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 10 56.01 14,27 12,10 25
21/10 OK Motala AIF 13 50.34 10,51 11,40 29
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 10
Otto Holmdahl 328 7/4 Åby SOK 5 31.18 2,43 10,03 37 x Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 6 48.15 4,43 9,58 35 x
22/4 OK Motala 8 56.25 11,59 12,37 28
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 0 Felstämplat
1/5 Boxholms OK 20 61.57 17,30 13,10 22
16/7 3-dagars 1 21 42.50 8,09 0,00 31
17/7 3-dagars 2 17 38.11 8,31 0,00 31
18/7 3-dagars 3 22 44.40 0 Slutplac 17
8/8 Stjärnorps SK 7 27.20 6,14 10,56 33 Kort
16/8 KM-kort 0 Felstämplat
19/8 GoIF Tjalve 8 52.51 9,45 11,52 30
26/8 DM-klassiskt 3 46.57 0,31 10,27 39 x
1/9 DM-kort 0 Utgått
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 4
9/9 Katrineholms OK 0 Ej Startat
23/9 Åby SOK 7 57.50 7,31 12,54 32
7/10 Tjällmo-G OK 9 54.49 13,15 11,55 26
21/10 OK Motala AIF 9 46.54 7,11 10,49 32
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 10
Curt Tillman 249 10/3 Halmstads OK 33 51.44 22,06 11,42 17
24/3 OK Skogsmunken 9 50.07 21,05 19,25 18 Kort
25/3 Tolereds AIK 21 85.39 34,29 18,13 5
31/3 OK Skogsfalken 16 67.42 28,05 14,41 11
1/4 OK Skogsfalken 20 67.10 30,13 14,55 9
7/4 Tibro AIK SOK 17 36.33 15,01 12,13 24 Kort
8/4 Tibro AIK SOK 27 59.15 23,48 13,10 16
16/4 Strängnäs-Malmby 26 56.45 20,21 12,20 19
21/4 Hestra IF 19 51.49 18,39 18,07 21 Kort
22/4 Ulricehamns OK 31 65.40 26,55 14,29 13
1/5 Boxholms OK 26 75.40 31,13 16,05 8
12/5 Hagaby GoIF 32 53.18 28,32 21,14 11 Kort
13/5 KFUM Örebro 32 78.54 30,15 16,02 9
23/5 Rehns BK 18 42.27 18,39 15,43 21 Kort
27/5 Ljusdals OK 18 65.32 25,44 14,31 14
10/7 Tjust 2-dagars 1 6 41.00 10,03 0,00 19 Öppen
22/7 5-dagars 1 144 48.36 16,47 12,14 23
23/7 5-dagars 2 162 65.24 30,49 15,52 9
24/7 5-dagars 3 139 53.51 22,16 12,26 17
26/7 5-dagars 4 116 38.47 14,39 12,07 25 Kort
27/7 5-dagars 5 134 48.13 0 Slutplac 132
8/8 Stjärnorps SK 19 37.22 16,16 14,56 23 Kort
16/8 KM-kort 2 44.23 11,22 15,18 18 Kort
18/8 Anderstorps OK 0 Felstämplat
19/8 OK Gisle 30 59.45 26,42 13,07 13
25/8 OK Klemmingen 5 36.07 11,16 14,03 28 Kort
1/9 DM-kort 6 38.05 10,06 0,00 19 Öppen
8/9 Vaggeryds SOK 27 70.10 30,23 14,57 9
9/9 Nässjö OK 8 32.45 10,30 12,56 29 Kort
15/9 Strängnäs-M OL 6 50.00 15,44 0,00 24 Kort
16/9 OK Nalle 11 72.25 28,53 15,05 11
22/9 OK Skogshjortarna 23 46.11 21,57 16,15 18 Kort
23/9 OK Skogshjortarna 41 55.19 18,22 12,34 21
30/9 Bredaryds SOK 17 35.12 13,31 14,04 26 Kort
6/10 OK Milan 17 39.06 13,28 14,38 26 Kort
7/10 OK Milan 22 56.45 24,49 13,40 15
21/10 OK Motala AIF 22 68.11 28,28 15,44 11
27/10 Bornholm 1 36 55.32 20,01 11,45 19
28/10 Bornholm 2 36 66.22 24,25 15,05 15 Slutplac 34
Göran Hektor 169 4/4 KM-natt 2 70.30 2,00 14,41 27
