Hittaut
Hittaut
Samarbetspartners
Forumstatus

Öppet forum
Anna Ljusberg 2024-06-03

Sök på lok.se
Inloggning
Namn:
Lösen:
Väder i Linköping
16.1 °C
Temperatur:
Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender september 2023

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Fr 1 19:15  DM, natt, Tjällmo-Godegårds OK          Mer information
2 10:15  Ekorren cup, Linköpings OK          Mer information Anmälan
3   Anmälan som Newbody-försäljare  Susanna Lindell        Mer information Anmälan
08:20  DM, lång, IFK Linköpings OS          Mer information
v 36 LOK-gårdsvärdar
Peter Olin, Sara Olin, Markus Henriksson, Nina Fjellström
 
4 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   90  Mer information
Ti 5 17:30  Grön: Stads-OL  Stina Sterner      90  Mer information
17:30  Skogslek  Pontus Wessman      60  Mer information
17:30  Vit: Stjärn-OL  Hanna Schärlund      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: OL-teknik, fokus höjder  Roger Kihlberg        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Anna Kullberg   skog   60  Mer information
18:00  Svart: OL-teknik eller Intervaller  Therese Klintberg        Mer information
19:30  Ungdomskommittémöte, Styrelserummet, LOK-gården  Karl Schärlund      90  Mer information
19:30  Arrangemangs­kommitémöte, Mötesrummet, källaren, LOK-gården  Martin Strömgren        Mer information
On 6 10:00  LOK-veteranerna kl. 10-12  Bertil Eriksson        Mer information
18:00  MTBO-träning, Lilla Aska griftegård i Slaka  Mia Eronn   Stig och väg   60  Mer information
To 7 10:00  Vet-OL, Mjölby OK  Stephan Svensson        Mer information
17:15  Radiopejlträning, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information Anmälan
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Fredrik Lindström   Skog   60  Mer information
Fr 8   Veteran-SM, sprint, OK Tiveden          Mer information
  Ungdoms-SM, sprint, OK Orion          Mer information
9   Veteran-SM, medel, OK Tiveden          Mer information
  Ungdoms-SM, lång, OK Orion          Mer information
10:00  Ungdomsserien, final, OK Skogsströvarna          Mer information
10   Veteran-SM, lång, OK Tiveden          Mer information
  Ungdoms-SM, distriksstafett, OK Orion          Mer information
v 37 LOK-gårdsvärdar
Anna Otterborg, Claes Otterborg, Anna Kullberg, Shiori Kullberg
 
11 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   90  Mer information
Ti 12 17:30  Skogslek  Pontus Wessman      60  Mer information
17:30  Vit: Bana med andra ledstänger  Sara Helander      90  Mer information
17:30  Grön: OL-banor  Erik Holmberg      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Kompassteknik  Henrik Elnegård        Mer information
17:45  Motionsgruppen: Linjeorientering med flyt  Peter Svenmarck   skog   60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller  Therese Klintberg        Mer information
18:00  MTBO Östgötacupen, OK Kolmården  Bertil Eronn   Stig och väg   30  Mer information
19:15  Valberedningsmöte, Styrelserummet  Martin Jareland        Mer information
On 13 10:00  LOK-veteranerna kl. 10-12  Bertil Eriksson        Mer information
17:30  MTBO-träning, Malmslättsskogen  Johan Källsand   Stig och väg   60  Mer information
To 14 10:00  Vet-OL, OK Kolmården  Stephan Svensson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning i skog  Sara Söderqvist   Skog   60  Mer information
18:00  Svart: Kick-off, LOK-gården  Therese Klintberg   Gräs     Mer information
Fr 15   Resa SM-Natt och Swedish League avslutning  Hanna Modig Tjärnström        Mer information Anmälan
  SM natt (SL#10), Sundsvalls OK          Mer information
16 10:30  NAIS-träffen, dag 1, medel, NAIS OK          Mer information
16:00  SM i radiopejlorientering, nattetapp, Trädgårdstorp  Per Magnusson        Mer information
17   SL#11, förkortad lång, Sundsvalls OK          Mer information
08:15  NAIS-träffen, dag 2, lång, NAIS OK          Mer information
09:00  SM i radiopejlorientering, dagetapp, Trädgårdstorp  Per Magnusson        Mer information
v 38 LOK-gårdsvärdar
Sara Söderqvist, Henrik Söderqvist, Oscar Rydberg, Johan Lilliecreutz
 
18 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   90  Mer information
18:00  Styrelsemöte  Per Johansson        Mer information
Ti 19 17:30  Vit: Rävjakt  Henrik Wännström      90  Mer information
17:30  Grön: Keps-OL  Tomas Boman      90  Mer information
17:30  Skogslek  Pontus Wessman      60  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Kompassteknik, Malmslätt / Hellgrenshagen  Johan Aronsson        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Filip Strömbäck      60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller  Therese Klintberg   Stig     Mer information
On 20 10:00  LOK-veteranerna kl. 10-12  Bertil Eriksson        Mer information
13:00  Uthyrt Polisseniorerna  Ulla Kjell      kl. 13 - 16  Mer information
To 21 10:00  Vet-OL, Tjällmo-Godegård  Stephan Svensson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning (på/av)  Karl Schärlund   Bred stig/grus     Mer information
17:45  Svart: Löpträning med violett          Mer information
Fr 22            
23 Höstdagjämningen   
09:00  DM, medel, Söderköpings OK          Mer information
24 07:45  DM, stafett (med Södermanland), Katrineholms OK, ÖOF          Mer information Anmälan
v 39 LOK-gårdsvärdar
Emma Berggren, Fredrik Berggren, Malin Nilsson, Ingemar Cederholm
 
25 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa + Innebandy, Bäckskolan  Martin Strömgren   Golv   90  Mer information
18:00  Uthyrt  Per Johansson        Mer information
Ti 26 08:00  Skol-OL hela dagen  Stephan Svensson        Mer information
17:30  Grön: Ledstångsbyte  Josefine Lindström      90  Mer information
17:30  Skogslek  Pontus Wessman      60  Mer information
17:30  Vit: Skärmkollen  Mats Adolfsson      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: OL-teknik: Stjärn-OL, Väderkvarn  Björn Knuthammar        Mer information
17:45  Motionsgruppen  Anna Kullberg   skog   60  Mer information
18:00  Svart: Intervaller  Therese Klintberg        Mer information
On 27 08:00  Skol-OL hela dagen  Stephan Svensson        Mer information
10:00  LOK-veteranerna kl. 10-12  Bertil Eriksson        Mer information
18:20  Höstcup (Sprint) i Lambohov  Åke Ljunggren   Stad   20  Mer information Anmälan
To 28 10:00  Vet-OL, Matteus  Stephan Svensson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Johan Åtting   Löparspår     Mer information
17:45  Svart: Löpträning med violett          Mer information
Fr 29            
30 09:00  Finspångsorienteringen, Finspångs SOK          Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 230221, 22:16:51