Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender januari 2021

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Fr 1 Nyårsdagen   
2            
3   Nyårsutmaning  Therese Klintberg        Mer information Anmälan
10:00  Linje-OL, Ekäng   Johan Otterström        Mer information Anmälan
v 01 LOK-gårdsvärdar
Björn Knuthammar
 
4            
Ti 5 Trettodagsafton   
10:00  Orange/violett: Intervaller, Smedstad dammar  Johan Otterström        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Per Gustås      60  Mer information
On 6 Trettondedag jul   
To 7 17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta  Jan Johansson        Mer information
Fr 8            
9   Sunes bana  Motionskommittén        Mer information
10   Sunes bana, Tinnerö Eklandskap  Motionskommittén        Mer information Anmälan
10:00  Orange/Violett: Teknik-OL med uppföljning  Patrik Nilsson   Skog   60  Mer information Anmälan
v 02 LOK-gårdsvärdar
Filip Strömbäck, Lena Strömbäck, Liselott Roth
 
11   Sunes bana  Motionskommittén        Mer information
Ti 12   Sunes bana  Motionskommittén        Mer information
17:45  Gul/Orange: Slingor två och två  Roger Kihlberg        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Jörgen Sköld   Grus/snö   30  Mer information
18:15  Violett: Intervaller  Martin Jareland        Mer information
On 13 18:00  SprintOL A-huset  Johan Persson   skog o asfalt   20  Mer information
To 14 17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta  Kristina Ljunggren   Stig/grusväg     Mer information
Fr 15            
16   Sunes bana  Motionskommittén        Mer information
09:00  ÖOF styrelsedag, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
09:00  ÖOF Konfirmationsläger  Per Johansson        Mer information
17   Sunes bana, Vidingsjö  Motionskommittén        Mer information Anmälan
10:30  Violett: Sunes bana med gemensam start, Lokgården  Bertil Eronn   skog   60  Mer information
v 03 LOK-gårdsvärdar
, Mats Adolfsson, Björn Beckius
 
18   Sunes bana  Motionskommittén        Mer information
18:00  Styrelsemöte -digitalt  Inger Gustås        Mer information
Ti 19 17:45  Gul/Orange: Skalmans poängjakt  Oscar Rydberg        Mer information
18:00  Violett: Intervaller  Patrik Gustavsson        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Christian Enberg   Asfalt   30  Mer information
On 20            
To 21 17:45  Orange/Violett: Löpträning med backe  Thomas Stenström        Mer information
18:00  Stigdistans, Parkeringen utanför LOK-gården   Hanna Modig Tjärnström   Stig   60-90  Mer information Anmälan
Fr 22            
23   Sunes bana, Ryd-Valla  Motionskommittén        Mer information
24   Orange/Violett: Teknik-OL med uppföljning  Rikard Borg        Mer information
  Sunes bana, Ryd-Valla  Motionskommittén        Mer information Anmälan
v 04 LOK-gårdsvärdar
Maria Sarberg, Robert Söderberg
 
25   Sunes bana, Ryd-Valla  Motionskommittén        Mer information
Ti 26   Sunes bana, Ryd-Valla  Motionskommittén        Mer information
17:45  Gul/Orange: Intervaller  Johan Åtting        Mer information
18:00  Violett: Intervaller  Johan Åtting        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Julia Modig Tjärnström   Gräs   30  Mer information
On 27            
To 28 17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta  Martin Jareland        Mer information
Fr 29            
30 09:00  Orange: Teori medeldistans, Digitalt  Johan Otterström      90  Mer information
31            


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02