7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
22/4 OK Motala 4 54.36 11,14 12,12 18 Öppen
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 8 74.54 24,17 14,14 5 Öppen
1/5 Boxholms OK 9 58.59 12,58 11,23 17 Öppen
18/7 3-dagars 3 38 61.13 23,08 0,00 6 Öppen
22/7 5-dagars 1 105 43.26 11,37 10,56 28
23/7 5-dagars 2 63 45.24 10,49 11,01 29
24/7 5-dagars 3 164 58.57 27,22 13,36 12
26/7 5-dagars 4 90 36.20 12,12 11,21 27 Kort
1/9 DM-kort 0 Ej Startat
Erik Andersson 0 6/5 Linköpings OK 11 75.13 32,36 0,00 0 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H65 Per-Johan Persson 348 7/4 Åby SOK 3 29.14 4,21 10,21 35 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 8 50.23 4,42 11,58 35 x
22/4 OK Motala 8 54.03 13,11 13,30 26
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 21 60.40 18,21 14,58 21
1/5 Boxholms OK 5 44.05 5,10 10,53 34
12/5 Hagaby GoIF 0 Ej Startat
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
10/7 Tjust 2-dagars 1 0 Ej Startat
11/7 Tjust 2-dagars 2 0 Ej Startat
16/7 3-dagars 1 30 46.21 12,36 0,00 27
17/7 3-dagars 2 32 34.11 10,11 0,00 29
18/7 3-dagars 3 14 40.54 0 Slutplac 21
22/7 5-dagars 1 49 37.36 9,37 9,58 30
23/7 5-dagars 2 63 44.15 12,13 11,02 32
24/7 5-dagars 3 59 43.55 13,59 10,41 26
26/7 5-dagars 4 51 32.15 9,24 10,47 30 Kort
27/7 5-dagars 5 69 39.16 0 Slutplac 54
8/8 Stjärnorps SK 3 26.15 0,22 11,24 39 x Kort
16/8 KM-kort 3 31.41 4,07 12,40 25 Kort
19/8 GoIF Tjalve 8 55.41 11,22 13,53 28
26/8 DM-klassiskt 4 54.17 3,24 12,49 36 x
1/9 DM-kort 13 28.13 4,42 11,03 35 Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
8/9 Trosabygdens OK 6 46.20 5,56 12,58 34
9/9 Katrineholms OK 11 44.15 10,31 11,24 29
7/10 Tjällmo-G OK 6 45.40 4,56 11,33 35 x
21/10 OK Motala AIF 7 49.49 6,01 11,30 33
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 10
10/11 Tullinge SK 11 34.54 9,39 13,57 30 Kort
Rune Fritz 319 7/4 Åby SOK 6 31.02 6,09 11,00 33 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 7 50.09 4,28 11,54 35 x
22/4 OK Motala 7 52.58 12,06 13,14 27
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 18 56.37 14,18 13,58 25
1/5 Boxholms OK 0 Utgått
12/5 Hagaby GoIF 0 Ej Startat
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
17/7 3-dagars 2 28 33.31 9,31 0,00 30
8/8 Stjärnorps SK 13 33.06 7,13 14,23 32 Kort
16/8 KM-kort 2 28.46 1,12 11,30 28 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Utgått
26/8 DM-klassiskt 20 69.36 18,43 16,27 21
1/9 DM-kort 4 25.56 2,25 10,10 37 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 5
22/9 OK Tylöskog 12 64.21 27,09 16,56 12
23/9 Åby SOK 6 65.59 11,23 14,59 28
6/10 Östgötakavlen 1 37.21 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 5 45.10 4,26 11,26 35 x
21/10 OK Motala AIF 6 49.19 5,31 11,23 34
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 10
