Senior och junior - Kalender

Månadskalender juni 2024

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
1   VÖOL OL-skyttedubbeln Klassisk          Mer information
09:00  Bokat för jubileumsfirande  Per Johansson        Mer information
11:00  Sprint-KM, Ebbepark  Åke Ljunggren        Mer information
13:00  90-årsfirande, Mat och aktiviteter i LOK-gården  Tina Lindgren      180  Mer information Anmälan
2   VÖOL OL-skyttedubbeln SM Sprint          Mer information
v 23 LOK-gårdsvärdar
Karin Olofsson, Lena Strömbäck, Fredrik Gustafsson, Carolina Magnusson
 
3            
Ti 4 17:30  Grön: Tre små  Pontus Wessman      90  Mer information
17:30  Grön: Sprint Vidingsjö  Pontus Wessman      90  Mer information
17:45  Motionsgruppen  Lena Strömbäck      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Therese Klintberg        Mer information
19:15  Unga ledare, Styrelserummet  Martin Jareland        Mer information
On 5 09:00  LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 6 Sveriges nationaldag   
12:00  Uthyrt   Per Johansson        Mer information
Fr 7            
8            
9            
v 24 LOK-gårdsvärdar
Anna Call, Mats Backteman, Karin Backteman, Emma Backteman
 
10 18:00  Unga ledare, Styrelserummet  Martin Jareland        Mer information
Ti 11 17:30  Grön: Sommaravslutning  Pontus Wessman      90  Mer information
17:45  Motionsgruppen        60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Therese Klintberg        Mer information
On 12 09:00  LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 13            
Fr 14 13:50  Resa Venla/Jukola, Lakia  Christian Enberg        Mer information Anmälan
15   Jukola- & Venlakavlen, Kauhava (1 h öster om Vasa)          Mer information
16   Jukola- & Venlakavlen, Kauhava          Mer information
v 25 LOK-gårdsvärdar
Monika Edstam, Inger Berg, Anders Berg, Andreas Berg
 
17 09:00  SOL skola  Lucas Berggren        Mer information
18:00  Styrelsemöte  Per Johansson        Mer information
Ti 18 09:00  SOL skola  Lucas Berggren        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Per Zeijlon      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Anton Sundin        Mer information
On 19 09:00  SOL skola, övernattning  Lucas Berggren        Mer information
18:00  Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.  Ulla Kjell        Mer information
To 20 Sommarsolståndet   
  SOL skola, övernattning  Lucas Berggren        Mer information
Fr 21 Midsommarafton   
22 Midsommardagen   
23            
v 26    
24            
Ti 25            
On 26 17:30  Provlöpning Medel-DM, Grävsten/Nysätter  Rikard Borg   Skog   90  Mer information Anmälan
To 27            
Fr 28   Resa och boende SM sprint (SL#6 samt stafett#5), Västerås SOK  Patrik Nilsson        Mer information Anmälan
  SM, sprint (Swedish League, #6), kval, Västerås SOK          Mer information
29   SM, sprint (Swedish League, #6), final, Västerås SOK          Mer information
30   SM, sprintstafett (Stafettligan, #5), kval + final, Västerås SOK          Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 230221, 22:16:52