Senior och junior - Kalender - Elitens halvårskalender

Halvårskalender våren 2024

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående halvår  
  Nästa halvår >>

JANUARI 2024
Datum  Aktivitet   
v 01 LOK-gårdsvärdar
Henrik Elnegård, Urban Petersson, Jörgen Sköld, Erik Sköld
 
1 Nyårsdagen   
Ti 2    
On 3    
To 4    
Fr 5 Trettondagsafton   
6 Trettondedag jul   
7 Sunes bana  Mer information
v 02 LOK-gårdsvärdar
Björn Norell, David Rosén, Gustav Waldau, Markus Henriksson
 
8    
Ti 9 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Tröskelintervaller  Mer information
On 10    
To 11 Svart: Midvinterduell  Mer information
Midvinterduell nr 2, IFK Linköping  Mer information
LOK-gården stängd  Mer information
Fr 12 Svart: Banintervaller  Mer information
13 Svenska SkidO-träffen, sprint, Mora  Mer information
Orange/Violett/Juniorer: Peking Youth Cup, Norrköping  Mer informationAnmälan
Barnkalas kl. 9 - 14, S Söderqvist  Mer information
14 Svenska SkidO-träffen, medel, Mora  Mer information
Sunes bana  Mer information
v 03 LOK-gårdsvärdar
Axel Lihagen, Emma Bengtsson, Johan Hagforsen, Anders Knutsson
 
15    
Ti 16 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: OBS! Lugn distans  Mer information
Arrangemangs­kommitémöte, källaren  Mer information
On 17 Aftong. Vägsamf.   Mer information
To 18 Orange/Violett/Svart: Löpträning  Mer information
Fr 19 Svart: Banintervaller, Campushallen  Mer information
20    
21 Sunes bana  Mer information
v 04 LOK-gårdsvärdar
Mats Adolfsson, Lotta Borg, Rikard Borg, Linnéa Borg
 
22 Styrelsemöte  Mer information
Ti 23 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Tröskelintervaller  Mer information
On 24 Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.00  Mer information
To 25 Orange/Violett/Svart: Midvinterduell  Mer information
Midvinterduell, OKS  Mer information
Fr 26 Svart: Banintervaller, Campushallen  Mer information
27    
28 Sunes bana  Mer information
v 05 LOK-gårdsvärdar
Per Gustås, Inger Gustås, Pia Vångell, Tomas Vångell
 
29    
Ti 30 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Tröskelintervaller  Mer information
Möte: Senjun-komittén, Källaren  Mer information
On 31    
FEBRUARI 2024
Datum  Aktivitet   
To 1 Orange/Violett/Svart: Löpträning  Mer information
Fr 2    
3    
4 Sunes bana  Mer information
v 06 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Patrik Gustavsson, Johan Aronsson
 
5 Styrelsemöte  Mer information
Ti 6 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Tröskelintervaller  Mer information
On 7 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 8 Orange/Violett/Svart: Löpträning, LOK-gården  Mer information
Midvinterduell, Boxholm-Mjölby  Mer information
Fr 9 Uthyrt, K Aarna 10 - 22  Mer information
10 Orange/Violett/Svart: Kontrollplockning, Mörstorpssjön  Mer informationAnmälan
11 Sunes bana  Mer information
Svart: gemensam uppvärmning Sunes bana  Mer information
v 07 LOK-gårdsvärdar
Jan Lundgren, Maud Göthe Lundgren, David Eklund, Madde Eklund
 
12 Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.  Mer information
Ti 13 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Backintervaller  Mer information
On 14 Alla hjärtans dag   
LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 15 Midvinterduell, LOK  Mer information
Fr 16 Svart: Banintervaller, Campushallen  Mer information
17    
18 Sunes bana  Mer information
v 08 LOK-gårdsvärdar
Roland Frid, Gunvor Frid, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
19 , Styrelsemöte  Mer information
Ti 20 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Intervaller  Mer information
On 21 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 22    
Fr 23    
24    
25 Sunes bana  Mer information
v 09 LOK-gårdsvärdar
Johan Jylltorp, Eva Jylltorp, Christer Lindell, Susanna Lindell
 
