Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender juni 2018

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Fr 1   Västerviks SSK Hyr LOK-gården 1-3 juni för ungdomsläger  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  Banläggare, Veckans bana, juli-aug, Vidingsjö  Åke Ljunggren   Skog     Mer information Anmälan
  Banläggare, Veckans bana, sept-okt, Vidingsjö  Åke Ljunggren   Skog     Mer information Anmälan
2   Västerviks SSK Hyr LOK-gården 1-3 juni för ungdomsläger  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  SM, sprint, individuell, kval, IK Hakarpspojkarna Jönköpings OK OK Gränsen          Mer information
  SM, sprint, individuell och stafett, IK Hakarpspojkarna Jönköpings OK OK Gränsen          Mer information Anmälan
3   SM, sprint, stafett, final, IK Hakarpspojkarna Jönköpings OK OK Gränsen          Mer information
  Västerviks SSK Hyr LOK-gården 1-3 juni för ungdomsläger  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  SM, sprint, stafett, kval, IK Hakarpspojkarna Jönköpings OK OK Gränsen          Mer information
v 23 LOK-gårdsvärdar
Magnus Sahlman, Marie Jareland, Patrik Gustavsson, Björn Beckius
 
4 09:00  Måndagsgänget. Arbete i LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa, Bäckskolan  Frida Karlsson        Mer information
Ti 5   LOK-gården uthyrd till Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
  DM, sprint, Östergötland, OK Skogsströvarna          Mer information
17:30  Vit: Full fart i skogen  Johan Otterström        Mer information
17:30  Skogslek #7, Avslutning  Tomas Boman      60  Mer information
On 6 Sveriges nationaldag   
10:00  Jukolaträning  Johan Persson        Mer information
To 7   Ungdomsserien deltävling 3, Linköpings OK  Johan Otterström        Mer information
10:00  Veteranorientering , Vidingsjö, Linköpings AIK  Ulf Waldenfjord        Mer information
Fr 8            
9   Biodlarföreningen via Pelle Johansson kl 12.00 - 17.00  Per Johansson        Mer information
14:30  Jukola/Tjogetträning, Mjölby OK  Niklas Olsson   Skog   45  Mer information Anmälan
10            
v 24 LOK-gårdsvärdar
Ulla Kjell, Anders Kjell, Görel Johansson, Adam Lidvik
 
11 09:00  Måndagsgänget. Arbete i LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa, Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 12   LOK-gården uthyrd till Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Vit: Första sträckan, och avslutning  Henrik Elnegård        Mer information
17:45  Motionsgrupp  Per Zeijlon   skog     Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Julia Modig Tjärnström   Stig   25  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Sommarskoj  Gaute Thomassen      90  Mer information
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet     Mer information
19:15  Planering gul/orange/violett grupp  Martin Jareland   Rummet i källaren   60  Mer information Anmälan
On 13            
To 14 10:00  Veteranorientering , Motala, OK Motala  Ulf Waldenfjord        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Kristina Ljunggren      75  Mer information
Fr 15 14:00  Jukola  Peter Aronsson        Mer information Anmälan
16   Jukola          Mer information
  Martin Gunnarsson, barnkalas (mest ute)  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17   Jukola          Mer information
v 25 LOK-gårdsvärdar
Ulf Waldenfjord, Gretel Waldefjord, Markus Åkerblom, Kristin Trejling
 
18 09:00  Måndagsgänget. Våravslutning  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Styrelsemöte  Inger Gustås        Mer information
Ti 19   LOK-gården uthyrd till Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Motionsgrupp  Lena Strömbäck   skog   60  Mer information
17:45  Svart/Violett: Intervaller, LOK-gården  Jonathan Jylltorp   Stig   25  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Slumporientering  Martin Jareland      75  Mer information
On 20 18:00  Trivselkväll på LOK-gården, LOK-gårdskommitten  Ulla Kjell   inne och ute     Mer information Anmälan
To 21 Sommarsolståndet   
17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana med intervall- och styrkinriktning.  Tina Lindgren      75  Mer information
Fr 22 Midsommarafton   
23 Midsommardagen   
24   Riksläger IdreFjäll 2018  Henrik Elnegård        Mer information Anmälan
v 26    
25            
Ti 26   Provlöpning inför O-ringen 2019          Mer information
  Beställa Utvecklings/orienteringmärken  Marie Rubér        Mer information Anmälan
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Sara Söderqvist      75  Mer information
On 27            
To 28 17:45  Gul/Orange/Violett: Veckans bana  Emma Berggren      75  Mer information
Fr 29            
30   Maxime, privat fest  Maxime Bonneau        Mer information
15:00  Tjoget, Emmaboda Verda OK, Lessebo OK          Mer information Anmälan


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 170527, 12:50:11