Senior och junior - Kalender

Månadskalender oktober 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Ti 1 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Jonathan Jylltorp   LOK-milen   22  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Anders Knutsson      60  Mer information
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Källaren     Mer information
On 2            
To 3 18:30  Natt-cup, Linköpings OK  Motionskommitten   Skog     Mer information
Fr 4            
5   Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Erik Sköld        Mer information Anmälan
15:30  Lördagsmys med kul träning , kl 15.30 - 21, Hela LOK-gården  Oscar Rydberg        Mer information Anmälan
6            
v 41 LOK-gårdsvärdar
Stephan Svensson, Lena Svensson, Mimmi Klingberg, Pelle Johansson
 
7 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60  Mer information
Ti 8 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Löparspår   24  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Per Zeijlon      60  Mer information
On 9            
To 10   Natt-cup, IFK Linköping     Skog     Mer information
Fr 11            
12   25manna, Haninge SOK, OK Ravinen  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
06:00  Resa till 25-manna, A-huset - Västerhaninge  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
13            
v 42 LOK-gårdsvärdar
Mårten Larsson, Lotta Larsson, Therese Lindström, Jocke Lindström
 
14 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60  Mer information
Ti 15 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Löparspår   28  Mer information
19:30  Senjun-kommittén, Styrelserummet  Jan Lundgren        Mer information
On 16            
To 17 18:45  Natt-cup, TGOK  Johan Persson   Skog     Mer information
Fr 18   XC-race, Vidingsjö motionscentrum  Sven Engström      90  Mer information Anmälan
19   Daladubbeln, stafett, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs          Mer information
  Helg utan älg, dag 1, lång, Gotlands Bro OK          Mer information
  Viltdrev, En heldag i Åtvidaberg  Jörgen Sköld        Mer information Anmälan
20   Daladubbeln, patrull, Karlsbyheden, Kåre, Korsnäs          Mer information
  Helg utan älg, dag 2, medel, Gotlands Bro OK          Mer information
  Oktobertävlingen, Motala AIF          Mer information
v 43 LOK-gårdsvärdar
Johan Källsand, Per Magnusson, Mia Eronn, Bertil Eronn
 
21 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén   Golv   60  Mer information
Ti 22 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Elljuspåret   24  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Karin Olofsson      60  Mer information
On 23   LKP polisens seniorklubb 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
To 24            
Fr 25            
26   Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung          Mer information Anmälan
  LOK-gården uthyrd hela dagen. Mattias Eriksson  Roger Danielsson        Mer information
27 Sommartid slutar   
  Smålandskavlen, Kexholms SK, OK Njudung          Mer information
v 44 LOK-gårdsvärdar
Peter Jakobsson, Thomas Larsson, Ulla Kjell, Anders Kjell
 
28            
Ti 29 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Malmberg   Elljusspår   25  Mer information
17:45  Motionsgrupp  Lena Strömbäck      60  Mer information
On 30            
To 31            


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02