Senior och junior - Kalender

Månadskalender december 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
1 1:a advent   
09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 49 LOK-gårdsvärdar
Gaute Thomassen, Elisabeth Thomassen, Jörgen Blomvall, Urban Petersson
 
2 18:00  Stationsgympa + innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 3 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Asfalt   30  Mer information
19:30  Tiomilatisdag, senjun, Styrelserummet  Niklas Olsson        Mer information
On 4            
To 5 17:45  Svart: Stigdistans, från LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Stig/skog   90  Mer information
Fr 6 17:30  Jukolafest + Träning  Julia Modig Tjärnström   Skog/golv     Mer information Anmälan
17:30  Svart: LiU-intervaller (bana), LiU  Fredrik Johansson   Bana   60  Mer information
7 14:00  Aktivitet juniorer och yngre seniorer  Julia Modig Tjärnström        Mer information Anmälan
8 2:a advent   
10:00  Skinkloppet  Johan Otterström        Mer information
v 50 LOK-gårdsvärdar
Victor Jiglund, Björn Knuthammar, Marcus Hansson, Erik Malmberg
 
9 18:00  Rockgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 10 17:45  Svart: Terräng-KM, LOK-gården  Peter Eriksson   Elljus   30  Mer information
On 11   LKP Polisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
To 12            
Fr 13 Luciadagen   
17:30  Svart: LiU-intervaller (bana), LiU     bana   60  Mer information
14 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 2, Blästad  Jonas Roth   Asfalt   15  Mer information
15:00  LOK-gården uthyrd David Forslund, hela kvällen  Roger Danielsson        Mer information
15 3:e advent   
  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 51 LOK-gårdsvärdar
Göran Hektor, Lotta Granholm, Roger Danielsson, Monica Lindgren
 
16 18:00  Julgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   60  Mer information
Ti 17 17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Elljusspår   30  Mer information
On 18            
To 19            
Fr 20            
21            
22 Vintersolståndet   
4:e advent   
  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 52    
23            
Ti 24 Julafton   
17:45  Alla som vill ha klappar: Intervaller, Ute  Tomten   Elljusspår   20  Mer information
On 25 Juldagen   
To 26 Annandag jul   
Fr 27            
28            
29            
v 01 LOK-gårdsvärdar
Lotta Borg, Rikard Borg, Linnéa Borg
 
30            
Ti 31 Nyårsafton   


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 140301, 13:29:02