26    
Ti 27 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Intervaller  Mer information
Årsmöte  Mer information
On 28 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
Unga ledare, Styrelserummet  Mer information
To 29 Orange/Violett/Svart: Löpträning  Mer information
Midvinterduell, TGOK  Mer information
MARS 2024
Datum  Aktivitet   
Fr 1 Sverigepremiären, natt, OK Pan-Kristanstad  Mer information
Resa till Pan-Våren, Åhus  Mer informationAnmälan
2 Sverigepremiären, medel, OK Pan-Kristanstad  Mer information
Gul/Orange/Violett/Svart: Teknik-OL, Sandvik  Mer informationAnmälan
3 Sverigepremiären, lång, OK Pan-Kristanstad  Mer information
v 10 LOK-gårdsvärdar
Johan Otterström, Annika Rantzer, Martin Rantzer, Jonas Roth
 
4    
Ti 5 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Intervaller  Mer information
On 6 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
18.30 - 21.30 Uthyrt, Aftong vägsamf. Boström  Mer information
To 7 Orange/Violett/Svart: Löpträning  Mer information
ÖOF, stora salen, årsmöte  Mer information
Fr 8 Internationella kvinnodagen   
9 Ungdomarnas Brutalpass  Mer informationAnmälan
10 Marscup, LOK  Mer information
v 11 LOK-gårdsvärdar
Torgny Faxén, Carina Faxén, Karin Herrgårdh, Anders Herrgårdh
 
11 Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.  Mer information
Ti 12 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Intervaller  Mer information
Unga ledare, Styrelserummet  Mer information
On 13 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
Svart: TuffOnsdag, LOK-gården  Mer informationAnmälan
To 14 Orange/Violett/Svart: Löpträning, Martins bana  Mer information
Fr 15    
16    
17 Marscup, IFK  Mer information
v 12 LOK-gårdsvärdar
Andreas Magnvall, Roger Kihlberg, Ulrika Kihlberg, Pontus Klämfeldt
 
18 Stora salen, 18.30 - 21.00 Bostadsr. för. Strömbäck  Mer information
Ti 19 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Intervaller  Mer information
Idrottspsykologi, del 1, Styrelserummet, LOK-gården  Mer information
Arrangemangs­kommitémöte, Källaren  Mer information
On 20 Vårdagjämningen   
LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
Hiitaut-möte  Mer information
To 21 Orange/Violett/Svart: Löpträning (Backe + tröskel)  Mer information
Fr 22 Nyköpingsnatten, Nyköpings OK  Mer information
Anmälan till Newbody-försäljning  Mer informationAnmälan
23 Nyköpingsorienteringen, lång, Nyköpings OK  Mer information
24 Måsenstafetten, OK Måsen  Mer informationAnmälan
Uthyrt 10.00 - 20.00 Evertsson, 90årskalas  Mer information
v 13 LOK-gårdsvärdar
Johan Allard, Hanna Modig Tjärnström, Julia Modig Tjärnström, Kajsa Hammarström
 
25 Styrelsemöte  Mer information
Ti 26 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Intervaller  Mer information
Natträning/tävling, Petersburgs motionscentral  Mer information
Idrottspsykologi, del 2/2, Stora salen, LOK-gården  Mer information
Unga ledare, Styrelserummet  Mer information
On 27 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
Aftong. samf. Boström Stora salen  Mer information
To 28 Skärtorsdagen   
Fr 29 Långfredagen   
Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden, FK Göingarna   Mer information
Klubbresa i påsk, FK Göingarna Skåne  Mer informationAnmälan
Marscup, OKS  Mer information
30 Påskafton   
Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden, FK Göingarna   Mer information
31 Sommartid börjar   
Påskdagen   
Göingestafetten (Stafettligan, #1 + stafett "för alla")), FK Göingarna   Mer information
Träningshelg MTBO medeldistans, TGOK  Mer information
APRIL 2024
Datum  Aktivitet   
v 14 LOK-gårdsvärdar
Emelie Adolfsson, Thomas Adolfsson, Anna Ljusberg, Filip Strömbäck
 
