Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender december 2018

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
1            
2 1:a advent   
09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 49 LOK-gårdsvärdar
Pedro Lundquist, Lotta Borg, Rikard Borg, Magnus Djerfsten
 
3 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 4   Lok-gården uthyrd till Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller - Tiomilatisdag!, LOK-gården  Annika Ivarsson   Gräs/backe   30  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Annikas backträning  Annika Ivarsson        Mer information
19:15  Tiomilatisdag tjejer, Styrelserummet  Christian Enberg        Mer information Anmälan
19:15  Luciaövning, LOK-gården  Sigrid Ljunggren      30  Mer information
On 5 09:00  Veteranträff 1093, Info från Stadsarkivet  Bertil Eriksson        Mer information
17:15  LiU Night 1 Petersburg, Skogspojkarna, Petersburg. Norr om Söderköping.  Johan Persson      60  Mer information
To 6 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpskolning och löplekar   Jonas Schedin        Mer information
Fr 7            
8 15:00  Ungdomarnas höstfest  Johan Otterström        Mer information Anmälan
9 2:a advent   
10:00  Skinkloppet 2018, LOK:s traditionella gissa-din-tid-tävling, och luciatåg.  Henrik Elnegård        Mer information
v 50 LOK-gårdsvärdar
Mats Backteman, Karin Backteman, Karin Midestad, Andreas Midestad, Erik Backteman
 
10 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 11   Lokgården uthyrd till Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
13:00  Möte Polis Seniorerna 13.00 - 18.00 (bokat av LEH)  Per-Johan Persson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Rävjakt  Marie Rubér        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Gunnar Engström   Elljus   30  Mer information
On 12 09:00  Veteranträff 1094, Säsongsavslutning  Bertil Eriksson        Mer information
17:00  Midvinterduell etapp 2, Björkfors GoIF  Erik Martinsson   Skog   40-60  Mer information
To 13 Luciadagen   
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpning+styrka  Tina Lindgren        Mer information
Fr 14            
15 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 2  Klara Ljunggren   Asfalt/Gräs   15  Mer information
12:15  Juniorträff, LOK-gården  Johanna och Sarah        Mer information Anmälan
16 3:e advent   
  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 51 LOK-gårdsvärdar
Göran Hektor, Lotta Granholm, Josefina Berntsson, Markus Johansson
 
17 09:00  Måndagsgänget, höstavslutning  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Julrockgympa   Gustav Lidén        Mer information
18:00  Styrelsemöte  Inger Gustås        Mer information
Ti 18   Lokgården uthyrd till Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Niklas Olsson   Elljusspår   30  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Adventskalenderträning  Lena Strömbäck        Mer information
19:15  , Styrelserummet  Christian Enberg        Mer information
On 19            
To 20 17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
Fr 21 Vintersolståndet   
22            
23 4:e advent   
v 52    
24 Julafton   
09:00  Julaftonslöpet, Valfritt  Tomten   Valfritt   60-120  Mer information
Ti 25 Juldagen   
On 26 Annandag jul   
To 27 17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
Fr 28            
29            
30            
v 01    
31 Nyårsafton   


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02