Senior och junior - Kalender - Elitens halvårskalender

Halvårskalender hösten 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående halvår  
  Nästa halvår >>

JULI 2019
Datum  Aktivitet   
v 27    
1    
Ti 2 Tjust 2-dagars, dag 1, Gamleby OK  Mer information
On 3 Tjust 2-dagars, dag 2, Gamleby OK  Mer information
To 4    
Fr 5    
6 Anmälan Oringen kartpackning 4-6/7, LOK gården  Mer informationAnmälan
Tjoget, Emmaboda Verda OK, Lessebo OK  Mer informationAnmälan
7 Tjoget  Mer information
v 28    
8    
Ti 9    
On 10    
To 11    
Fr 12    
13    
14    
v 29    
15 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Ti 16 LOK-gården uthyrd till O-Ringen   Mer information
On 17 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
To 18 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Fr 19 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
20 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
21 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
v 30    
22 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Ti 23 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
On 24 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
To 25 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
Fr 26 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
27 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
28 LOK-gården uthyrd till O-Ringen  Mer information
v 31    
29    
Ti 30    
On 31    
AUGUSTI 2019
Datum  Aktivitet   
To 1    
Fr 2    
3 Ungdomens 10mila, Horred, Mark, Räven, Skene  Mer information
4    
v 32    
5    
Ti 6    
On 7    
To 8 Stjärnorps SK  Mer information
Fr 9    
10 Askersundsmedeln, Askersunds OK  Mer information
11    
v 33 LOK-gårdsvärdar
Thomas Stenström, Anne-Li Stenström, Markus Henriksson, Jonas Roth
 
12 Medel-KM, OL-arrangemangskommitten  Mer information
Ti 13 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 14    
To 15    
Fr 16    
17    
18 Tjällmoträffen, TGOK  Mer information
v 34 LOK-gårdsvärdar
Martin Jareland, Ingela Årbrink, Susanna Lindell, Christer Lindell
 
19 Lidingöloppet On Tour, arrangörer, LOK-gården  Mer informationAnmälan
Ti 20 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 21    
To 22    
Fr 23    
24 Ramunderdubbeln, medel, Skogspojkarnas OK  Mer information
25 Ramunderdubbeln, lång, Skogspojkarnas OK  Mer information
v 35 LOK-gårdsvärdar
Mattias Berglund, Ann Larsson, Anna Kullberg, Björn Kullberg, Axel Kullberg
 
26    
Ti 27 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
On 28    
To 29 Kartpackning till lång-DM  Mer informationAnmälan
Fr 30 Natt-DM, OK Eken  Mer information
31 Provlöpning DM lång, Lilla Vilebo  Mer informationAnmälan
SEPTEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
1 DM, lång, Linköpings OK  Mer information
DM lång, Anmälan funktionärer  Mer informationAnmälan
v 36 LOK-gårdsvärdar
Maria Olofsson, Jesper Johansson, Marita Ericson, Liselott Ericson
 
2 MTBO Östgötaserien #4, Sandviks Camping  Mer information
Ti 3 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Motionskommittémöte  Mer information
On 4    
To 5    
Fr 6    
7 DM, medel, OK Motala  Mer information
8 DM, stafett, OK Motala  Mer informationAnmälan
v 37 LOK-gårdsvärdar
Jan Johansson, Per Zeijlon, Henrik Tosteberg, Stina Anderjon
 
9    
Ti 10 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
On 11    
To 12    
Fr 13 Resa och boende SM lång  Mer informationAnmälan
Ungdoms-SM, sprint, SOK Viljan  Mer information
14 Ungdoms-SM, lång, SOK Viljan  Mer information
Ungdoms-SM, lång, öppna klasser  Mer information
SM, lång, kval, Söderhamns OK  Mer information
15 SM, lång, final, Söderhamns OK  Mer information
Ungdoms-SM, distriktsstafett, SOK Viljan  Mer information
Prova på radiopejlorientering, LOK-gården  Mer informationAnmälan
v 38 LOK-gårdsvärdar
Emma Berggren, Fredrik Berggren, Henrik Söderqvist, Sara Söderqvist
 
16 Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 17 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Orange/Violett Kostföreläsning, Styrelserummet  Mer information
On 18    
To 19 Resa och boende SM medel och stafett  Mer informationAnmälan
Fr 20 SM, medel, kval, Söderhamns OK  Mer information
21 SM, medel, final, Söderhamns OK  Mer information
Mälarmårdsdubbeln, medel, Katrineholms OK, OK Tjärnen  Mer information
Polkaluffen, Gränna-Bygdens OK  Mer information
22 SM, stafett, Söderhamns OK  Mer information
Mälarmårdsdubbeln, lång, Katrineholms OK, OK Tjärnen  Mer information
Hultsfreds OK, lång  Mer information
v 39 LOK-gårdsvärdar
Johan Åtting, Madeleine Ölfvingsson, Tina Lindgren, Leif Lindgren
 
23 Höstdagjämningen   
Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 24 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
On 25 LKP Polisens Seniorklubb 13-16  Mer information
To 26 Natt-cup, OKS  Mer information
Fr 27    
28 Ekorren cup, Linköpings OK  Mer informationAnmälan
29    
v 40 LOK-gårdsvärdar
Eva Lindgren, Lars-Åke Holm, Kerry Kempe, Kerstin Kempe
 