1 Annandag påsk   
Träningshelg MTBO långdistans, TGOK  Mer information
Ti 2 Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Svart: Intervaller  Mer information
On 3 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 4    
Fr 5    
6 Kolmårdsdubbeln, dag 1, medel, OK Kolmården  Mer information
7 Kolmårdsdubbeln, dag 2, Kolmårdskavlen, OK Kolmården  Mer informationAnmälan
v 15 LOK-gårdsvärdar
Gunnar Engström, Jonathan Jylltorp, Henrik Eklund, Per Zeijlon
 
8    
Ti 9 NOK-OL: Denseln  Mer informationAnmälan
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Intervaller  Mer information
Unga ledare, Styrelserummet  Mer information
On 10 LOK-veteranerna, LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
Radiopejlträning, LOK-gården  Mer informationAnmälan
To 11 20.00 Samanträdesrummet uthyrt, Aftong. vägsamf.  Mer information
Fr 12 SM, natt (Swedish League, #3), Ärla IF  Mer information
13 Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2), OK Hällen  Mer informationAnmälan
Lokgården uthyrd till radiopejlarna kl. 17 och framåt  Mer information
14 LOK-gården uthyrd heldag till radiopejlarna  Mer information
Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2), OK Hällen  Mer information
v 16 LOK-gårdsvärdar
Nina Fjellström, Robert Kihlberg, Ida Andersson, Thomas Rimhagen
 
15 Styrelsemöte  Mer information
Ti 16 NOK-OL: Tjalve  Mer information
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Intervaller   Mer information
On 17 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 18 Natt-KM  Mer information
Fr 19    
20 Motalaträffen, Motala AIF OL  Mer information
Uthyrt Aktiespararnas förening 09.00 - 16.00  Mer information
21 Urban Hjärne-kampen, OK Motala  Mer information
LOK-gården bokad 17-20, A Stenström  Mer information
v 17 LOK-gårdsvärdar
Maria Hageström, Thim Hageström, Meridita Petersson, Michael Petersson
 
22 Brf Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.  Mer information
Ti 23 NOK-OL: Finspång  Mer informationAnmälan
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
Klädbytardag  Mer information
Grön: Passa kartan  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Backintervaller  Mer information
Unga Ledare, Styrelserummet  Mer information
On 24 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
MTBO-träning, Slaka  Mer information
Svart: Sprint med Lithe Vilse, Vallastaden  Mer informationAnmälan
To 25 Svart: TuffTorsdag, LOK-gården  Mer informationAnmälan
Fr 26    
27 Tisarträffen, dag 1, lång, OK Tisaren  Mer information
Uthyrt till IK Akele 09.00 - 21.00   Mer information
28 Tisarträffen, dag 2, medel, OK Tisaren  Mer information
Pekingduon öppna klasser, Matteus SI  Mer information
Pekingduon, Matteus SI  Mer information
v 18 LOK-gårdsvärdar
Therese Klintberg, Anton Sundin, Henrik Anderjon, Stina Anderjon
 
29 MTBO Östgötaserien deltävling 1, Rejmyre  Mer information
Ti 30 Valborgsmässoafton   
Svart: Egen träning  Mer information
Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Mer information
MAJ 2024
Datum  Aktivitet   
On 1 Första maj   
To 2    
Fr 3    
4 Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3)  Mer information
Tiomila, Nynäshamn  Mer informationAnmälan
Resa till 10mila  Mer informationAnmälan
5 Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3)  Mer information
Björkforskampen, medel, Björkfors GOIF  Mer information
v 19 LOK-gårdsvärdar
Björn Beckius, Tomas Boman, Åsa Forsman, Mats Forsman
 
6    
Ti 7 Ljungsbrokampen, medel, OK Skogsströvarna  Mer information
Grön: Tumgrepp & Vika karta  Mer information
On 8 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 9 Kristi himmelfärdsdag   
Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel, Örebroklubbar  Mer information
Närke, SL*2 +Stafettligan  Mer informationAnmälan
Fr 10 Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång, Örebroklubbar  Mer information
11 Närkekvartetten, dag 3, lång, Örebroklubbar  Mer information
12 Närkekvartetten, dag 4, medel, Örebroklubbar  Mer information
Stafettligan, #4, Örebro, Örebroklubbar  Mer information
v 20 LOK-gårdsvärdar
Annika Ivarsson, Magnus Herberthson, Gitte Engström, Stefan Engström
 