Sune Johansson 311 7/4 Åby SOK 5 30.33 5,40 10,50 34 Kort
8/4 Kolmårdskavlen 0 Lagplac 2
16/4 Skogspojkarnas SOK 4 48.04 2,23 11,25 37 x
22/4 OK Motala 0 Ej Startat
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 20 60.33 18,14 14,57 21
1/5 Boxholms OK 10 48.22 9,27 11,56 30
12/5 Hagaby GoIF 22 41.23 18,45 17,41 21 Kort
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
16/7 3-dagars 1 34 48.12 14,27 0,00 25
17/7 3-dagars 2 51 45.28 21,28 0,00 18
8/8 Stjärnorps SK 10 31.00 5,07 13,28 34 Kort
16/8 KM-kort 1 27.34 0,00 11,01 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 9 56.30 12,11 14,05 27
26/8 DM-klassiskt 18 68.18 17,25 16,08 22
1/9 DM-kort 5 26.05 2,34 10,13 37 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 8
15/9 Vet-M 32 34.56 10,55 14,15 29 Kort
16/9 Vet-M 28 56.29 11,29 12,33 28 Klass
23/9 Åby SOK 0 Felstämplat
6/10 Östgötakavlen 2 39.39 0 Lagplac 2
7/10 Tjällmo-G OK 0 Felstämplat
21/10 OK Motala AIF 13 66.50 23,02 15,26 16
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 10
Ove Wigertz 11 17/7 3-dagars 2 20 48.43 18,35 0,00 11 Öppen
Lars-Göran Göransson 0 16/7 3-dagars 1 20 63.34 28,53 0,00 1 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H70 Rune Karlsson 386 7/4 Åby SOK 1 26.18 0,00 10,46 40 x Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 6 58.06 14,08 13,48 25
22/4 OK Motala 2 40.56 0,08 12,24 39 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 1 47.38 0,00 11,45 40 x
1/5 Boxholms OK 6 51.32 11,58 13,00 28
10/7 Tjust 2-dagars 1 6 51.34 7,57 12,38 32
11/7 Tjust 2-dagars 2 7 41.40 4,50 11,20 35
16/7 3-dagars 1 15 46.23 10,37 0,00 29
17/7 3-dagars 2 4 29.14 3,06 0,00 36 x
18/7 3-dagars 3 14 41.54 0 Slutplac 9
8/8 Stjärnorps SK 0 Felstämplat
16/8 KM-kort 0 Utgått
19/8 GoIF Tjalve 4 51.04 2,22 12,44 37 x
24/8 DM-natt 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 1 50.02 0,00 11,53 40 x
1/9 DM-kort 1 23.47 0,00 9,24 40 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
23/9 Åby SOK 2 53.11 0,20 13,13 39 x
7/10 Tjällmo-G OK 1 42.57 0,00 10,49 40 x
21/10 OK Motala AIF 5 45.47 5,51 12,30 34
Karl Andersson 373 4/4 KM-natt 3 82.15 13,45 17,08 16 H 60
7/4 Åby SOK 3 28.26 2,08 11,39 37 x Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 4 51.27 7,29 12,13 32
22/4 OK Motala 3 43.20 2,32 13,07 37 x
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 2 48.24 0,46 11,57 39 x
1/5 Boxholms OK 2 44.23 4,49 11,12 35
10/7 Tjust 2-dagars 1 3 50.14 6,37 12,18 33
11/7 Tjust 2-dagars 2 6 41.35 4,45 11,18 35
16/7 3-dagars 1 10 43.48 8,02 0,00 31
17/7 3-dagars 2 12 32.15 6,07 0,00 33
18/7 3-dagars 3 13 41.51 0 Slutplac 11
8/8 Stjärnorps SK 12 40.51 21,17 12,45 8 Öppen
16/8 KM-kort 1 32.07 0,00 12,50 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 3 49.57 1,15 12,27 38 x
