Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender mars 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Fr 1   Pan-Våren, natt  Christian Enberg        Mer information Anmälan
2   Pan-Våren, medel          Mer information
3   Pan-Våren, lång          Mer information
  Pan-Våren, stafett          Mer information
10:00  O-ringenträning, IFK Linköping, Vidingsjö          Mer information
19:00  Ungdomskommittémöte, Styrelserummet  Johan Otterström   Hårt   120  Mer information
v 10 LOK-gårdsvärdar
Mats Adolfsson, Carolina Magnusson, Per O Magnusson, Sarah Magnusson
 
4 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa   Frida Karlsson        Mer information
Ti 5   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, Tiomilatisdag!, LOK-gården  Erik Sköld   Stig   30  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Korsordslinje-OL  Sara Söderqvist        Mer information
19:00  Planeringsmöte DM-lång, Styrelserummet  Thomas Stenström        Mer information
On 6 09:00  Veteranträff 1103, Ordet fritt  Bertil Eriksson        Mer information
17:15  Skymnings-OL, A-huset -> Väderstad  Johan Persson   Skog   60  Mer information Anmälan
To 7 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Rikard Borg        Mer information
18:00  ÖOF:s årsmöte, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
Fr 8 Internationella kvinnodagen   
  Kattegattnatt          Mer information
9   Försäsongsläger, ÖOF, LOK  Marie Rubér        Mer information
  Ledare försäsongslägret  Johan Otterström        Mer information Anmälan
  LOK-gympa HT19  Frida Karlsson        Mer information Anmälan
  Hallandspremiären, medel          Mer information
10:00  LOK Sprint Cup deltävling 5     Asfalt/Gräs   15  Mer information
10   Försäsongsläger, ÖOF, LOK  Marie Rubér        Mer information
  Hallandspremiären, lång          Mer information
10:00  O-ringenträning, Ryd / Valla  Motionskommittén        Mer information
v 11 LOK-gårdsvärdar
Marie Rubér, Lena Strömbäck, Anders Knutsson, Filip Strömbäck
 
11 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Styrelsemöte  Inger Gustås        Mer information
18:00  Rockgympa   Frida Karlsson        Mer information
Ti 12   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   Asfalt   35  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Reflex-OL  Bertil Eronn   skog   60  Mer information
19:15  Vit planering, Rummet i källaren  Johan Otterström        Mer information
19:15  Genomgång av årets ungdomskavlar, gul, orange och violett grupp  Bertil Eronn        Mer information
On 13 09:00  Veteranträff 1104, Om Lasse Strands Gottfridsberg  Bertil Eriksson        Mer information
17:00  Midvinterduell etapp 7, Söder om Väderstad  Erik Martinsson   Skog   40-60  Mer information
To 14 17:45  Gul/Orange/Violett: Skogsintervaller  Jan Johansson   Skog     Mer information
18:00  ÖOF arrangemangskommittémöte, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
19:00  ÖOF arrangemangsträff, LOK-gården  Per Magnusson        Mer information
Fr 15   Banläggare, Veckans bana, juni-juli, Vidingsjö  Åke Ljunggren   Skog     Mer information Anmälan
  Vårracet, natt, OK Orion          Mer information
  Banläggare, Veckans bana, april-maj, Vidingsjö  Åke Ljunggren   Skog     Mer information Anmälan
16   Vårracet, lång, OK Orion          Mer information
09:40  Tour de TGOK, TGOK:s klubbstuga Trädgårdstorp, Borensberg          Mer information
17   Vårracet, medel, OK Orion          Mer information
10:00  O-ringenträning, Olstorp, Ljungsbro          Mer information
v 12 LOK-gårdsvärdar
Henrik Elnegård, Hanna Elnegård, Maria Kjellman, Mats Nilsson
 
18 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
18:00  Skogskarlarnasklubb, rådsmöte, Styrelserummet  Thomas Stenström        Mer information
Ti 19   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Vit grupp: teori, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Erik Martinsson   Grusväg   30  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid, Ta med SI-pinne  Kristina Ljunggren        Mer information
19:15  Motionskommittémöte  Åke Ljunggren   Styrelserummet     Mer information
On 20 Vårdagjämningen   
09:00  Veteranträff 1105, Om Hjärta till Hjärta  Bertil Eriksson        Mer information
To 21 17:45  Yoump Vit-Violett grupp, Ungdomskommittén, på Yoump i Tornby  Marie Rubér      60  Mer information Anmälan
18:00  LOK-gården STÄNGD  Henrik Elnegård        Mer information
19:00  Planering Grön grupp  Carolina Magnusson   Källaren     Mer information
19:15  Planering Intensivkurs  Inger Gustås   Styrelserummet     Mer information
Fr 22   Nyköpingsnatten          Mer information
23 08:45  Nyköpingsorienteringen  Jörgen Sköld        Mer information
24   Måsenstafetten  Anders Knutsson        Mer information Anmälan
v 13 LOK-gårdsvärdar
Annika Rantzer, M Rantzer, Görel Johansson, Adam Lidvik
 
25 09:00  Måndagsgänget, arbete LOK-gården  Stephan Svensson        Mer information
18:00  Rockgympa , Bäckskolan  Frida Karlsson        Mer information
Ti 26   Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Sportförsäljning LOK-gården  Magnus Sahlman        Mer information
17:30  Vit: teori, LOK-gården  Johan Otterström        Mer information
17:45  Svart: Intervaller, LOK-gården  Hanna Modig Tjärnström   Skog   30  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Stafett med Gaffling  Marie Rubér        Mer information
19:15  Planeringsmöte: Gul/Orange/Violett  Martin Jareland   Styrelserummet     Mer information Anmälan
On 27 09:00  Veteranträff 1106, Folktandvården informerar  Bertil Eriksson        Mer information
13:00  Linköpingspolisens Seniorklubb kl 13-16  Per-Johan Persson        Mer information
19:00  Öppet i LOK-gården  Inger Gustås        Mer information
19:30  Natt-KM, OL-arrangemangskommitten  Anders Berg        Mer information
To 28 17:00  Ungdomarnas brutalpass  Bertil Eronn   Stig   60-120  Mer information Anmälan
Fr 29   SM natt och SL#1 + 10-milatränings helg, Hässleholms OK  Gitte Engström        Mer information Anmälan
30   Kringelträffen dag 1, medel, Södertälje-Nykvarns OK          Mer information
  BK Derby hyr LOK-gården 30-31 mars  Lars-Erik Henriksson        Mer information
31 Sommartid börjar   
  Kringelträffen, dag 2, medel, Södertälje-Nykvarns OK          Mer information
  BK Derby   Lars-Erik Henriksson        Mer information
09:15  Funktionärsinformation O-ringen, Kolmårdens Djurpark  Maria Olofsson        Mer information Anmälan


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02