30 Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
OKTOBER 2019
Datum  Aktivitet   
Ti 1 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
Motionskommittémöte  Mer information
On 2    
To 3 Natt-cup, Linköpings OK  Mer information
Fr 4    
5 Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Mer informationAnmälan
Lördagsmys med kul träning , kl 15.30 - 21, Hela LOK-gården  Mer informationAnmälan
6    
v 41 LOK-gårdsvärdar
Stephan Svensson, Lena Svensson, Mimmi Klingberg, Pelle Johansson
 
7 Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 8 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
On 9    
To 10 Natt-cup, IFK Linköping  Mer information
Fr 11    
12 25manna, Haninge SOK, OK Ravinen  Mer informationAnmälan
Resa till 25-manna, A-huset - Västerhaninge  Mer informationAnmälan
13    
v 42 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Therese Lindström, Jocke Lindström
 
14 Rockgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 15 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Senjun-kommittén, Styrelserummet  Mer information
On 16    
To 17 Natt-cup, TGOK  Mer information
Fr 18 XC-race, Vidingsjö motionscentrum  Mer informationAnmälan
19 Daladubbeln, stafett, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs  Mer information
Helg utan älg, dag 1, lång, Gotlands Bro OK  Mer information
Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Mer informationAnmälan
20 Daladubbeln, patrull, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs  Mer information
Helg utan älg, dag 2, medel, Gotlands Bro OK  Mer information
Oktobertävlingen, Motala AIF  Mer information
v 43 LOK-gårdsvärdar
Johan Källsand, Per Magnusson, Mia Eronn, Bertil Eronn
 
21 Stationsgympa, Bäckskolan  Mer information
Ti 22 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
On 23 LKP polisens seniorklubb 13-16  Mer information
To 24    
Fr 25    
26 Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung  Mer informationAnmälan
LOK-gården uthyrd hela dagen. Mattias Eriksson  Mer information
27 Sommartid slutar   
Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung  Mer information
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Thomas Larsson, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
28    
Ti 29 Svart: Intervaller, LOK-gården  Mer information
Motionsgrupp  Mer information
On 30    
To 31    
NOVEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
Fr 1 Allhelgonadagen   
2 Alla helgons dag   
3 Lok-gården uthyrd.Henrik Sävenberg  Mer information
v 45 LOK-gårdsvärdar
Per Gustås, Inger Gustås, Alva Olsson, Fredrik Johansson
 
4    
Ti 5 Gul/Orange/Violett/svart: Annikas backträning, LOK-gården  Mer information
On 6    
To 7 Upptakt seniorer och juniorer, LOK-gården  Mer informationAnmälan
Fr 8 O-event, dag 1, Sprint by Night, Borås GIF  Mer information
Säsongsavslutning i Borås, Borås  Mer informationAnmälan
9 O-event, dag 2, Downhill Sprint, Hestra IF  Mer information
10 Fars dag   
O-Event, dag 3, Zoorientering, IK Ymer  Mer information
v 46 LOK-gårdsvärdar
Elisabet Wiklund, Marie Svernestam, Lennart Svernestam, Liselott Roth
 
11    
Ti 12    
On 13    
To 14    
Fr 15    
16 Viltdrev, En senhöstdag i Åtvidaberg  Mer informationAnmälan
17 Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 47 LOK-gårdsvärdar
Tomas Boman, Maria Sarberg, Robert Söderberg, Pedro Lundquist
 
18    
Ti 19    
On 20 LKP polisens Seniorklubb kl 13-16  Mer information
To 21    
Fr 22    
23    
24    
v 48 LOK-gårdsvärdar
Gustav Lidén, Maxime Bonneau, Johan Sköld, Erik Sköld
 
25    
Ti 26    
On 27    
To 28    
Fr 29    
30    
DECEMBER 2019
Datum  Aktivitet   
1 1:a advent   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 49 LOK-gårdsvärdar
Gaute Thomassen, Elisabeth Thomassen, Jörgen Blomvall, Urban Petersson
 
2    
Ti 3    
On 4    
To 5    
Fr 6 LOK-gården bokad  Mer information
7    
8 2:a advent   
Skinkloppet  Mer information
v 50 LOK-gårdsvärdar
Victor Bergstrand, Björn Knuthammar, Marcus Hansson, Erik Malmberg
 
9    
Ti 10    
On 11 LKP Polisens Seniorklubb kl 13-16  Mer information
To 12    
Fr 13 Luciadagen   
14    
15 3:e advent   
Sunes bana, LOK-gården  Mer information
v 51 LOK-gårdsvärdar
Göran Hektor, Lotta Granholm, Roger Danielsson, Monica Lindgren
 
16    
Ti 17    
On 18    
To 19    
Fr 20    
21    
22 Vintersolståndet   
4:e advent   
v 52    
23    
Ti 24 Julafton   
On 25 Juldagen   
To 26 Annandag jul   
Fr 27    
28    
29    
v 01    
30    
Ti 31 Nyårsafton   


[P] Förenklad sida för utskrift.

Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02