Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender juni 2017

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
To 1   Gul/Orange/Violett: Funktionär eller delta i Blodomloppet          Mer information
  Blodomloppet 5 km, Gul grupp  Kristina Ljunggren   Asfalt     Mer information Anmälan
  Blodomloppet (LOK är medarrangör), För ytterligare information, kom till funktionärstältet på arenan eller ring Thomas Rimhagen eller Sofia Salomonsson.  Thomas Rimhagen        Mer information Anmälan
18:00  Ingen servering i LOK-gården  Erik Martinsson        Mer information
Fr 2   SM, sprint, publiktävling, #1 (kväll), Almby IK          Mer information
  SM, sprintstafett, kval (kväll), Almby IK          Mer information
  SM, sprint, individuell, kval , Almby IK          Mer information Anmälan
3 Pingstafton   
  SM, sprint, publiktävling #2, (Örebro City Sprint), Almby IK          Mer information
  SM, sprint, individuell, final, Almby IK          Mer information
4 Pingstdagen   
  SM, sprintstafett, final, Almby IK          Mer information
  SM, sprint, publiktävling, #3 (Örebro City Sprintstafett), Almby IK          Mer information
v 23 LOK-gårdsvärdar
 
5 18:00  Rockgympa  Sofia Borg   Bäckskolan   60  Mer information
Ti 6 Sveriges nationaldag   
  Gul/Orange/Violett: KM Lång          Mer information
09:45  Lång-KM, Påminnelse  Mats Backteman        Mer information Anmälan
18:00  LOK-gården stängd  Lotta Borg        Mer information
On 7   Ungdomsserien deltävling 3, Björkfors GoIF          Mer information
To 8   Gul/Orange/Violett: DM Sprint          Mer information
16:30  DM, sprint, Östergötland, NAIS Orienteringsklubb          Mer information
18:00  LOK-gården stängd  Lotta Borg        Mer information
Fr 9            
10   LOK-gården uthyrd hela dagen till privat fest  Lars-Erik Henriksson        Mer information
11            
v 24 LOK-gårdsvärdar
Gaute Thomassen, Elisabet Loyd, Johan Moverare, David Rabelius
 
12 18:00  Stationsgympa  Sofia Borg   Bäckskolan   60  Mer information
Ti 13 17:30  Skogslek avslutning  Tomas Boman      60  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Sommarskoj, Sara Söderqvist/Thomas Stenström  Sara Söderqvist        Mer information
17:45  Svart/Violett: Jukola-Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Stig   20  Mer information
19:00  Möte ungdomskommittén  Rikard Borg   Stol   90  Mer information
On 14            
To 15 10:00  Veteranorientering Olstorp, OK Skogsströvarna  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Lotta Borg        Mer information
Fr 16            
17 14:00  Venla/Jukola  Peter Aronsson        Mer information Anmälan
18            
v 25 LOK-gårdsvärdar
Elisabeth Österberg, Liselott Roth, Johan Allard, Thomas Adolfsson
 
19   SOL-skola i LOK-gården 19-21/6  Emma S Johansson        Mer information
18:30  Styrelsemöte  Per O Magnusson        Mer information
Ti 20   SOL-skola i LOK-gården 19-21/6  Emma S Johansson        Mer information
17:45  Svart/Violett: Intervaller, LOK-gården  Per Carlborg   Stig   25  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning - extra långt distanspass  Ulf Jonare        Mer information
19:15  Planering gul/orange/violett, Styrelserummet  Martin Jareland        Mer information Anmälan
On 21 Sommarsolståndet   
  SOL-skola i LOK-gården 19-21/6  Emma S Johansson        Mer information
To 22            
Fr 23 Midsommarafton   
24 Midsommardagen   
25   Rikslägret, 13-16 år          Mer information
v 26    
26   Rikslägret, 13-16 år          Mer information
Ti 27   Rikslägret, 13-16 år          Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana, Kort 4,3 km och Lång 6,8 km  Patrik Nilsson   skog   60  Mer information
18:00  Tjogetträning  Erik Martinsson      60  Mer information Anmälan
On 28   Rikslägret, 13-16 år          Mer information
18:00  Städning LOK-gården  Roger Danielsson        Mer information Anmälan
To 29   Rikslägret, 13-16 år          Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning, Löpning på Östgötaleden från LOK-gården  Patrik Nilsson   Stig   ca 70 min  Mer information
Fr 30   Rikslägret, 13-16 år          Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 170527, 12:50:11