13    
Ti 14 NOK-OL: Kolmården  Mer information
Grön: Elljudspåret  Mer information
Vit/Gul/Orange/Violett: Sprintträning, Trädgårdsföreningen  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 15 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
MTBO-träning, Malmslätt  Mer information
To 16 DM, sprint, Boxholms OK  Mer information
Resa DM Sprint, Samling LOK-gården  Mer informationAnmälan
Fr 17    
18 Pingstafton   
Lite för lång skogssprint, Tjällmo-Godegårds OK  Mer information
19 Pingstdagen   
v 21 LOK-gårdsvärdar
Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson, Anna Johansson, Patrik Nilsson
 
20    
Ti 21 NOK-OL: Denslen  Mer information
Grön: Stjärn-OL  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 22 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 23 Svart: TuffTorsdag, LOK-gården  Mer informationAnmälan
Styrelsemöte  Mer information
Fr 24 Uthyrt, Västerviks simklubb, övernattning  Mer information
25 Uthyrt, Västerviks simklubb, övernattning  Mer information
Orienteringsskytte, klassisk distans, SM  Mer information
26 Mors dag   
Uthyrt, Västerviks simklubb till kl. 16.00  Mer information
Orienteringsskytte, sprint  Mer information
v 22 LOK-gårdsvärdar
Emil Grehn, Henrik Hamrefors, Fredrik Johansson jr, Simon Runefors
 
27 Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.  Mer information
Ti 28 NOK-OL: NAIS  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Unga ledare, Styrelserummet  Mer information
Arrangemangs­kommitémöte, Källaren  Mer information
On 29 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
Uthyrt, sammanträdesrum, Aftongatans vägsamf.  Mer information
To 30 Blodomloppet- Funktionärsanmälan  Mer informationAnmälan
Fr 31    
JUNI 2024
Datum  Aktivitet   
1 VÖOL OL-skyttedubbeln Klassisk  Mer information
Bokat för jubileumsfirande  Mer information
Sprint-KM, Ebbepark  Mer information
90-årsfirande, Mat och aktiviteter i LOK-gården  Mer informationAnmälan
2 VÖOL OL-skyttedubbeln SM Sprint  Mer information
v 23 LOK-gårdsvärdar
Karin Olofsson, Lena Strömbäck, Fredrik Gustafsson, Carolina Magnusson
 
3    
Ti 4 Grön: Sprint Vidingsjö  Mer information
Grön: Tre små  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Unga ledare, Styrelserummet  Mer information
On 5 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 6 Sveriges nationaldag   
Uthyrt   Mer information
Fr 7    
8    
9    
v 24 LOK-gårdsvärdar
Anna Call, Mats Backteman, Karin Backteman, Emma Backteman
 
10 Unga ledare, Styrelserummet  Mer information
Ti 11 Grön: Sommaravslutning  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 12 LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Mer information
To 13    
Fr 14 Resa Venla/Jukola, Lakia  Mer informationAnmälan
15 Jukola- & Venlakavlen, Kauhava (1 h öster om Vasa)  Mer information
16 Jukola- & Venlakavlen, Kauhava  Mer information
v 25 LOK-gårdsvärdar
Monika Edstam, Inger Berg, Anders Berg, Andreas Berg
 
17 SOL skola  Mer information
Styrelsemöte  Mer information
Ti 18 SOL skola  Mer information
Motionsgruppen  Mer information
Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 19 SOL skola, övernattning  Mer information
Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.  Mer information
To 20 Sommarsolståndet   
SOL skola, övernattning  Mer information
Fr 21 Midsommarafton   
22 Midsommardagen   
23    
v 26    
24    
Ti 25    
On 26 Provlöpning Medel-DM, Grävsten/Nysätter  Mer informationAnmälan
To 27    
Fr 28 SM, sprint (Swedish League, #6), kval, Västerås SOK  Mer information
Resa och boende SM sprint (SL#6 samt stafett#5), Västerås SOK  Mer informationAnmälan
29 SM, sprint (Swedish League, #6), final, Västerås SOK  Mer information
30 SM, sprintstafett (Stafettligan, #5), kval + final, Västerås SOK  Mer information


[P] Förenklad sida för utskrift.

Senast uppdaterad: 230221, 22:16:49