Hittaut
Hittaut
Samarbetspartners
Forumstatus

Öppet forum
Anna Ljusberg 2024-06-03

Sök på lok.se
Inloggning
Namn:
Lösen:
Väder i Linköping
18.5 °C
Temperatur:
Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender maj 2024

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
On 1 Första maj   
To 2 09:30  Vet-OL, Linköpings OK  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Ungdomsserien #1, OK Eken          Mer information Anmälan
18:00  Violett: Teknikträning, Tvillinggölarna  Johan Otterström        Mer information Anmälan
Fr 3 17:00  Intensivkurs i orientering, till ca 21.00     Stora salen     Mer information
4   Tiomila, Nynäshamn          Mer information Anmälan
  Resa till 10mila  Magnus Herberthson        Mer information Anmälan
  Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3)          Mer information
09:00  Intensivkurs i orientering, till ca 17     Stora salen     Mer information
5   Björkforskampen, medel, Björkfors GOIF          Mer information
  Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3)          Mer information
v 19 LOK-gårdsvärdar
Björn Beckius, Tomas Boman, Åsa Forsman, Mats Forsman
 
6 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
19:15  Unga ledare, Styrelserummet  Martin Jareland      60  Mer information
Ti 7   Ljungsbrokampen, medel, OK Skogsströvarna  Henrik Elnegård        Mer information
17:30  Vit: Ljungsbrokampen  Henrik Wännström        Mer information
17:30  Grön: Tumgrepp & Vika karta  Pontus Wessman      90  Mer information
On 8   LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
To 9 Kristi himmelfärdsdag   
  Närke, SL*2 +Stafettligan          Mer information Anmälan
  Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel, Örebroklubbar          Mer information
Fr 10   Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång, Örebroklubbar          Mer information
11   Närkekvartetten, dag 3, lång, Örebroklubbar          Mer information
12   Stafettligan, #4, Örebro, Örebroklubbar          Mer information
  Närkekvartetten, dag 4, medel, Örebroklubbar          Mer information
v 20 LOK-gårdsvärdar
Annika Ivarsson, Magnus Herberthson, Gitte Engström, Stefan Engström
 
13 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
Ti 14   NOK-OL: Kolmården          Mer information
09:00  Uthyrt 9-14, Landeryds PRO  Ulla Kjell        Mer information
17:30  Grön: Elljudspåret  Pontus Wessman        Mer information
17:30  Vit: Rävjakt  Stina Sterner        Mer information
17:45  Vit/Gul/Orange/Violett: Sprintträning, Trädgårdsföreningen  Johan Aronsson        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Tina Lindgren      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården          Mer information
On 15 09:00  LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
18:00  MTBO-träning, Malmslätt  Johan Källsand   Stig   60  Mer information
To 16   DM, sprint, Boxholms OK          Mer information
16:30  Resa DM Sprint, Samling LOK-gården  Robert Sundberg        Mer information Anmälan
Fr 17            
18 Pingstafton   
10:00  Lite för lång skogssprint, Tjällmo-Godegårds OK          Mer information
19 Pingstdagen   
v 21 LOK-gårdsvärdar
Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson, Anna Johansson, Patrik Nilsson
 
20 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
Ti 21   NOK-OL: Denslen          Mer information
17:30  Grön: Stjärn-OL  Pontus Wessman      90  Mer information
17:30  Vit: Våga gena, LOK-gården  Stina Sterner        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Anna Ljusberg      60  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Korridor-OL, Mellan Sturefors och Styvinge bergtäkt  Christer Lindell   Skog     Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Therese Klintberg   Spåret     Mer information
19:30  Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Björn Knuthammar        Mer information
On 22 09:00  LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
18:00  Ungdomsserien #2, Linköpings OK          Mer information
To 23 09:30  Vet-OL, Stjärnorps SK  Stephan Svensson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Stigdistans, Lugn löpning med karta på stigar  Björn Beckius        Mer information
18:00  Svart: TuffTorsdag, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström      150  Mer information Anmälan
18:00  Styrelsemöte  Per Johansson        Mer information
Fr 24   USM-läger, ÖOF Härnösand  Anna Otterborg        Mer information
15:00  Uthyrt, Västerviks simklubb, övernattning  Ulla Kjell        Mer information
25   Gul/Orange/Violett: Träningsdag, Rimforsa  Johan Otterström        Mer information Anmälan
  Orienteringsskytte, klassisk distans, SM          Mer information
  USM-läger, ÖOF Härnösand  Anna Otterborg        Mer information
  Uthyrt, Västerviks simklubb, övernattning  Ulla Kjell        Mer information
26 Mors dag   
  Orienteringsskytte, sprint          Mer information
  USM-läger, ÖOF Härnösand  Anna Otterborg        Mer information
  Uthyrt, Västerviks simklubb till kl. 16.00  Ulla Kjell        Mer information
v 22 LOK-gårdsvärdar
Emil Grehn, Henrik Hamrefors, Fredrik Johansson jr, Simon Runefors
 
27 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Bfr Tinneröhöjden 2 liten del av lokalen kl. 18 - 20.  Ulla Kjell        Mer information
Ti 28   NOK-OL: NAIS          Mer information
17:30  Vit: Full fart i skogen  Henrik Wännström        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Lena Strömbäck      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gården  Anton Sundin   Spåret     Mer information
18:00  Violett: Intervaller med svart          Mer information
18:00  Ungdomsserien #3 (sprint), Björkfors GoIF        90  Mer information Anmälan
19:15  Unga ledare, Styrelserummet  Martin Jareland        Mer information
19:30  Arrangemangs­kommitémöte, Källaren  Martin Strömgren        Mer information
On 29 09:00  LOK-veteranerna 09.00 -12.00  Bertil Eriksson        Mer information
20:00  Uthyrt, sammanträdesrum, Aftongatans vägsamf.  Ulla Kjell        Mer information
To 30   Gul/Orange/Violett: Blodomloppet  Björn Knuthammar        Mer information Anmälan
  LOK-gården stängd pga Blodomloppet  Emil Grehn        Mer information
  Blodomloppet- Funktionärsanmälan  Anna Ljusberg        Mer information Anmälan
09:30  Vet-OL, Tjalve OK  Stephan Svensson        Mer information
Fr 31            


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 230221, 22:16:51