24/8 DM-natt 3 43.23 4,44 11,25 35
26/8 DM-klassiskt 2 50.22 0,20 11,57 39 x
1/9 DM-kort 2 25.40 1,53 10,08 38 x Kort
2/9 DM-kavle 0 Lagplac 1
9/9 Katrineholms OK 0 Ej Startat
23/9 Åby SOK 4 60.19 7,28 15,00 32
7/10 Tjällmo-G OK 4 50.06 7,09 12,37 32
21/10 OK Motala AIF 1 39.56 0,00 10,54 40 x
4/11 Novembersprinten 0 Lagplac 10
Sture Thörnesjö 210 22/4 OK Motala 6 63.08 22,20 19,07 17
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 10 59.04 11,26 14,35 28
1/5 Boxholms OK 7 57.11 17,37 14,26 22
17/7 3-dagars 2 12 38.40 8,32 0,00 21 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 9 50.04 25,49 23,50 14 Kort
16/8 KM-kort 2 35.35 3,28 14,14 26 Kort
19/8 GoIF Tjalve 10 77.23 28,41 19,17 11
26/8 DM-klassiskt 0 Ej Startat
1/9 DM-kort 3 28.19 4,32 11,11 35 Kort
23/9 Åby SOK 6 77.07 24,16 19,10 15
7/10 Tjällmo-G OK 12 61.13 18,16 15,25 21
21/10 OK Motala AIF 0 Utgått
Charles Andreasson 63 16/4 Skogspojkarnas SOK 5 56.31 12,33 13,25 27
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 5 50.40 3,02 12,30 36 x
Allan Kindberg 19 8/8 Stjärnorps SK 8 45.34 10,59 16,52 19 Öppen
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H75 Vive Sundberg 297 22/4 OK Motala 2 54.48 13,37 17,13 26
1/5 Boxholms OK 7 50.00 10,20 16,14 29
12/5 Hagaby GoIF 0 Ej Startat
13/5 KFUM Örebro 0 Ej Startat
10/7 Tjust 2-dagars 1 11 51.46 20,49 0,00 9 Öppen
11/7 Tjust 2-dagars 2 12 47.13 16,02 15,39 23
17/7 3-dagars 2 3 39.31 7,18 0,00 22 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 4 35.00 2,00 17,30 37 x Kort
16/8 KM-kort 3 41.08 3,11 16,27 26 Kort
19/8 GoIF Tjalve 16 86.40 45,50 29,10 0
26/8 DM-klassiskt 9 51.47 10,28 16,04 29
1/9 DM-kort 7 26.47 4,07 12,00 35 Kort
9/9 Katrineholms OK 0 Ej Startat
22/9 OK Tylöskog 6 60.06 27,02 20,43 2 Öppen
23/9 Åby SOK 5 52.24 8,05 16,54 31
21/10 OK Motala AIF 2 44.50 0,28 14,33 39 x
Karl-Einar Almén 296 16/4 Skogspojkarnas SOK 9 43.36 6,50 14,34 23 Öppen
22/4 OK Motala 13 89.03 47,52 28,00 0
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 16 95.35 45,40 27,56 0
1/5 Boxholms OK 8 50.13 10,33 16,18 29
12/5 Hagaby GoIF 7 37.52 9,26 17,22 30 Kort
13/5 KFUM Örebro 5 69.56 15,01 21,03 24
16/7 3-dagars 1 7 50.47 14,04 0,00 25
17/7 3-dagars 2 17 51.33 17,24 0,00 22
18/7 3-dagars 3 18 64.51 0 Slutplac 14
22/7 5-dagars 1 83 58.29 32,10 21,30 7
23/7 5-dagars 2 34 44.19 10,41 14,06 34
24/7 5-dagars 3 31 35.56 10,01 13,21 29
26/7 5-dagars 4 77 53.37 31,01 23,49 8 Kort
27/7 5-dagars 5 65 54.59 0 Slutplac 55
16/8 KM-kort 1 37.57 0,00 15,10 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 4 54.38 22,59 18,54 7 Öppen
26/8 DM-klassiskt 12 52.39 11,20 16,21 28
1/9 DM-kort 10 31.21 8,41 14,03 31 Kort
23/9 Åby SOK 7 57.29 13,10 18,32 26
6/10 Östgötakavlen 8 63.50 0 Lagplac 9
