Hittaut
Hittaut
Samarbetspartners
Forumstatus

Öppet forum
Tomas 2024-04-13

Sök på lok.se
Inloggning
Namn:
Lösen:
Väder i Linköping
3.0 °C
Temperatur:
Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender april 2024

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
v 14 LOK-gårdsvärdar
Emelie Adolfsson, Thomas Adolfsson, Anna Ljusberg, Filip Strömbäck
 
1 Annandag påsk   
  Träningshelg MTBO långdistans, TGOK          Mer information
Ti 2 10:00  Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Ulla Kjell        Mer information
17:30  Vit: Linje-OL  Josefine Lindström      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Thomas Stenström   Stig   30-60 min  Mer information
18:00  Svart: Intervaller  Therese Klintberg        Mer information
On 3 09:00  LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 4 09:30  Vet-OL, Matteus  Stephan Svensson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpning i grupp  Henrik Elnegård   Stig   75  Mer information
Fr 5            
6   Kolmårdsdubbeln, dag 1, medel, OK Kolmården          Mer information
7   Kolmårdsdubbeln, dag 2, Kolmårdskavlen, OK Kolmården          Mer information Anmälan
v 15 LOK-gårdsvärdar
Gunnar Engström, Jonathan Jylltorp, Henrik Eklund, Per Zeijlon
 
8 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
Ti 9   NOK-OL: Denseln          Mer information Anmälan
10:00  Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Ulla Kjell        Mer information
17:30  Vit: Kompasstjärna   Hanna Schärlund      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Kompassteknik  Lars Asplund        Mer information
17:45  Motionsgrupp  Filip Strömbäck      60  Mer information
17:45  Motionsgruppen  Filip Strömbäck      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller  Anton Sundin        Mer information
19:15  Unga ledare, Styrelserummet  Martin Jareland      90  Mer information
On 10 09:00  LOK-veteranerna, LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
17:30  Radiopejlträning, LOK-gården  Mattias Eriksson        Mer information Anmälan
18:00  ÖOF styrelsemöte  Per Magnusson        Mer information
To 11 09:30  Vet-OL, Mjölby OK  Stephan Svensson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Linje-OL  Christian Eriksson Sterner   Skog     Mer information
20:00  20.00 Samanträdesrummet uthyrt, Aftong. vägsamf.  Ulla Kjell        Mer information
Fr 12   SM, natt (Swedish League, #3), Ärla IF          Mer information
13   Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2), OK Hällen          Mer information Anmälan
  Radiopejltävling N1 2 m  Joakim Tosteberg        Mer information
00:01  Hittaut säsongspremiär          Mer information
17:00  Lokgården uthyrd till radiopejlarna kl. 17 och framåt  Ulla Kjell        Mer information
14   Radiopejltävling N1 80 m  Monika Edstam        Mer information
  LOK-gården uthyrd heldag till radiopejlarna  Ulla Kjell        Mer information
07:45  Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2), OK Hällen          Mer information
v 16 LOK-gårdsvärdar
Nina Fjellström, Robert Kihlberg, Ida Andersson, Thomas Rimhagen
 
15 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Styrelsemöte  Per Johansson        Mer information
Ti 16   NOK-OL: Tjalve          Mer information
10:00  Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Ulla Kjell        Mer information
17:30  Grön: Uppstart  Pontus Wessman      90  Mer information
17:30  Vit: Ramsan, Valla  Sara Helander      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Brunbild Styvinge, Mellan Sturefors och Styvinge bergtäkt  Björn Knuthammar        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Karin Olofsson      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller   Anton Sundin        Mer information
On 17 09:00  LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
17:30  Planering inför Skogsflickornas höstblot  Pia Vångell        Mer information
To 18 09:30  Vet-OL, Boxholms OK  Stephan Svensson        Mer information
17:30  LOK ungdomsutveckling, Styrelserummet, LOK-gården  Anna Otterborg        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Korridor-OL  Lucas, Ludvig, Theo        Mer information
20:30  Natt-KM  Henrik Eklund        Mer information
Fr 19            
20   Motalaträffen, Motala AIF OL          Mer information
09:00  Uthyrt Aktiespararnas förening 09.00 - 16.00  Ulla Kjell        Mer information
21   Urban Hjärne-kampen, OK Motala          Mer information
v 17 LOK-gårdsvärdar
Maria Hageström, Thim Hageström, Meridita Petersson, Michael Petersson
 
22 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.  Ulla Kjell        Mer information
Ti 23   NOK-OL: Finspång          Mer information
10:00  Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Ulla Kjell        Mer information
17:15  Klädbytardag  Sara Helander        Mer information
17:30  Vit: Sätt ut och ta in  Anna Call      90  Mer information
17:30  Grön: Passa kartan  Pontus Wessman      90  Mer information
17:45  Föräldrainformation gul, vit och grön, Stora salen LOK-gården  Anna Otterborg        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Anna Kullberg      60  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Grovkompass  Johan Otterström        Mer information
18:00  Svart: Intervaller  Therese Klintberg        Mer information
19:15  Unga Ledare, Styrelserummet  Martin Jareland        Mer information
On 24 09:00  LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
13:00  Uthyrt Polisseniorerna 13-16  Ulla Kjell        Mer information
18:00  MTBO-träning, Slaka  Mia Eronn      60  Mer information
To 25 09:30  Vet-OL, TGOK  Stephan Svensson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Träning  Roger Kihlberg        Mer information
18:00  Svart: TuffTorsdag, LOK-gården  Therese Klintberg      150  Mer information Anmälan
Fr 26            
27   Tisarträffen, dag 1, lång, OK Tisaren          Mer information
09:00  Uthyrt till IK Akele 09.00 - 21.00   Ulla Kjell        Mer information
28   Tisarträffen, dag 2, medel, OK Tisaren          Mer information
  Pekingduon, Matteus SI          Mer information
  Pekingduon öppna klasser, Matteus SI          Mer information
  Ungdomar: Pekingduon, Tävling för tvåmannalag  Anna Call        Mer information Anmälan
v 18 LOK-gårdsvärdar
Therese Klintberg, Anton Sundin, Henrik Anderjon, Stina Anderjon
 
29 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
17:00  MTBO Östgötaserien deltävling 1, Rejmyre  Bertil Eronn   Stig och väg   60  Mer information
Ti 30 Valborgsmässoafton   
  Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
  Vit: Ingen träning  Anna Call        Mer information
10:00  Landeryds PRO kl. 10.00 - 12.00  Ulla Kjell        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Lena Strömbäck      60  Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 230221, 22:16:51