7/10 Tjällmo-G OK 8 49.40 5,46 15,40 34
Nils Andersson 295 4/4 KM-natt 1 46.50 0,00 16,08 30
7/4 Åby SOK 0 Ej Startat
16/4 Skogspojkarnas SOK 8 44.26 6,19 14,06 33
22/4 OK Motala 0 Felstämplat
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 7 64.47 14,52 18,56 25
1/5 Boxholms OK 9 50.21 10,41 16,20 29
1/5 Timrå SOK 0 Ej Startat
12/5 Hagaby GoIF 10 45.49 17,23 21,01 22 Kort
13/5 KFUM Örebro 4 66.30 11,35 20,01 28
10/7 Tjust 2-dagars 1 0 Ej Startat
11/7 Tjust 2-dagars 2 0 Ej Startat
16/7 3-dagars 1 10 52.26 15,43 0,00 24
17/7 3-dagars 2 11 47.09 13,00 0,00 26
18/7 3-dagars 3 15 62.15 0 Slutplac 13
8/8 Stjärnorps SK 5 36.21 3,21 18,10 36 x Kort
16/8 KM-kort 2 40.27 2,30 16,10 27 Kort
19/8 GoIF Tjalve 11 63.29 22,39 21,22 17
24/8 DM-natt 0 Ej Startat
26/8 DM-klassiskt 13 53.21 12,02 16,34 27
1/9 DM-kort 11 31.26 8,46 14,05 31 Kort
15/9 Vet-M 36 47.19 23,03 23,46 16 Kort
16/9 Vet-M 32 67.24 33,35 19,42 6 Klass
23/9 Åby SOK 13 68.04 23,45 21,57 16
6/10 Östgötakavlen 10 57.54 0 Lagplac 9
7/10 Tjällmo-G OK 12 57.07 13,13 18,01 26
21/10 OK Motala AIF 11 56.20 11,58 18,17 28
Arne Danielsson 247 7/4 Åby SOK 15 54.04 25,19 23,00 14 Kort
16/4 Skogspojkarnas SOK 9 46.30 8,23 14,45 31
22/4 OK Motala 12 86.01 44,50 27,02 0
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 6 61.03 11,08 17,51 28
1/5 Boxholms OK 6 49.45 10,05 16,09 29
16/7 3-dagars 1 24 74.35 37,52 0,00 2
17/7 3-dagars 2 16 50.53 16,44 0,00 23
8/8 Stjärnorps SK 10 47.09 14,09 23,34 25 Kort
16/8 KM-kort 4 45.22 7,25 18,08 22 Kort
19/8 GoIF Tjalve 9 58.37 17,47 19,44 22
26/8 DM-klassiskt 14 55.14 13,55 17,09 26
1/9 DM-kort 15 35.22 12,42 15,51 27 Kort
7/10 Tjällmo-G OK 0 Ej Startat
Åter till Klassval

Klass Namn Top10 Datum Tävling Plac Tid Efter M/km Poäng Guld Anm
H80 Börje Engström 159 8/8 Stjärnorps SK 11 51.32 18,32 25,46 21 Kort
16/8 KM-kort 1 46.51 0,00 18,44 30 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Felstämplat
15/9 Vet-M 18 59.50 35,29 31,49 4 Kort
16/9 Vet-M 17 62.07 24,39 20,42 15 Klass
22/9 OK Tylöskog 2 73.19 7,29 25,16 32
23/9 Åby SOK 14 76.15 31,56 24,35 8
7/10 Tjällmo-G OK 3 68.46 9,29 21,41 30
21/10 OK Motala AIF 15 65.05 20,43 21,07 19 H 75
Harry Ferdinandson 47 4/4 KM-natt 2 83.40 36,50 28,51 0 H 75
7/4 Åby SOK 16 57.00 28,15 24,15 11 Kort, H 75
16/4 Skogspojkarnas SOK 0 Ej Startat
22/4 OK Motala 4 119.57 40,14 37,43 0
29/4 Tjällmo-Godegårds OK 10 73.16 23,21 21,25 16 H 75
11/7 Tjust 2-dagars 2 0 Ej Startat
18/7 3-dagars 3 25 99.13 62,31 0,00 0 Öppen
8/8 Stjärnorps SK 0 Felstämplat
16/8 KM-kort 2 77.47 30,56 31,06 0 Kort
19/8 GoIF Tjalve 0 Ej Startat
24/8 DM-natt 8 90.31 50,53 23,49 0
26/8 DM-klassiskt 2 78.10 28,14 27,25 11
1/9 DM-kort 0 Utgått
7/10 Tjällmo-G OK 4 90.02 30,45 28,24 9
21/10 OK Motala AIF 17 114.59 70,37 37,19 0 H 75
Åter till Klassval